25245



















  • Molnibalage
    #25125
    Teljesen járatlan vagyok a fotográfia terén. Ezt kérlek vedd figyelembe. :)

    Megnéztem pár LX-5 és LX-7-et. Ez egy átlagusernak nem drága egy kicsit? 60-80k árfekvésben nincs lehetséges jelölt?
  • neevous
    #25124
    A Pana LX sorozatát nézted?
  • Molnibalage
    #25123
    Üdv!

    Panasonic DMC-TZ8 fényképezőgéphez hasonló képességűt tudna valaki ajánlani? Fontos lenne az, hogy hosszú záridővel szép éjszakai képeket lehessen készíteni.
  • Bobber
    #25122
    hali mindenki:)

    egy kis szakmai segítségre lenne szükségem :)

    Napok óta tele obikat nézegetek, hobbi célu fotózgatásokra. Canon 550d gépem van és amiket kinéztem még egyszerűen nem tudtam dűlőre jutni hogy melyiket is érdemes megvenni:)
    Az egyik jelöltem a Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS STM a másik a Tamron Canon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD

    igazából rengeteget járok kirándulni így természetfotózási célal valamint csillagászkodáskor ha nincs kedvem komolyabban belemerülni és felállítani a távcsövet kissebb csillagászati fotózási céllal vásárolnám.
    Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?
    Árba közel azonos sőt mire a canonra napellenzőt veszek már talán az a drágább.
    A Canon az egy idei modell a tamron viszont egy "régebbi" 2010es modell ha jók az infóim.
    Pro kontra írjatok valamit pls mert egyelőre a Tamron oldalára billen a mérleg de nem szeretném elkapkodni a dolgot:)
    Viszont ettől többet egyelőre nem szeretnék anyagilag rááldozni (L-es obik szóba se jöhetnek :)) hiszen így is az 50k-s árról küzdöttem fel magam ebbe a tartományba mert a tesztképek alapján az 50k-s ártartományú obikat nem igazán találtam még az én nagyon amatőr szintemre se megfelelőnek.

    Köszi a segítséget előre is:)
  • norbre
    #25121
    profi :) köszi a leírást :)
  • Bobber
    #25120
    és amire utaltak a fényképezőgép átalakítása miért is fontos

    ezt a képet én csináltam és itt lehet látni hogy a gépemen nincs kiszedve az IR blokkoló
    A kép bal alsó sarkában alig látszik a lófej köd pedig ez a kép is közel 60-80 perc expóval (40-60mp képenként.) készület egy 550d-vel Igaz csillagászati távcsőre téve.
    Nem egy profi kép és sokat lehetett volna még finomítani a kiátlagoláson de nekem már tetszett így is:)
  • Bobber
    #25119
    Na akkor csak hogy megvilágosodjatok :)

    Az objektív sima f/2.8 @ Sigma Art 17-35mm obi ami 35mm re volt állítva
    a fotómasina egy Canon 60D amin az alábbi átalakítást hajtották többek közöt végre:
    egy részlet egy távcsőbolt leírásából :) lusta voltam leírni igy inkáb copypaste:)
    A digitális tükörreflexes gépek nagyon jó alternatívát jelentenek a modern asztrofotózás terén. A Canon EOS digitális SLR sorozata bizonyult messze a legjobbnak asztrofotós munkára, ám a nagy hátrányuk (a többi digitális géppel együtt) a csillagászati ccd-khez képest, hogy gyenge az érzékenységük a csillagászatban nagyon fontos H-alfa tartományban (656nm), amelyen a piros emissziós ködök sugároznak. Ennek oka az eredetileg a gépvázakba épített IR-blokk szűrő agresszív blokkoló hatása miatt van, amit annak cseréjével tökéletesen orvosolni lehet. Az átalakítás során a Baader speciálisan erre kifejlesztett szűrője kerül beépítésre, mely teljes mértékben átereszti a kívánt hullámhossztartományt. Így pl. egy Canon EOS 550D-ből egy kiváló asztrokamera lesz, mellyel gyönyörű felvételeket készíthetünk pl a Lófej-ködről, vagy bármely halvány emissziós ködről egyaránt. Szűrőcsere nélkül csak a legfényesebb emissziós ködök örökíthetők meg, nem igazán szép eredménnyel.

    Mindezek mellett még az érzékelőt hűtötték is ez is bevett dolog a komolyabb asztrofotósok körében.

