301
Minden A KÖNYVRŐL!
  • Titan
    #141
    Ugye ezt nem mondod komolyan....
  • Titan
    #140
    Pontosan!!!!!
    Teljes mértékben egyett kell, hogy értsek veled! Én is pontosan ezek nézetek szerint létezem és szintén jól érzem magam és boldog vagyok a családommal! ....és mivel elég empatikus személyiség vagyok, teljesen elképzelhetetlen a számomra, hogy ezért engem halálom után elitélnének bizonyos erők vagy felsőbb hatalom!
    Felsőbb hatalom---> Nos, ha Isten az embert saját képmására teremtette, akkor miért határólja el magát teremtményétől??
    Hisz gyermekünk is olyanná válik, amilyennek neveljük ill. példát szólgáltatunk neki...
    :"boldogok akik nem látnak és hisznek" --->Ez mi??!!! Mi ez a korlátozás??!! Hol az egyén szabadsága??!! Ez az eszme már annyi diktatúra alapköve volt és mint tudjuk az ilyen mindig bukással ért véget...
    Vajon egy kőkemény Bibliaforgató, ha letenné a Bibliát és kiürítené az elméjét, magába nézne és annál tovább mélyebbre és megtanúlna látni, akkor a pokolra jut?
  • ollie
    #139
    én nem szeretem a katolikus egyházat, de ezt hol olvastad:

    "A bibliában le van írva vhol az is h. a sátán megmásítja a tízparancsolatot, azon belül is a 7. nap törvényét."

    referenciát lécci, mert én nem olvastam a bibliában
  • ollie
    #138
    khmmm... A Biblia több ezer éven keresztűl több tucat külö9nböző ember által íródott és egy kerek egész, nincsenek benne ellentmondások.
  • Esrohnoil
    #137
    Még egy dolog amiért egyházellenes vagyok:
    A bibliában le van írva vhol az is h. a sátán megmásítja a tízparancsolatot, azon belül is a 7. nap törvényét.
    ...Hát nem áttették vasárnapra a pihenőnapot?
  • Esrohnoil
    #136
    Kézzel fogható bizonyíték?
    ...és ha úgy képzeled el a világot, mint a Matrix filmekben, ahol minden érzéked valóságosnak tűnik (a tapintás és látás is), de végül kiderül h. az egész életed csak illúzió volt?
  • Esrohnoil
    #135
    és ha vmi más van?
  • Dutch Flander
    #134
    Látjátok, én ezt utálom az egészben. Mivel ezen dolgok nem kézzel foghatóak és egyes emberek képtelenek elrugaszkodni a fizikai valóságtól, mások meg képtelenek hinni, rengeteg dolog követ egy-egy újabb feltevést fölöslegesen. Hízik a kígyó, míg fel nem falja végül saját magát...

    Problémafelvetés: MI AZ ÉLET ÉRTELME?

    A lehető legegyszerűbben próbálok fogalmazni:

    1. Felejtsük el Istent, Jézust és a Bibliát. Sőt továbbmegyek: felejtsünk el mindent. Az egész problémakört a lehető legegyszerűbben kell körbejárni, miszerint:

    a) Ha valami "létezik", akkor annak van kezdete és vége. Eddig remélem ezzel mindenki egyetért.
    b) "Valamiből" csak úgy lehet "semmi", ha már eleve "semmi" volt, vagyis "nem létező" (= nem "létező"). Az meg remélem mindenki számára világos, hogy a "valami" az nem "semmi", a "létező" az nem "nem létező".
    c) Mondhatnám a "természet körforgását", vagy a fizikai tételt, miszerint "semmi nem vész el, csak átalakul". Érthetőbben: nincs "valami" ami "semmi"-vé válik és nincs "semmi" miből "valami" lenne.

    Ha eddig mindenkinek világos (remélem), akkor "a", "b" és "c" következménye, hogy az egész csak úgy épülhet föl, ha egy körforgásként fogjuk föl. Eszerint tehát "a"-ból adódik "c" segítségével, hogy: Ha valami "létezik", akkor annak van kezdete és vége és a kettő ugyanaz, nem elkerülve figyelmünket a tény, hogy "b" szerint a "valami" "valami", a "semmi" "semmi" lesz, a "létező" létezni fog, a "nem létező" pedig nem fog "létezni".

