17220
  • devergo74
    #12720
    Sziasztok.
    Tudna valaki segíteni abban, hogyan lehet egy képet körbeírni "folyatni" szöveggel Photoshopban? Előre is köszönöm.
  • repvez
    #12719
    és ez müködik sok fájl esetében is?Mert épp ezt akartam kérdeni én is mivel lenne egy olyan képem ami darabokba van és szeretném egy darabbá alakitani csak az a gond hogy nagyon nagy méretü és sok.
    60db 3600x3600 képet kéne egybeilleszteni.Az se lenne baj ha automatikusan tudná elvégezni , hogy melyik hova kell, mert nem egyértelmü, mivel egy domborzati térkép darabjai és szürkeárnyalatos az egész kép.
  • bobo27
    #12718
    Sziasztok!

    SOS!

    Egy kis segítséget kérnék ha lehet.
    Az lenne a kérdésem, hogy van egy kép amit digitális fényképezővel csináltak.A készítés időpontja látszik pl. photoshop alatt.Lehet olyat csinálni, hogy ha megváltoztatom a képet akkor ne látszódjon, hogy manipulálva lett a kép?(a dátum az eredeti marad csak plussz sorban megjelenik, hogy módosítva lett)Legalábbis nekem:(
    Sajnos csináltak egy képet rólam össze ollózták és teljesen eredetinek tűnik.Ha nem tudnám, hogy az két kép akkor még én is elhinném.
    Ha valaki tud segítsen legyen szíves, nagyon fontos lenne!
    KÖSZÖNÖM!!!!
  • forraibela
    #12717
    Nagyon köszi!
  • ProGabe #12716
    view - snap, ill. a snap to... menüpont, ahol ki lehet választani, mihez "tapadjanak" a layerek (pl. lap széléhez, guide-hoz, stb)
  • forraibela
    #12715
    Sziasztok!
    Hogyan lehet kikapcsolni mikor 2db képet raknék össze és a széleit automatikusan összeilleszti?
    Csak egy kicsit kellene igazítani rajta, de hirtelen sokat ugrik, vagy összerántja a széleit.

    Köszönöm válaszotok: Forrai Béla.
  • pxxl
    #12714
    hát ezaz


    #12713: én nem szeretem a PS ívre írását. avlahogy nem az igazi. ha ilyenre van szükségem akkor kivételesen előveszem a corel draw-t.
  • broller
    #12713
    Sziasztok,

    Tudna valaki segíteni, hogyan készíthetnék cs3 seg-vel ilyen körív mentén futó szöveget?
    Köszi...

  • ProGabe #12712
    ekkora méretben, ilyen felületre 150 dpi? mi a francnak? :O
  • pxxl
    #12711


  • RAMyMamy
    #12710
    és az alapját nem lehet úgy megcsinálni? vagy csak nem akarsz vele annyit dolgozni? :D
  • pxxl
    #12709
    nehézkes lenne az alapja egy kész "csillagos égbolt", meg színátmenetek stb. am csak ez a bazinagy a szar, a többi oldala az kisebb. a szöveget azt vektorosan kapják, 2 logo van még, az már eleve vekrotos ugye, hát más nincs is asszem. majd minnyá mutatok egy durva vázlatot, csak még ment a drágaszág (már 25 perce :D)
  • RAMyMamy
    #12708
    miért nem csinálod vektorosan?
  • pxxl
    #12707
    bazzeg ekkora marhaságot...
    autóra kell gyártanom egy matricát. az egész autó méretre. csk az oldala nagyjából 630x215 cm. egy nagy furgon. és azt mondja a tag, hogy 1:1 méret, 150dpi. bazz, csak a megnyitott doksi 1.8 giga :/ már bezabált 25 gigát temp fájnak a ps, és nincs több lemezterület :/ sztem halál felesleges 1:1 150 dpi-vel de mind1...sztem jó lenne 1:10 300dpi is. de hát ő a "mester" :D
  • husqarna
    #12706
    Helló!

    Segítsen valaki! Most raktam újra a gépem. Miért nem működik a PrintScreen opció? Telepítés előtt egy gombnyomás és működött.
    Most nem akar!

    Előre kösz a segítséget!
  • Madnv
    #12705
    Köszönöm a segítséget! Végre megoldódott a problémám. :D
  • pxxl
    #12704
    ments egy png-t miután levágtad a fehér részt.
  • Madnv
    #12703
    Hello!
    Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de már egy ideje foglalkoztat.
    Szóval, van egy pl. háromszög alakú ábrám, amelynek a háttere fehér. Ezt úgy szeretném elmenteni, hogy a fehér részt levágni és csak maga a háromszög alkossa az egész képet, úgy mint az asztalon az ikonok. Nekem sajnos mindig négyzetes alakban menti el, hiába vágom le a fehér részeket, mert mentésnél kegészíti a fehér rajzvászonnal. Van erre megoldás?
  • pxxl
    #12702
    van valami egyszerű módja annak hogy egy fényképből rézkarc szerű képet csináljunk? vagy elő a ceruza és rajzolás?
  • pxxl
    #12701
    ha már megvan a kijelölés, akkor nyomsz egy ctrl+j-t és megduplázad a réteget, de csk a kijelölt rész duplázódik. aztán azt a layert áthúzod a másik képre pl.

