17220
  • devergo74
    #12480
    Köszönöm a tippet a Quick time-mal kapcsolatban. Letöltöttem a QTLite-ot, ezzel most működik.
    A másik kérdésemre valaki tudna segítséget adni?
    Hogyan tudnám előhozni a cs 4-ben a kiragadás menüpontot?
  • Evin
    #12479
    Nálam nem akad össze, és ilyenről még nem hallottam. létezik egy QTLite vagy Alternative nevezetű program, ami csak a kódekeket rakja fel, hogy a mov, mp4 stb fájlokat meg tudd nézni, de szerintem azzal is ugyanígy járnál.
  • devergo74
    #12478
    Sziasztok.
    Kellene egy kis segítség photoshop téren.
    A photoshop cs4 verzióját próbálgatom, és minden megfelelően működik, mindaddig amíg fel nem telepítem a Quick time 7-lejátszót.
    A lejátszó telepítése után 1-2-megnyitás után nem lehet megnyitni a photoshop programot.
    Nem értem miért csinálja, valami más lejátszóval ki lehet váltani a Quick time 7-lejátszót?
    Ami működik egy kép rendelelésekor.
    A másik kérdésem, hogyan tudnám előhozni a cs 4-ben a kiragadás menüpontot? Nálam ugyanis a szűröknél nem található.
    Előre is köszönöm.
  • av256
    #12477
    Mivel a Photoshop bitképes szerkesztő, mindig minden objektumnak pixeles, szaggatott lesz a széle!

    De ha csak a körbe vágásnál maradt körvanalat szeretnéd kicsit finomítani, akkor kijelölésnél 1-2 pixellel menj bele nyugodtan a "zobjektumba" és a Select-> Feather menüponttal 1-2 pixeles értéket beállítva már törölheted a levágandó részt.
  • Kardél
    #12476
    Segítséget szereznék kérni.

    Hogy tudom úgy a png fájlok körvonalait amiket kivágok szépen élsimítani, hogy az ne legyen pixeles, szaggatott? Ugyanis ha egy flash szerkesztőbe ezeket a képeket beteszem akkor ott azt már szerkeszteni nem lehet. Viszont ha a photoshopban elkezdem blurozni a körvonalat akkor sok kis fehér pixel lesz a png szélein a flash animációba való bepakoláskor.
    Remélem érthetően írtam le a gondomat.

    A Helpet előre is kössz.
  • Nuki
    #12475
    Köszönöm uram!
  • Evin
    #12474
    www.dafont.com
    Ha itt nincs, akkor valószínűleg nem ingyenes.
    Csak most ne felejtsd el elrakni biztonságos helyre az utólag telepített fontokat.
  • av256
    #12473
    Teljesen új XP telepítésekor természetesen eltűnnek a fontok is. (Ha csak frissítve lett, akkor ott kéne lennie valahol.)

    Splash betűtípusból legalább 3 félét találtam neten, egy képet linkelhetnél, hogy pontosan melyik kell.
  • av256
    #12472
    A dust and scratches sajnos nem jó...
    Már próbáltam, és igaz, hogy eltünteti ezeket a tükröződéseket, de vele együtt a fényképen levő arcot is jól szétmossa.
  • cbr1983
    #12471
    Sziasztok!

    A Splash betűtípussal készítettem szöveget. Ezután jött egy XP telepítés a gépre (az előző angol neylvű helyett magyart raktam föl), és a Photoshopomban azóta a Splash betűtípus nincs benne, emiatt pedig a régi munkámat nem tudom módosítani. Márpedig szeretnék a Splash betűtípus mellett maradni, és nem másra cserélni.

    Kerestem az interneten Splash típusokat, de egyik sem az volt, ami nekem kellene. Mármint a windows/fonts mappában lévő ttf-ekre gondolok.

    Tudna valaki segíteni ebben, hogy valahogy újra legyen az a bizonyos Splash betűtípusom a Photoshopban?

    Eőre is kösz!
  • Chryst64
    #12470
    adjustment> noise > dust adn scraches vagy mi a neve :) sztem az megfelel
  • mathyas
    #12469
    Ez még csak egy irányzat!
    Még finomítok rajta! :)

    Off:
    Passatod van? HA igan, akkor az oldalra regisztráltál? www.passatklub.hu
    ON
  • passatgt
    #12468
    zsír, csak annyi zavar, hogy a HUNGARY felirat közelebb van a széléhez
  • mathyas
    #12467
    Az volt a gond a szöveg írásnál, hogy én még a Pghotoshop 7-es verziót használtam és az nem tudta ezt a funkciót.
    Váltottam egy újabb verzióra és délután ezt alkottam!