    Ha sikerült megemésztenetek az 1 tétel 3 alpontját, akkor látjátok, hogyan is épül fel a VILÁGMINDENSÉG, az UNIVERZUM. Ezek a létezés alaptételei. Semmi csalás, csak puszta logika!

    2. Én tudatában vagyok a valómnak, érzékelek valamit, képes vagyok a külvilág jeleit befogadni, a szerzett iformációkat, eseményeket fogalommal tudom ellátni, ki tudom fejezni magam, (...) és mivel történik velem "valami" (még most is), mind-mind azt bizonyítják: ez nem "semmi", hanem "valami", tehát ÉN LÉTEZEM (valamilyen formában). Ha pedig én "létezem", akkor alkalmazhatom magamra az 1. tételt.

    Mivel én csak magamról beszélek, mondhatom: Az 1. tétellel létrehozott VILÁGMINDENSÉG-be belehelyeztem magam a 2. tétel segítségével. Tehát létrehoztam az élet fogalmát, mely egyenértékű a "létezéssel", valamint ezt a "létezést" egy formába öntöttem (ez vagyok én).
    Ez mind szép és jó, de így még értelmetlen, vagyis értelmet kéne adni a "létezésnek" (életnek).

    3. Minden ami "létezik", valamiért "létezik", mert ha nem lenne létezésének célja, "nem létező" lenne, vagyis nem "létezne". Kicsit egyszerűbben: A "létező" "létezik", "létezés"-ének legkézenfekvőbb oka, hogy "létezzen", ne pedig ne "létezzen", mivel 1.b) szerint már beláttuk, hogy a "nem létező" (= nem "létező") nem egyenlő a "létezővel".

    Kis áttekintés: Az 1. tétel megalapozta a VILÁGMINDENSÉG-et, a 2. tétel megfogalmazott egy "létezést", a 3. tétel pedig értelmet adott "létezés"-ének.
    Tulajdonképpen itt én be is fejezhetném, hiszen ezekután mindenkinek aki létezik van célja. De ez csak a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb magyarázata. Ha élőlényekre alkalmazzuk a tételeinket, akkor azok egyszerűen csak vegetálnak.

    Az ember képes gondolkodni, cselekedni, vagyis képes maga elé célul kitűzni bizonyos dolgokat. Ezek azok a célok, melyeket magunk tűzünk ki. És vannak azok a célok, melyek tőlünk függetlenek, mégis létezésünk értelmét adják. Lehet hogy ez is csak maga a "létezés", nincs kizárva, csak mi emberek néha ezeket nem akarjuk észrevenni, estleg fölfogni (vagy nem tudjuk fölfogni).

    Az én esetemben: Én úgy hiszem magamról, hogy egy érző lény vagyok. Tehát képes vagyok dolgokat, eseményeket, (...), érzéseket érezni. Ezeket az érzéseket pedig többé kevésbé el tudom helyezni a saját skálámon, melynek egyik vége a "rossz" érzés, másik pedig a "jó" érzés. Mégegyszer mondom, ezek csak az én esetemben, de nem feltétlenül CSAK az enyémben vannak így.
    A legkézenfekvőbb, ha megpróbáljuk megmagyarázni a két végletet: Mivel az én esetemről beszélek, és pozitív személyiség vagyok, ezért mondhatom, számomra a "jó" érzések a fontosabbak. Ezek okoznak ugyanis nekem örömet, boldogságot és pofátlanul ki merem jelenteni: ez jelenti az életem értelmét, elsődleges CÉLJÁT!