    Az össezs expoziciós idő 112 perc de ezt ti is értettétek max az lehet az érdekes hogy ne egybe gondoljátok, hanem pl 120X1 perc és ezeket átlagolja ki a megfelelő progikkal amit itt ír:process w DSS,PI, PS5
    Többek között nem csak a normál expozíciókat fotózta hanem arra is tesz utalást hogy készített sötétképet és bias képet is.
    Ezeknek a részleteibe nem megyek most bele.

    A mechanika egy Astrotrac TT320X-AG volt ami szépen tudja már követni az égi elfordulást bár lentebb utal arra hogy csak a sima óragépes követése volt autoguide nem. A nagyon pontos követéshez az autoguide viszont elengedhetetlen, szóval a ténylegesen hosszú expos képekhez az kell. Így feltételezem hogy itt max 30-60mp képek készültek.
    Ami nekem van mechanika az se mondható rossznak azért a közel 200k-ért amibe kerül de autoguide nélkül csak fotógépet feltéve rá már olyan 30-60mp közötti idő esetén is előfordul hogy egy picit hibázik a követés. Persze amikor a főműszert rakom fel rá ami egy elég méretes darab akkor is kimondott guide nélkül olyan 1 percet tudok exponálni gond nélkül de akkor is kb 8-10 képenként 1 megy a kukában mert a periódushiba miatt van egy pici hiba a képen.

    Remélem elég kimerítő volt a válasz:)
  • norbre
    #25118
    hm.. végülis 18Mp
  • Dzsini
    #25117
    900x700 pixelre? Van bőven honnan croppolni.
  • norbre
    #25116
    na ok de a 35 mm már nagylátószögnek számít.. ehez elég nagy felbontású CCD kell hogy ekkora nagyítást elérj :)
  • Dzsini
    #25115
    Lehet, csak kell hozzá egy piszok pontos motoros állvány, ami utánafordul az égboltnak exponálás közben.
  • Dénes é
    #25114
    Pont akartam írni, hogy az a 60D csillagász változata.
    60Da
  • norbre
    #25113
    az elsőt már meg is válaszolta a gugli :)
  • norbre
    #25112
    aha.. és van olyan gép hogy Astro60D? és 35mm-el lehet ilyen képet csinálni?
  • Dzsini
    #25111
    A hűtött CCD pedig csökkenti a zajosodást a hosszú expozíciós idő alatt.
  • norbre
    #25110
    mármint sejtem hoyg a 35mm a fókusz, csak furcsállom
  • norbre
    #25109
    üdv..
    van ez a kép:
    Astro foto

    ez volt megadva hozzá, ebből nekem a kiemelt rész nem igazán világos:
    M31,M33 in Local Group
    3-4,Sep,2013 ‧ Chingjing, TAIWAN

    Camera : Astro60D (cooled at-13C)
    Telescope/Lens : 35mm f/2.8 @ Sigma Art 17-35mm
    Filter : none
    ISO : 1600
    Tracking Mount : Astrotrac TT320X-AG
    Autoguide : none

    Total Exposure Time : 112mins
    w Dark Frames, Bias Frames
    process w DSS,PI, PS5

  • Laza
    #25108
    Ha mindegyik egyformán jó, akkor valóban mindegy :) az a lényeg, hogy stabilan megálljon nekem majdnem minden körülmények között bárhol, ahol képet csinálnánk magunkról ... és pár mp alatt be lehessen lőni, ne kelljen vele szarakodni. De gondolom ma már ebből a szempontból mindegyik jó lehet :)

    Megveszem a legolcsóbbat, aztán kipróbálom.
  • akyyy
    #25107
    fenébe, ugy látszik "nyomdahiba volt" mert már drága ár van ott is :(
  • akyyy
    #25106
    az lehetséges hogy a mediamarkt olcsóbb mint az edigital? eddig az utobbi volt sokkal olcsóbb egyes esetekben, de ép az imént láttam tvbe reklámot hogy már webáruház is van a mediának, na meglesem milyen áron van a 600d-s gép, és 133-ért rendelhető, még edigitálnál 144-ért (bár épp kint volt egy 19-ig érvényes 10%-os kupon, de még igy is olcsobb a media.)

    elvileg ugyanaz az objektiv is:O
  • tenkenorman
    #25105
    Kompakt géphez tök8 milyet veszel.... ne költs rá sokat felesleges.
  • Laza
    #25104
    Köszi

    Láttam is ezt a gombócos állványt is, de valahogy nem volt bizalomgerjesztő ... pedig olcsóbb is :)
    Meglesem.

