301
Minden A KÖNYVRŐL!
  • Shaman
    #101
    Én ezt az egész hit dolgot úgy értelmezem,hogy aki hívő,annak sokkal könnyebb az élete.Le is írom miért.
    Nem meri vállani saját tetteit,nem néz szembe a körülményekkel,hanem mindenre csak ennyit mond: Isten akarta így,Isten akarta úgy stb.
    Kirúgnak az állásomból: Isten így akarta.
    Elütik a fiadat,s meghal: Isten így akarta.
    stb... és még folytathatnám.
    Nem akarok senkit bántani,de én így gondolom,hogy ök úgymondd elhárítják magukról a felelőséget tetteikben illetve döntéseikben.....
  • Shaman
    #100
    OMEN I-III
  • pici
    #99
    Sziasztok! FTranx valóban igazad van abban, hogy Isten létét nem lehet megmagyarázni, sem a hitet. A Biblia ezt így fogalmazza meg: "A hit pedig a reménylett dolgoknak a valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés." Zsidókhoz írt levél 11,1 Egy másik helyen azt mondja:"boldogok akik nem látnak és hisznek" János 21,9 AKi a hitet próbálja megmagyarázni az legalább olyan nehéz mint egy vaknak megmagyarázni egy csokor virág szépségét, vagy egy süketnek a kedvenc együttesed zenéjét.
    VAlóban igaz, hogy sok fajta hit van. Pl. valaki hiheti, hogy megyneri a lotto főnyereményét. Ez is egy hit, de csak a Jézusba való hit üdvözít mert egyedül Ő általa kerülhetünk a mennyeknek országába. Az itéletnél nincs többé korrupció, hanem mindenkinek meg kell felelnie cselekedeteiért. A különbség az, hogy a hívő ember JÉzus által megmentettetik.
    HA a tudomány útját járod, Eisten fogalmazott valamikor úgy, hogy a tudománynak csak 1 százalékát fedezte fel Isten ekgyelméből, mert nem lehet másképp megismerni a dolgokat, ha csak Ő nem akarja. Gondolkodtál már azon, honnan jön a gondolat? Egyszer csak beugrik valami és valami nagy dolgot fedezel fel! DE honnan jött a gondolat? Magadból? Vagy valahonnan máshonnan.
    Milyen bizonyíték van arra nézve, hogy JÉzus él? Számomra azok az emberek a legnagyobb bizonyítékok akiket Isten valamilyen rabságból szabadított meg, akikről az emberek már rég lemondtak. Emberi életek változnak meg, azután miután hitre jutottak. A részegesek nem isznak többé, a füvezők abba tudják hagyni egyik napról a másikra a füvezést, vállás szélén álló családokba költözik be a szeretet és a megértés. A z orvosok által halálraítélt beteg hirtelen felgyógyul.Nem tudom találkoztál e már ilyen emberekkel. Ezt magyarázni nem lehet, ezt csak hittel lehet elfogadni.
    Mi van akkor, ha a Bibia téved? Nagyon sok ember akarta már eltüntetni a Bibliát, sokan mondták azt is, hogy a Biblia pár év múlva antikváriumokban fognak porosodni. NOs, nem így lett. A Biblia még most is a legolvasottabb könyv, s a legtöbb nyelvre lefordított könyv.... Folyt következik most mennem kell, jöttek hozzám. Addig is sziasztok
  • Tikal #98
    mondta valaki hogy csak emberiség van és föld?

