215
Trója - A film
  • Mike
    #135
    nézz meg mondjuk egy Kuroszava filmet
    az Film

    egyébként szia Árnyvadász, rég láttalak
  • Mike
    #134
    a szerelem nem az, hogy minden nap mással hebntergek, és leszarok mindent csak a nők után koslatok

    szerelmi szál azért kell a kommersz filmekbe, hogy a nőknek is tetszen a film

    de a Szerelmet nem muatatta be ez a film
    nem láttunk normális akarakterábrázolást, igazi érzelmeket
    (igaz a Gladiátorben sincs ilyen)
  • Gandibá
    #133
    Egyetértek, de én a Gladiátort már olyan régen láttam hogy már nem is emléxem rá. Ideje pótolni :)
  • Árnyvadász
    #132
    A Gladiator valóban jobb film. Azt viszont nem értem miért baj az ha egy filmben van érzelmi tartalom is? Mike ne mond azt hogy nem vagy vérző szívű harcos. Persze az emberfia legyen férfi és ha kell egy ilyen típusú filmnél is legyenek effajta elvárásai de azért a szerelem ugyanolyan mint a háború: Győzedelmeskedik. És ezt be kell mutatni.

    Számomra félelmetes volt egy isteni harcos művészete és célratörő technikája. Ezek a részek nagyon profin ki lettek dolgozva, már elhittem a film végére, hogy Pitt egy valódi félisten. Bár a legszimpatikusabb szereplő Eric Bana alakította Héktór volt. Ő az igazi férfi megtestesítője a filmben, vagy inkább az igazi harcosé. Maga a látványvilág nagyon is jól volt megkomponálva és Málta szigetét nagyon jól választották ki, ilyen lehetett én ez alapján el is tudtam képzelni a valóságot.

    NE OLVASD, HA NEM LÁTTAD!:

    Kedvenc és leghátborongatóbb jelenetem, amikor a Achilleus elvágtat Trója város kapujához és kihívja a Nagy Héktórt. Abban a jelenetben van valami megfoghatatlan.

    Nekem tetszett, de a nemrég vetített Utolsó Szamuráj ennél jobban bejött a Galdiátor pedig örök etalon marad. Ettől függetlenül egy igényes és nagyon szépen megrendezett film, melynek igazi különlegessége Achilleus hallhatatlan személye. (Bizonyos szempontból ugye.)
  • Mike at home
    #131
    Kozepes volt a film, rossz ritmusu, soxor leult, unalmassa valt. Rengeteget lelkiztek, csokolgattak egymast. A harc latvanyos volt, de semmi uj. Akkor mar pl. a Gladiator jobb.
  • Gandibá
    #130
    Ez igaz..
  • Csacsi
    #129
    Én nem azt mondom, hogy rossz dolog szeretni a Lotr-ot. De ha senki nem tudna elvonatkoztatni tőle, akkor elég silány lenne a filmfelhozatal :)
  • Bandew
    #128
    SPOILER!!!!!!!!!!!!!
  • Gandibá
    #127
    Ehh, messze állok én még a betegségtől :) De bennem LotR utánérzet volt, abba meg hogy jó a film, nem kötök bele, mert valóban zseniális. Csak tudod kinek a pap, kinek a papné..
  • shaba23 #126
    Basszátok meg, hogy nem tudtok spoiler nélkül írni....
  • Csacsi
    #125
    Jézusom. Én is szeretem A Lotr-ot, de azért nem kéne ahhoz hasonlítani a két filmet.

    Szerintem ez a film, nagyon jó volt, és én semmi Lotr utánérzést nem éreztem benne. Szerintem ez nálad már betegség, vagy nem tudom micsoda.

    Nem egy filmben van az, hogy csak több lövés után hal meg a "főgonosz". Most itt kénytelenek voltak nyilat használni, mert nincs pisztoly. De nehogy már ez is a Lotr-hoz menjen.

    A harcok. Már az egri csillagokban is voltak nagy harcok, de akkor még senki nem hasonlította a Lotr-hoz.

