17220
  • asde3
    #12960
    Üdv. Egy adott kép köré, kör alakba írni szöveget, hogy is van ?
  • kalikim
    #12959
    Nagyon köszönöm a segítséget!
  • pxxl
    #12958
    tudom :D volt alkalmam 16giga feletti tempet látni :/ törölni kellett csomó filmet :P
  • NessieGraf
    #12957
    Memória probléma. Kevés neki. Az Edit menü Preferences menüpontjában a Memory & Image Cache és a Plug-ins & Scratch disk menüpontokban tudsz rajta változtatni. Az utóbbinál az átmeneti tárolásra jelölhetsz ki lemezterületet. Mert azt ne tudd meg, mekkora méreteket tárol a PS a háttérben.
  • pxxl
    #12956
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [spoiler][spoiler][spoiler][spoiler]torrent.eval.hu
    [/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler]
  • zsebrocky
    #12955
    köszönöm a segítőkészséged
  • SZilaJMaGGoT
    #12954
    link
  • zsebrocky
    #12953
    sziasztok
    tudom hogy sokan allergiásak a warezra,de mégis nem tudna valaki megdobni egy linkkel ahonnan le tudok tölteni egy crackelt PS CS3-at ami működik is rendesen?
    az első válasz az szokott lenni hogy->google
    a második hogy vegyem meg,harmadik hogy töltsem le a 30 napos verziót.
    ezekkel nem sokra megyek...
    ha valaki tudna segíteni rajtam,azt nagyon megköszönném.
    akár privátba is jöhet.
  • pxxl
    #12952

    duplán katt a layerre, akkor feljön a layer style ablak, bal oldalt alul lesz olyan hogy stroke, kipipálod, és megadsz neki 2px-es értéket, aztán hogy a position az outside, inside vagy center azt eldöntöd :)
    anyni a lényeg, hogy az outside az a képen kívülre rakja, az inside az belülre, a center meg a 2px-el keretet úgy rakja, hogy 1px kinnt 1px bennt lesz.
  • kalikim
    #12951
    Sziasztok!
    Múltkor sikerült lekerekítenem a képem sarkait a segítségetekkel. Viszont most az lenne a kérdésem, hogyan tudok ennek a képnek egy 2 pixeles keretet adni? A választ előre is köszönöm!
  • pxxl
    #12950
    az miért van, hogy pl állítom layer style-ban a gradient egyik színét, (kézzel húzom a "színes területen") elengedem a jobb gombot, és jön az adobe oldala, hogy help.adobe.com/blabla... elég idegesítő :/
  • Dobronski
    #12949
    Értem. Köszönöm.
  • RaZoK
    #12948
    lehet havi 10E-t....de lehet havi 300E-t is :)

    ez nagyon sok mindentől függ :)
  • NessieGraf
    #12947
    Keresni bármilyen módon lehet sokat. Az a nem mindegy, kinek milyen bevétele van a PS munkából. :)

    Ez meg sok dologtól függ, de nagyon lényeges a kreativitás és a precizitás is.

    #12944 Szerintem nem furcsa. Csak lehet sokszor mondták neki: "Mit vacakolsz ennyit? Más már rég kivette volna magic wanddal, vagy lasszóval!" Mert időnként nemcsak a tapasztalatlan, de a megrendelő is tud nagyon okos lenni...
  • asde3
    #12946
    Nah de ... Üdv all. "kérdés"
    Hirtelen nem jut eszembe ... Pl adott egy kép, az köré hogy írok szöveget, kör alakon
  • asde3
    #12945
    xD
  • RaZoK
    #12944
    furcsa vagy :)
  • Dobronski
    #12943
    Bocs a személyeskedésért.
  • Dobronski
    #12942
    PS-el mennyire lehet keresni?
  • ProGabe #12941
    szerinted ilyet hasráütésszerűen találok ki? most vagy nem vagy tisztában a dolgokkal, vagy eddig valamilyen csoda folytán óriási szerencséd volt. én napi szinten szerkesztek kiadványokat, posztereket, plakátokat, beltéri-, kültéri-, és autódekorációkat, kismillió egyéb, kicsi és nagy dolgokat, a menükártyától a névjegyeken át a könyvborítóig, stb. 4 (+1: az ajándéktárgyas) különböző nyomdának küldöm az anyagokat, nem beszélve a dekoratőrökről. eddig egyszer, azaz egyszer használtam a magic wand-toolt (igen, még utána kézzel is finomítottam rajta). hát nem megmaradt 4-5 kicsi szar csík az egérpad képéről belelógva a zöld háttérbe, ami 10 méterről meglátszott az adott cég utcai reklámtábláján?!

    ezt egyáltalán nem nagyzolásból írom, csak gondoltam tisztába teszem a dolgokat, ha már így "lekutyaütőztél". :) na mindegy, privátban kaptam linket (köszönöm itt is!), megyek inn... őő szocializálódni, így szombat este lévén :)
  • RaZoK
    #12940
    ez csak akkor fordulhat elő, ha kutyaütő vagy...:D

    na de figyu, lehet velem üzleteleni majd én kivágom neked a stockfotokat 1 perc alatt és nem veszel észre különbséget :D