    Rendben, bonyolultabb értelemben megvan a "létezésem" nam csupán vegetatív értelme. Mivel az 1. tétel szerint a "létező"-ből "létező" lesz, halálom után a fizikai testem átalakul, célom, létezésem értelme pedig ismét létezővé fog válni (újra).
    Nem nehéz ezekután kitalálnotok, hogy én nem hiszek a halálban, valamint kis gondolkodással érthető, nem hiszek a bűnben és a jótettben. Én csakis a tanulásban hiszek, mivel mindig "létezni" fogok más-más formában, és a jó érzések a létem fizikai kivetülésétől függetlenek, "létezés"-emhez szorosan kapcsolódnak (ez vagyok ÉN), és nem utolsó sorban, mert ilyen eszmefuttatást helytelenségem igazolására még nem tudtam adni.

    És az egészben a legfélelmetesebb, az egész tanulsága, ha úgy jobban tetszik: az "ÉRTELME", hogy a VILÁGMINDENSÉG-et, az életet, a "létezést", valamint az én esetemben az élet értelmét: a "BOLDOGSÁGOT" meg tudtam fogalmazni a Biblia, az Isten, Jézus Krisztus és a vallás segítsége nélkül. Sőt ezek alkalmazásához nem is fogom soha használni, mert szükségtelen. A Bibliát, meg minden velejáróját használja az, aki nem tudja, vagy nem akarja az életét ilyen módon élni! És ezzel nem azt mondom, hogy szükségtelenek, csak hogy van ilyen út is és BOLDOG vagyok!!!
  • FtranX
    #133
    na ezzel egyetértek. :)
  • Davidka
    #132
    No de mondjuk, hogy én hiszek Istenben, te nem. Ha meghalunk, és kiderül van Isten, akkor én jól járok, te nem, ha kderül nincs Isten, akkor meg tök mindegy nem? Tehát "üzleti" szempontból is jobb...
  • Davidka
    #131
    "Miért olyan elképzelhetetlen, hogy az univerzum létrejöttének nincs miértje?" - Mert az ember mindig a miértekre keresi a választ ;)
    "A Nagy Lila Veréb hordta össze kövekből a világot és most a föld alól figyel minket" - Ha a Nagy Lila Verebet Istennek hívják talán :-D
    "mégpedig azért mert a HIT egyfajta kapaszkodót jelent számotokra." - Egyetértek, a hit biztonságot nyújt (felteszem a kérdést: lehet gyávák vagyunk, és menekülünk a világ gonoszságai elől?...)
    "egyszerűbb megmagyarázni valamit azzal, hogy "Isten így akarta", minthogy szembenézni a bizonytalansággal." - Lehet...
    "Ugyanis a bizonytalanságnál nem sok rosszabb dolog van (lsd.: halál)." - Nem félek a haláltól, mert bízok Istenben :)
    "mint szembenézni a halál utáni TELJES MEGSEMMISÜLÉS iszonyú gondolatával." - Szembe bírok nézni ezzel a gondolattal, de akkor felteszem a kérdést: Mért élünk?
    "és végül megint egy idézet: :"boldogok akik nem látnak és hisznek" - Ha ez az ára a teljes boldogságnak, akkor inkább sose legyek boldog!!" - Nagyon sajnállak, de ha neked így jó, Isten szabad akaratot is adott ;)
  • FtranX
    #130
    tényleg nem lehet velük úgy vitatkozni, ahogy az ember szeretné.
  • FtranX
    #129
    pici, Davidka !

    Mivel nem csak nézőpontban, hanem dimenzonálisan is különbözik a gondolkodás-módunk, ezért úgy látom nem sok értelme van konkrét dolgokról vitatkozni.

    Mivel én képtelen vayok a ti szemszögötökből szemlélni a világot (lsd.: "A hit pedig a reménylett dolgoknak a valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés") Ezért azt szeretném, ha legalább egy pillanatra megpróbálnátok az enyémből nézni a dolgokat.
    Számotokra miért olyan elképzelhetetlen a világ léte Isten nélkül? Miért olyan lehetetlen, hogy az emberiség egyedül van a sötét univerzumban és csak és kizárólag saját magára számíthat?? Miért olyan elképzelhetetlen, hogy az univerzum létrejöttének nincs miértje?

