17220
  • Evin
    #12760
    Eléggé áttértem az Xnview-re, a Pro-ban valami Kötegelt/Batch cucc. Azon belül lehet bal oldalt pipálni és az utolsó a vízjel.
  • Atika :o)
    #12759
    ok akkor azt aruld el hogy acdsee-ben hol talalom mi a neve :) koszi
  • Molnibalage
    #12758
    Köszi.
  • Evin
    #12757
    Nem textúra, hanem egyszerű pattern. Így csinálhatsz egyet, ha ez nincs meg.
    aztán új rétegen besatírozod az egészet.
  • Molnibalage
    #12756


    Ez a fajta víszintes csíkozás hogyan érhető el? Sejtésem van rá. Textúrázás? A PS6-om - tudom, ősrégi - alaból nem tartalmaz ilyen textúrát.
  • Evin
    #12755
    Erre bármelyik jobb képnéző képes, ACDSee, Xnview, Irfan.
  • Atika :o)
    #12754
    Sziasztok hogy tudok photoshop-al vizjelet tobb kepre rarakni?? Koszi elore is
  • Bavid
    #12753
    ha valaki tudna segíteni hogy ezen a képen az ikonokat kicserélné, tükrözéssel együtt, megköszönném.kép
  • ProGabe #12752
    2009 legnépszerűbb tutorjai
  • ghost rider
    #12751
    köszi a választ!
  • pxxl
    #12750
    új, üres layerre rányomod, aztán ctrl+t
  • ghost rider
    #12749
    Szeretném megkérdezni, hogy a brush-okat hogy lehet forgatni?

    Tudom, hogy elég "láma" kérdés, de fontos lenne!
  • Danny1987
    #12748
    ???

    van négy fájl 1.gif 2. gif 3. gif 4. gif

    most ha megnyitom az egyiket akkor lakat van rajta és hiába kattintok duplán.
    Szóval le tudnád írni valamivel részletesebben mint hogy ctrl+j.
    (Bocs,hogy ilyen amatőrök a kérdéseim)
  • Midas
    #12747
    gondolom milyen sokat dolgozhattal vele egy profi altalab nem ir igy mint te, raadasul van par nagy nev is aki hasznalja.
  • pxxl
    #12746
    kössz elég sokat kellet dolgoznom és szenvednem vele, hogy meglegyen a véleményem róla... 100x inkább az illustrator, mint egy crd! a corel csak azért él még most is, mert rendkívül olcsó, és alap dolgokra jó, egyetlen pozitív dolog benne a vonalkód gyártás.
    nem véletlen, hogy rengeteg nyomdába nem is fogadnak crd állmányokat. biztos ők is hülyék és nem tudják mi a jó :)
  • Midas
    #12745
    jaja te mar csak tudod :D
  • pxxl
    #12744
    corel paiter? hozzá se nyúlnék...corel(draw)=orbitálisan nagy bugos sz_r...
  • Jim Morrison
    #12743
    ctrl+j
  • Nodler
    #12742
    én kérdeztem előbb....
  • Danny1987
    #12741
    rétegeket hogy lehet hozzáadni?

