25245



















  • Timber
    #25165
    én akárhogy is keresek 50mm körüli obit m4/3-ra nem találok mást. Te melyik obira írtad, hogy 2x annyi és mihez képest?
  • Timber
    #25164
    1. te még mindig nem mondtál egyetlen konstruktív javaslatot sem.
    2. a dxo-t te hoztad fel, nem én. Én beraktam 3 gépet ami Laza által megadott árnak megfelelt. a Sony mindenben magasabb pontszámot kapott. Azért szerintem egy fényképező esetében a szenzor a legfontosabb, de lehet tévedek és mondjuk a gép színe az... ez esetben ott a Pentax :)
    3. az hogy elmentél ad hominimbe az meg a szinted mutatja.
    4. itteni választékban ez a két obi van ami hasonló tulajdonságokkal bír. de megnéztem volna a digitcam és 220volt árakat is de nem találtam m4/3 obikat. Ergo marad az angol. Nem tudom mennyire ekvivalens, nem néztem teszteket. 50/f1.8 volt amit kerestem és ezt a kettőt találtam.
  • neevous
    #25163
    Nem akarok senkire semmit erőltetni, csak próbáltam sugallni, hogy minimum annyira szarok az újabb 4/3 méretű szenzorok, mint nagyobb méretben a pár évvel ezelőtt D90, amivel szerintem lehet még azért fotózni. Ne értsd félre, sem Oly, sem Pana részvényem nincs. :)
    De amúgy igazad van és azt hiszem, hogy ideje kiszállnom, amikor ár/érték arány egyenlő a szenzorteljesítménnyel, képminőség egyenlő a DXO összesített pontszámmal, meg Sony 50 1.8 ekvaliens Oly 45 1.8-cal.
  • Laza
    #25162
    Amit írsz az valóban drágább :)
  • Timber
    #25161
    sony 50 (75) 1.8 - 209 font
    oly 45 (90) 1.8 - 218 font

    magyar árakról nem nyilatkozom
  • Timber
    #25160
    amúgy nem értem miért akarod rámeröltetni, hogy a 4/3 jó. Nekem nem. A minősége számomra ratyi. Ugyanolyan árkategoriában a Sony jobb. Dxo: Sony a3000 - 78, Oly E-PM2 - 72, Pana G5 - 61. és a Sony 20%al olcsóbb. komolyan nem értem hova akarsz kilyukadni...
  • Timber
    #25159
    én tesztekben megosztott képek et néztem és ott nagyon gyenge volt az oly. nem hülyeség hanem vélemény.
  • neevous
    #25158
    Pana/Oly paros (amibol az Oly-t csak a kinezet miatt vesz meg barki is mert szerintem kepminosegben igen gyenge

    Tökéletesen ugyanolyan a nyers képminőségük, a szenzorok ugynazok, a különbség csak a képfeldolgozóban van, ami az Olynak állóképnél jobb, videónál meg a Panának. Szerintem tényleg nézz egy picit utána...
    LINK
    LINK
    LINK

    Mindenki azt gondol, amit akar, de hülyeségeket ne írjunk le. :)
  • Laza
    #25157
    "Tény, hogy az E mountos 50/f1.8 obi pl egy m43-hoz feleannyiba kerül"

    Akartam mondani: Tény, hogy az 50/f1.8 obi NEX-hez (E bajonet) kétszer annyiba kerül, mint pl egy m43 Panához vagy Olyhoz.
  • Laza
    #25156
    A jelenlegi befutó a NEX-5T ... de meghallgatok bármilyen értelmes alternatívát, ami kb ilyen árban van és szolgáltatásban ugyanezt nyújtja ... sajna nem igazán találtam mást :)

    Btw, nekem nem kell, hogy 1001 obi legyen hozzá ... max kap egy 55-210-est vagy egy fix 50-est a kit obi mellé, aztán ennyi.

    Tény, hogy az E mountos 50/f1.8 obi pl egy m43-hoz feleannyiba kerül, csak kérdés, hogy a vázat illető igényeimből érdemes e ezért lejjebb adnom ... és ez nem márkabuziság, mert a NEX-3 sem szolgálja ki az igényeim és az is 100k alatt van ... legalábbis a jelenlegi igényeim, amit aztán bármikor változhat :)
  • Timber
    #25155
    A sotetzumot en sem ertem mire irod :) Azt a mondatot nem tudtam dekodolni.

