7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Inquisitor
    #3138
    Ne tévesszenek meg a számozások, Intelhez pl. NForce5-nek álcázott NForce4 chipset is volt. Ami meg NForce7 lesz AMD-hez, az szvsz az NF6 AMD-s verziója lesz.
  • mukika
    #3137
    hi!

    van egy ilyenold school alaplapom a régi gépben. van benne 2x256mb memória(passz milyen gyártó), tehát még van egy üres slot. ha vennék bele 1gb 400mhz memóriát, rendesen felismerné? csak emiatt kérdem: Memória:
    # 3x184 tűs DIMM hely (unbuffered non-ECC), DDR 200/266/333, maximum 3GB memória
  • 22Barna22
    #3136
    Hali!

    Van egy elég nagy problémám! (meg egy kisebb is)

    a naggyal kezdem:

    egyik nap szétkaptam az alaplapot -gondolva csak össze tudom rakni hiszen mindent be tudok szerelni a gépbe gond nélkül- de nem tudom visszaszerelni... az történt ugyanis h a régi gépemből kivettem az alaplapot h belerakhassam abba amit most használok de nem tudtam bekötni... ezért visza akartam tenni amit az újabb gépből kivettem h legalább azzal működjön és majd megoldom... nah ezt nem tudtam visszarakni...

    szal kéne valami kép, vagy használati utasítás amin leírják h PONTOSAN, kábelről kábelre hogyan kössem vissza az alaplapot
    a két alaplap:
    -az újabb gépben (volt): ASUS P4V533-MX -a régebbiben (volt):MERCURY KOB P4M266a NDMx

    és a kisebb gond, hogy kéne egy új alaplap de nem tudom milyet vegyek, ehez nem értek.. kérlek adjatok tippeket, akár linkeket, lehet AMD is Intel is... max 20.000Ft-ra gondoltam... szal milyet?

    jah és még valami... a két alaplap közül melyik a jobb? :S
  • szurop
    #3135
    Jaj télleg, én Inteles vagyok, nem is foglalkozok AMD-vel, ezért nem tudtam hogy nincs 6-os Nforce AMD-hez, akkor ahhoz milyen csipszet
    a jó, akkor ajánljon más neki értelmeset.
  • Mayday
    #3134
    Es miben erzem a kulonbseget az Nforce4, 5 es 6 kozott? Egy Nforce 4-es eleg egy 4600-as x2 procihoz? Vagy nem ilyen oldalrol kell megkozeliteni a kerdest?
  • Inquisitor
    #3133
    MSI K9N4 Ultra-F olyan 14-15K, annyivval nem drágább vagy pl. Asus M2N (bár az még egy ezressel több), viszonylag jó kis AM2 lapok. Mondjuk a 2db IDE nem annyira jellemző ...
    Ezek NForce 4 lapok, NForce 5 sajnos drágább, NF6 meg eddig csak Intelhez jött ki.
  • Mayday
    #3132
    Abszolut nem is tunt fel, hogy integralt VGA-s az az igazsag. Gepcsere lesz, es kezdek a raszant keretbol kifutni, es probalom a legolcsobban, de azert megbizhato alaplapot megtalalni, a #3124-ben leirtak ala.

    Es mivel arra azt a valaszt kaptam, hogy probaljak 6xx-est talalni, ezt lattam meg elsore. Teny, nem igazan ertek en hozzajuk, ezert jovok ide hozzatok, maskor is sikerult nagyon jo megoldast talalnotok nekem :)

    Tehat huzni semmit nem akarok, es a 2 IDE csatlakozo nem artana, nagyjabol ennyi meg kiegeszitesul, es meg mindig keresem a nagy Ő-t. :)
  • Inquisitor
    #3131
    Semmi különös. A GF6150-el szerelt lapokat drágábban adják, mert 8elvileg) gyorsabb rajta az integrált VGA. (Na most a majdnem nullát aztán szorogathatja az ember felfelé, ráadásul 6150-ből van olyan verzió is ami pont, hogy lasabb, de nem minden vevő nyomja fejből az összes chipset alfajtát.)
    Játékra egyik sem alkalmas (ha csak nem régiségekkel akar valaki játszani), egyébb szempontból meg tök ugyan azt tudják.
    (Mondjuk én a SATA csatikat keveslem, de ilyen lappal nem is szoktak marék vinyóval szerelt gépet csinálni.)

    Megkérdezhetem miért pont integrált VGA-s mATX lapot választottál?
  • Mayday
    #3130
    Talaltam egyet, ez 6100-as, de csak 13500 HUF. Van benne valami buktato???

