17220
  • Met
    #13000
    ték
  • pxxl
    #12999
  • Dobronski
    #12998
    Warezold le megint.
  • TopGun
    #12997
    Sziasztok! Remelem tud nekem valaki segiteni? Win7-et hasznalok CS4-et telepitenek, de azt irja ki, hogy a telepitesi adatbazis serult, mi lehet a hiba? ill. mi a megoldas?
  • MANOWAR
    #12996
    Az utolsó link gyorsabb, de általában kézzel szoktuk(ták),próbáld ki.
    http://www.metacafe.com/watch/601925/photoshop_black_and_white_to_color/

    http://www.youtube.com/watch?v=aQnK_9KO420

    http://www.recolored.com/
  • PrasCo
    #12995
    Szervusztok! Segítségért folyamodnék.
    Van egy fekete-fehér képem, JPEG, mely azonban Vista alatt a miniatűr képeknél gyönyörű színesen jelenik meg. Bizonyára előttetek is ismert ez a jelenség. Roppantmód hálás volnék, ha elmagyaráznátok (avagy mit írjak a keresőbe), hogyan konvertálható/okosítható színesbe vissza a kép anélkül, hogy az eredeti nyersanyaggal rendelkeznék. Ha ez így nem lehetséges, már annak is örülnék, ha tónusokból valamiféle hamisszínes, de mégis körülbelülre a valódira ütő képet tudnék készíteni, anélkül, hogy neki kelljen állnom festegetni. Olyan szempontból is kilógok egy kicsit, hogy Paint Shop Pro 9-em van, de felteszem, nem az eszköz a problémás.

    Köszönöm válaszaitok!
  • Dobronski
    #12994
    Megpróbálom! Csak nem tudom mit keres ott... és a kékes színhatás nem tudod miért van? Egyszer elindítottam PS-t, és ilyen lett. :/
  • #12993
    a vonalakat csak fogd meg a mozgatóeszközzel és huzd fel vagy le mindegy, csak ki a képböl és akkor eltünik
    ezek am ilyen segédvonalak.
  • Shortstop
    #12992
    nekem akkor csinált ilyet mikor még 2GB memória volt a gépben. 4-gyel megszűnt ez a probléma
  • LeonSilver
    #12991
    Mondjuk azt nemtudom, hogy mennyire magyar de elég sok fórum/oldal foglalkozik vele.Lehet segítséget kérni simán.
  • LeonSilver
    #12990
    http://www.gimp.hu/
  • bonsaimi
    #12989
    Tudna valaki segíteni?
    Egy egyszerű számomra is könnyen érthető, ingyenes fotoshop programra lenne szükségem magyarul.
    Fontos lenne.
    Köszi előre is!
  • Dobronski
    #12988
    Segítene valaki?

    Megnyitottam egy képet, és ez fogadott:

    Na, ez nem kékes lenne, hanem fehéres+ a csík nem tudom miért van ott... színprofil: "Nincs hozzárendelve"
  • Wreck86
    #12987
    Sziasztok!


    Ezt a képet hogy tudnám úgy megcsinálni,mintha kitűző lenne?
    (lekerekített oldalak,kis térhatás)
  • pxxl
    #12986
    egyik megoldás pl:
    egy átlós vonalat megcsinálsz úgy, hogy megvan a vonal, mind1 milyen színnel, layer style-ban color overlay -> screen, piros (vagy amit akarsz), pattern overlay -> kiválsztod pl az artistic surfaces-t, abban van hasonló minta. ha megvan akkor OK, layerre jobb klikk, convert to smart object, (ha akarod akkor megint jobb klikk, rasterize layer. nem fontos) duplikálod a layereket, aztán az átlós layerekre meg a blend mode-ot Multiply-re rakod. :)
  • drowns41
    #12985
    sziasztok!

    kép

    ehhez hasonló hátteret (a piros kockás terítő) hogyan tudnék varázsolni egyszerűen?a négyzetek oké, hogy megvannak, a forgatással sincs baj, de hogyan tudnám elérni a "terítős" hatást? hogy látszódjon hogy némelyik fakóbb, stb... köszi előre is
  • exodus2
    #12984
    Az előbb nekem is volt ilyen, és vártam néhány percet utána helyreállt.
  • Alamos14
    #12983
    Hello nekem a Ps-al az lene a problémám, hogy ideig óráig működik a program aztán Be vált kéz eszközre és semit nemtudok csinálni bárhova katintok semi csak bezárni tudom a programot.

    Mi lehet az oka?(Photoshop cs4)
  • mathyas
    #12982
    Sziasztok!
    Lehet olyat csinálni photoshoppal, hogy egy bizonyos felbontású képbe több kicsit illesszek be. Tehát a nagyba egy képtípust illesztenék, de többször. A lényeg, hogy ne egyenként kelljen!
    Egy háttérképet szeretnék...
  • wobdj338
    #12981
    dejó, mire megkérdeztem rájöttem :) sry
  • wobdj338
    #12980
    Sziasztok

    Kis segítséget szeretnék kérni, PS-ba valami elállítódott, apró dolog, de nekem fontos lenne, itt lesz egy kép amit ha megnyittok, akkor a kép körüli szegély fekete, és eddig fehér volt, hol tudom ezt visszaállítani? Ha van rá egy mód, nem szeretném újratelepíteni a PS-t :)

    Köszönöm!
  • f1andris
    #12979
    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy jó helyen járok-e!
    Szeretnék készítetni egy weboldalfejlécet, remélem itt van néhány ps szakértő! :)

    Mail: f1villeneuve és gmail-es vagyok

    Az anyagiakról megegyezünk, légyszi írjatok, és ha lehet referenciát is mutassatok. Remélem valaki tud segíteni!