    Miért olyan lehetetlen, hogy a Biblia pusztán több ember fantáziájának a termése? Miért szükséges ezekhez egy Isten fogalmának bevezetése?? Ha ebbe belegondoltok, talán megértitek, az én nézőpontomat.

    És megint hadd tegyem be kedvenc idézetemet: "A hit pedig a reménylett dolgoknak a valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés." Ebből én arra következtetek, hogy ha az mondjuk az lenne a Bibliában, hogy A Nagy Lila Veréb hordta össze kövekből a világot és most a föld alól figyel minket, akkor ti abban is szentül hinnétek. Nektek maga a HIT a fontos és nem az hogy miben hisztek, mégpedig azért mert a HIT egyfajta kapaszkodót jelent számotokra. Erre jó példa az, amit már Shaman is említett hogy egyszerűbb megmagyarázni valamit
    azzal, hogy "Isten így akarta", minthogy szembenézni a bizonytalansággal. Ugyanis a bizonytalanságnál nem sok rosszabb dolog van (lsd.: halál). Mert mennyivel kényelmesebb azzal ámítani magát az embernek, hogy ha meghal, a menyországba (vagy esetleg a pokolra) kerül, mint szembenézni a halál utáni TELJES MEGSEMMISÜLÉS iszonyú gondolatával.
    -szerintem ezek a hit fő mozgatórugói.


    és végül megint egy idézet: :"boldogok akik nem látnak és hisznek" - Ha ez az ára a teljes boldogságnak, akkor inkább sose legyek boldog!!
  • Davidka
    #128
    Van ITT az Újszövetségről egy jó kis történet kicsit átalakítva, szerintem érdemes elolvasni!
  • Tikal #127
    erről beszélek, nem csak biblia van, nem csak kereszténység van, kapisgálod már?
  • Davidka
    #126
    Azért gondolod szerintem, hogy a "bibliások nagyon szűkek" mert aki egyszer megtalálja Istent, az utána másokat is be akar avatni, hogy nekik is jobb legyen és a mennybe jussanak. Mert nagyszerű érzés az, ha tudod, hogy vki van melletted, aki "vigyáz" rád, és bízhatsz benne.
  • Tikal #125
    értelek, engem csak z zavar hogy mond valamit valaki, erre a "keresztény" azt mondja: dehát le van irva a bibliában, én elhiszem", innentől kezdve nem lehet velük beszélni, és azért beszélek többesben, mert ez a tapasztalatom hogy a "bibliások" nagyon szűkek, bocs a kivételnek, mert van, találkoztam olyannal is ,de ritka...
  • Davidka
    #124
    "A hívőknek nincs szükségük bizonyosságra, hogy higyjenek. Egyszerüen csak hisznek."
    Erre Csak azt tudom mondani, hogy: "Boldogok, akik nem látnak és hisznek." (Jn.20 29)
  • FtranX
    #123
    "A Biblia ezt így fogalmazza meg: "A hit pedig a reménylett dolgoknak a valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés." "

    Na itt van a kutya elásva! A hívőknek nincs szükségük bizonyosságra, hogy higyjenek. Egyszerüen csak hisznek. Na ez az, amit én sohasem fogok tudni megérteni. Hogy lehet hinni olyan dolgokban, amiről sohasem nyerhetsz konkrét, kézzel fogható bizonyítékot??

    "Milyen bizonyíték van arra nézve, hogy JÉzus él? Számomra azok az emberek a legnagyobb bizonyítékok akiket Isten valamilyen rabságból szabadított meg, akikről az emberek már rég lemondtak. Emberi életek változnak meg, azután miután hitre jutottak. A részegesek nem isznak többé, a füvezők abba tudják hagyni egyik napról a másikra a füvezést, vállás szélén álló családokba költözik be a szeretet és a megértés. Az orvosok által halálraítélt beteg hirtelen felgyógyul."