    Köszönöm sépen a segítségetCONZERVNEK!
  • av256
    #12466
    Zsanett1988!
    Ha csak simán koszos volt a kép, akkor könnyen ki lehet retusálni, vagy ha olyan a szkenner, akkor már szkennelésnél eltüntet valamennyit belőle.

    Viszont nekem is van olyan régi fényképem, ami nem sima felületű, és ilyenkor a szkenner fénye minden egyes gödröcskén visszaverődik, ezzel már kicsit nehezebb dolgod lesz. Bevallom, még nem értem rá kísérletezgetni, hogy ezt hogy oldjam meg.

    Nálam ilyen:

  • tohn
    #12465
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni a vanishing pointtal kapcsolatban ,hogy vajon miért lehet az ,hogy kilép a ps ha megpróbálok 1 képet tenni vanishingben egy épületre pl. semmit nem ír csak elvilágosodik és kilép...
    ha volt valakinek hasonló baja és esetleg meg is oldotta az segítsen pliz!

    előre is köszi!
  • tohn
    #12464
    .
  • zsanett1988
    #12463
    Sziasztok segítséget szeretnék kérni beszkenneltem mamám régi fényképét de nagyon szemcsés?(fehér pöttyök vannak a képem nagyon sok :S mintha szöszös lenne) a kérdésem hogy ezt hogyan lehetne eltüntetni? van rá valami rutinos módszer vagy valami? a segítségeteket előre is köszönöm:) Zsani
  • av256
    #12462
    Nem túl bonyolult, csak előszörre nem értettem a kérést...
    Szóval írsz bármilyen színű/típusú szöveget,
    1. ki kell jelölni úgy, hogy CTRL+klikk a szövegréteg ikonjára (ez a réteg már nem is kell tovább)
    2. vissza a háttér rétegre, majd CTRL+J-t nyomva egy új rétegre másolja a kijelölt részt.
    3. ezen az új rétegen jobbklikk - blending options menüben van rajta egy kis 'drop shadow' meg egy kis 'bevel and emboss'

    http://img255.imageshack.us/img255/1800/feltolt.jpg
  • balkq
    #12461
    Igen. Pont ilyenre gondoltam:D Köszi!! Leírnád, hogy hogy csináltad?
  • av256
    #12460
    Esetleg vmi ilyesmi?

  • balkq
    #12459
    Úgy néz ki, mintha egy 3D-s szöveget rányomnánk a háttére, de a háttér textúrájával. Ez a kép: http://i466.photobucket.com/albums/rr27/TyeX94X/Blue_Fire.jpg

    Erre kéne a szöveg, valahova bele a lángba
  • angelslie
    #12458
    Ez egyáltalán nem emelkedik ki.
  • av256
    #12457
    Üdv

    Valami ilyesmi?
  • balkq
    #12456
    Sziasztok!
    Cs3-am van és azt szeretném megoldani, hogy egy alap háttérre(az én esetemben kék lángok) kéne szöveget írni úgy, hogy valahogy 'kipúposodik' a háttérről, de az alap textúra megmarad.(pl. mintha hátulról megütnék és behorpadna:D) Remélem hogy érthetően írtam le:D
  • kr1szmester
    #12455
    sziasztok. CS3mam van feltelepítem friss ropogós win7 ultimate x86ra és mikor futtatom kiírja hogy hiba inicializálás közben, a fájl hiányzik. mi a töcs? pedig működnie kéne. valakinek ötlet?
  • gerg82
    #12454
    Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hogyan tudnék szöveget beleírni például egy ilyen képbe a Sample Text helyére?Adott egy eps és egy .jpg file.
    Válaszotokat előre is köszönöm
  • Cserediák
    #12453
    Sziasztok!Nyűglődöm már ideje egy feladattal..nem vagyok nagyon rutinos eme program használatában..és a feladatom a következő:- van három kép és azokon egy alak,azt a három kép közül egyikre(ami az alap lesz) klónoznom kéne.És az az igazság ,h a maszkolás sehogy sem megy..már ott vagyok,h át kéne másolnom az alap képre a klónt,de sehogy se rakja rá..nem tudom ,hogy a fenébe kéne!Ha valaki tudna..megköszönném a segítséget!
  • mathyas
    #12452
    Na megakadtam a szöveg írásnál.
    Sehogy nem akar működni. Hiába viszem rá az egeret a körívre eccerűen képtelen vagyok írni rá. :(