    Samsung WB600, Max 250g (adatlap szerint 210g aksi és kártya nélkül), szóval nem egy súlyos gép :)
  • Dzsini
    #25103
    Bátyám Gorillapod-ot használ, az olyan fél kilós gépet nagyon korrekt módon megtart - ezeknél az a fontos, hogy a géped elbírja, ne billenjen le a súlya alatt. Egyébként jó móka :)
  • Laza
    #25102
    Sziasztok!

    A digitális fényképezőmhöz vennék valami mini állványt, mert ha a családdal megyünk akkor sokszor szarakodni kell a gép lerakásához és beállításához, hogy tudjunk magunkról normális képet csinálni.

    A kérdésem az lenne, hogy ezek a flexibilis állványok érnek valamit, jobbak mint a fixek? Ahogy nézegettem szinte mindenre fel lehet őket tenni, tekerni.

    Pl egy ilyesmit néztem ki:
    link

    Néztem ezt is, ez olcsóbb:
    link
  • repvez
    Szüli
    #25101
    köszi ez volt a gond.

    esetleg abban van valakinek tanácsa, hogy a PS-ben megoldható az ha egy sorozatot készitek akkor a képeket külön layeren behozva kijelölni a közös részeket és azokat automatikusan egyeztetve a képeket összefűzi?

    Egy példa: Egy leszálló gépről készitek sorozatot , és a háttér az ugye változatlan ,csak mondjuk a látószög mozdul el egy kicsit.
    Ezeken a képeken az egyezó részeket, kerítés oszlop stb.. kijelölve pozicionálná a képeket, hogy ezek a részek ne legyenek elmozdulva, viszont a repülö ami mozgásban van az a több pozicioban is szerepeljen egy képen .

    remélem érthető volt mit szeretnék.ha valaki le tudja irni a szűgséges programokat és folyamatot azt megköszönném.
  • apatiattila
    #25100
    A nagy gépek semmit sem érnek, de lehet rossz helyen vásároltam. Mindegy mostmár, a lényeg hogy kaptam akciósan újat a media marktban. Az eladó nagyon jókat mondott a gépról, remélem beválik.
  • Dénes é
    #25099
    Sztem be van állítva egy zajszűrés a fényképezőn, azt ki kell kapcsolni és nem fog addig tartani.
  • repvez
    Szüli
    #25098
    Az normális jelenség, hogy ha bulb állásban készitek képet akkor annyi idő elik el mire meg tudom nézni a képet mint amenyni ideig nyitva volt a tükör? és igy természetesen uj képet is csak azután tudok késziteni.

    tehát ha 5 percig van nyitva a tukor akkor 5 perc utánna mig elkésziti a képet majd csak ezután tudom a következőt.
  • lacistudio1
    #25097
    sziasztok!

    Figyelmetekbe ajánlanék egy ilyen hirdetést:

    Fotósok figyelem! aktfotózási lehetőség premium modellekkel ingyenesen Budapesten! Ha szeretnél tesztfotókat akt témában, gyakorolnál, új megoldásokat próbálnál ki, stúdiónk ingyenesen biztosít modellt számodra, a képek fejében. A fotósnak rendelkezni kell több éves tapasztalattal, referenciákkal, leinformálhatóssággal és retusálási ismeretekkel. tel:06-30-250-7883
  • akyyy
    #25096
    canon eos 600d-t hol érdemes a legolcsobban megrendelni megvenni, 18-55-ös IS objektivvel?)edigital megbizható, ott 149900-ért van, de hátha akad olcsobb, szintén megbizható hely. csupán pár ezressel is jó :D
  • Bobber
    #25095
    kis szakmai tanácsra lenne nekem is szükségem:) Kacérkodom a gondolattal hogy veszek egy víz és ütésálló gépet, ami bírja az extrém körülményeket. (barlang kajaktúra stb.)
    A Pentax WG III GPS gépet nézegettem de hátha van valakinek tapasztalata vele hogy hogy teljesít a kicsike rossz fényviszonyok és egyéb nehéz körülmények között. Megér ez a kis ketyere 100k forintot? csak mert a tükrös gépem nem merem vinni magammal mondjuk barlangba de jó lenne ott is megörökíteni a legküzdelmesebb pillanatokat :)
    Tudom mindig minden a bevilágításról szól és hát egy barlangi körülmény mellet ez a legnehezebb de hátha valakinek van ebben tapsztalata :)
  • norbre
    #25094
    naja, sanszos, de gondoltam még megpróbálom amit lehet :)
  • Dzsini
    #25093
    Méghogy a filmes fotózásnak vége...