    Alaplap S AM2 (AMD) - Gigabyte M61VME-S2 GeForce6100

    Socket AM2 1 db
    AMD processzor teljesítmény 5000 +
    RAM sebesség 800 MHz
    Nvidia chipset
    DDR2 4 db
    Memóriakapacitás 4096 MB
    PCI csatoló 2 db
    PCI Express x16 csatoló 1 db
    PCI Express x1 csatoló 1 db
    IDE csatlakozó 2 db
    SATA csatlakozó 2 db
    Floppy csatlakozó 1 db
    Videokártya
    Hangkártya
    LAN
    ATX
    Video kimenet VGA (D-SUB) 1 db
    COM port 1 db
    LPT port 1 db
    USB 2.0 csatlakozó 8 db
    PS2 Billentyűzet csatlakozó 1 db
    PS2 Egér csatlakozó 1 db
    Hálózati sebesség 100 Mbps

  • Kiru
    #3129
    Ha az árukat nem nézzük, melyik jobb alaplap?
    Asus P5B Deluxe vagy
    Gigabite GA 965P DS4
  • Inquisitor
    #3128
    Mondjuk az a baj a P35 deszkákkal, hogy mire lesz értelmes DDR3 memória értelmes áron (mert most ugye drága, de legalább LASABB a DDR2-nél), addigra úgy is második vagy harmadik generációs lapok lesznek, amivel ki is lehet használni majd. Ezért én ...
    1.) Maradnék egy tuti bevált, igényeimnek megfelelő, esetleg tuningmájer P965 deszkánál.
    2.) DDR2-es P35 deszkát vennék a fenti igényeknek megfelelően
    3.) Vennék egy öszvér lapot a fentieknek megfelelően (DDR2 + DDR3), például a GigaByte P35C-DS3R (az a C betü fontos ám a nevében!) igen jól tuningolható darab.
  • Inquisitor
    #3127
    Kiloptak? Lol.
    Három hete van német online shopokban Asus P5K Deluxe.
    Lassan két hete már itthoni rendelési listán is vannak Asus, MSI és GigaByte deszkák. Szóval pesszimista esetben is pár hét max.
  • Gabesz amd64
    #3126
    jóó akkor azt kérdem meg h vannak-e már olyan deszkák?
    ha még nincs mikor gyünnek?

    thx
  • szurop
    #3125
    Minnél drágább, annál jobb kb. Minnél nagyobb számú nforce annál jobban kihajtja a cuccokat. Pontosan nem vágom, ha van pénzed Nforce 6xx-ra akkor olyat.
  • Mayday
    #3124
    Na segitsetek nekem pls!

    Uj gepemhez megvan a procim, ami AMD A64 X2 4600 lett, ehhez jon 2x1GB Kingston-Mars 800Mhz Ram, dualban kellene majd szaladniuk.

    Ehhez kellene valami AM2 alaplap, lehetoleg olcso legyen, de megbizhato. Latok en Nforce4-eseket es Nforce500, meg 570, 590, de rohadtul nem vagom, mi a kulonbseg kozottuk! Valaki felvilagositana, hogy milyet kellene vennem, hogy nyogodtan tudjon dolgozni rajta a ram, proci?
  • mycso
    #3123
    Jah, azthittem valami újabbról beszélsz...

    Már kb 1 hete kapható ;) (lehet régebben, de nekem kb 1 hete tűnt fel)
  • janos666 #3122
    Erre, a P35-ös chipsetre amit kilopva már teszteltek is: Gigabyte P35-DS3R Intel Bearlake Review . Na ezt elvileg mikortól lehet majd kapni hivatalosan?
  • Gabesz amd64
    #3121
    most hogy van ez a AM2+ az alaplapoknál?

    valaki felvilágoísthatna

    kösz
  • mycso
    #3120
    Mire is gondolsz pontosan????

    Milyen új chipsetre????
  • janos666 #3119
    Valahonnan úgy emlékeztem hogy ma jelentik be hivatalosan az új intel chipsetes alaplapokat. Jól emlékeztem és csak időzónák miatt nem hétfő emi hétfő, vagy messzeb van még az?
  • Mayday
    #3118
    Valszeg egy X2 3800 vagy 4200 lenne bele.
  • szurop
    #3117
    Nem, procit milyet akarsz?
  • Mayday
    #3116
    Sziasztok,

    RAM-ot akarok venni, de mostmar ddr2-t, igy cserelnem kell 939-es alaplapomat, meg a procit is.

    AM2-esbol egy ilyet neztem ki, van valakinek tapasztalata rola? Velemenyek?

    Asus NForce4 M2N4 SLI AMD AM2 DDR2 2xPCX SATA2 1394 ATX 2.0

    Vinyom meg ilyen regi, IDE kabeles, azt nem kell cserelnem, ugye? :)
  • szurop
    #3115
    Nagyon fasza volna PCI-e 16x-ossal, de az csak 4x-es. Egyébként nem volt olyanom.
  • eLiXir
    #3114
    Asrock 4Core Dual-VSTA alaplap milyen? (tapasztalatok esetleg ha vannak)
  • Gabesz amd64
    #3113
    msi-t vedd
  • Dark Angel 666
    #3112
    Mind gagyi
  • Mcgood
    #3111
    Új alaplapot kell vennem, találtam hármat ami jó lenne nekem. Melyik a legjobb? Sebesség, stabilitás szembontból? Amim van: Celeron D 345 3.066Ghz Processzor, 2x512MB DDR400, Radeon 9600XT.

