215
Trója - A film
  • BADE
    #175
    Hát igen,a kisgyerek semmit nem nőtt:D
  • Shaman
    #174
    Nekem aki olvasta is a könyvet (könyveket: íliász,Odüsszeia),azért egy-két dolog elég furcsán volt megoldva.
    Például a filmből abszolút nem jött le,hogy ez a csata tulajdonképpen 10 évig tartott..... A film alapján kábé 2 hét...
    Én nem azt mondom,hogy húzták volna még 2 órásra a filmet,mert az senkinek sem jó,de azért ezt valahogy lehetett volna érzékeltetni. A falovas jelenet sem volt az igazi... nem éreztem,hogy visszaadná a könyvet.

    Egyébként állítólag megtalálták a falovat is a régészek trója romjai között... (mondjuk ezt nehezen tudom elhinni,tekintve,hogy a fa azért könnyebben rohad,mint mondjuk a kő)
  • Bandew
    #173
    De igen, a stáblista legelején ott van. :-)
  • Bandew
    #172
    Na megnéztem. Egész szórakoztató volt, de semmi különleges.
    Egyes színészek borzalmasak voltak.
    Viszont amikor Parisz lenyomják az naggyon durva jelenet. Jó volt az a first person nézet. :-D
  • Bond 007
    #171
    Asztali DVD sajnos nincs, a gépesben meg ugyan úgy fagy a a mediaplayer, mint a microdvd, vagy egy asus lejátszó is... Egyszerűen tanácstalan vagyok... :((
  • Mike
    #170
    DVD lejátszóval próbálkozz
  • RangeR
    #169
    Erős közepes a film. A Troy rendezője pedig mondta, hogy hatottak rá a Gyűrűk Ura tömegjelenetei. Érdekes a meglátásod, hogy szerinted előbb forgatták, mint a Gyűrűk Ura harcijeleneteit, ami egészen pontosan az első rész forgatásának a legeslegelején csináltak meg és azt mutatta be PJ a Newlinenak, hogy kicsengessék a kért összeget a trilógiára, ez volt 1998-ban, ha jól emlékszem ,akkor készült el az első rész elején látható csata a végzet heyénél:))) Azért nem gyenge, hogy a Troy csatáját leforgatták ezek szerinted, mármint szerinted 1997 körül és röpke 7 év alatt el is készült! Közben minden színész lenyomott pár másik filmet, többek között Orlando Blom és Sean Bean elugrott 3-4 évre Tolkienezni kicsit:)))) Akkor nem érzed, hogy viccesnél is több, amit mondtál?
  • Bond 007
    #168
    Eléggé amatőr kérdéssel fordulnék hozzátok srácok. Egy barátomtól kaptam meg a tróját 3 cds Svideo formátumban de a gép nem képes lejátszani, de a barátomnál működött minden szépen ment. Felraktam több lejátszűt is, de mindegyik lefagy még mielőtt megnyitná a filmet... Segítsetek kérlek, mert már az őrület határán vagyok !!!!!!
  • Mike
    #167
    szerintem fel lennének háborodva

    pl. Lee a hős, Lincoln meg egy pedofil brutál állatt, akit vmelyik kiskedvence gyilkol meg felnőve

    nagy botány lenne

    eu a Trója ugyanolyan mint az Utolsó szamuráj, amikor egy amcsi senki, két hét alatt japánabb lesz a japánoknál
  • PREMIERE1
    #166
    Inkább röhögnének:

    Pl. az olasz "westernek":
    Sergio Leone: A Jó, a rossz, és a csúf + a spagetti westernek zöme ... :) Koszos mexikói patkánylyukak, poros kisvárosok, nagy volumenű amerikaiak tervei a spanyol-kínai-néger-stb bevándorlókkal zsúfolt mexikói-határnál lévő kisvárosokban.

    NDK westernek: Winettou - kockás inges amerikai típusú szőke férfiak :) keményen lövöldözik a rézbőrűeket

    Ezek is a polgárháború korában játszódnak és tényleg röhejesek. Egyik azért, mert NDK, a másik meg mert köze sincs a viszonyokhoz ... :)
  • Gandibá
    #165
    Amúgy meg rohadtul nem mondták hogy az Iliász alapján készült volna a film, csak annyi, hogy a Trójai eseményeket dolgozza fel. Ennyi..
  • sumi
    #164
    és szinkron?
  • sumi
    #163
    aha.köszi
  • sumi
    #162
    melikhez??
  • winnie
    #161
    ?? egyáltalán semmilyen felirat nincs a filmhez
  • Mike
    #160
    Azért arra kiváncsi lennék, hogyha az európaiak csinálnának egy ilyen elferdített sztorit az amcsik polgárháborújáról, akkor mennyire hörögnének rajta
  • Loál János #159
    Én a felirathoz keresek filmet!

