10699
  • TopGun
    #7455
    Koszi megneztem! szerinted annyira sz*r az FX5700? :( inkabb ATI-t vegyek?
  • hykao #7454
    John P. ismét frissített!
    Mostmár mind a négyféle városőr (és múzeumőr, ill. hammerita) fejtextúra benne van a módosított, jobb minőségű, nagyobb textúrákat tartalmazó csomagban.

  • hykao #7453
    KATT IDE: VIDEOKÁRTYÁK ERŐSORRENDJE és meglátod!
    5700-ast semmiképp sem ajánlok...
  • TopGun
    #7452
    Sziasztok! nekem az a kerdesem, hogy most akarok VGA-t cserelni! ha egy FX5700 Ultra-t veszek 128Mb-vel az jonak szamit? vagy inkabb ATI9600Pro, v. XT. arban, teljesitmenyben melyik a megfelelobb?
  • Prince007
    #7451
    100%-os néhány random párbeszédet kivéve.
    Oda van írva az oldalra is.
  • tibor16
    #7450
    Sziasztok, hogy álltok a fordítással, mármint %-ban? eddig is töltöttem, csak szeretném kimenteni CD-re a véglegest, -azért kérdezem.
  • thief3
    #7449
    nm
  • Mr_no_NaMe
    #7448
    Jajj oda is benéztem ugyílátszik nem elégé...
    Köszi akko megyek lopni:))
  • thief3
    #7447
    Az utcán vagy? A küldetésed hogy bejuss a múzeumba és lopj?
    A bejárattól balra van egy szűk hát, khm olyan sikátorszerű izé, ahova bemész és a földön lévő rácsot felnyitod, majd leugrasz a mélybe. Ott meg már meglátod a kék glifét...
  • Mr_no_NaMe
    #7446
    Már tegnap elött elakadtam a múzeumnál csak,gondoltam nem szolok mert nics értelme ugy nincs feeling...De nemtudok továbbjutni:(
    Ott tartok hogy be kell jutnom a múzeumba de az ajtó zárva és most tanácstalan vagyok.Hogy kell bejutni?
  • mike369
    #7445
    lehet fontosABB, csak ne az legyen a játék lényege.
  • thief3
    #7444
    Na igen, a Thief nem hagyományos fps, inkább lopakodós.

    Viszont vannak emberek(pl: Hykao) aki nem is játszana Thief-el ha nem lenne ilyen szép(gondolom én, aztán majd kijavít).
    Ő inkább TPS-ben játszik, mert ott szebb a textúra stb.
    Tehát sokaknak a külcsín a fontosabb.
  • mike369
    #7443
    Így van, mindig is azok lesznek a jó gamék, ahol a történet és/vagy a hangulat volt az első, csak aztán jött a grafika (Mafia, Max Payne, KotOR, Silent Hill 2-3, Metal Gear Solid,...)
    Ahol az a legnagyobb gondod, hogy hogy néz ki a fa melletted, ott már gondok vannak.
  • Bandew
    #7442
    "Viszont egy FPS legfontosabb része a kinézet"
    Hát ha a Thiefet is FPS-nek nézzük, akkor nem. :-)
  • Bandew
    #7441
    Erről van szó! Én is simán beérem egy Thief1 vagy Jedi Knight (nem az Outcast hanem a régebbi) szintű grafikával, ha egyszer a játék jó.

    Az a Manhattan Project volt. :-D
    A Forevert már vagy 7 éve készítik. :-D
  • thief3
    #7440
    *Carmack (menjen az űrbe... :)
  • thief3
    #7439
    DNF talán soha nem készül el :(

    A Doom3 is jó sokáig készült, most meg kiadja Cramack úgy, hogy nincs gép amin minden maxon futna akadásmentesen :(
    Talán a jövőre fejlesztett, de tényleg a kinézeten van a hangsúly.

    Reménykedek a Half-Life2-ben(annak talán nem leszi lyen nagy gépigénye), meg ott van a STALKER is. Ott aztán nincsenek időhöz kötve a srácok.
    Viszont egy FPS legfontosabb része a kinézet, aztán jön a belbecs...

    Warren Spector remélem készít még lopakodós játékot. Ő tud történetet is kreálni, na meg Gabe Newell se kispályás.
  • Andie
    #7438
    Nekem spec tökéletesen megfelelt a Thief2. Még az 1 mondjuk elég darabos volt, de a 2, 1024-ben már überfasza volt. Nem kell jobb. Élsimitás, antialiasing, bimp-bump-mapping, kutyafaxa... Ha az ember egy olyan játékkal jáccik, mint a Thief, nincs ideje ilyesmire figyelni.
    Ja kérem, ha nincs téma, nincs hangulat, nincs történet, élmény, stb, akkor az ember már csak azt tudja figyelni a pályákon, hogy jééé, ennek a szörnynek nincs kidolgozva a pofája.