    Nem értem, hogy ezek megtörténtéhez miért kell Isten? Miért ne gyógyulhatna meg egy halálos beteg a körülmények öszejátszásának eredményeként? Az más kérdés, hogy hit hatására felléphet a placebó hatás is, ami nem hogy Isten, de akár egy kapszulába vetett hit is kiválthat.
  • Titan
    #122
    Ábel és Éva?
    Értem...és...az ősemberek, hogyan jöttek bele a képbe?
  • Titan
    #121
    Visszaolvasgattam a hozzászólásokat és Én úgy itélem meg, hogy mivel itt egy vita alakúlt ki, teljesen természetes, hogy mindenki a saját szemszögéből vizsgál dolgokat és mond véleményt! Ez alól nem kivétel pici, dávidka...stb Te meg Én sem!
    Mivel szavaid erőtől duzzadtak, várhatóan a neked adott válaszok is hasonlóak lesznek, amik nem feltétlenűl a szűklátókörüséget tükrözik...remélem szavaimat helyesen fogod értelmezni.
  • Tikal #120
    itt olvastam többek között, de meg jelent erről egy könyv is

    a szekták az más dolog, csak tudod van még két másik világ vallás is, és nagyon nem szeretem ha ugy beszél vki hogy ő tudja a legjobban... hát persze hogy nem ir hulyeséget, de az nem jelenti azt hogy a másik hulyeséget ir.
  • pici
    #119
    Én is olvastam sok ilyen dolgot, tényleg sokat lehet rajta nevetni, mert komolyan venni képtelenség, de azért jó volt, hogy elmondtad, legalább most már ezt is tudom A 114-el kapcsolatban szerintem rosszabb amikor már nem is gondolja, így legalább ha tudat alatt is, de érdekli a dolog mert különben nem írna ilyneeket, meg ugye el sem olvasta volna...
  • Davidka
    #118
    Megvan, terveztem régebben elolvasni, de nem lett belőle semmi. Kösz hogy eszembe juttattad, most van időm, hozzáfogok az olvasásához!
  • pici
    #117
    Szia Dávidka! Olvastad a kegyes kétbalkezes naplóját? Mostanában azon vidultam fel. Ha nevetni akarsz ajánlom figyelmedbe. AZ első könyv a legsikerültebb, a többin már nem lahat annyit nevetni de azért néhol ott is jó
  • Davidka
    #116
    Nem néztem utána, de amit ott leírt, az teljesen ellentmondott a Bibliának, meg annak, amiben én hiszek, akkor most szeretnék elnézést kérni a #112-es hozzászólásomért. Ja én meg azt nem szeretem, amikor vki ezt gondolja keresztényekról alapból (#114).
  • pici
    #115
    Kedves Tikal! Azért írom, hogy csak így lehet, mert a Biblia ezt írja és én hiszem, hogy nem ír hülyeséget. Lehet, hogy neked ez szűklátókörűség, de én nagyon jól érzem magam ebben a szűklátókörűségben. A végén meg majd meglátjuk, hogy melyikünknek volt igaza. Nekem teljes nyugodalmam van a dologban.
    A blablablabla-t természetesen nem a tudományokra értettem, hanem azokra az "új szektákra" akik annyi marhaságot össze tudnak zagyválni. Pl. hogy JÉzusnak volt egy kínai felesége, meg, hogy halála után elment a mostani amerika helyére ahol egy törzsnek átadta végrendeletét, de ez a törzs kiveszett de az üzenetet egy embernek egy angyal odaadta, majd mikor leírta, visszakérte stb. Szóval én ilyenekben nem hiszek.
    666-én sem tudom mi az értelme
    Nem vagyok hitgyülis -ha jól megnézed őket, ők (a vezetők) inkább a pénz körül mozognak mint a hit mellett
    AZ indiai dolgot hol olvastad?
  • Tikal #114
    na mindegy, már rá kellet volna jönnöm hogy keresztényekkel képtelenség beszélgetni mert csak mondják mondják és mondják, szodáslo effektus...
  • Tikal #113
    baromság, csak mert valaki azt mondja? egyáltalán utánanéztél a dolgoknak?
  • Davidka
    #112
    Egyetértek, szerintem is baromság ez, de azért egy kicsit érdemes volt átolvasgatni pár oldalt (na meg röhögni egy kicsit).
  • pici
    #111
    Hát igen, valóban sok ember így gondolja, de valóban így van? A hívő embert sokkal több bántás éri mint a hitetlent mert minden egyes mozdulatát nézik a hitetlenek s várják mikor bukik el, mikor lehet ellene mondani. Vegyünk pl. egy olyan keresztyént aki, fogadalmat tett, hogy nem iszik alkoholt, mert annyi ember életét tette már tönkre. Erre jön a szülinapi buli, s akkor előáll, hogy ő nem, és bizonyságot tesz. A többiek szemében már megint különcködik, pedig csak meggyőződése szerint cselekedett. stb.
  • Tikal #110
    hogy lehetsz ennyire szűkagyu? minden ami a biblián kivül van blabla, akkor te miért várod el a nem hivőktol hogy megértsenek ha te magad sem vagy képes elfogadásra, más szemlélet befogadására, hitgyülis vagy vagy mi a szösz?

