17220
  • pxxl
    #12920
    nemkő' :)
  • pxxl
    #12919
    tudna valaki adni nekem 1-2 fontot?

    H-Times
    H-Universe
    H-Swiss-721Heavy

    thx ha van :)
  • Dobronski
    #12918
    Fehér színt kivágja jobban jár.
  • pxxl
    #12917
    olyan is lesz a kivágás :D
  • kalikim
    #12916
    Nagyon köszönöm a gyors választ!
  • RaZoK
    #12915
    pedig általában fehér alapon vannak...egy click a magic wand-al és már ki is van vágva :)
  • ProGabe #12914
    tud valaki olyan oldalt, ahol maszkolva vannak stock-fotók?

    tehát pl. egy hamburger, psd-ben, hogy ne nekem kelljen körbevágni?
  • pxxl
    #12913
    beírod egyik layerte hogy know, másikra hogy how, aztán húzol egy segédvonalat, és mellé rakod mindkét layert úgy, hogy az o hozzáér a vonalhoz. aztán ha kész vagy akkor kijelölöd a két layert (oldalt ctrl+klikk, mint vindózban) utána jobb klikk és link layers. akkor nem mozdulnak el. illetve együtt mozognak.
    vagy csinálhatsz nekik egy group-ot is. ha a groupéot mozgatod akkro mozog mind a kettő, de külön külön is tudod mozgatni a layereket.
  • kalikim
    #12912
    Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan beállítása a PS-nak, hogy megjelenítse a kurzor aktuális pozícióját? Azt szeretném hogy két szó (know,how) egymás alá kerüljön de úgy, hogy az "o" betűk egymás alatt legyenek.
    A választ előre is köszönöm.
  • Klon
    #12911
    link: https://photos-1.dropbox.com/i/o/p_f9dBcFGiQFlBnSvow0rVbsxY4z7fM50HZK5VmlNfc

    sajna csak bemásolva működik...
  • Klon
    #12910
    erre a technikára van valami ötlete valakinek?
    esetleg egy tutor?
    minta

    előre is köszi
  • pxxl
    #12909
    #12880
  • hungary27
    #12908
    kijelölöd és a kijelölésnél pl megadsz 8pixelt és nem lesz csúcsa
  • Jim Morrison
    #12907
    Hogyan kell egyszeruen lekerekiiteni kep sarkat?
  • Klon
    #12906
    nem jól van kalibrálva/beállítva valamelyik prog...
  • NessieGraf
    #12905
    Ha jobban megnézed, te is látod, hogy a téli oldal, az átmenet és az ég jól sikerült. Elsőre meg pláne. A többi megjön a gyakorlással.
  • Dobronski
    #12904
    Óh, nagyon szépen köszönöm! Megfogadom a tanácsaidat!
    Így utólag elég bénácska, de első képem...
  • NessieGraf
    #12903
    Elsőre biztos nem fogsz örülni a véleményemnek:

    1. A Dobi feliratot tüntesd el róla. Ha valamit rátennél, a logód legyen, nem nagyban, a képhez illőn.
    2. A kép téli oldala rendben.
    3. A másik oldalon a fákról, fűről tüntesd el a fölé tett réteget, mert csúnyán bezavaró fények, foltok a következménye.
    4. Ugyanott az égen meghagyhatod azt a réteget, mert attól az ég viharos jellegű, érdekes a hatása.
    5. Az átmeneti szakaszt jól oldottad meg.

    A képeid felhasználása ellen egyébként nem sokat tehetsz. Akik erre járnak sem hívei a számukra szokatlan megoldásoknak. Én viszont neked is csak azt tudom javasolni, hogy a Google Picasa szolgáltatását használd képtárolásra. Ennek okai:

    - Alapból 1GB ingyen tárterület, tárhely bővítés 5USD/20GB.
    - A feltett képeket olyan albumba teszed, amilyenbe kedved van. Albumonként dönthetsz, mi nyilvános, mi privát, mi letölthető, mi nem.
    - A feltett képekre te adhatod meg, milyen Creative Commons (nemzetközi szerzői jogvédelem) jogok tartozzanak hozzá. Így lehet valami szabadon felhasználható; szabadon használható, de meg kell adni a forrást; üzleti célra is használható, de a bevételből neked is fizetni kell.