    A Sonynak az obivalaszteka azert jobban tamogatott mint a Samsung mert a Sigma is tol ki E-mount obikat. Plussz az adapterrel barmelyik A-s obit ra tudod rakni... Ezt azert ne vegyuk el tole. Szerintem ok csinaltak a legjobban... Lehet kevesebb obival jottek ki mint amit akkor a regebb ota futo konkurencia nyujtani tud, de cserebe kaptal egy adaptert amivel messze tobb obit tudsz hasznalni mint a konkurencia... Szerintem ez is a rendszer resze (ha jol tudom a Canon is adott ki ugyanigy egy adaptert).

    A vazak kozti opciokat a Sony is megadja, max nem annyira latvanyosan szeles skalan mint a Pana/Oly paros (amibol az Oly-t csak a kinezet miatt vesz meg barki is mert szerintem kepminosegben igen gyenge)... Szerintem az eddigi NEX 3/5/7(6)-ot felvalto a3000/5000/6000 skala lefed mindent amit kell... Az a7 szeria csak hab a tortan... (az a7s-t csak a 4K video miatt hoztam fel es ott nem csak az FF a lenyeg hanem hogy nem dob el pixeleket).

    Szoval egy kezdonek aki nem akar sokat kolteni ra en tovabbra is az a3000-t ajanlanam, mert kepminosegben es kezelesben azert az arert szerintem nincs parja.

    Es itt most nezzuk meg, hogy az eredeti kerdesre a te valaszaid mennyit segitenek: amit en ajanlottam az szar mert a tobbi az tobbet nyujt de azok is szarok es te egyiket sem valasztanad.
    Igy szegeny Laza tenyleg sokkal elorebb van a dologban :) En azt ajanlottam amit annyi penzbol megvennek (pontositok: megvettem - hosszas merlegelesek utan). Ha te annyi penzbol masik gepet vennel akkor ird le, hogy melyiket es utana majd O eldonti melyikre kolti el a penzet. Azert lassuk mar be, hogy manapsag tok mindegy milyen gepet veszel csaladi fotokra vagy casual shootingra. Mindegyik gep ami a piacon van szuper kepminoseget ad (meg a Pentax Q szeria is veri az 5-6 evvel ezelotti szenzorokat), barmilyen obival gyors az AF-je (meg a gyenge CDAFek is lassan megkozelitik a tobb evvel ezelotti PDAFeket), es a leggyengebb felbontasu LCDk is baromi jok (pl anno az egyetlen elerheto aru digitalis APSC Canon EOS 300D LCD: 1.8' 118K pixels... vs a mostani leggyengebb Sony a3000: 3' 230K ).
  • neevous
    #25154
    Nem, nem előítélet, csak elég jól ismerem mindhárom rendszert. :)

    Sajnos a sötétzúmos példádat nem tudom értelmezni, mert pont ezekkel nincs semmi értelme a milc rendszereknek. Amúgy a 18-55-ös egy tényleg korrekt kitobi, de semmi több. :)
    A Samsung kapcsán pont irtam, hogy (nekem) nincs igazán jo vázuk, de el kell ismerni, hogy a 16/30/85-ös soruk lényegesen jobb, mint amit a Sony tud kínálni.
    Sajnos az eladási számokkal sem igazan tudok mit kezdeni, mert end userként nem nagyon zaklatnak, maximum a használtpiac szempontjából.
    Amit a szenzorról írsz, az igaz, kérdés, hogy ez a gyakorlatban mennyire korlátoz. Érdekes lenne Ming Thein tesztjeit elolvasnod a Sony szenzoros gépekről (E-M5, E-PL5) és Panasonic szenzoros gépekről (E-M1, GM1) és szerintem utána döntsd el, hogy a gyakorlatban mennyire korlátozó tényező. Mondjuk az A7 az nem tudom hogy jön ide, de szerintem pont videónál nem annyira izgi a FF. Kuvasokat kell rekeszelni közeli témánál az ödémát is, hidd el. :)
    Amiben amúgy előrébb jár a m4/3, az az az objektivkinalat (http://hazeghi.org/mft-lenses.html) a vázak közötti opciók (tegyél egy GM1-et egy GH3 mellé) és asszem még ideírnám az Oly stabijait és a brutál sebességű CDAF-et.