    Rengeteg bizonyiték van arra hogy indiában járt, először is mint csinált 15 évig, amig semmit sem tudnak rola, legalábbis hazájában, viszont indiában annál inkább, hisz imserik....
  • Tikal #109
    mi értelme ennek a számnak? miért pont 666? egyáltalán ki nem tolja le mi a száma? mire megyek vele ha tudom hogy ez a száma? Az egész sátánosdinak nem látom értelmét, csak ijesztgetés... a biblia nem erről szol, és jézus sem erről tanitott...
  • pici
    #108
    DÁvidka, honnan veszed te ezt? A Bibliában tuti nem találod meg, ami meg azon kívül van, és mégis vallásos eseményre utal... Hát ahogy egy testvérem mondta blablablablabla
  • pici
    #107

    Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat. Jelenések könyve 13,18 (Az utolsó könyv a Bibliában)
  • Tikal #106
  • Tikal #105
    ?!
    Ezt honnan veszed?
  • Tikal #104
    "de csak a Jézusba való hit üdvözít mert egyedül Ő általa kerülhetünk a mennyeknek országába."
    hát ez a ti bajotok, a szűk látokörűség, énmindentjobbantudok és a csakigylehetmáshogynem gondolkozás....
  • pici
    #103
    "Érdekes hogy nem akarsz beszélni az egyházadról. Miért?" Jól idézed a kol 1-t de mi az egyház? A pogány Hámán mondja: "Van egy nép, elszórva és elkülönítve a népek között, országod minden tartományában, és az ő törvényei különböznek minden nemzetségtől" Eszter 3,8 Én ebbe az egyházba hiszek és nem abba akik templomba járnak s kozben Hitlerel vagy Sztálinnal vetekednek kegyetlenségükben.

    !!! Mert ugye megkülönböztetünk hívő és vallásos embereket. Ezt egyszre egy katolikus pap így magyarázta meg egy kommunistának: Az a különbség a hívő és a hitetlen között mint a kommunista és a párt tag között. Valaki lehet párt tag (lehet róla könyvecskéje is) de attól még nem kell, hogy kommunista legyen. Akár milyen furcsa megértette a nevezett tiszt a különbséget

    Sokan mondják: Ha Jézus újra eljönne testben nem ismerne rá arra, hogy mi lett az egyházból. Vallásos emberek nagy és véres háborúkat indítottak épp ezért tartom fontosnak, hogy ne az egyházról beszéljek, hanem mint te írtad úgy ahogy az első tanítványok is nem az egyházról hanem Jézusról tettek bizonyságot.
    Ennek ellenére jó, hogy van egyház, mert itt hamarabb rátalálnak egymásra az igazán hívők. Meg ahol megtért lelkész van oda nem vonatkoznak a fentiek, mert vannak, csak az a baj, hogy kevesen...
  • pici
    #102
    "MElyik tartalmazza az igazságot"
    Há a Korán nem más mind a zsidó tóra, vagyis az ószövetség kiegészítése úgy ahogy azt Mohamed mondta. Vagyis nagyon sok egyező rész van.