    Istent ne ugy képzeld hogy mindnekit megment stb, ha leakarsz ugrani a tetőről ne várd hogy el kapjon :) szabad akarat...
    ártatlan emberek halálárol mi tehetunk, senki más...
  • Davidka
    #97
    Nemtom, hogy ez így van-e, de én a halála után mondtam, hogy oda ment, és még élt 100 évet
  • Tikal #96
    Indiában kb 15 évet tartozkodott, még pedig pontosan nem is tudm de kb 14-30 éves koráig, indiában vannak neki szentelt kolostorok, ismerik stb, ergo Jézus tudásához nagyban hozzájárultak a guruk, szoval ott tanult :)
  • Tikal #95
    ezt a 666-ot ti honnan veszitek? és miért ez a sátán száma? hol lehet erről a bibliában olvasni? :) igazán érdekelne...
  • Esrohnoil
    #94
    Az egyház a mai formájában maga a sátán.
    Ha figyelmesen olvasod a bibliát, kiderül többek között ez is belőle.
    Gondolok itt a gonosz számára ami 666, és a pápa fejfedőjén lévő szövegben ha összeadod azokat a betűket, amik római számokként is értelmezhetünk, akkor pontosan 666-ot kapunk.
    De vannak más jelek is...
  • Esrohnoil
    #93
    Igen, mert megadatott a sátánnak,vagyis a gonosznak h. megkísértse az embereket, de ez csk azért van, h. a végén mindenki beláthassa h. ez így nem jó.
  • ollie
    #92
    Érdekes hogy nem akarsz beszélni az egyházadról. Miért? A tanítványok mindig is sokat beszéltek a hitükről ami Jézus hírdetéséből állt. És mivel a Biblia szerint az egyház Jézus teste (Kol 1), ezért azt gondolom kötelesek vagyunk az egyházról is beszélni.
  • ollie
    #91
    hmmm.
    A Biblia szerint Jézus=Isten. "Isten testé lett és mi láttuk az ő dicsőségét" (János Evangéliuma 1. fejezet). "És benne lakik Isten egész teljessége testileg" (Kolosséiak 1. fejezet)


    Hogyan lehet, hogy Ábel és Éva utódai egymással házasodtak? Nyílván csak úgy, hogy a teremtés után mások voltak a biológiai szabályok, mint most. Mivel Isten alkotta ezen szabályokat, nem látok ellentmondást, hiszen kásőbb is megváltoztathatta a mostanira.

    A többi kérdésre is szívesen válaszolok, ha lesz időm.
  • Davidka
    #90
    Na megaz irigység miatt (Pl.: Káin és Ábel)
  • Davidka
    #89
    Ez igaz, de Istent nem úgy kell elképzelni, hogy egyszercsak a világ szegény országaiba belerak 10000000 tonna kaját. Isten próbál segíteni nekünk, egyes embereken keresztül, akikre érdemes odafigyelni, de a világot, amiben ma élünk, mi szúrtuk el (USA és a háborúja Irakkal...), mivel sokszor hallom a tv-ben, hogy az usána annyi pénze van, amit különböző fegyverekre fordít, hogy azzal simán meglenne valamilyen állam 5 évi összes jövedelme, és simán adhatnának ételt egy csomó embernek. Különben a világ egyre rosszabb helyzetben van, a kezdetek óta, az ember gonoszsága miatt.
  • FtranX
    #88
    Sajnos én nem látom semmi jelét annak, hogy valakli gondoskodna rólunk. A világban rengeteg ártatlan ember hal meg.
  • Davidka
    #87
    Nem, mert ha "létezik is valami féle "Teremtő", aki anyagostól, fizikai törvényestől megteremtette a voilágot amiben élünk" akkor Ő úgy törődik velünk, és úgy figyel minket, mint egy apa a gyermekét, aki megteszi első lépéseit, szerintem.
  • FtranX
    #86
    Szerintem ha létezik is valami féle "Teremtő", aki anyagostól, fizikai törvényestől megteremtette a voilágot amiben élünk, akkor az magasról tesz rá, hogy mi itt az univerzuma közepén mit csinálunk. Még csak azt sem mondhatjuk, hogy mindig is léteztünk. Az emberiség a világegyetem története szempontjából csak egy másodperce jelent a világegyetem egy jelentéktelen pontján.
  • Davidka
    #85
    "Melyik tartalmazza az igazságot, a Korán vagy a Biblia?"
    Igen, ez is egy jó kérdés. Sajnos még nem volt alkalmam áttanulmányozni részletesebben egyiket se, pedig nagyon szívesen tenném. Én úgy gondolom, hogy a Biblia tartalmazza az igazságot, mivel keresztény családban születtem, és így nevelkedtem, és ahogy olvasgattam a Bibliát egy csomó érdekes gondolatot találtam benne, amin érdemes volt elgondolkodni, viszont lehet ha olvasgatnám a Koránt, akkor is találnék sok érdekes gondolatot, de mivel keresztény családba születtem nem biztos, hogy könnyű lenne megváltoztatni a véleményemet. Különben olyan könyveket is lehet találni, amik olyasmit írnak, hogy Jézus "feltámadása" nem volt igazi, mivel nem is halt meg és miután kijött a sírból, elutazott Indiába, és ott tanított és ő volt Mohamed írásainak alapja... (ez csak egy kis érdekesség)
  • Davidka
    #84
    Érdekes gondolat.
  • FtranX
    #83
    "Ha a Biblia egy hamisítvány lenne, akkor az akkora, de akkora nagy csalás lenne, aminek nincs értelme már."