    Ráadás: bármilyen e-mail címmel nyithatsz ingyenes Google Fiókot (google.hu -> Bejelentkezés -> Fiók létrehozása), ha nem gmailos a címed. Ennek része a Picasa program és a kapcsolódó webalbumok is, szintén ingyen. Ha ezt az utat választod és elakadsz valahol, priviben, vagy emilben keress meg bátran.
  • oO VinyuS Oo
    #12902
    Megrajzoltam illustratorban egy vectotos logot elmentettem vectoros formában és ha ezt megnyitom PS-ben akkor másabb színeket kapok pedig mind a két helyen RGB-ben dolgozok elvileg :S tudna valaki segíteni hogy mi lehet a gond?
  • HUmanHunter
    #12901
  • Dobronski
    #12900
    Remélem nem baj, ha megmutatom az első munkám:

    link
  • grebber
    #12899
    Már elküldtek 1-et köszönöm!
  • Dobronski
    #12898
    Kimentem a munkám 23 formátumban, de egyiket sem lehet megnyitni, még PS-el sem....
    "Nem lehet az utasítást teljesíteni mert ismeretlen vagy érvénytelen JPEG jelzőtípus található."
    GG...
  • momoxp
    #12897
    Sziasztok!
    Ezt a képet LINK megtudná nekem csinálni avatar-os ra (FILM)?
    Előre is köszönöm
  • RaZoK
    #12896
    benéztem azthittem a kicsi kell :D

    a nagy még egyszerűbb is :D

    kell még vagy már csinálják ?
  • Met
    #12895
    ment pü
  • grebber
    #12894
    Igen sajnos rosszat csináltál.Előlap van mindenhol a neten csak magyar hátlap nincs az kellene.
  • macleody
    #12893
    Nem rossz, de a hátlap kell neki :)
  • RaZoK
    #12892
    Erre tellett, kicsit a minőséget is feljavítottam, remélem megteszi...
  • grebber
    #12891
    Ezen a hátlap borítón el tudná valaki tüntetni a galaxisnetes nagy fehér internet címet?
  • HUmanHunter
    #12890
    thx
  • NessieGraf
    #12889
    A PS-ben nincs szövegdoboz. Paragraph, vagy Point text van. Az előbbi esetben több a formázási lehetőséged, mert létezik sorkizárt írás, és behúzás is.

    Ha kicsi a területed, előfordul, hogy úgy jelenik meg, ahogy írtad. A magassága lehet kicsi, ha vízszintes, a szélessége, ha függőlegesen írsz.

    Szövegirány: Ha függőlegesre állítod, egymás alá írja a betűket.

    A legegyszerűbb, ha megírod, ahogy akarod, aztán az Edit menüben a Transform / Rotate almenüpontot választod, így oda forgatod, ahova akarod.

    Van lehetőséged arra is, hogy bármilyen alakú Patht használj, amire írsz. Ebben az esetben akár hullámos is lehet a szöveg.

    #12886 Mindkét program mást tud, másképp dolgozik. Szerintem elsősorban attól függ, ki mit használ, hogy melyiket ismeri, melyiket szokta meg és mi a feladat. Én pl. Corelt csak ha kényszerítenek.
  • HUmanHunter
    #12888
    vagyishogy beszúrtam egy szövegdobozt, beírtam 3 szót és az utolsó szó az első baloldalról
  • HUmanHunter
    #12887
    tudom hogy alap kérdés, de hogy tudom a szöveg irányát fordítani? találtam egy gombot amivel fordult, mostmár nem vízszintes, de viszont most a vége van bal oldalon, és azt akarom hogy az eleje legyen bal oldalon.
  • Nodler
    #12886
    Szoktam olvasni, hogy rakás kép elkészítéséhez használnak corel paintert és photoshopot is. Miért van szükség kettő külön programra, mit tud az egyik amit a másik nem amiért szükség van rá?
  • Dobronski
    #12885
    Az a baj, ha nyitok egy üres file-t (fehér), akkor sárgás... átváltom fehér lesz, de "elfelejti".
  • MasterJay
    #12884
    Szia!

    Most válaszolhatnék magamnak is, de Én már megoldottam a problémát.
    1. View -> Proof Setup -> Monitor RGB-t válaszd
    2. Edit -> Color Settings -> RGB válaszd a MonitorRGB -Samsung- Natural color pro-tItt láthatod is!
  • Dobronski
    #12883
    Na, nekem is ez lenne a problémám... (Samsung 2433LW-vel)
  • MasterJay
    #12882
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem.
    Telepítettem a ps cs3-at, és az első indulásnál valamiféle szín módokra figyelmeztetett. Ezzel nem törődve továbbléptem. Most viszont az van, ha megnyitok egy képet, és azon a képen van fehér, az sárgának látszik.
    Mi lehet a gond?
    (A monitorom Samsung SyncMaster 2043BW.)
  • kalikim
    #12881
    Sikerült!!! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!