7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Blekk Síp
    #3178
    ÉÉérteehm, nagyon köszi a segítséget mindkettőtöknek!!!
  • Inquisitor
    #3177
    Persze, sőt! Akár Ceroncsot is tehetsz bele ;)
    Egyébként a P965-ben is megy a 4 magos proci.
  • Blekk Síp
    #3176
    Ja még annyit, hogy ebbe a lapba mehet CORE 2 DUO és CORE 2 QUAD is?
  • Blekk Síp
    #3175
    Köszi a segítséget!!! =))
    Noh, akkor ezt néztem ki:
    GIGABYTE - GA-P35C-DS3R
  • Inquisitor
    #3174
    Jó hozzá akár egy GigaByte P965-S3 vagy DS3 is, amit a kolléga linkelt a már picit újabb chipsettel van, de mivel annak fő újdonsága a DDR3 lenne, ez meg pont DDR2-es lap ... Amúgy nagyon jól tuningolhatóak a P35 deszkák is.
    De létezik ebből egy P35C-DS3R verzió, azon van 4db DDR2 és 2db DDR3 foglalat is. Persze az meg picit drágább (még!) 30K-nál, olyan 33-34K.
  • sb1
    #3173
    Én ezt tudnám ajánlani, mível nekem is gigabyte van, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Kitünően tuningolható, megbízható, és elég jó árban is...
  • Blekk Síp
    #3172
    #3165-ra nem tud senki vmi tanácsot adni?
    Teljesen tanácstalan vagyok...
  • sb1
    #3171
    Veheted akár ezt is, de azért egy olyan proci megérdemli a jobb deszkát, mondjuk ezt !
  • Jobson
    #3170
    Sziasztok !
    AMD X2 6000-es procihoz milyen alaplapot vegyek?

    köszi
  • teddymac
    #3169
    msik7n2 delta alaplapba milyen proci kell es milyet lehet maximum belerakni ?
  • Scrat
    #3168
    Egyszerűsödött a képlet!
    Asus M2N-E vagy MSI K9N Platinum.

    Vélemények?
  • Scrat
    #3167
    Hihetetlen hogy alig lehet olyan lapot (ha lehet egyáltalán), ami NEM SLI-s, mégis nagy teljesítményű és esetleg jól is néz ki! (a 3. szempont elhanyagolható) :-((((
  • Scrat
    #3166
    Sziasztok!
    Segítségetek kérném. Egyszerűen nem tudom eldönteni milyen AM2-es alaplapot vegyek. Egy X2 4400+ vagy 4800+ lesz a CPU, 2x1024 Geil Dual Kit a RAM és egy (bár ez szvsz mind1) Galaxy 7900GS a VGA. Rengeteg tesztet meg miegymást elolvastam, de egyértelmű "legjobbat" nem találtam. Persze nem az 50k kategóriában nézelődöm, hanem 30K körüliben. MSI K9N Platinum ami szimpi, de azt meg szídják hogy nagyon melegszik a passzív chipsethűtő, cserélni gázos. Asus M2N-E nem tűnik túl kemények, az ABIT KN9 SLI-t dicsérték hogy nagyon jó az elrendezése meg a hűtése is, de kicsit tartok ettől a márkától. Jó ez? Bár lehet ez is Taiwan-i mint minden!
  • Blekk Síp
    #3165
    Hali!!!
    INTEL CORE 2 QUAD 2,4/1066/8MB/Q6600-hoz milyen alaplapot érdemes venni?
    A nyáron szeretnék új gépbe ruházni.

    Én olyan 20-30e körül gondolkodom, ennyiből lehet hozzá jó lapot venni?
  • Akuma
    #3164
    Próbáld meg kitisztítani a géped, amikor szétszedtem az enyémet, akkor az enyémből is egy kiló kosz jött ki, ami jelentősen lerontja a hűtés teljesítményét... Ez főleg Bartonnál nem mind1, ami egyébként is forrófejű... A 6600GT-t sem árt kitisztítani.
  • Akuma
    #3163
    Utóbbit ajánlanám, egyébként mindkettő eléggé komoly alaplap.
  • grebber
    #3162
    Valami csak túlmelegszik a gépben mert sokat fagy :(

    Amikor lefagy a gépem everest nemtudja eltárolni a hőfokot szóval nemtudom mi mennyi fokos volt a fagyásnál de utánna pl a vga-m 6600GT 72fokos cpum 2500+ 70 fokos :( Valamelyik a kettő közül.
  • sb1
    #3161
    Nálam 51 de full stabil, szal ne izgúlj :-)...
  • xotyi
    #3160
    Üdv.. sürgösbe kéne a segítség..

    Melyik a jobb?