    Paris pedig már előtte is gyakorolt a nyíllal, és akkor is célba talált.
  • Gandibá
    #124
    Na ecsetelem a negatívomkat.. szerintem kicsit ellaposodott néhol a film, nem volt olyan pörgős mint amilyenre számítottam. Másrészt szerintem LotR utánértezek is vannak a filmben. Pl a harcon nagyon RotK-osak lettek, a technika is meg minden. És még Achilleus is úgy hal meg mint Boromir, annyival más hogy ő az első nyilat a sarkába kapja ;). Aztán még elég érdekes volt hogy Paris a filmben végig lúzerkedett, azt a végére meg előjött belőle a tünde és lenyilazott mindenkit :D
  • Gandibá
    #123
    Na megnéztem, nekem tetszett. Bár voltak benne hülyeségek, de az melyik filmben nincs.. Nagyon jól meg volt csinálva az egész film, de nagyon sok helyen eltért a mitológiától, de összeségében király. Bár nem multa felül a RotK tunkját :)
  • Police88
    #122
    Én ma nézem meg! Már nagyon kiváncsi vagyok rá.
  • Bandew
    #121
    Ha nem tudták bebizonyítani, akkor miért van benne az összes világatlaszban a neve? Oda csak tényeket rakhatnak be.
  • Laalee
    #120
    miert ne nézhetnéd meg.

  • BaLeeX
    #119
    Nekem annyira nem jött be a film.
    Az első óra után már fészkelődtem össze-vissza a széken a végére meg már minden bajom volt. Ez csak az olyan filmeknél van amik nem kötnek le. Ez olyan volt. Szép is volt jól is össze volt rakva de valahogy nem volt nyerő, meg kár volt két és fél órásra nyújtani.
  • KeKKSZike
    #118
    Megnéztem a filmet és KEGYETLENÜL jó film, nagyon tetszett!
  • fm
    #117
    én is megnéztem és nagyon el van találva!!! iszonyat bejött a film,muszáj megnéznem még jópárszor...
  • Sadun Tryst
    #116
    megnéztem ma a filmet moziban, és azt kell mondjam, hogy a film mesteri! ^_^
  • BADE
    #115
    Pókerarcok
  • Punker
    #114
    milyen film volt hozzá?
  • BADE
    #113
    DVD Filmcsillag
  • BADE
    #112
    De máig sem bizonyították,hogy azok.Épp most olvastam..
  • Bandew
    #111
    Trója létezett, hisz meg is találták a romjait.
  • CSOCSO
    #110
    nekem megvan a helen of troy c. film... tudja valaki mi az? veletlen a troy c. film helyet szedtem le.. megleshetem elotte?? vagy ezek nagyjabol hasonlitanak egymasra sztoriilag vagy valami?..
  • Gandibá
    #109
    Holnap nézem meg, majd akkor véleményezek :)
  • rezsofiz
    #108
    Mondták is a készitok ,hogy az ott el van tulozva, szal picit sokan vannak:) de most kit erdekel?az a lenyeg hogy jol nez ki a jelenet meg minden :)
  • Gladiator
    #107
    és a hajóhd? vmit javítottak rajta, vagy még mindig olyan eltúlzott?
  • rezsofiz
    #106
    Ja az hatalmas volt:)
  • BADE
    #105
    A legelején tényleg nem lehetett semmit sem elolvasni.
    De a filmkezdést azt nagyon eltalálták:)
  • rezsofiz
    #104
    Ja ok,értem.. :)
  • rezsofiz
    #103
    Ja felirat szar volt.
  • :)
    #102
    én a corvinba néztem.. mostanában a feliratokat naon elbasszák:( pl ha világosabb részen van a kamera akkor a feliratot else lehetett olvasni, mert annyira beleolvadt:( ez volt aq passiónál is, meg még pár filmen..
  • BADE
    #101
    A szép és színvonalas Urániában:D
    A gépész vetítés közben tévét nézett jó hangosan.
  • Punker
    #100
    hol nézted?
  • Punker
    #99
    filmek kb 10%-át szinkronizálják le mozi megjelenésre....
  • BADE
    #98
    Most néztem meg én is.Annyira nem volt rossz,csak a zenét megcsinálhatták volna jobban is.
    Felirat-No Comment
  • rezsofiz
    #97
    Egyebkent miert volt moziban feliratos?:( azert mert vilagpremier most volt? akkor nem ertem,mert mas filmeket vilagpremierre leszinkronizalnak Mo-n...
    vagy nem errol van szo?
  • rezsofiz
    #96
    Hát feltetlenul jobb:) En szivesen hasonlitom lotr-hoz,mert sok elem hasonlitott. LotR-nél rosszabb, a látvány, a hangok azok ugyanolyan szintuek, a sztori az ami elmarad tole,nem annyira szines. De Gladiatornal mindenkeppen jobb szerintem.:-)