    Az A3000-re alternatívák a Pana G sorozatú gépei (G3/5/6). Mindig ezek voltak az olcsó EVF-es masinák a kínálatban..
  • Timber
    #25153
    a 100-120e-s kategoria miatt mondtam az a3000-t... Amugy Sony Nex 5R? az Wifis gep... kicsit regebbi igy mar lehet olcsobban megkapod... akar jo allapotu hasznaltat is :)
  • Timber
    #25152
    Ok... latom van egy kis eloitelet itt :)
    E-Mount: jelenleg a leggyorsabban fejlodik a MILCek kozt... a 18-55os obi nem rossz (a 16-50 powerzoom az tenyleg gyengusz) es olcso is... ha jol ertelmeztem akkor az itt a fo szempont. Utana van a szokasos 55-210 olcso upgrade.
    a3000: valoban az EVF nem tokeletes, de van. Az maris nagyon sokkal jobb mint a nincs. A celnak megfelel, koNponalni lehet vele. Napfenyben is. Manual fokuszra tenyleg jobb az LCD.
    Samsung: Nem igazan latom azt, hogy elorebb jarna mint package... megis mivel? Meg a sajat korabbi rendszerukkel valo kompatibilitast sem tudtak megoldani adaptor segitsegevel... ott van egy rakas AFes PK obi amit nem tudsz rarakni mert nincs normalis adapter. Arrol nem is beszelve, hogy egy kesobbi feljebblepes csak rendszercserevel oldhato meg mert a "high-end"-ben az NX nem igazan szerepel...

    4/3: szep stilusos gepek de fizikai torvenyszeruseg miatt kisebb szenzor, gyengebb teljesitmeny. Arrol nem is beszelve, hogy arban dragabb mint a NEXek. Raadasul ha jol tudom az eladasok is azt mutatjak, hogy a 4/3 visszaesik mig a NEX novekszik. IMHO a jovot nezve nem ketseges a Sony fejlodese... Egyelore egyetlen dolgot latok amiben a 4/3 elorebb jar: 4K video... de az a7s-el ez is mar csak a multe lesz.

    Az a3000 egy vegtelenul egyszeru gep nagyon olcson. Hasonlo arban nincs masik gep EVF-el (meg ha gyatra is... a celnak megfelel), ergonomiailag szerintem jobb... kozelebb van az SLR fenykepezogepekhez mint a koNpaktokhoz. Az, hogy MO-n ilyen szarul van arazva az egy dolog... en 200 fontert vettem meg. Nincs meg egy gep ebben az arkategoriaban ami annyit adna mint ez. Igaz hosszutavu celom IR geppe alakitani (es az a77-em a6000-re cserelni) :) Szerintem MILCek kozul a NEX rendszerben van a legnagyobb jovo... casual shooterek egyre tobben valasztjak ezt. Es az a7 szeriaval szerintem egyre tobb pro is moge fog allni...
  • neevous
    #25151
    Tulajdonképpen miért is? Egy E-mountos felfújt lufi, gyalázatos méretű és felbontású EVF-fel, eléggé gázos obi kínálattal (legalább már vannak rá obik, nem különösebben jók, de legalább nem olcsók, kivéve a 24-es Zeisset).

    Szerintem mint package, mind a Samsung, mind az Oly/Pana páros előrébb jár, bár az előbbinél nem igazán van olyan váz, ami kéne.
  • Laza
    #25150
    Megnéztem MM-ben az A3000-et ... hát sorry, de ez nekem óriási nagy batár, nehéz, ahhoz képest a kijelzője is kicsi ... meg a kiállított darabbal volt is valami, mert a kijelzőjén a képen a szélek és szövegek furán látszottak, de lehet csak el volt állítva.

    Viszont ki volt rakva az A5000, NEX-5T és a NEX-3NY ... na ezek mind jók voltak méretre. Az A5000 tetszik is :)

    Kipróbáltam a Samsung NX300-at is (meg talán az NX2000-et), de az valahogy nekem nem jött be, nem akart úgy és oda fókuszálni ahová szerettem volna, de lehet megint a beállítás volt a ludas ... DoF-os képet nem tudtam vele rendesen csinálni úgy ahogy én akarok.

    Szóval mintha az A5000 lenne a nyerő ... az ára khmm már egy másik kérdés :)
  • Laza
    #25149
    Köszi, megnéztem, az ára nagyon baráti -már 80eFt körül is kapni-, viszont nagyobbacska és szolgáltatás téren sincs eleresztve (pl nincs Wifi/NFC).