    Arra még nem gondoltál, hogy a Biblia, Isten, a keresztényság és az összes vallás az emberi elme termékei?

    Ha a Biblia számodra olyan alapvető igazság, akkor mi a véleményed a többi sok száz millió emberről aki más vallás követője? Aki Allahban vagy Buddhában hisz, az téved? Melyik tartalmazza az igazságot, a Korán vagy a Biblia?
  • Titan
    #82
    Pontosan! Tehát ez folyamatos paradoxon, ami dönti azt az elméletet, hogy Isten egy különálló személy, akisaját akarattal és Éntudattal rendelkezik...
  • Davidka
    #81
    "...akkor feltételezhető, hogy Ő felette is áll valaki! Hisz a semmiből semmi lesz!"
    De akkor ha te ezt mondod, akkor ez a folyamat a végtelenségig kéne továbbmenjen, hisz aki Isten fölött áll, afölött is kell legyen vki, meg a fölött... Nem?
  • Titan
    #80
    Haha! Jó kis vita alakúl ki!
    Szerintem a szűklátókörüség vezet a pusztulásba...ezért kell sok szempontból megvizsgálni egy kérdést és nyitotnak lenni minden megoldásra!
    Tegyük fel, hogy Isten létezik és úgy ahogy a bibliából ki lehet hámozni, akkor feltételezhető, hogy Ő felette is áll valaki! Hisz a semmiből semmi lesz! Tehát ha a nagy egyensúlyt nézzük, ebből egyenesen következik, hogy isten is lett valahonnan, valamilyen módon...és itt most nem a tyúk meg a tojás paradoxonra utalok!
    De egy jó kérdés: Hogy áll Isten a paradoxonokkal?

    Én a részemről és az eddig tapasztalataim alapján azt mondom, hogy amit az ember nem ért azt megpróbálja modelezni és úgy megérteni, csak szerintem vannak emberek akik megállnak a modelezés szintjén...
    Szerintem a Biblia egy modelsorozat összessége, ami tartalmaz jó és rossz modeleket is, amiket bármilyen módon össze lehet kapcsolni, ami egy újjabb modelt szűl!
    Mivel paradoxon modelek is vannak benne, összességében nézve a biblia nem tud mindenre választ adni és legfőképpen nem tud igazi választ adni arra a kérdésre, amit már az ember öntudatra ébredése óta benne van a sejtjeiben..."A MIÉRT?"
    Tehát visszakanyarodva írásom elejére, erre a választ csak akkor tudjuk meg, ha "nyitott szemmel" járunk és előitéletek nélkűl vizsgálunk mindent!
    Valóban az ember egyik mozgatórugója a HIT, de az, hogy miben hisz egy ember azt saját magának kell eldöntenie és ez semmi képpen nem képezheti elitélésének tárgyát!
    Hisz mi a HIT?
    Szerintem a HIT egy nagy egyenlet végeredménye, ami az idők folyamán a különböző változóktól függ és változik!
    Tehát ha "Isten" valakit elitél azért mert bizonyos dolgokban hisz, akkor saját magát itéli el, ami ergo megkérdőjelezi saját istenségét!Lám lőn egy paradoxon!
    Ebből következik, hogy Isten nem egy különálló személy!
    Ha pl. a HIT egyenletét úgy vizsgáljuk, hogy Isten maga az egyenlet, akkor egyenesen következik, hogy Isten maga az egyén, vagyis a HIT=Isten! Vagy nem??
  • Davidka
    #79
    "Egyszerüen élünk és kész, mint ahogy azt sincs értelme megkérdezni, hogy miért ilyenek a fizika törvényei? Egyszerüen ilyenek és ezeket csak megismerni tudjuk."
    Azért ilyenek a fizika törvényei,mert Isten ilyennek teremtette őket ;)
  • Davidka
    #78
    "És te a Bilbiában vagy abban, hogy valaha élt egy Jézus nevü személy, te milyen bizonyítékokat látsz?"
    Ha a Biblia egy hamisítvány lenne, akkor az akkora, de akkora nagy csalás lenne, aminek nincs értelme már. Ráadásul többen egymástól függetlenül írtak hasonló dolgokat, de minek is mondom ezt, ha már azt alapjában nem hiszed, hogy van Isten...
  • FtranX
    #77
    Bocsi a triplázásért! :((
  • FtranX
    #76
    "A bizonyíték maga Jézus Krisztus, és a Biblia!"