    5000/darab :?D
  • Dobronski
    #12939
    Magic Wand után javítani szoktam rajta.
  • NessieGraf
    #12938
    A 800*800 pixel. Nemigen láttam még olyat, hogy valakinek 8 méter hosszú és 8 méter széles ruhája legyen. A másik fontos dolog, hogy milyen technikával teszik a képet a ruhára. Fotónyomással, vagy szitanyomással. Ha szita, a PS nem jó megoldás.
  • ProGabe #12937
    oh, csak ezt ne! [keresztet formáz az ujjaival és azt mutatja a monitornak, miközben elmormolja, hogy "távozz tőlem, sátán"[#idiota]]
    ha digitális formátumra dolgozol, akkor elég lehet a magic wand, de nyomtatásban máris gáz, mert maradhat (sőt, biztos, hogy marad) 1-2db, 1 pixel-vastagságú vonal, ami "gyönyörűen" mutat, mondjuk egy 5x5 méteres hirdetésen :D


    szóval, senki nem tud ilyen adatbázisról? (12914)
  • RAMyMamy
    #12936
    pont azért kérdeztem meg itt, mert azzal semmire se mentem :)
  • Met
    #12935
    Kinyomtatva 32x32 cm-lesz.
  • Met
    #12934
    itt

    de ezzel a képpel nem fog tudni mit kezdeni, a legjobb ha fehér alapon fekete betűk vannak elég nagy méretben
  • asde3
    #12933
    800*800 van megadva ruhara maxiumum, hogy az cm?

    Van egy ruha, amit itthon lemértem és annak a cm adatjai a
    Elöl minta 29/18cm
    Hátul minta 32/32 cm

    Azért kérdeztem, szoval ha ps-be megadom hogy 32cm/32cm akkor élőbe kilesz nyomva, akkor az akkora mint. ?
  • NessieGraf
    #12932
    Nem, de keress vissza, valahol ebben a topikban láttam, mivel lehet fontokat beazonosítani.
  • RAMyMamy
    #12931
    hali, ennek a fontnak tudja valaki a nevét? vagy ehhez hasonlót tudnátok ajánlani?
  • NessieGraf
    #12930
    Igen, Pixxelnek részben igaza van. A kérdés igazából az, hogy milyen módon kívánod megjeleníteni. Mert ha minőségi a kiinduló kép és netán nyomdai kivitelezése, vagy digitális nyomdai kivitelezése lesz, ekkora méret esetében ajánlott a 300 dpi felbontás.

    Én mondjuk alapból abban dolgozom. A pixel, a cm, a pont, az inch esetében egyértemű, hogy a pixel digitális, a cm hagyományos európai, a pont nyomdai, az inch meg hagyományos angolszász mértékegységek. Mindegyik nagyon hosszú törtben váltható át a másikba, főleg az egyéb paraméterek figyelembevételével.

    Ami biztos, 300 dpi (pont/inch) felbontás mellett 1 cm = 118 px (képpont) Photoshopban. Emellett egészen biztos lehetsz benne, hogy más programok (Adobe Reader, OOo, képszerkesztők) egészen más módon számolnak át.

    Tapasztalataim azt mutatják, hogy ehhez még a nyomtatók is hozzátesznek, mert újraszámolják a dolgokat. 300 dpi felbontással Canon tintasugaras, szegély nélküli nyomtatásra alkalmas nyomtatóval az A/4 méretből 4 pixelnyit mindkét irányból le kell venni, és egy méretnyit nagyítani ahhoz, hogy ne legyen fehér csík a kép szélén.

    A másik dolog, hogy 32*32 cm képet még A/3 nyomtatón se tudsz kinyomtatni, mert az A/4 21*29,7 cm, az A/3 29,7*42 cm. Az maximum nyomdagépen jön ki, A/2 méretű papírra, de ha a választott nyomda A méretekkel dolgozik nem érdemes akkorát tervezni, mert nagyon sok a leeső rész, hiszen az A/2 42*39,4 cm.

    Igaz, a nyomdagépek egy része B/2 méretben dolgozik, ami 50*70 cm. Erre a 32*32 cm képből kettő fér ki, de az egyik oldalon majdnem A/4 szélesség esik le.
  • pxxl
    #12929
    hát csináld cm-be miért pixellel számolsz oda vissza?

    am is hülyeség ez, mert pl egy 800x800px 72 dpi-ben 282mm, 300 dpi-ben meg 67mm
  • asde3
    #12928
    Üdv, lenne hülye kérdés.
    A 800*800 pixel, az élőbe mekkora cm" ?
    És ami élőbe 29/18cm, és ami 32/32cm, azt hány pixelbe tervezzem a képet, hogy élőbe is akkora legyen ?
    Thx all.
  • NessieGraf
    #12927
    Jól emlékszel, weblapot is lehetett vele csinálni. CS2-ben még van külön IR, de az abból kimentett weblapok már nem működnek. Az utsó jól működő a PS7-ben volt. Én megtartottam azt a verziót, mert az IR-ben remekbe szabott animált mini weboldalakat lehet csinálni, ami egérkurzorra indul, de van más szimpatikus, azóta a PS-ben, IR-ben nem létező funkció is benne.

    Úgyhogy marad a Dreamweaver, vagy próbálod a régi verziót megtalálni, feltelepíteni.
  • pxxl
    #12926
    CS3 óta nincs Image ready külön. be van építve a ps-be asszem. nem nagyon használtam/használom. de az nem weboldal szerkesztő volt hanem amináló akármi. az meg van a windows->animation menüben.

    GIF tut CS3/CS4
  • #12925
    a ps 7 ben imagereadí volt a neve. (asszem)
  • pxxl
    #12924
    A Dreamweaver-re gondolsz?
  • #12923
    sziasztok!
    Cs4-be holtalálom azt a weblapszerkesztő részt?
  • RaZoK
    #12922
    úgy gondoltam

    #12921: szerintem ez valami plugin lehet...

    keress rá "art media effekt" "paint effekt" valahogy így....de ez csak tipp!
  • Klon
    #12921
    #12911 ?