    Ahogy nézem ebben az árkategóriában vagy a szolgáltatás vagy pedig a jó(bb) képminőséget kapod meg, együtt a kettő nem igazán adja. Ott van pl a NEX-3N ... kis masina, de alig tud valamit, az ára 100k körül van.

    Viszont én jó pár évig nem szeretnék másik gépet venni, Jó lenne valami olyat szerezni, ami már most tudhat mindent amire valaha szükségem lehet :)

    Pl az Alpha 5000 egész jó kis masinának tűnik ... bár az ára is olyan, 140-150k között mozog :) viszont összehasonlítva az A3000-el van amit meg ez nem tud.

    Ha nagyon nem kapok semmit akkor megalkuszom, vagy legrosszabb esetben max 150k-ig felmegyek (de azt már nagyon meg kell magamnak indokolni :) ), de 120k-ig simán, ha megéri.

    Még meglesem egy MM-ben ezeket.
  • Timber
    #25148
    Esetleg Sony ILCE 3000 neven talalod meg...
  • Timber
    #25147
    Sony A3000... kezdesnek a legjobb gep szerintem.
  • Laza
    #25146
    Sziasztok!

    Mit gondoltok a Nikon 1 J sorozatáról? Mondjuk a Nikon 1 J3 -ról?
    Eddig mondig csak kompakt gépem volt, most is egy Samsung WB600-asom van, de ezzel nem tudok DoF-es (vagy defókuszos, mikor a háttér elmosott) képeket csinálni, mert ugyan rá tud fókuszálni a masina a közeli dolgokra, de rögtön továbbmegy, nem fogja meg. És ez igaz a legtöbb kompakt gépre, talán egy fokkal jobbak amiknek nagyobb átmérőjű objektívje van.
    Kompakt Sony gépeken van most ez a defókusz opció, de azért ez nem az igazi.

    A múltkor lőttem párat egy MILC masinával, Nikon 1 J1-el, és hát az baromi jó volt, nagyon tetszett amilyen képeket csinált. A gyári 10-30mm-es objektív volt rajta.

    Szóval mit tudtok ajánlani, ami 100-120e körül van, hasonló képeket tud?

    Mondjuk jó lenne ha lenne benne Wifi/NFC támogatás (lehet Androidos telóról távkioldani :) ) vagy egyéb rádiós vagy infra távkioldó.
    A J2-ben még volt opcionális infra távkioldási lehetőség, a J3-nál meg már nincs.

    Új kompaktnak néztem már a TZ40-41-et is anno, de ugye az még mindig csak 'kompakt'.
    Egy barátom meg az APS-C -s szenzorosokat nyomja nekem (pl Samu), mert hogy ő már nem adna 2/3-osért 100+k-t ....

    Nem vagyok profi fotós, és azt se mondja plz senki, hogy ott a Photoshop, mert van amikor egy nyaraláson ellövünk 1000-1500 képet, és nem akarok utólag maszatolni egyikkel sem :)
    Ez a Samu gép most volt 3 éves és már egyszer átfordult a számlálója (9999-nél), most is 5000 körül jár. És még van egy másik amivel szoktunk lövöldözni :)

    Előre köszi ha valaki tud ajánlani valamit. Az se baj ha az ár nem egyezik, mindent tanácsot szívesen veszek.
  • Roger6
    #25145
    HDR-hez ajánlom a PhotoMatix programot, ott akármennyi képet össze tudsz fűzni.

    Sorozatképnél a mellékelt fotónál meg körbe van vágva a gép, és egymásra helyezve a különböző pozíciókban.
  • repvez
    #25144
    Több expoból, hogy lehet HDR képet késziteni? Mert eddig amiket láttam az csak 1 képből készitettek fake HRD-t vagy csak 3 képből készit,de én 9 vagy több képből szeretnék összefüzni egy képpé.Azt hogy lehet?

