10699
  • svédcsepp
    #9856
    Köszi,de mint kiderűlt már ott is voltam és ott is van a jel.De nemtudom megnyítni az átjárót...
  • KGy
    #9855
    Ha ez még csak a negyedik nap, akkor valószínűleg nem jártál még az Elsüllyedt Fellegvárban, amihez a lejáratot a csatornák felé itt találod.
  • svédcsepp
    #9854
    Na,de beszéljünk 1 kicsit magáról a játékról is.Megint játszogatok vele és
    sajna elakadtam.Nincs új feladat... Valakinek van valami 5lete?
  • svédcsepp
    #9853
    Aha,értem.Jó nem akarok én most itt lavínát indítani ezzel az egésszel.Csak nemértettem,hogy került egy lapra a thief3 meg a hl2 ,ennyi.
    Doom3 valóban nem volt egy nagy hapci.A hl2 viszont szerintem első rész nélkül is nagyot űtött volna.De tényleg hagyjuk,meggyőzni úgysem tudjuk és szerintem nem is akarjuk egymást.Végeredményben nekem a legjobb ,mert a thief 3 a hl2 és a dark messiah is nagyon bejövős gamma.Jah meg a manhunt,végűlis az is rejtözködős...
  • KGy
    #9852
    Hű, gyorsan megnéztem, milyen hülyeségeket is írtam a HL2-ről meg a Doom3-ról, de csak ezt találtam:

    "Egyesek teljesen leírták a harmadik részt, és bár valóban van pár negatívum az első részekhez képest, szerintem elég jól sikerült (a Doom3/HL2-nél biztosan jobban)."

    Szóval megnyugodtam, kitarthatok a véleményem mellett.
    Nem írtam, hogy a fentiek rosszak lennének, csak szerintem a Thief 3 sokkal jobb volt ezeknél. Ez egy vélemény. Mellesleg már miért ne lehetne ezeket a játékokat összehasonlítani?

    A HL2-t én is nagyon vártam az első remek rész után, de csalódtam benne. A története és a grafikája valóban jó, de a játékmenet annyira lineáris, hogy gyakorlatilag soha nincs választási lehetőséged, szinte mindent csak egyféleképpen lehet csinálni. Ez már csak az előzetes beharangozók alapján is zavaró volt, az MI-ről nem is beszélve, amit szintén nagyon fejlettnek ígértek, még "meggyőző" előzetes videót is láttunk, amiről kiderült, hogy merő script volt. A Doom3 még ennyire sem jött be, ugyanakkor elismerem, hogy a motor szép teljesítményre képes.

    Azt is elismerem, hogy az idézett megjegyzésemben van egy kis sértődött felhang, ami annak tudható be, hogy a HL2 lett 2004-ben az év játéka, csakhogy szerintem erősen túlzó volt a felhajtás körülötte. A HL2 a híres előd nélkül labdába sem rúgott volna, és bár sokak elvárásait a Thief 3 sem teljesítette maradéktalanul, a HL2 egyedül a profi hírverés miatt volt minden fórumon ennyire fókuszban. A Thief sosem volt agyonreklámozva, és szerintem ez az oka, hogy még az első tízbe sem került be. Az első részekhez képesti egyszerűbb játékmenet talán a konzolosok kedvéért lett olyan, amilyen, de a játék így is méltó az elődökhöz, és fenntartom, hogy jobb, mint amilyen a HL2/Doom3 lett.