    dukenukem forever az nem ez az oldalnézetes baromság volt 1 éve? Hüje ésszel letöltöttem, aztán 5 perc után kuka.
  • Bandew
    #7437
    Meg aztán szvsz a játékiparnak egyáltalán nem tesz jót a grafikai fejlődés. Az über-szuper grafikájú játékoknak már nincs hangulata, mert a fejlesztők minden energiájukat a grafikai megjelenítésbe fektetik és nem pocsékolnak több időt az aprólékos kidolgozásra, mert a kiadó miatt időhöz vannak kötve. Csodaszép kivétel volt a Mafia, ami emiatt el is húzodott, de megérte.
    Talán a Duke Nukem Forever is ennyire jó lesz?
  • Andie
    #7436
    Jó, mondjuk ez is igaz.
    Ha havi 8000 dollárt keresnék, röhögnék az új ATI kártya árán. Mit nekem 500 dollár? A fizetésem 1/16-od része! Kb mintha itt Mo-n egy sb live-ot vennél a fizudból.
    Hát nem vicces?
    Mit keresek én még itt?
  • mike369
    #7435
    lehet, hogy külföldön ez megy, de vagy én lakok rossz helyen, vagy Magyarországon tényleg nem ilyen egyszerü ez...
  • mike369
    #7434
    látod, ez a vicc az egészben...szerinted mennyivel lesznek szebbek?
    tiszta móka, hogy az ember kiköhögi a pénzt a fejlesztésre és mire hazaér az új géppel, már elavult...
  • thief3
    #7433
    Pedig a Q4 és tsa. biza ezzel csak legfeljebb MQ szinten elégszik meg :(((
  • thief3
    #7432
    Hát az autóiparban is lezajlott ugyanez, majd stagnál valahol, (vagy nem).
    Előbb-utóbb jön a többprocesszoros PC OTTHONRA, meg a 2-3 videókártya egyben, és elérjük az ETA meg nem is tudom milyen mérőszámot.
    Viszont erre van igény. Szinte mindenki azt szeretné, ha az Ő gépe lenne a legdurvább, meg hogy a program olyan legyen mint a való világ.

    Csak a sok pénz amibe kerül, a sok áram amit eszik, a sok zaj amivel jár(vagy víz/nitro hűtés ami meg megint pénzt zabál). Meg valahogy túl gyorsan fejlődik.
    Mindjárt jön a Blu Ray, közben meg csak épp bejött a dual lézeres DVD-RW.

    Szörnyű.
  • mike369
    #7431
    amíg egy 2Ghz-es AMD-n 512 DDR-el és egy ATI9600XT-vel egy FarCry tökéletesen, döccmentesen fut, addig a gyártók tehetnek egy szívességet, hogy más gamékhoz meg szarabb grafikával 2x ekkora gép kellene...
  • Andie
    #7430
    Aztán rájöttem énis, csak még mindig hihetetlen. 512 megabyte!!! (1.21 század gigawatt! 1.21 SZÁZAD GIGAWATT!!!)
    Gondoljatok bele, mekkora adatmennyiség ez, és mindez egy videókártya átmeneti tárolójában?! 1 Terrabyte RAM a gépben? 4 gigás proci? Hova fejlödik ez a dolog? Rémes.
    Kiváncsi vagyok, mikor omlik össze az egész.
    Mindig a C64 jut az eszembe. 64 kbyte.
    Nem esetleg a technikát kéne fejleszteni? Valahogy az adott körülmények és lehetöségek keretein belül irni jobbnál jobb programokat?
    Nem pedig eröforráspocsékoló módszerrel, majd-a-hüje-user-megveszi-százezrekért-a-cuccot stilusban dobálózni a mega és gigabytokkal, Hz-ekkel, stb...
    Rémes.
  • thief3
    #7429
    Ez vicc vagy komoly kérdés?
    Természetesen 512Mb-os videókártya.
  • Andie
    #7428
    Mi az az 512 megás kari?
  • thief3
    #7427
    Bocs a helyesírási hibákért, siettem

    Más: most olvastam a Doom3 UQ gépigényéről, ezek szerint lesz 512Mb-os kari még idén => Thief3-hoz egyre olcsóbb lesz egy megfelelő kari :D
  • Bandew
    #7426
    Én a kalapácsosokat bírom a legjobban. :-)
  • thief3
    #7425
    Mike: ment üzenet.