    Annyi különbséget vettem észre, hogy a Path opciónál amikor megcsinálom a körívet, nálam folytonos a körív. Nálad van egy kis négyzet az íven neálam nincs.
    A lényeg, hogy nem tudom mi a gond.
  • NessieGraf
    #12451
    Én most is CS2-vel dolgozom. Ott az IR jól nyitja, a PS nem. Igaz, bizonyos funkciókhoz még a PS7 is megvan, mert azokat a későbbikeből kispórolták.
  • formic
    #12450
    Sziasztok,

    Kicsit PS-hez is tartozik a téma. Indítottam egy blogot (mint gondolom sokan mások is), ahol főleg külföldi cikkek és stumbe-zott design oldalakról írok rövid cikkeket. Nem csak Photoshop

    Ha valakit érdekel itt megtalálja:
    Nole Blog

    Rögtön elsőnek van egy script a retusálni tanulóknak :)

  • rexHUNter
    #12449
  • mathyas
    #12448
    Szia!

    Hát, csak ámulok!
    Nagyon szépen köszönöm a segítségedet és a részletes leírást!
    Most dolgozom, de ha hazamegyek az lesz az első, hogy megpróbáljam!
  • yokel
    #12447
    Összedobtam számodra egy kis rögtönzött tutorial-t, remélem érthető lesz:

    1. A cián/fekete köröket az Ellipse Tool-lal csináltam Shape layerként (1.,2. lépés)
    2. A fekete körnek a körvonalát pedig layer effect-tel hoztam létre (3. lépés)
    3. A köríves feliratokat szintén Ellipse Tool-lal csináltam, annyi változtatással, h ezt már Path beállítással csináltam (4.,5. lépés) Először megcsinálod a Path kört, majd a Type Tool-lal (T) rámész az egérrel erre a path körre és ha pont rákattintassz a körívre akkor az ívére tudsz majd írni. Ha ráviszed az ívre a kurzort láthatod is, h megváltozik a kurzor ami mutatja, h oda kattintva majd az ívre fogsz írni.
    4. A Hungary feliratot szintén így csináltam, és a belső ívre úgy tettem át, h a Path Selection Tool-t kiválasztva a Hungary felirat előtt lévő kis vonalat megfogva mozgattam a köríven a szöveget (belső ívre behúztam ill. alulra húztam az íven) (6.,7.,8. lépés) Ha ráviszed a kurzort a kis vonalra látni fogsz egy kis fekete nyilat a kurzorba, ami mutatja, h a külső ívre vagy a belső ívre fogja mozgatni a szöveget.

    Hát kb. ennyi volt összerakni ezt a logót...

    És mindezek itt vannak képekben is:






    Sok sikert!
  • mathyas
    #12446
    Sziasztok!
    Szeretnék egy logot készíteni Photoshoppal.
    A mina megvan csak nem tudom az eljárás menetét.
    A lényeg, hogy lenne pár kör egymásba illesztve és szöveg lenne két kör között.
    Le tudná valaki írni nekem a lépéseket?
    Ez lenne a minta:
  • wobdj338
    #12445
    az tényleg nem a legjobb, de ies módon szeretnék bőrbe ültetni /ágyazni, tudsz nekem ebbe segíteni?
  • RaZoK
    #12444
    ez a minőség konkrétan eléggé trehány, mintha csak oda lenne vágva...
  • wobdj338
    #12443
    hello!

    szeretnék segítséget kérni, ilyen módon szeretnék bőrbe ágyazni valamit, tud nekem ebben segíteni valaki?


    köszönöm előre is :)
  • gsg16
    #12442
    Üdv Mindenkinek!
    repülőgép szimulátorozom,és szeretnék egy olyan gép festést készíteni,ami úgy néz ki,mintha a gép belsejében robbanás történt volna,és ez kiszakította a gép oldalát.kifelé hajló fém széleket szeretnék készíteni egy kép köré,röviden.hálás lennék ha ebben tudna valaki segíteni!
  • Breki33
    #12441
    Itt van róla egy videó