  • sumi
    #158
    Hali.A 2 cd-s változathoz nincs vkinek feliratja?Jó?
  • Dynamic
    #157
    Már fél éve lehetett tudni, hogy sokmindenben el fog térni az Íliásztól és már fél éve mondtam, hogy sokan fognak majd sírni meg okoskodni, hogy "hádde a könyvben nem is így volt".Bejött:)))
  • CSOCSO
    #156
    meglestem kiralysagosan hosszu volt.. nekem bejott a film.. meg igy angolul is!!!nekem tetszett!
  • Gandibá
    #155
    Fogalmazzunk úgy, hogy amit könyv alapján csinálnak filmet, akkor mindig a könyv a jobb :). Fordítva elég ritkán..
  • Bandew
    #154
    Azt ugye tudod, hogy a Gyűrűk Urát már több mint 3 éve forgatták?
  • Bandew
    #153
    Ez hülyeség, hogy könyvben minden jobb. Valamit filmre találnak ki, és az könyben nagyon béna. Pl a Psycho.
  • Blasta
    #152
    "Ez van meg kell tanulni hogy a konyv mindig jobb a filmnel."

    nekem az amerikai história jobban tetszett filmben.
    De a kivétel erősíti a szablyát :-D
  • Gandibá
    #151
    Igen, ékes példa a film és a könyv párhuzamra a Gyűrűk Ura. Könyvben minden jobb!
  • Sephi
    #150
    Latszik mennyire dobolozol a beszolasokkal. A Troja csatajelenet mar a a Gyuruk Ura elott meg lett tervezve es elkeszitve (par honappal) tehat joggal lehet mondani hogy nem igaz az aliatasod. Es mit ertesz azalatt hogy a csatajelenetek a Gladiatorbol vannak? Ez ugyanolyan mintha azt mondanat egy Jet-Li filmre hogy a harcjelenetek egy Bruce Lee filmbol vannak. Bazz..
  • Sephi
    #149
    Figyej. Annak aki soha sem olvasta Homer Iliaszat kurva jo a film. Masnak aki olvasta azt meg nem erdeklni mert akkor is kurva jo a film.

    Ez van meg kell tanulni hogy a konyv mindig jobb a filmnel.
  • rezsofiz
    #148
    Tedd oda hogy SZERINTED szar:/
  • Gandibá
    #147
    Durva cikk, de ettől függetlenül nekem tetszett a film.
  • Gandibá
    #146
    Mégsem én vagyok a beteg mint ahogy alább egy kollégaúr elmítette.. Mindenhol azt írják hogy a csaták igencsak a LotR trilógiára hasonlít..
  • Gandibá
    #145
    Meg a kaszkadőre is :D
  • Loál János #144
    Viszont Brad Pitt jól mozog, ügyes tag.
  • Loál János #143
    Monumentálisnak beállított giccsparádé hálivúdi szigorúnézésekkel.
  • Mike
    #142
    hát
    elég gáz a film ezek után
  • BaLeeX
    #141
    Tényleg érdemes elovasnit. Tartalmas olvasmány annak aki már látta a filmet vagy meg sem akarja nézni.
  • asdasdasd
    #140
    Amerikaban nem kotelezo olvasmany az Iliasz?
    Amikor en gimibe jartam nalunk meg az volt. Mondjuk az mar tobb mint 10 eve volt, azota volt mar par uj tanterv...

    Akinek tetszett a film javaslom olvassa el az Iliaszt, sokkal jobb mint a film. (Tobb csata, parbaj, kevesebb szex)
    A legtobb harcost meg tokonszurjak.
  • PREMIERE1
    #139
    SPOILER!
    Viszont jogos ...
    A National Geographic cikke. Érdemes elolvasni!
  • PREMIERE1
    #138
    Amúgy, néha a SÜSÜ című magyar klasszikus járt a fejemben, miközben néztem ezt a valamit ... :)
    ... ugyanis abban volt ugye egyoldalú vár, aminek mindig csak egy oldalát ostromolta torzonborz a nagy király.

    De azért jól szórakoztam!
  • PREMIERE1
    #137
    Igaz! :)
  • asdasdasd
    #136
    SPOILER!

    Birtam volna ha Achilleust megsoroztak volna par nyilvesszovel amikor odakocsizott. De hat ezek a Trojai hosok inkabb meghalnak es hagyjak, hogy egesz varost leromboljak.

    Ahogy Sergio Leone mondta:
    "Az amerikai filmekben ha a hos kinez az ablakon a fenyes jovobe bamul, az en filmjeimben lelovik."

    Amugy szar film volt. Semmi egyeniseg, semmi ujdonsag.
    Csatajelenetek a Gyuruk urabol, parbajok a Gladiatorbol, nyaladzas az osszes tobbi amerikai fimbol.
    Pucer seggek, disztemetesek, hosszu melabus bamulasok...