    Hűtött filmesplult Tokióban

    az egész blog egy gyöngyszem amúgy
  • Bobber
    #25092
    Hát szeritnem péntekig már nem nagyon tudsz ilyet szerezni de az amazon teli van ilyenekkel. Legalábbis vagy 2 hónapja amikor néztem még teli volt.
  • norbre
    #25091
    üdv.. kicsit offtopic.. megyek kenutúrára és szeretnék ócsó de használható vízálló tokot keríteni a D80-hoz, lehetőleg plexi, polikarb ,vagy üveg fronttal.
    ilyesmi jó lenne szerintem, de sajna a hirdető már eladta.. tudja esetleg valaki hol lehet hasonlókat beszerezni (péntekig)?
    köszi..
  • kjhun
    #25090
    Sziasztok

    Van ötletetek, hogy mi lelte a fényképezőt?? Konkrétan csíkos képeket csinál, de nem mindig. Közelebbi tárgyról vakuval néha nem, ha nem fényes nagyon a kép. Ha szobából az ablakon ki bármit, ami nappali fényviszonyok közt van megvilágítva, akkor is. Ugyanez tv-képernyő esetén is, itt sosem volt ilyen gondja eddig, 1/10-1/20sec záridővel jók voltak a képek mindig, az már más tészta, milyen minőségű volt az adás. :D Viszont akár tv, akár kinti napsütés által megvilágított táj, például kert, udvar, egyebeknél sem volt ilyen gond. Most rossz, de csak ha F2.8-4.8 között van a rekesz, tele állásnál F5.2-nél mindegy hogy mit, jó a kép, akár tv-képernyő, akár más vab fényképezva vakuval vagy anélkül. Viszont videokamera módban nem csinál ilyesmit. Szoftver probléma?? Samsung S760 a gép.

    Példák:

  • Dzsini
    #25089
    Nem ártott volna felkészülni, kipróbálni, hogy milyen zajt vagy hajlandó elviselni - mondjuk a hét folyamán sütött eleget a nap, hogy próbálgasd.

    A végtelen olyan 10 méteren túl van általában, úgyhogy nem kell ilyen szempontból aggódnod (egyébként átkapcsolsz kézi fókuszálásra, és ott is látod) :)

    Az FÉ eltolás pontosan erről szól - növeli vagy csökkenti az időzárat, állít a blendén, stb... ezzel lehet alá- és föléexponálni a "normál" képnek (szándékosan kevesebb vagy több fényt engedsz valamilyen módon a képre).
  • repvez
    Szüli
    #25088
    A végtelen hatrt hogy tudom meghatározni, hogy mi van azon tul vagy elötte? vagy 150m az már mindenképpen tul van azon ?

    A zajosodást, hogy tudom, ellenörizni a gépeen ha csak a kijelzője adott? Mertt nem szeretném ha végig fotozom a napot majd, otthon PC-n nézve meg csupa kása legyen a kép.

    A Fé eltolásnál a +- gombra gondolok ami fekete fehér négyzetbe van és ott lehet világositani vagy sötétiteni a képen.
  • Dzsini
    #25087
    Ha sötét a kép, az nem biztos, hogy gond, azt otthon ki tudod világosítani, ha nincs nagyon alulexponálva, akkor nem vesznek el jelentős részletek (csak vigyázva kell, és lehetőleg a nyers negatívból dolgozva).
    Az alacsony blende szépen lecsökkenti a mélységélességet, tehát vigyázz, hogy mindig a végtelenhatáron túl fotózz (és akkor kikapcsolhatod az autófókuszt is, azzal is gyorsítva a képalkotást).
    Az FÉ eltolással időzárat fog módosítani valószínűleg, tehát ugyanott vagy, ahol nem szeretnél lenni - az ISO-t húzhatod felfele amíg nem zavar a zajosodás, azzal nyersz talán a legtöbbet.
  • repvez
    Szüli
    #25086
    Tanácsra lenne szügségem, hogy mi lenne a jó beállitás ha repülönapon , éles képeket szeretnék késziteni.
    Tudom hogy a kitobi nem éppen a kivánatos egy ilyen müveletre,de a legjobbat akarom kihozni abbol ami van.
    Mert probálkoztam azzal, hogy AV modban fixre a legkisebb F értékre állitottam a gépet, igy mindig elég gyors záridőt kaptam, de az elkészült képek , kicsit sötétek lettek és emiatt elvesztek a részletek.
    Ezt hogy lehetne kiküszöbölni, a Fé érték eltolása jó ötlet vagy az ISot növeljem?
    Vagy más megoldás? a lényeg, hogy gyors záridő és éles tiszta kép legyen, Úgy gondolom, hogy a hétvégén a nappal nem lesz gond.

    K200d+ 50-200As kitobi.