    És te a Bilbiában vagy abban, hogy valaha élt egy Jézus nevü személy, te milyen bizonyítékokat látsz?

    Ez olyan, mintha azt mondtad volna "Hiszek Apofis létében, mert olvastam a Csillagkapu című könyvet."
    Lehet hogy számodra óriási különbség van a Biblia és a Csillagkapu között, de én nem látok semmivel sem több bizonyítékot egyikre vagy a másikra.
    Én nem kívánok meggyőzni senkit arról, hogy Isten nem létezik, mert -mint már mondtam-, a HIT a hívő számára nem igényel objektív bizonyítást.
  • FtranX
    #75
    "A bizonyíték maga Jézus Krisztus, és a Biblia!"

    És te a Bilbiában vagy abban, hogy valaha élt egy Jézus nevü személy, te milyen bizonyítékokat látsz?

    Ez olyan, mintha azt mondtad volna "Hiszek Apofis létében, mert olvastam a Csillagkapu című könyvet."
    Lehet hogy számodra óriási különbség van a Biblia és a Csillagkapu között, de én nem látok semmivel sem több bizonyítékot egyikre vagy a másikra.
    Én nem kívánok meggyőzni senkit arról, hogy Isten nem létezik, mert -mint már mondtam-, a HIT a hívő számára nem igényel objektív bizonyítást.
  • FtranX
    #74
    "A bizonyíték maga Jézus Krisztus, és a Biblia!"

    És te a Bilbiában vagy abban, hogy valaha élt egy Jézus nevü személy, te milyen bizonyítékokat látsz?

    Ez olyan, mintha azt mondtad volna "Hiszek Apofis létében, mert olvastam a Csillagkapu című könyvet."
    Lehet hogy számodra óriási különbség van a Biblia és a Csillagkapu között, de én nem látok semmivel sem több bizonyítékot egyikre vagy a másikra.
    Én nem kívánok meggyőzni senkit arról, hogy Isten nem létezik, mert -mint már mondtam-, a HIT a hívő számára nem igényel objektív bizonyítást.
  • FtranX
    #73
    "és akkor szerinted mi az értelme annak h. élsz? :)"

    Fogalmam sincs, és mint mondtam, a tudományt sem hiszem, hogy választ tud adni a miértre. Lehet, hogy nincs is rá olyan válasz, amit mi elvárunk. Egyszerüen élünk és kész, mint ahogy azt sincs értelme megkérdezni, hogy miért ilyenek a fizika törvényei? Egyszerüen ilyenek és ezeket csak megismerni tudjuk.