    1. ABIT VT7 478,VIA PT880,FSB800,DDR400,AGP,6CH,LAN,S-ATA, 3 HÓNAP GAR. 9.240 Ft

    2. ASROCK P4I65G 478,I865,FSB800,DDR400,VGA+AGP,6CH,LAN,S-ATA 11.760 Ft

    3. MSI PM8M-V VIA P4M800, DDR400,FSB:800MHz,6CH,LAN,S-ATA,8x AGP 10.700Ft

    Márkától független hozzászólást kérek! Csak is a teljesítmény a lényeg, hogy minél jobb, gyorsabb legyen!
    Sűrgős lenne!

    Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
  • szurop
    #3110
    ASUS P5B 1 VGA-hoz, P5B Deluxe 2 VGA-hoz. Ez az én ajánlatom.
  • Vonciii
    #3109
    1 hónapon belül szeretnék gépet venni.
    Ez lenne a konfig eddig:
    Core II Duo E6700 2,67 gHz
    Samsung 320 Gb 7200 16Mb
    Kingston DDR2 1Ghz 800Mhz x2
    Milyen alaplapot ajánlotok hozzá( kb. 30e körül)?
  • Gabesz amd64
    #3108
    egy használt DFI SLI-DR deszka mennyit érhet mostanság?
  • mycso
    #3107
    Igen integrált és igen vehetsz bele vga-t --> az is fel van tüntetve, hogy milyen vga csatoló van rajta.
  • SkylineGTR
    #3106
    hy. néztem egy alaplapot és oda van írva a chip készlethez hogy intel GMA950 videó vezérlő.Ezt azt jelenti hogy integrált videókártya nem???De hogyha azt is jelenti akkor még vehetek külön videókártyát nem??
  • Tiger1111
    #3105
    Köszi a segítséget egy másik fórumon már felvilágosítotak egyépként meg elég láma vagyok a hardverhez ezért is kérdeztem hozá értőket a fórumban.
  • szurop
    #3104
    Hát a régi proci nem fog belemenni az új alaplapba. És ha olyan alaplapot veszel, amibe belemegy a régi videókártyád, akkor újat nehezen fogsz tudni bele tenni. Tudod annak is új foglalata van az alaplapon mint a procinak. Vagyis rosszabbul fogsz kijönni, mert ugyanazt az új kártyát régi foglalattal drágábban kapod meg, és nem is fog olyan jó lenni. Ha értesz kicsit jobban hozzá, akkor:régi procid 478 foglalatos, az új 775, régi videókártya AGP foglalatos, az új PCI-express.
  • Tiger1111
    #3103
    Még valami 1gb ramot szeretnék.
  • Tiger1111
    #3102
    Hello mindenkinek van egy olyan problémám hogy egy teljesen új konfigot szeretnék összerakni de csak részletekben tudom megveni.A kérdésem az lenne hogyha az elején venék egy házat ,ramot ,alaplapot akkor az új alaplapra rátudom e tenni a régi procimat (intel p4 2,7 )és a vidkártyát (radeon9600 256mb ultra).Az új gépbe intel core2 duo 2,13 mhz-es procit szeretnék és egy nvidia kártyát.Ha valaki tudna segíteni abban hogy milyen alaplapot ,házat és ramot vegyek (40 e ft szánok rá)és hogy a régi alkatrészekel működne a gép azt megköszöném.
  • Inquisitor
    #3101
    1. Nem vennék rá mérget, hogy jobb. A Wi-Finek meg köze nincs a chipsethez (laglább is jelen esetben), a nagyobb sorszámú chipsetekben van némi optimalizálás, amitől a memóriasebesség egy pöttyet jobb. Ellenben a 965-ös egy évvel fiatalabb és kiforottabb chipset.
    2. Semennyire. Amennyiben a jövőben nem köt az Intel az NVidiával ilyen irányú liszenc szerződést, akkor a jövőben sem.

    Szerintem az alaplapokkal foglalkozó fórumtémák alapján (pl. PH fórum) döntsd el, neked melyik felel meg jobban.
  • Kiru
    #3100
    1, Az eddigi jelöltem egy Asus P5B Deluxe alaplap volt, de ahogy néztem a P5W árát nem sok különbség van. Kérdésem, hogy érdemesebb-e ezt a lapot venni? A wi-fin és a távirányítón kívül mennyivel és miben jobb az i975X csipkészlet, mind a P965-ös? ( egy 6600-as Cor2-t szánok bele)
    2. Az Asus oldalán írják, hogy az ATI-s crossfire módra fel van készítve. Mennyire használható NVidiás kártyával SLI módban?

    Előre is köszi a hozzáértők válaszát
  • nosz
    #3099
    igen van rajta speaker...nem csipogottt. néma az egész