    Kgy: Karras bár álszent volt, mégis Neki köszönhetően az építők nagyobban lettek mint valaha, sőt mostanra a rend vezető nélkül maradt, ahogy a feljegyzésekben olvastam.
    De hát a Thief1-ben is álszent volt a álvarászló, meg Viktoria is(Garrett félszemének elvesztése), a mechanistáknak köszönhetően pedik robotszeme lett neki.
    Utálom a pogányokat, elvből leütöm őket, fejletlenek, civilizálatlanak, semmi jót nem építenek, csak a gazokkal foglalkoznak...
    A 3. részben is álszen a fordító boszi, mégis Ő tartja össze a rendet.
    Hiába, a hatalommal úgylátszik velejár a gonoszság is.
    Karras mester volt, építőmester(bár őrült :)
  • KGy
    #7424
    Na, elkészültem az árváház végéig, ment a frissítés. Jótesztelgetést.
  • Andie
    #7423
    Ja, igaz. 'I can hear your breath - noone does this.." vagy ilyesmi. Akkor szellemek vagy élöhalottak. Hm..

    Falramászás :)))
    Nagyot röhögtem, mikor legelöször másztam fel a dokkoknál, és az ör látta. Elkezdett majrézni, hogy "How did you get there?", "Come down now, and fight me", meg hasonlók :)
    De még a hangsúly is: ))) "Hogy mentél oda fel?" :)) Szinte láttam az arcán az elképedést :)
    Aztán meg why dont u come down? I can wait... stb :)
    Eh, feeling ez a game.
  • hykao #7422
    Elsőre én sem írtottam őket, sőt senkit sem (kivéve akiket muszáj volt...), de a második végigjátszásnál - amit a feladatok, jegyzetek, kikötések fordítása miatt tettem meg - már az volt a lányeg, hogy mielőbb a végére érjek, így mindenkit leutöttem, megöltem akit érdemes volt (kivéve a városrészek újratermelődő brigádjait).

    Amúgy néha jókat röhögtem azon, hogyha olyan helyre mászol fel, vagy bújsz be, ahol nem tudnak elérni, az összes ellenfél - a városőröktől kezdve a kőszobrokig - a kezét emelgetve, lábával toporzékolva raplizik. Szerintem ez nagyon LOL látvány! :))
    Mondjuk az is elég érdekes, hogy az összes ellenfél (a zombikat kivéve) ugyanazokat a mozgásokat végzi: ásítozik széttárt karral, majd nézegeti a kézfejét stb., azért ez egy szobor esetében elég LOL. :))
  • Prince007
    #7421
    Kis hiba.
  • tibor16
    #7420
    kerülgesd őket, az a legjobb tippem... én is ezt csináltam...
  • KGy
    #7419
    Itt már nincsenek élők, Lauryl is megjegyzi az első találkozáskor, hogy észrevette, hogy Garrett lélegzik, amit itt már senki nem tesz. Na meg a tőrös affér után is feltámadnak, ha közel mész hozzájuk. Ami viszont furcsa, hogy a múltban a személyzetre is hat a szenteltvíz, ráadásul ők el is porladnak, mint a zombik, pedig ők igazán élők...
  • Lacc
    #7418
    Segítsetek már nekem pl, a diliházban a zombikat hogyan lehet megölni? Dobáltam rájuk szenteltvizet először, mint a szellemhajón, viszont ez nem nagyon volt nekik elég. Aztán elkezdtem lőni őket, jó sok kellett egybe. Felborult, még dobtam rá vizet, de aztán megint felállt és elkezdett reggelizni belőlem. Help?
  • tibor16
    #7417
    Azér utáltam őket, mer nem szerelkeztem fel, mielőtt bementem az árvaházba, ezek meg teljesen váratlanul is rámrontottak, hiába lopóztam, bújtam el. Megérezték vagy micsoda. A gugolás nekem csak rövid ideig volt hatásos, előbb utóbb el-el találtak és marha nagyot tudnak sebezni. gugolva meg ugye, nem lehet menekülni...
  • Andie
    #7416
    Az elemi gubós dologhoz : én a gömböcskéket lövöldöztem, tüz, viz és moha nyilakkal. Kettö után már nem változott a státusz. Ha nem a gömböket löttem, mert véletlen ellöttem mellette, át a kapun, akkor meg simán átrepült, becsapódott a szemközti épületbe. Ekkor a zöld tér-kapu villanás is elmaradt. Persze lehet, hogy csak rá kell érezni a módszerre, aztán magától értetödik a dolog. Majd megpróbálom, úgyis lassan nekikezdek mégeccer végigjáccani :)

    A kalitkafejüeket én nem irtottam. Nem olyan macerás kikerülni öket. Viszont azt észrevettem, hogy ha leguggolsz egy sarokba, akkor csak "hemzsegnek" - Hykao szavaival élve - feletted, lóbálják az öklüket, de nem sebeznek meg. Ekkor akár törrel is ki lehet iktatni öket.
    Csodálkozom ezen a szenteltviz+fénybomba dolgon : akkor ezek most élöhalottak, vagy emberek, vagy szellemek, vagy mik? Mióta vannak ezek egyáltalán ott? Nem lehetnek régóta, hisz Drept gyerek volt, mikor ezeket bevitték "gyógyulni". Tehát lehetnek még élö, vén papperek.