    "Ha a tudomány útját járod, csak egyre több kérdésed lesz"
    Az lehet, de a tudomány a mélyebb megismerés lehetőségét kínálja.
  • Davidka
    #72
    A bizonyíték maga Jézus Krisztus, és a Biblia!
  • Esrohnoil
    #71
    Hmm... és akkor szerinted mi az értelme annak h. élsz? :)
    Ha a tudomány útját járod, csak egyre több kérdésed lesz.
    Ez az én véleményem, és úgysem tudjátok megváltoztatni.
  • FtranX
    #70
    Kedves pici!
    Köszi a kimerítő válaszodat, de azt, hogy én a valóságban élek, úgy értettem, hogy csak olyanban tudok hinni, amit saját magam is megtapasztaltam, pontosabban olyan dolgokban, amik beileszthetők az én logikus gondolat-világomba. Az mind ok, amit leírtál, csak az a bökkenő, hogy nekem olyan alap dolgok létében van kétségem, mint pl. maga Isten. Ebből következőleg számomra az összes Istennel kapcsolatos feltevés értelmetlenné válik. Azt te sem mondhatod, hogy azért hiszel Istenben, mert fizikailag megtapsztaltad a létét. Ha én olyan dologokban hinnék, amit nem tudok összeegyeztetni a kézzel fogható valóságommal, attól tartok nem volnék őszinte önmagamhoz. Arra már rájöttem, hogy a HIT a hívőnek nem igényel tudományos értelemben vett bizonyítást. A hit az hit a bizonyíték meg biznyíték. Szerintem a te (és mások) hite valahonnan belülről az emeberi lényedből táplálkozik, és ami az érzelmi életedek a része. A hit-ben az emberiség egyik ősi vágya nyilvánul meg hogy megmagyarázza létezésének okait, mibenlétét. A hit végig kísérte az egész emberi történelmet, és mivel nem volt konkurenciája nagyon sokáig egyeduralkodó volt. De később megjelent a tudomány is. Tulajdonképpen a tudomány is egyfajta hit, amiben én hiszek. Itt a hitet nem arra értem, hogy mondjuk én hiszek a Standard Model-ben, hanem, hogy hiszek a tudomány módszereiben, abban, hogy azok a módszerek közelebb visznek a valóság gyökereinek megismeréséhez. Azt valószínüleg a tudomány sem fogja tudni megmagyarázni soha, hogy miért létezünk, de amíg egy logikusan felépített hierarchikus elmélet áll szemben egy pusztán vak HIT-en alapulóval, ami ráadásul ellenkezik az én mindennapi tapasztalataimmal (a keresztény hitben minden az ember körül forog, holott minden jel arra mutat, hogy mi csak egy jelentéktelen pont vagyunk, akiknek létezése nélkül is menne minden tovább az univerzumban) addig nem kétséges, hogy melyiket választom. A hit csak önámítás.