    MSI K9N SLI Platinum nForce570 vagy Asus P5NE SLI nForce650i SLI ??
  • grebber
    #3159
    Légyszives nézzétek meg everestel hogy hány fokos az alaplapotok!!
    Alaplapnál 52 fok az rettentő sok nem?
  • Chipi85
    #3158
    Hát igazábol eladni nem is nagyon akarom, és nem is venné meg senki!
    Nekem is volt egy asrock, ami elég furán kezelte a memókat: 1db 400ast felismerte faszán, 2db 400ast már 2 333asnak, 3db meg 266osna vette be!:)ezért kellett húznom a memókat!
    Azért kössz a segítséget!megprobálok túladni rajtuk!
  • Akuma
    #3157
    A duál mód alaplap függő, a régi asus alaplapomnál elég volt, ha megfelelő slotba tettem a 2 memóriát, viszont az új Asrockomba engedélyezni is kell a duál módot.
  • Akuma
    #3156
    Add el mind a 4-et és vegyél 2 darab 1 gigásat. Ami megy duálban minden para nélkül.
  • Chipi85
    #3155
    Lenne egy kérdésem!Nem találtam olyan topikot, ahol pontosan erről szól a történet, ezért goldoltam beírok ide!(ne lincseljetek meg érte)
    Szal': Van egy MSI K8N Neo4-F es lapom!4 DDR Dimm van rajta, nekem meg van 1*512(400) + 2*256(400)+ 1*256(333 De 400ra huzva tökéletesen megy)!
    Én ugy gondoltam hogy az 512-t rakok az egyik DIMM-be +2*256(400) duálba rakom!DE most olvasom az MSI oldalán, hogy ne használjak 3 memóriát, mert az para ugy!
    Mit tudtok tanácsolni?Használjam mind a 4et?vagy csak 2db?
    Ja meg még annyi, hogy bios-ban kell bekapcsolni hogy dulba használja a memókat, vagy automatán ugy használja??
  • Kiru
    #3154
    Az előző megállapítás is igaz

    Idézet: "(Az Aida32 utódja) Otthonra ingyenes, magyar nyelvű hardver- és szoftverdiagnosztizáló. A program segítségével általános képet kaphatunk gépünkről, az operációs rendszerről, és a hardverelemekről, mélyrehatóan ellenőrizhetjük az egész számítógépet."

    A Home verzió ingyenes, letölthető pl. http://letoltes.prim.hu
  • Hedgehunter #3153
    Egy hegy Nepalban.....
  • Gaga91
    #3152
    Everest??? az mi?
  • Akuma
    #3151
    Talán P5K jobban megéri. Újabb kiadás és támogatja az 1066MHz-es ramokat. Csak tudnám minek 10USB port :)
  • Kiru
    #3150
    Az Everest kiírja

    Melyik alaplapot érdemesebb megvenni. Árban kb. ugyanott van 37eFt
    Asus P5B Deluxe vagy
    Asus P5K (a deluxe nagyon drága)
  • Gaga91
    #3149
    Hi
    Az lenne a kérdésem hogy gép szétszerelés nélkül hogyan lehet megállapitani milyen verzioszámu alaplap van a pc-m ben?
  • grebber
    #3148
    Akinek Asus P5B alaplapja van kérem jelezze!
  • koston
    #3147
    hello mindenki!
    szerintetek milyen alaplapot vegyek kb 25ezer-ert mai jó is és jo az athlon am2 4200+ -hez thx
  • Eagle16
    #3146
    Szerintem P5B, mert nekem is ilyen lesz, és mert Asus, és mert eddig csak jókat hallottam róla(stabil, tuningbarát, nem olyan drága)
  • grebber
    #3145
    Szerintetek melyik a jobb Abit IB9 vagy Asus P5B?
    Légyszives indokoljátok is meg!
  • autoszimulator
    #3144
    Everest avagy AIDA is elég részletes leírást ad, akár még linket is az adatihoz a gyártó odalára!
  • DJ BP
    #3143
    hello, hogy tudnám megnézni, hogy egy gépben milyen alaplap van, mi a pontos típusa?? Azt tudom, hogy MSI, de ennél pontosabban nem. Van erre program, vagy a BIOS-ban van a válasz?
  • Inquisitor
    #3142
    Persze ideiglenesen bele lehet tenni egy Celeroncsot is, vagy P4-et ...
  • Inquisitor
    #3141
    23K egy GigaByte P965-S3, igaz max. 520-ig bírja az FSB-t, de olyan procit nagyítóval se leslz ami bírna többet ;)
    Ellenben semmivel se tud kevesebbet, mint a DS3, csak nem 20 év a kondikra a szavatosság hanem 10 év.
    Ebbe veszel procit, mondjuk Intel Pentium (nem kell bevenni C2D magja van) E2160-at (1.8Ghz, 1MB cache, természetesen kétmagos!) olyan 20K körül. Ha nem húzod, akkor is jobb a P4 kétmagosoknál, ha meg mázlid van, akkor elmehete 3GHz fölé is ... ;)
    A DDR2 ram meg most esett le a fenébe, jól körülnézve 15K+/-1-2K áron már 2x1GB-ot kaphatsz.
  • 22Barna22
    #3140
    figy akkor 25-öt szánok alaplapra... szted abból mi jön ki?
  • Inquisitor
    #3139
    Hát ha tényleg ennyi a max. akkor pl. Intelből GigaByte 945P-S3, és akkor ebbe belemegy bármi a Celeroncs 2.53-tól egészen a Core 2 Duo E6700-ig, talán még ennél jobb proci is. De ha hozzá teszel kicsit (22-23K erejéig), akkor ott már olyan i965 lapokat kapsz, amiben megy 1333-as FSB-s proci vagy négymagos procik is.
    AMD-nél elég nagy a szórás, van 14-15K körül is olcsó NF4-es deszka, de beleférhet valami kisebb NF5-ös is. Mondjuk Asus M2N? olyan 16K körül van, vagy MSI K9N4 Ultra ...