    Na, most már tényleg mondhatod, mennyi hülyeséget hordtam össze.
  • Qwerty4
    #9851
    Nekem személy szerint nem jött be, nem tudtam beleélni magam, unalomba fulladt, főnleg miután elhagytuk a várost, már nem emlékszem a nevére se.Pocsék videok és a játékmenet is pocsékra sikeredett.Volt néha kis meglepetés, választás.De nem tudott lekötni mégse. :(
    Elég felejtős kategória lett számomra.Játékmenete se tetszett.Ez van.Mindent nem lehet szeretni. :)
  • svédcsepp
    #9850
    Akkor ezek szerint eléggé megoszlanak a vélemények :)
  • Qwerty4
    #9849
    Húú mennyi de, fogalmazhattam volna választékosabban is, mostmá mind1. :D
  • Qwerty4
    #9848
    Szerintem a Dark Messiah se lopakodós, se akció, se RPG szinten sehol sincs.Harmatgyenge produkció vagyis a jó játékokhoz képest.Amúgy közepesnek ítélném meg.De ez már off.Csak elmondtam a véleményem.
    De az igaz, hogy a Thief 3 még mindig egyedinek nevezhető, de az első két részhez képest gyenge.De még mindig jobb az összes Splinter Cellnél mondjuk.Hogy műfajon belül hasonlítgassunk.
  • svédcsepp
    #9847
    Doom3?Half life 2?Mi alapján hasonlítgatod össze a thief3-al?A thief3 a maga nemében nagyon jó gamma ,jó párx végigtoltam.A half life 2öt is vagy 8× végigjátszottam már.Páratlan mind történetileg ,mind grafikusan.(nem véletlenül söpört be annyi díjjat)Vagy vegyük csak a HL2 motorjára épülő dark messiah-t ami aztán tényleg über király lett,mindent leverve ,amivel eddig ilyen styleban játszottamPersze ez útobbi egyéni vélemény, ízlés dolga minden.Viszont idegesít mikor valaki ilyen hülyeségeket ír.Ez kb olyan,mint összehasonlítani a carbont vagy a pro street-et a gran turismo-val.Ember!!!....
  • Dino16
    #9846
    Hello!
    Az lenne a problémám hogy a Thief 3-ban nincsen hang (az introknál mondjuk van ), vki tudna segiteni? A hangkártyám integrált: Realtek AC 97.
  • KGy
    #9845
    Úgy érti, hogy van ott egy link erre az oldalra, ahol megtalálható a megoldás. (Thief 2 esetén user.cfg file-ban a pontosvessző elvétele a safe_texture_manager sor elől).
  • Qbu
    #9844
    Ezt hogy érted?
    Mit kell tennem hogy menjen?
    Patch vagy valami kell hozzzá?
  • kék
    #9843
    Köszönöm! :-)

    Akartam Neked írni egy mail-t, de akkor itt teszem meg:
    fogadd őszinte elismerésem és köszönetem a Thief végigjátszások és honosítások miatt. Fantasztikus munka.
    Mikor az első rész megjelent, még egy kis városban laktam, ahol mindenki hozzám jött segítségért, aki játszott a játékkal. (Általában a piszkavasat nem tudták megtalálni.) Mikor rátaláltam a honlapodra csak ámultam-bámultam, és rögtön kiderült számomra, hogy ki az igazi "Mestertolvaj"! :-)
    Sokkal nagyobb élményt jelentett magyarul végigjátszva a 3. rész.
    Köszönet mindenért.
  • KGy
    #9842
    A belépett felhasználó dokumentumok könyvtárában egy "Thief - Deadly Shadows\SaveGames" alkönyvtárban találod őket. Az egyes mentések még ezalatt csupa nagyon hosszú nevű, véletlenszerűen generált alkönyvtárakban vannak, úgyhogy azt, hogy melyik könyvtár melyik mentéshez tartozik, az egyes hosszúnevű könyvtárakban található metadata.ion file-ból tudod kikövetkeztetni.

    Ha átviszed egy másik gépre a mentést, és az nem jelenik meg, akkor töröld le a SaveGames alatti SaveIndex.ion file-t, hogy a Thief 3 újra feltérképezze a mentett állásokat.
  • kék
    #9841
    Hali!