    na most ezt jól kiírtam magamból
  • Davidka
    #69
    Mondd pici, te katolikus vagy?
  • pici
    #68
    Végezetül mindenkinek szép, Istentől megáldott napot kívánok.
    u.i. HA úgy gondoltad, hogy beleolvasol mi is van abba a fekete könyvben amit BIbliának hívnak, érdemesebb az újszövetséggel kezdeni.
  • pici
    #67
    Kedves DutckFlander! (Ha rosszul olvastam ki a neved bocsi.) SZerintem picit rossz úton jársz de nem baj, legalább tudod, hogy ott miről van szó. Csak megemlítem, hogy a filosok meg egyebek közül egyedül Jézus merte a következőket mondani: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához csakis énáltalam." János 14,6 Engedd meg, hogy idézzek a mai napi igémből: "De nem hallgatott népem az én szómra...és nem engedelmeskedett nekem. Ott hagytam azért őt szívüknek keménységében, hogy járjanak a maguk tanácsa szerint" Ha nem akarod Őt követni, Ő nem fog kényszeríteni. Nem értették meg a régiek sem, hogy ez nem keresztesháború. Szabad akaratod van. Szabadon választod az életet vagy a halált. Magadat okold ha rosszul döntesz. Csak, hogy refrénként zengjen vissza a végére az Ige: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához csakis énáltalam."
  • pici
    #66
    "Ez az öröm teljesen más mint a buliban, sokkal jobb. "
    Kedves barátom!
    Nem vagyok rászorulva arra, hogy a fűben, meg az alkoholban keressem a boldogságom, mert ezek mulandó örömek, utána meg jön a kijózanodás. Köszönöm invitálásod,de én megtaláltam az igazi boldogságot.
    SZia, szép estét, és vigyázz mert mostanába már hidegek az árkok (meg ne fázz)
  • pici
    #65
    Kedves DR.Hentes!
    Az első kérdésedhez: Kihez imádkozni? Milyen kritériumok alapján eldönteni, hogy kihez? Nem tudom. Én egyszerűen csak imádkozni szoktam, hálát adni az én Uramnak, vagy éppen kérni. Hgy hogyan nevezik az szerintem is mindegy csak az nem ahogy viszonyulnak ehhez a névhez. Tudtad például, hogy a Koránban meg van írva, hogy minden keresztyént meg kell ölni? Ha jól emlékszem a módja is megvan: Megkötözni és nyakát vágni. HOgy beszélhetnek ezek ezentúl szeretetről? Vagy a "mindig a másik fél a hibás" taktikát választják? Aki természetesen már nem tud védekezni hisz meg van kötözve, a feje meg valahol máshol a testétől. Szóval ezért vannak a különbségek.
    2) Miért a zsidó a kiválasztott nép? Egyszerű. A nagy népek között a zsidók csak egy pici törzs voltak. Nem akarta ISten, hogy az ember, a maga erejében bízzon, hanem olyan népet választott amely minden népnél kisebb és szegényebb volt, hogy megmutassa hatalmas dolgait, hogy valóban Ő egyedül Isten és nem az egyiptomi és más "istenek". Szerintem ezért, de végleges választ szerintem csak odaát kapunk.
    3)Igen, valóban úgy néz ki, hogy teső a tesőval csinálta a világ kezdetén. Én hiszem, hogy ISten hatalmas és ha hatalmába van ma mondjuk egy rák beteget meggyógyítani, miért ne lenne hatalma arra, hogy egészséges gyermek szülessen. Állítólag ekkor még nem volt vérfertőző ez az állapot csak később amikor már nem kellett a tesóra szemet vetni, hanem akadtak a környéken más lányok is. Meg ugye a Biblia elején nem is írnak nemzetségtáblázatot így nem tudhatjuk milyen hamar történt ez meg. Az ember teremtése szájhagyomány útján terjedt (legalábbis az okosok ezt állítják) és így megtörténhetett, hogy egy olyan adat ami számunkra mérvadó lehetne egyszerűen feledésbe merült. Ezt azonban, hogy hogyan is volt pontosan szerintem szintén csak odaát tudjuk meg.
    Hála Istennek nem erre épül az egyház alapja. Rég rossz lenne, ha így volna. Ez csak egy info az ember teremtéséről.
  • O0D:
    #64
    "Ez az öröm teljesen más mint a buliban, sokkal jobb. "