    illetve ha sorozatképet készitenk azt hogy tudom 1 képre rátenni a különbőzö fázisok ltszódjanak,de a háttér változatlan

    ilyenre gondolok,csak esetleg földközeli résznél is.
  • Timber
    #25143
    hozzavetoleges arakat nem tudsz?
  • Bobber
    #25142
    tavcso.hu oldalon van ez fent.
    De szerintem Szarka Leviék is megcsinálják. Ök a makszutov.hu-n vannak. Ez a két komolyabb távcsövekkel mikroszkópokkal foglalkozó cég van sajnos csak kishazánkban. áraik kb azonosak párszáz forint eltérések szoktak csak lenni és szerintem mind a két cég szakmailag ott van a toppon szóval bármelyiket is választod nem nyúlhatsz nagyon mellé.
  • Timber
    #25141
    Ez melyik ceg? mert nekem majd egy Sony A3000 kerul a kes ala... talan mar nyaron :)
  • Bobber
    #25140
    bocsi az utolsó blokkot nem akartam átmásolni :(
  • Bobber
    #25139
    hát csak azt tudom írni amit a távcsőbolt oldalán írnak:

    A digitális tükörreflexes gépek nagyon jó alternatívát jelentenek a modern asztrofotózás terén. A Canon EOS digitális SLR sorozata bizonyult messze a legjobbnak asztrofotós munkára, ám a nagy hátrányuk (a többi digitális géppel együtt) a csillagászati ccd-khez képest, hogy gyenge az érzékenységük a csillagászatban nagyon fontos H-alfa tartományban (656nm), amelyen a piros emissziós ködök sugároznak. Ennek oka az eredetileg a gépvázakba épített IR-blokk szűrő agresszív blokkoló hatása miatt van, amit annak cseréjével tökéletesen orvosolni lehet. Az átalakítás során a Baader speciálisan erre kifejlesztett szűrője kerül beépítésre, mely teljes mértékben átereszti a kívánt hullámhossztartományt. Így pl. egy Canon EOS 550D-ből egy kiváló asztrokamera lesz, mellyel gyönyörű felvételeket készíthetünk pl a Lófej-ködrol, vagy bármely halvány emissziós ködről egyaránt. Szűrőcsere nélkül csak a legfényesebb emissziós ködök örökíthetők meg, nem igazán szép eredménnyel.

    Az átalakítás után a kamera fehéregyensúlya kissé megváltozik, ezért hagyományos nappali fotózáshoz manuális fehéregyensúly beállítást kell használnunk az ideális színekhez. Egyéb tekintetben nem változik a fényképezogép további nappali működése.
    Az asztro-átalakítással a gépek elvesztik gyári garanciájukat, mivel az eredeti szűrőt eltávolítjuk, és a helyére építjük be a Baader-típusút. A garancia elvesztése miatt ne aggódjon, rengeteg amatőr asztrofotós használja átalakított kameráját megelégedéssel.

    Cégünk tapasztalt kollégával végezteti az átalakítást, aki már 2006 óta több tucat átalakítást sikeresen végzett el. Az átalakítás során különösen figyelünk a pormentes és minőségi munkára. Csak hibátlanul működő Canon EOS gépeket tudunk átalakítani, ezért kérjük a megrendelés előtt tájékoztasson bennünket a gép állapotáról, esetleges korábbi és meglévő hibáiról.

    Az átalakított gépünkkel lélegzetelállító fotókat készíthetünk, akár egy méregdrága csillagászati CCD kamerával, mégis annak a töredék áráért.
  • Timber
    #25138
    Miert pont Canon??? :D
    Mar nem tudom hol olvastam, hogy a Sony NEX sorozata nagyon igeretes astrora... de teny, hogy a szoftver-tamogatottsaga a Canonnak sokkal nagyobb... Nikont viszont szinte sehol nem ajanlanak.
  • Bobber
    #25137
    Szia
    A komolyabb asztrofotókhoz mintahogy Timber is írta általában átalakított Canon gépeket szoktak használni, amiből ki van szedve az infrablokkoló, vagy hűtött CCD kamera :) na de viccet félretéve neked egy T2/nikon adapter kell amit mondjuk a Távcsőcentrumban is be tudsz szerezni http://tavcso.hu/?o=termek&te=T2nikon
    Sajnos mintahogy a leírásodba is írod bár nem írtál típust hogy milyen távcsöved van de ha komolyabban akarsz vele foglalkozni akkor nem elég a legolcsóbb távcső a mechanikáról nem is beszélve. Szóval az asztrofotózásnál (mélyég objektumok) azt felejtsd el sajnos hogy olcsón meg lehet úszni:(
    A 300as objektív se rossz dolog amúgy de az inkább nagyobb égterületek rögzítésére alkalmas.
    nekem egy 200/1000es távcsövem van egy közepes mechanikával de még ez is csak a felszínt súrolgatja. nekem kb ezek sikerültek távcsővel. Persze van még egy pár képem de bemelegítésnek ez is elég szerintem képek
  • Timber
    #25136
    En ugy tudom, hogy asztrofotozni igazan modositott gepekkel erdemes (full spectrum)... Legalabbis nekem igy magyarazta ki az Arpi.