    am valszeg azért nem engedi a maszk hozzáadását, mert Backgroung a layered, vagyis egy lockolt "alapréteg" vagy hogy mondjam. duplán kattints arra a layerre, jön egy kis ablak, hgoy adj neki nevet, elnevezed valaminek, OK, aztán már megy a maszk, mert nem lesz lockolt ;)
  • Danny1987
    #12700
    Hi!
    kezdő vagyok és nem igazán tudom,hogy mi lehet a hiba.
    Szóval azt szeretném,hogy egy képbő egy ábrát szeretnék kivágni majd egy másik ba beilleszteni de már a kép ábra kivágásánal megakadtam.
    Szóval elöször sokszög lasszó eszközzel kijelöltem az ábrát majd gyors maszk móddal korrigáltam és elmentettem a kijelőlést.a csatornáknál az új csatornát ctrl+klikkel akarom másolni de a rétegeknél nem engedi a mszkl hozzáadását.
    Mi lehet a gond?
  • pxxl
    #12699
    hali!

    keresek egy tutorialt, régebben találkoztam vele, de most nincs meg. annyi a lényeg, hogy olyan képet akarok csinálni, ami úgy fest, hogy van egy bőr réteg (vagy valami más tökmind1) és így meg van tépve, karmolva, hiányzik belőle, és alatta látszik az izom (vagy bármi más). persze nem nehéz megcsinálni egy ilyet, de a tutorialt átnézném beállítások miatt pl. thx előre is ha valaki megtalálja :)
  • tugyiti
    #12698
    :Ddddd
  • Shortstop
    #12697
    Ahhoz nem értek sajnos :/
  • péistike
    #12696
    fel vennél msn-re segíteni hogy kell GIF filét csinálni?vagyis nem filét hanem logót
  • péistike
    #12695
    megvan
  • Shortstop
    #12694
    hát amiket letöltöttél három filet. egyet beolvastattál egy progival a második kettő txt file közül az egyik aminek serial a neve..
  • péistike
    #12693
    végig néztem mindent de nincs
  • péistike
    #12692
    meik tartalomba?Tegnap kerestem nem találtam
  • Shortstop
    #12691
    A tartalomban benne van egy serial.txt nevű file nyisd meg és valószínűleg ott lesz benne.
  • péistike
    #12690
    Jó napot B.U.É.K!
    Azt Szeretném Megkérdezni Hogy Letöltöttem A Photoshop CS4-et És Nem Találok Hozzá Kódot Innen Töltöttem!:http://thepiratebay.org/torrent/5207152/Photoshop_CS4_Extended_V.11
  • ProGabe #12689
    CS4? végül is mindegy, a lényeg, hogy amikor mentet a gif-et, akkor ott add meg, hogy 256 színt használjon (ez ugye a max. gif esetében), akkor kapod a lehető legjobb minőséget
  • Unitedfanatics
    #12688
    Na, valki nem ud nekem segíteni, mostmár a frameket is megcsináltam, de olyan progit ami szépen visszaadja az eredetit, olyat nem találtam (valaki ebben tudna segíteni)
  • Clidey
    #12687
    Pedig jó volna ha (maunika saú:) rá volnál jőve, mert nekem is van pár textúrám aminél ugyan ez a hibajelenség van... Igaz a korábban említett stuffokkal át tudom őket tenni dds-be, de sokkal egyszerűbb volna egyenest PS-ből egy kattintással...

    BUÉK még1x mindenkinek!
  • LeonSilver
    #12686
    Igen, de azt, hogy mi a hiba vele nem értem ;)
    És azt sem, hogy ha egyszer az Alpha1 ki van kapcsolva akkor miért befolyásolja ( maunika saú szerint : folyásolja be :D ) az elkészült bőrt.
    Számomra ez az igazi talány ebben az egészben.

    Neked és minden fórumozónak B.U.É.K!
  • Clidey
    #12685
    No, örülök hogy sikerült megtalálnod a megoldást! :)
    Ezek szerint az alfa csatornával volt a gond. De vajon mi?

    BUÉK!
  • LeonSilver
    #12684
    Talán így kicsit érthetőbb ;)

  • LeonSilver
    #12683
    Bocsánat az egymást követő posztokért de megtaláltam a megoldást!
    Nem biztos, hogy a leg frappánsabb de működik!
    Szóval megnyitottam az eredeti .psd-t, kikapcsoltam a backgroundot ( így megkaptam a #12679 hszben a második képen látható bőrt ), kitöröltem az Alpha1 csatornát és így eltudtam menteni .dds-be.Most megnyitottam ezt a .dds-t ami így még nem jó mert csinált magának egy Alpha1 csatornát de az rossz.Ezt is kitöröltem majd megnyitottam az eredeti .psd-t.Innen duplicate channel a cél pedig a .dds és voila kész is.Így most van egy szerkeszthető .dds fájlom amin a normális Alpha1 csatorna van.
  • LeonSilver
    #12682
    Kipróbáltam megint, hogy mi történik ha az Alpha1 csatornát kitörlöm.
    Mint látható a képen csinál magának egyet ami egy tök fehér csatorna.A videón pedig látszik, hogy milyen is.Sajnos a bőr betöltését nem veszi a fraps.Az első bőr az eredeti kikapcsolt Alpha1-es csatornával készült, látszik, hogy a fény szépen "tükröződik" a felületről és ahogy forgatom a gépet a fény is megfelelően mozdul.Aztán betöltöm a kitörölt Alpha csatornás bőrt.Ekkor szépen létszik, hogy olyan matt lesz a felület és semmi fény.


  • LeonSilver
    #12681
    Oda is beraktam a képet :D de inkább itt folytassuk a diskurzust.Szóval nézd meg, hogy simán ellehet menteni ha 5 csatorna van.