7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • wander01
    #3098
    nem ad hangot? csippanto rajta van egyáltalán? ha csipogna abbol kiderülne mi a gáz
  • nosz
    #3097
    neeem...az nem lehet mivel már azt kiszűrtem...belepakoltam egy másik gépbe és ott ment
  • wander01
    #3096
    esetleg nem szar a videokártya? :) az csinál ilyen tüneteket...
  • nosz
    #3095
    hi
    Megszeretném kérdezni,h vki tud valamit arról h egy Intel P4 3Ghz-es proci miért nem működik egy asrock 775XFIRE-Vista alaplappal ?
    A foglalat jó...beletudom rakni az alaplapba a procit( a procinak is 775-ös a száma).
    Hiba: nem indul el a gép...se kép se hang. áramot kap, a ventillátorok pörögnek, a ledek a gép elején világitanak.
    Egy boltban azt mondták h nem biztos h az alaplap és a proci nem jó egymáshoz.
    Help pls!
  • do2
    #3094
    valaki tudna segiteni ? van egy régi p4 abitbd7-II alaplapom, a 250 gigás vinyót felismeri ? vagy ha nem mit lehetne vele tenni hgoy lehessen használni ?
  • mycso
    #3093
    Hát amik nagyon jók és az áruk is tűrhető:
    i965 Gigabyte DS3, Asus P5B, Abit AB9

    Sokkal olcsóbbak, viszont tuningban nem lehet velük olyan messzire eljutni viszont ezek is nagyon jó lapok:
    i945 Gigabyte S3, Asus P5LD2 (rev2 vagy /c)
  • kopa1
    #3092
    A P4-es a régi procim volt!
    Most én is egy Intel Core2 Duo-n gondolkodtam! Annak meg 775-ös a foglalata! Ahoz milyen alaplap a jó?
  • Inquisitor
    #3091
    Kétmagos P4-ek, mint többmagos proci, szerintem felejtősek. Tudom atom olcsók, de nem járnál jobban 26K körüli Core 2 Duo E4300-al? Még húzás nélkül is? (Ha meg véletlen megy 3GHz-en, az se baj.)
  • Inquisitor
    #3090
    Ha veszel külön VGA-t, akkor minek neked mATX intgrált VGA-s lap, amit jó eséllyel húzni sem lehet?
    Akkor már P96-S3 vagy P965-DS3, nem sokkal többért ...
    A VGA egy halom kaki, ha játszani nem akarsz akkor jó, de X1600pro/X1300XT-nél kisebbet nem szabad megvenni. Ha az árkategóriában keresgélsz, akkor jobb vétel lehet egy GF7300GT ami DDR3 ramokkal készült ...
    30K körül/alatt kapsz fényévekkel gyorsabb GF7600GT vagy Radeon X1650XT kártyákat. 33-36K között meg X1950pro-t vagy pl. Galaxy GF7900GS-t, ami gyárilag szénné van húzva ... az X1550 az egy X1300 kártya átnevezve, irodai használatra.
  • SkylineGTR
    #3089
    hy. mycso amit írtam konfigot az szerinted akkor jó. ugyértem hogy ha azokat megveszem akkor össze is lehet őket rakni??
  • kopa1
    #3088
    De olyat már nem nagyon kapni :D Írtam, is, hohy lehez, hogy beújjítok proci terén is!
  • Antrax #3087
    csak az AM2?

    kösz a gyors választ
  • szurop
    #3086
    Nem, AM2 foglalatosak támogatják a ddr2-t.
  • Antrax #3085
    Hali

    Egy Asrock 939DUAL-sata2 alaplap felismeri a 800-as vagy 667-es ramokat?
  • mycso
    #3084
    Ja, hát akkor vegyél ugyan olyat.
  • kopa1
    #3083
    Igen, az volt!
    De lerohadt
  • mycso
    #3082
    Nem értem, ha lapot cserélsz akkor miért akarsz a régibe ramot venni.

    A másik kérdésedre válaszoltam a topicjában.
  • Kontrakcio
    #3081
    szevasztok! bocsi h kicsit eltérek a táegytól de sztetek most mennyit ér? : AMD Athlon XP 1.8 GHz 2500+
  • SkylineGTR
    #3080
    hello. kinéztem egy configot gondoltam megkérdezem hogy jó e és passzolnak e a cuccok egymásba
    Alaplap: Gigabyte 965GM-S2 (s775)
    Proci: INTEL P4 650(3.4GHz/2MB/800) s775
    proci hűtőt nem néztem mert ehez állítólag vagy gyári
    táp: Point of view 400w EATX 12cm
    memória: Kingmax 1GB DDR2 800MHz
    Videókártya: MSI Radeon RX1550-TD256E 256MB(hyper 512) DDR (PCX) PCI-e szerintetek ez jó:???
  • SkylineGTR
    #3079
    jelenleg MSI SIS651 ATA133 AC97 mATX ezt akarom cserélni. Kinéztem egy Gigabyte 965GM-S2 ez már pci-e vga foglalatú
  • mycso
    #3078
    Hát akkor DDR1 -es ramot vegyél, ha olyan megy bele az alaplapodba.

    Az első és a harmadik képen az van.