    Amugy a legtobb tavcsohoz van adapter de ahoz meg kene tudnod a tied milyen jellegu. A Nikonnal max 1 gond lehet es az a Flange tav ami a Nikonnal nagyobb mint az M42-nel emiatt nehany adaptert nehez beszerezni hozza... De amennyire en lattam a legaltalanosabb az a T2 tavcso adapter... vagy mi :)
  • soundsonic
    #25135
    Sziasztok! Látom itt többen csinálnak hasonlót amit szeretnék ezért ha lehet kérdeznék. Szóval..:

    Szeretnék asztro-fótókat is készíteni.Van egy csillagászati távcsövem egy nikon d3200- as gép alap 18-55mm obival. Honnan rendelhetnék hozzá adaptergyűrűt és milyen kellene. A csillagászati távcsőm az egyik legolcsóbbak egyike, tehát ha olcsón megúszom akkor egy olcsóbb másikat is ajánlhattok ami mondjuk bejáratott az asztro-fotózáshoz és van hozzá mindenféle kiegészítő. Gondolom ez a megoldás jobb mint egy 300mm-es obi, vagy tévednék? Köszi
  • tenkenorman
    #25134
    Sziasztok! Vettem egy hanimex x150-es kis vakut a zenitemhez / smenáimhoz. az a gond hogy elemet rakok bele, bekapcsolom, feltölt, test gombra elvillan, viszont a vázon nem hajlandó. feltolom a vázra, akkor azonnal elvillan, viszont expóra nem reagál... miért lehet? eleve a vakupapucson csak expókor van rövidzár nem?
  • tenkenorman
    #25133
    Egy kis téma: Mi a véleményetek a megfordított objektíves makro fotózásról?a zenit obija pont ráillik a vázra fordítva, csak helyén kell tartani, és SLR gép lévén még tisztában is vagyok vele nagyjából hogy mi a helyzet a túlvégen :)
  • tenkenorman
    #25132
    neeeem ellőttem mindet! köszi a segítséget.
  • Dzsini
    #25131
    Ha már végigfotóztad a filmet és visszatekerted, akkor rendben van, a filmnek ott a helye fényvédett helyen majd előhívásnál kiszedik belőle.

    Ha csak gyakoroltál, akkor viszont hoppá van :) Akkor teljes sötétségben (!!!!) pokróc alatt ki lehet nyitni a film házát (a tengelynél le lehet venni róla a sapkát), és újra áthúzni azon a vékony résen, hogy befűzhesd a gépbe.

  • tenkenorman
    #25130
    Sziasztok. Van egy kis gondom. Szert tettem egy Zenit TTL-re, és gondoltam kipróbálom. Mivel én nagyon nem az analog fotózás szülöttje vagyok, így sajnos nem értek hozzá. A befűzés megy, a kifűzés is hibátlanul, csakhogy a film teljesen visszakúszott a házba... Ilyenkor mivan ez természetes vagy ki kéne látszódnia a kis elvékonyított végének?
  • oO VinyuS Oo
    #25129
    Sziasztok!

    Valamelyikőtök tudna nekem ajánlani Szombathelyen valami helyet ahol fényképezőgép szervizeléssel foglalkoznak?
  • Molnibalage
    #25128
    Köszi.
  • Laza
    #25127
    Használ itt valaki távkioldót?

    Egy Samsung WB600-am van, é baromi körülményes az a 10mp-es időzítés és két kép. Kéne valami olyan masina, ami mind hasonló kategória, kompakt kis kütyü, de van hozzá vezeték nélküli kioldó. Jobb lenne ha csak nyomogatnám a távirányítót és tenné a dolgát :)

    De baromira nem találok, vagy csak vak vagyok.
    Pl a WB550-e olyan volt anno, van rajta IR is. Nem tudom ezt már miért hagyták le az újakról.
  • Laza
    #25126
    Akkor ott van a géped nagytesója, pl a TZ40 az pont 80k körül van :)
    Nem tudom mit tud, de gondolom nem kevesebbet mint a régi.