17220
  • Clidey
    #12680
    Lásd válaszom a saját topikodba! :)
  • LeonSilver
    #12679
    Üdv!
    A következő probléma megoldásában kérném a segítségeteket.
    Adott egy temp amit .psd-ben lehet letölteni ( azért adták, hogy a pléjerek tudjanak saját szkineke gyártani ).
    Ilyen a file:



    Nekem úgy lenne rá szükségem, hogy a "gyári" festés ne legyen látható.
    Ha kikapcsolom a backgroundot akkor ez meg is valósul viszont ha ezt teszem akkor nem tudom elmenteni .dds-ben ( dds formárumban kellene ) mert ezt kapom a mentésre :



    Mi a francot kell(ene) csinálni, hogy el is tudjam menteni meg a gyári festés se legyen az enyém alatt?
  • Clidey
    #12678
    Talán itt kellene érdeklődj...és nemártana ha ott kicsit konkretizálnád a hardvert is egyúttal...
  • Nodler
    #12677
    Üdv mindenkinek, tudom hogy ez nem ide tartozik, de nem tudom kitől kérdjem meg: A gépemet újra raktam és még nincs hang rajta. Nem igazán tudom hogy lenne telepítő cd-m hozzá, így hát nem tudna valaki linkelni honlapot ahonnan letölthetnék valamit programot amitől menne?
  • Unitedfanatics
    #12676
    Hello

    Ez alapján: http://www.webdesign.org/photoshop/imageready-animation/how-to-import-video-into-gif-file.3361.html csináltam egy animált siget, már korábban is csináltam és minden sikerült is, azonban most 3-4 hónappal később megint csinálni szerettem volna, de a minőség nagyon gyenge, tele van kis kockákkal és ez így nem jó, valaki tudja mit kell ahhoz állítani az optimaze-n, hogy a szép tiszta, eredeti képet adja vissza? Ez lehet videó, vagy png hiba? ezzel a képpel dolgozom: http://img101.imageshack.us/img101/1909/starship3.png Természetesen a nagy ferész részben lenne a kis videó...

    A választ előre is köszönöm
  • LeonSilver
    #12675
  • yokel
    #12674
    mintazat-avagy-pattern-keszitese
  • LeonSilver
    #12673
    Megtudná nekem mondani valaki, hogy egy adott képből miképpen tudok pattern-t készíteni?
  • Csuki00
    #12672
    Sziasztok!

    Kaptam egy wacom bamboo fun-t, és rajzolgatnék photoshopba, de amikor ráhelyezem a padra a tollat megjelenik egy kör és bejön az ecset méret választó. ami nagyon idegesítő, ráadásul emiatt szaggat ha felemelem és újra rányomom a tollat. Hogy lehetne ezt kikapcsolni? Más programba nem csinálja. cs4-em van.

    Köszönöm
  • kifli
    #12671
    már nincs, beleépítették a funkcióit (legalábbis egy részét...)
  • Rowlend
    #12670
    Hogy lehet elérni Photoshop CS4-ben az image ready-t? Vagy most már külön addon lett?
  • Shortstop
    #12669
    photo magic, photo filter vagy valami más egyszerűbb programokat használnak az orkok

    Kellemes ünnepeket
  • berlinboy6329
    #12668
    Hi all!

    Kérdés:A cigányok,mivel "PSelik" meg a képüket?

    Nem tudok rájönni..Olyan rajcsillagokat csak ugy lehet,h csinálnak és csikot keresszteben és külön raknak rá blurt,meg motion blurt,aztán blending modeot állitanak,h jobban beleilljen a képbe..Sőt,villám alapból nincs is PSben..Egy AlieSkin pluginban találtam villámot egyszer.És itt van ez a keret,ami lejjebb volt linkelve..Honnan szerzik?LLetöltik és betöltik PSbe?Kizárt,de egyszerűen nem tudom mit használnak.:C

    És frusztrál:C Tudni akarom!!
  • mypetsblog
    #12667
    Aki ismeri a deviantartot és van két szabad perce ugorjon fel ide kérem.
    Köszönöm.
    team-hungary.deviantart.com
    sry az offert.
    Szép napot mindenkinek!
  • Blasta
    #12666
    Értem, köszi, de semmi kedvem egy újabb alkalmazást telepíteni és használni erre. Egyszer réges régen egy haverom megcsinálta PS9-cel vagy valami hasonlóval és ezért gondoltam, hogy a CS3-nak is tudnia kéne.
  • NessieGraf
    #12665
    Nem bántás, de erre inkább Picasa a Googletól. Beteszed egy könyvtárba a képeket, kijelölöd, kiválasztod, hogyan rakja össze és kész. Ha nem tetszik a sorrend, újrarendezteted.