    Csináltam 4 db gif képet és animalni akarom csak külön lementettem őket nem lehet valahogy berakni mind a 4et rétegnek?
  • Nodler
    #12740
    FONTOS KÉRDÉS:
    Mit tud a Painter amit a Photoshop nem? (Mármint ha rajzolni akarnék vele) Csak mert olvasom hogy egy csomó képet painterrel csinálnak....
  • Sinyo70
    #12739
    Egy kép sarkát szeretném ívelten le vágni ,mivel tudnám ezt megoldani ?? mert én csak egyenesen tudok vágni :(
  • Bavid
    #12738
    megvan, kösz
  • Bavid
    #12737
    Hogy lehet egy képet halványítani/átlátszóvá tenni? kb egy 40%os átlátszóság kelene. photoshop cs3, köszi előre is.
  • pxxl
    #12736
    image->canvas size, szélességhez beírod, hogy 1024, aztán #12733-ben leírt alapján arányosan növeled a képet. de azzal számolj, hogy fennt és lennt kilóg majd a kép, és le kell vágnod belőle.
  • Jim Morrison
    #12735
    Külön layeren van a kettő?
  • Danny1987
    #12734
    És hogy kell azt megoldani hogy van egy 580x167 képed és azt akarod hogy 1024x167 legyen de a közepén lévő ábra ne nyúljon meg?
    Igazából csak a széleket kellene nyújtani valahogy.
  • Jim Morrison
    #12733
    Szerintem úgy tudod megcsinálni, hogy kijelölöd a képet és nyomsz egy ctrl+t és ezután már tudod szabadon álliitgatni.
  • Danny1987
    #12732
    Hi!
    Hogy lehet megoldani :
    1,azt hogy a kivágott ábrát lekicsinyítsük?
    2,a kép méretének változtatását úgy hogy ne kötődjön a szélesség a magassághoz?
  • Jim Morrison
    #12731
    megvan
  • Jim Morrison
    #12730
    Hali!
    cs4 hez kellene egy kis segiitseg... van egy kép amit nem tudok elforgatni, hogy ne legyen párhuzamos az alap kép széleivel , ráadásul nem csak jobbra balra szeretném forgatni, hanem még kicsit beforgatni a jobb oldalát ezzel keltve életszerűbb hatást. Nemtom hogy kell itt forgatni :/
    Egyik 3d toolst sem tudtam használni >/
  • RAMyMamy
    #12729
    ezzel fordítsd
    de többet érsz angol Photoshoppal
  • devergo74
    #12728
    Köszönöm a segítséget, de sajna valamiért nem sikerül. Magyar Photoshoppot használok, és nem igazán értem az angol kifejezéseket, lefordítottam, de nem egyértelmű a fordítás. Lehetne magyarul is kérnem a megoldást. Ebben: hogyan lehet egy képet körbeírni "folyatni" szöveggel Photoshopban?
    Köszönöm.
  • Rowlend
    #12727
    Ez lett belőle :D ami a nickem
  • pxxl
    #12726
    ha kész van linkeld mer kiváncsi vagyok mi sül ki belőle :D
  • RAMyMamy
    #12725
    nyitsz egy új, átlátszó 1x2 px-es doksit, az egyik pixelt befeketíted, edit->define pattern. képre pattern stamp toolal (shift+s) vagy layer->new fill layer->patternnel tudod
    és ezt is overlayre kell tenni
  • Rowlend
    #12724
    Köszönöm sikerült :D De lenne még valami.
    Méghozzá a csíkozás, de nem ez a ferde hanem a vízszintes.

    itt egy kép:
    Kép

    Na ezt hogy lehet? :D
  • RAMyMamy
    #12723
    overlay, nem screen
  • ProGabe #12722
    pen tool-lal rajzolsz egy path-t, kiválasztod a type-tool-t, a path fölé viszed a kurzort, amikor megjelenik egy kis hullámos vonal a T betű mellett, katt!

    Rowlend: csinálsz egy kijelölést, mindegy mivel. új réteg, aztán jobb katt a kijelölésen - stroke. ezek után az új réteg rétegstílusát módosítod, így tudsz csinálni olyat, ami az első képen van, méghozzá gradient overlay-jel

    a "fényes" keret csak annyi, hogy fehér színű storke-nak adott screen (fejből, lehet más) blending mode-ot
  • Rowlend
    #12721
    Szevasztok, kéne egy kis segítség. Leginkább keretekkel kapcsolatban. Na szóval hogy lehet ilyen fekete keretet csinálni a képeknek? nekem van egy módszerem de attól eléggé megcsúnyul a kép. A másik pedig, hogyan lehet hát ilyen fényes keretet vagy nem is tudom. Itt egy pár példa:
    Kép1
    Kép2
    A kép szélén az a kis fényes keret :D remélem értitek mire gondolok. Köszkösz