    Milyen alaplapod van?
  • SkylineGTR
    #3077
    Hali. Akarok venni 512 vagy 1GB ramot, de nekem ugyvan hogy hosszú csík és 8fekete rész van.http://www.gepbolt.hu/ii/elixir-ddr-ram_big.jpg
    na már most van egy csomó ahol 4,4 és középen egy címke ami már 9hely,http://www.gepbolt.hu/ii/kingmax-ddr2_big.jpg

    meg van ez->http://www.gepbolt.hu/ii/ramkingstonval_big.jpg
    ez csak a csomagolás ez a fekete amit le tudok róla venni nem?
    most akkor melyik jó a gépembe nekem asszem sima ddr ram van
  • mycso
    #3076
    Akkor nem igazán értelek.

    Van egy s478-as 3 gigás p4-ed, 4x256mb DDR1 ramod, meg egy asus p4p800-e dx lapod ugye????

    Ha ez a helyzet, akkor ne vegyél másik lapot, mert ennél jobbat nem tudsz venni s478-ba (na jó talán egy abit ic7 max3 de az sem egyértelműen).
  • kopa1
    #3075
    Asus P4P800-E Deluxe
  • mycso
    #3074
    Jelenleg milyen alaplapod van??
  • mycso
    #3073
    Hát nem teljesen mindegy. (attól függ milyen vga)

    Csak azért kérdeztem, mert ha megmondod a konkrét tipust, akkor megmondtam volna, hogy jó-e a lapodhoz.

    Egyébként egy a lényeg, hogy 24 tűs legyen az alaplapi csatlakozója és ha teheted akkor valami márkásabb tápot vegyél.
    Bár a konfigod többi alkotóját nem ismerem, de amik jók és jó árban vannak: FSP vagy Chieftec 400W-os tápegységei.
  • kopa1
    #3072
    478-as foglalatú!
    Mi kellene még?
  • SkylineGTR
    #3071
    hát annyira nem fontos végülis csak működjön ezzel a lappal meg procival vga-nak mind1 nem hogy milyen a táp?
  • mycso
    #3070
    Milyen tápot szeretnél egyébként???
  • SkylineGTR
    #3069
    hello. most akarok alaplapot , procit , meg vga-t venni. minden fasznán megy kiválasztom az alaplapot, utána rá a procit és egyből kiírja hogy nem megfelelő formátum(ATX) vegyek bele EATX ttápot, válaszon nagyon telj. tápot, bármilyen tápra megyek atx matx eatx mindig azt a nem megfelelő formátumot írja ki.amúgy a www.gepbolt.hu -n nézéem
    alaplapnak :Gigabyte 965GM-s2
    proci: Intel p4 650 (3.4GHz) és utána jön a tápos szarság
  • szurop
    #3068
    Ez majdnem olyan kérdés, hogy mennyivel megy egy autó? Tudni kéne milyen foglalatú a procid, stb.
  • kopa1
    #3067
    Hello!
    Milyen alaplapot ajánlotok, amit lehetőleg nek kell lecserélni 1 év múlva?
    Csak az a fontos, hogy megférjen benne a 4x256mb-os ramom és a 3Ghz-es P4-es procim! (Bár lehet, hogy beújjítanék egy új procira is)
    Előre is köszi a válaszokat!
  • Shaman
    #3066
    oksa köce.
  • dinomano
    #3065
    Én egy p4vxasd2es alaplaptól probalok megszabadulni, 2 db 256-os SD-RAMtól és egy 1,6os PIV procitól...EGy boltot felhivtam ahol 13e-ért beszamitanák...nem tudom pontosan milyen configot adnanak rafizetessel; de egy 2 gigas AMD-re cserelnek, uj alaplappal; DDR-RAM-mal (2X256 mega)...Minden új...17ezret kellene rafizetnem. Jó biznicc? Nekem nem tünik nagyon annak...de várom a véleményeket... :-P (sajna videokartya problemam van régi alaplappal; nem ismeri fel ujonnan vett kártyám...)
  • Troyan
    #3064
    www.ipon.hu -n van 30 alatt. Mind a két lap ez alatt van.Üdv,
  • Shaman
    #3063
    A ASUS - P5N-E SLI -t én is néztem.
    Chipben olvastam tesztet róla,meg összehasonlítást más lapokkal,s nem volt rossz,sőt abban a tesztben az intel platformú lapok között a legjobb.
    Viszont ami fura volt,hogy a teszt címe valami olyasmi volt,hogy jó alaplapok 30K alatt.
    Nos érdekes,mert erre a lapra 29.900-et írtak árnak,de bárhol néztem a neten 40K alatt nem találtam :-) megnéztem a tesztben szereplő boltnak is a weblapját,de ott,nem volt ár,csak annyi,hogy érdeklődjön :-p
  • Bagoly81
    #3062
    szerintetek mikor jön a pci express 2.0???? a 18e körüli alaplapokba?
  • grebber
    #3061
    Valaki kifejtené nekem mi az az eSATA???
  • Troyan
    #3060
    Sziasztok,
    Szerintetek melyiket válasszam:
    ASUS - P5N-E SLI vagy
    MSI P965 Neo-FI

    E6400 Core2Duo, 8800 320MB, 2GB DDR2, 160GB SATAII vinyóhoz.
    Köszi,
  • grebber
    #3059
    Ja a nevét nem irtam oda: MSI P6N SLI Csak az a baj hogy nem 30ezer alatt van hanem 39,000 Ft :( így már ki is került a látószögemből sajnos.