    Szerintem sokkal egyszerűbb, mint PS-t használni erre. A progi egyébként ingyenes, jár mellé 1GB ingyen képtárhely is (a képekről te döntesz, hogy nyilvános, vagy se, ha nyilvános, letölthető-e /ha nem tölthető le, másolni se lehet/ és milyen feltételekkel a Creative Commons szerzői jogok szerint), csak Google fiók kell hozzá. Azt meg bármilyen emilcímmel tudsz csinálni.
  • Blasta
    #12664
    Hali!

    Azt az opciót keresném PS-ben, amivel betudok tölteni X fotót (pl. 15-20-at akár) és szépen egyetlen képre rendezi azokat, kvázi montázst csinál.

    Nem tudjátok melyik ez az opció? CS3-at használok.

    Köszi előre is!
  • Shortstop
    #12663
    Rendben, köszönöm!
  • pxxl
    #12662
    létezik, meg lehet csinálni, hogy behívod az összeset, és elmented valami néven, de ha mind bennt van (pár 100, ezer) akkor megizzadhaz a gép mire megnyitja... :)
  • Shortstop
    #12661
    Hello!

    Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudom azt megoldani PS-ben hogy az ecseteket egy oldalon megjelenítse mikor jobbclickkel kattintok a lapra és csak görgetni kelljen az ábráknál és ne a panel jobb felső sarkában lévő kis nyílnál kelljen név alapján válogatni és ne cserélje le az eddigi base ecseteket?
    Lényegében minden ecsetemet látni akarom amikor jobbclickkel váltani akarok.
    Létezik erre megoldás CS4-ben?

    Előre is köszönöm!
  • NessieGraf
    #12660
    Brush szettben van hasonló, de szerintem nem tennék ilyet képre.
  • Rash87
    #12659
    Ezzel előrébb nem jutottam sajnos,mindenesetre kössz!
  • Rash87
    #12658
    Ezzel sajna előrébb nem lettem :\ Mindenesetre kösz.
  • RAMyMamy
    #12657
    szerintem meg valami gagyibb programban van benne, mert egy csomó mindenkinek myvip-n ilyen keret van a képén :)
  • pxxl
    #12656
    több mint valószínű, hogy ez egy brush szettből van.
  • Rash87
    #12655
    Ilyet,h lehet a kép köré szerkeszteni?
    Kép!
  • pxxl
    #12654
    Nézd meg talál-e rá valamit

    esetleg bannerba mehetne a link
  • Scania R580
    #12653
    Ezt a betűtípust nem ismeri fel valaki?
  • PJack
    #12652
    köszönöm a válaszokat, megoldottam mostmár mindet :)
  • NessieGraf
    #12651
    Képméretek: szélesség, magasság, felbontás (px/inch, vagy px/cm). Minél jobb minőségű képet szeretnél, ezt annál nagyobbra szokás állítani. Nyomdához 300 px/inch feletti értékre.

    Nagy felbontásnál a betűméretek: 12pt olyan méretű nyomtatásban, mint a szövegszerkesztő programok nyomtatott képe. 72 px/inch esetén ilyen eredményhez többszörös betűméretet kell választani.

    Szerencsére ma már léteznek fényképezőgépek, amik esetében szintén mindhárom érték beállítható, így a képek jobb minőségűek. Ha ilyen képre teszel feliratot, a felbontás miatt kell kisebb pontértékű betű. Viszont a végeredmény sokkal szebb lesz.
  • pxxl
    #12650
    jut eszembe talán más a mérete és/vagy a felbontása a képnek nem? ha mondjuk egy A4-esen "jó" méretű az 5px-el, akkor az az 5px-eles szöveg egy A6-on nagyobnak tűnik.
  • pxxl
    #12649
    na ezt most nem értem.
    a mentés meg: állítsd át 32 vagy 16 bit-ről 8 bit-re, (image->mode->8 Bits/Channel)
  • PJack
    #12648
    jaés, nemenged jpg-be meg gif-be, meg egy csomó mindenbe menteni csakegyilyen 6-7 féle típusba. nemtudom mit csináltam vele :D
  • PJack
    #12647
    mi miatt van az hogy a betűméreteket felnagyítja (szal pl most egy 5pt-s font úgynézki, mint normálisan ugyanaz mondjuk 20pt-sben), és hogyan lehetne eztet visszaállítani?
    thx
  • Jagumo
    #12646
    gec ááá ,köszi etalon jó! :P
  • Jagumo
    #12645
    meglesem
  • rooney8
    #12644
    lehet erre gondolsz... AndreaMosaic a program neve :)
  • Jagumo
    #12643
    valaki? :)
  • Nodler
    #12642
    Ha lehet vele, akkor valaki linkeljen már be egy tutorialt, vagy magyarázza el hogyan lehet....
  • Nodler
    #12641
    Halljátok e!

    A photoshoppal lehet ilyen pár perces animációkat, "rajzfilmeket" csinálni??? Vagy ha nem akkor ajánljatok már valami programot amiben lehet...