    érdekes bulikba járhatsz. Próbáld ki egyszer a füvet, vagy esetleg a buliban hallgassatok zenét ( nem templomi kórusra gondolok :))) , igyatok alkoholt.
    Feküdj a parkban részegen.
    ha ezek után is ezmarad a véleményed akkor hajrá! fogad magadba jézus ""_testét_"".
  • pici
    #63
    Kedves FTranX! Én is a tömény valóságban élek, csak van aki átsegít a nehézségeken. Ha nem velem történnének a dolgok lehet el sem hinném, hogy lehet így is élni. Én a békességet a Bibliából kapom, a naponkénti olvasásban. Hiszek abban amit ír. Nagyon találó "leveled" alján lévő szöveg: "Vétkeztél-e ma már? Bűneid zsoldja a halál." -graffiti Ez valóban így van. Ezt írja a Biblia Írja azt is, hogy "Mindenki vétkezett" (Róma3,23) Ebbe mindenki beletartozik, még a püspökök, meg a pápa is.Én is. A biblia azt is írja, hogy ezek a bűnök szakítnak el bennünket Istentől. "Hanem a ti bűneitek szakítottak el titeket Istentől" (Ézsaiás 59,2)MIvel ISten igaz és az ő országába is az igazak kerülnek, a fenti szövegből nézve reménytelen esetek vagyunk. A bűnt ugyanis jóvá kell tenni, de erre mi képtelenek vagyunk, hisz nemhogy életünkben csak egyszer-kétszer vétkeznénk, hanem naponta sok bűnt követünk el. Hát Isten arra teremtette az embert, hogy aztán elpusztítsa? Nem. Elküldte az Ő Fiát, az egyetlen egyét, aki igaz volt és nem volt semmi bűne, hogy eleget tegyen szenvedésével, kereszthalálával a mi bűneinknek. Nekünk kellett volna a keresztfán lenni, de helyettünk vállalta a halált. A bűnödért való büntetést Jézus elhordozta érted-értem a kereszten.
    Isten tudta előre, hogy Fiát nem fogják az emberek megbecsülni, mégis elküldte. A Biblia azt írja ebben mutatta ,eg nekünk szeretetét: "Isten azonban abban mutatta meg rajtunk szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor bűnösök voltunk." (Róma 5,8) És a legismertebb Ige: Mert úgy szerette Isten e világot, hogy egyszülött fiát adta, hogy ha valaki hisz benne el ne vesszen hanem örök élete legyen. Jn 3,16 Magyarra lefordítva: Mert úgy szerette Isten e világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy ha "FTranX" hisz benne el ne vesszen hanem örök élete legyen.
    Jézus nem csak meghalt de fel is támadott, s felment a mennyba hogy helyet készítsen azoknak akik elhiszik és elfogadják a fentebb írt ajándékot.
    Sokan mondják: Jézus kegyetlen! Csak azoknak készít otthont akik hisznek benne?! Mi lesz azokkal akik nem hisznek? Mennek a pokolba? Ez kegyetlenség!
    VAlóban, Jézus csak azoknak készít helyet akik az övéi. Ő nem köti feltételekhez, az Őhozzá tartozást. Nem kell 1000 dollárt fizetni, nem kerül pénzbe. Ha meg arra is képtelen vagy, hogy megismerd, mondd nem jogos a pokolba való jutásod? Ő mindent megtett, hogy figyelmeztessen, meghalt érted. MOnd, mit kellett volna még csinálnia, hogy nyilvánvaló legyen szeretete? Ő vár reád.
    HOgyan fogadható el? Először is imádságban meg kell vallani bűneimet nem a papnak, hanem NEKI, mert egyedül Ő képes szabdságot, örömet, békességet adni. Ebből következik, hogy akarkunk elfordulni bűneinktől. Átadni neki életünk, s kérni, hogy jöjjön be a mi szívünkbe, életünkbe.
    JÉzus mikor feltámadt megigérte tanítványainak, hogy elküldi a Szent Lelket. Ezt meg is tette pünkösd napján. Ez a Szent Lélek világít rá bibliai igékre a Biblia olvasása folyamán, amit bár tudod, hogy másnak írtak, de az mégis most neked szól, úgy hogy egyszerűen valóddá válik, örömet ad, nyugalmat, békességet ad a bajban. Felnyitja a szemed, mintha eddig csak álomban éltél volna, megmutatja, hogyan lehet boldog életet élni. Nem erőlködni, hogy boldog legyek, hanem maga boldoggá tesz. Ezt a megtapasztalást kívánom neked. Ezt értem az alatt, hogy Jézus él.
    Bocs a hosszú fogalmazásért meg azért is ha néhol érthetetlen vagyok. Ha van valami kérdésed, amennyiben net-közelben leszek szivesen valaszolok.
  • pici
    #62
    SZiasztok, ha nem haragsztok külön írom a válaszokat. SZóval:
    Kedves "Intel inside"
    Igen, járok, de nem szeretném megmondani melyikbe mivel nem az egyházat akarom "reklámozni", hanem az én Uramról, Megváltómról akarok írni, aki annyi sok mindenen átvezetett már engem. Ha misszionárius voltál akkor bizonyára te is megtapasztaltad az Ő segítségét a mindennapokban. Elégedj meg azzal, hogy nem karizmatikus gyüli hanem valamelyik ősegyház.