    Köszi szépen!
  • drowns41
    #12978
    köszi szépen
  • Evin
    #12977
    Ha csak használni akarod, akkor jobban jársz, ha ilyen képet keresel. De ha meg akarod csinálni, akkor pl. Google 1.találat. (kulcsszó: photoshop Open book)
  • drowns41
    #12976
    sziasztok. tudtok valamilyen segítséget adni ahhoz, hogyan tudnék csinálni könyvet, vagy füzetet? arra gondolok, hogy úgy nézzen ki mintha ki lenne nyitva előttem egy füzet. remélem tudtok segíteni. köszi
  • TopGun
    #12975
    Erdekes, En pl. nem igazan latom a "maszatolgatast" azon a kepen.
  • Panzeradler #12974
    Köszi szépen, tökéletes.
    #12968 Én nem értek PShez fel sincsen rakva:)
  • NessieGraf
    #12973
    És szépen látszik az esőn a maszatolgatás.
  • NessieGraf
    #12972
    Az se rossz, de az is macerás és sokszor jobban meglátszik az eredményen.
  • yokel
    #12971
    Te jó ég ez milyen eljárás, még sose olvastam ilyen "technikáról"?!
    Fogod a clone stamp tool-t és simán kiretusálod a macskát mint ahogy az a #12967 hsz-ben is látható (15 perc volt finomítgatásokkal együtt)
  • pxxl
    #12970
    clone stamp-el is meg lehet csinálni, ez a módszer amit mondasz nekem sosem jött be. igaz sokat kell gyakorolni a klónozást, de egy idő után reflexből veszed a mintát (jó helyről).
  • NessieGraf
    #12969
    A PS mindenképp rétegekben dolgozik. Amikor több képpel dolgoznál együtt, egyik se legyen Background. Ezen a Layers ablakban a réteg kis ikonjára duplán kattintva módosíthatsz, ha kell.

    Ezután bemásolod a másik képet és ugyanott változtatsz a rétegek sorrendjén.
  • NessieGraf
    #12968
    Nem megoldhatatlan, de nagyon macerás, mert nagyon pixeles a kép. Ha van kedved vele vacakolni:

    A macska egyes részeit jelöld ki külön, külön. Egy rész kijelölése után adj a kijelölésnek Feather értéket, aminek révén nem lesz éles határa. A kijelölést told arrébb az adott színterületen, a háttérben látszó esőt is figyelembe véve. Azt másold új rétegre és csúsztasd rá a macska megfelelő területére. Ezt tedd mindaddig, míg a részek el nem fedik a macskát. Ha kész, egyesítsd a rétegeket.

    Azért ha rám hallgatsz, elgondolkodsz azon, hogy a képet egyszerű vágással (crop) úgy vágd meg, hogy ne látsszon a macska.

    Emellett ez a kép az egyik legjobb bizonyítéka annak, hogy hiába nagyon nagy a méret, a 70 px/inch felbontás és a .jpg képtípus együtt borzalmas végeredményt hoz.
  • yokel
    #12967
    Hello!

    Itt van a kép, remélem jó lesz...
  • Sil3nt
    #12966
    sziasztok

    ps-ben (cs4) hogyan tudok az egyik layer moge tenni a masikat? tehat van egy kep ami moge szeretnem a masikat (angol ps).

    koszonom a segitseget
  • Shiwo
    #12965
    hát én a brushes ablakban adtam meg a texture résznél...de azzal a módszerrel, amit írtál már nekem is jó :) köszi szépen
  • Panzeradler #12964
    Sziasztok!
    Lenne egy kis kérésem(remélem jó helyre írok), adott ez akép, azt a macskát róla egy PS mágus kiszedné nekem ha megoldható? Előre is köszi
  • pxxl
    #12963
    nem viszi a pattern a brush színét. ezt nemtom hogy csináltad, de pl (most próbáltam ki) behívtam egy kis képet, 75x55px, edit-define pattern, aztán nyitottam egy új képet, és layer style-ban pattern overlay, kiválasztottam az elöbbi kis képet, és telenyomta az eredeti színeivel, semmit nem változtatott.
  • Shiwo
    #12962
    Hali !

    Kérdés: Van egy kisebb kép, amivel szeretnék egy nagyobb területet a ps-ben kitapétázni. Hogy lehet ezt a legkönnyebben megoldani ? Igazság szerint az istenes az lenne, ha csak ott lenne a textura ahol a brusht huzom. Pattern-nel majdnem megoldottam a dolgot, de az átveszi a brush színét, nekem meg úgy kellene, hogy megmaradjon az eredeti, és ne legyen áttetsző úgy, mintha brushnak vagy pattern-nek teszem be.
  • yokel
    #12961
    Ilyenre gondolsz?! [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1070456584&no=12447]#12447[/URL]