    Tudja valaki, hogy a Thief 3 hova menti a "savegame"-eket? Előre is köszönöm.
  • tep
    #9840
    gyik a bannerben
  • Qbu
    #9839
    Hali
    Tudna valaki segíteni? Azzal van gond hogy nem szereti a Thief 2 The metal age a grafikai motort. Valami 3D-vel van baj. Tudja valaki hogy mi lehet a gond?
    Kérlek titeket segítsetek!
  • hykao #9838
    Nem muszáj elkapni, simán ki lehet kerülgetni általában az őrök nagy részét. :)

    Pályák? De hisz ez egy kis bemutató pályácska az ALFA állapotú The Dark Mod alatt. :) Remélhetőleg lesznek sokkal kidolgozottabb rajongói küldetések, sok-sok részletesen kidolgozott pályával. :)
  • RMarvin
    #9837
    Azért némi esélyt illik adni, mert bizony nem mindig sikerül terv szerint hátulról elkapni, a quickload pedig egy idő után már zsibbasztó.

    Viszont kimondottan pozitív dolog, ahogy a testet húzod a földön. A sündisznós dolog is jól ki van találva, utoljára ilyet a Turok 2-ben láttam.

    A pályák ellenben nem sokkal részletesebbek, mint pl a Thief2-ben. Ezen nem ártana egy kicsit javítani.
  • hykao #9836
    Igen, közelharc még kidolgozásra vár, bár igazából nekem annyira nem hiányzik, hisz már régen rossz, ha közelharcra kerül a sor egy ilyen játékstílusban... :)

    A kard is elég furán áll az ellenfelek kezében, akik inkább doom-os karmolászó mozdulatokat tesznek, miközben a kard/tőr csak úgy lebeg a kezüknél. :) ...és akár 3 méterről is megsebeznek...de mint mondtam, ez felfogható akár nehezítésnek is, hisz mindenképp kerülendők az ilyen helyzetek egy thief stílusú játéknál.

    Nekem olyan gondom volt, hogy az egyik emberke, akitől meg kell szerezni a kulcsát, a hátára érkezett leütés után, és utána már az istennek sem sikerült megfordítanom, hogy hozzáférjek a kulcshoz. (bár lehet, hogy külön billentyű szolgál a "felvett" "tárgyak" forgatására)
  • KGy
    #9835
    Én pontosan hátulról próbáltam leütni, de nem tudtam (lehet, hogy már ezzel is célozni kell?). A kiinduló helyemen vártam meg tök csöndben, illetve próbálkoztam a kis csatornánál is. A fáklyásat sem tudtam leütni, utána meg nem is próbálkoztam.

    Tetszett viszont, hogy a közönséges nyílvesszőket vissza lehet szerezni az áldozatból is. Vicces, ahogy emberünk sündisznó módjára rohangászik több nyíllal a testében, én meg kihúzom belőle a nyilakat, hogy megint lelőhessem velük.

    Az viszont fura, hogy valószínűtlenül messzire elér a kar(d)juk, és még a Thief-ekhez képest is megdöbbentő, mennyire esélytelen az ember szemtől-szembe harcban.
  • hykao #9834
    Na megnéztem mégegyszer, nem én emlékeztem-e rosszul. Nem. Megint simán le tudtam ütni a külső őrt. Állásban, lopakodva megközelítve, amikor sétafikált az én kiindulópontomhoz, kissé oldalról kapott egyet az ólmosbottal.

  • hykao #9833
    Innen közvetlenül le is tudod tölteni őket: KATT
  • Ramires
    #9832
    Köszönöm
  • hykao #9831
    Tessék: KATT
  • Ramires
    #9830
    Sziasztok!
    A Thief harmadik részéhez milyen módok léteznek, és melyiket ajánljátok? Csak azért kérdezem, mert nem tiszta, melyik tartozik az előző részekhez
  • hykao #9829
    Na kipróbáltam én is a Doom3-DarkMod alá készített első kis bemutató jellegű rajongói küldetést. Én úgy emlékszem, hogy le tudtam ütni hátulról ólmosbottal a külső részen lévő őrt, de csak úgy, hogy nem volt mozgásban, és mögé kellett állásban settenkedni, úgy, hogy ne hallja meg. (a többit nem próbáltam)
    A Doom3-hoz képest ebben már szerencsére legalább a képarány beállítható, azonban a nekem kívánatos 1440x900-as felbontást már csak a konfig fájl átírásával tudtam beállítani.

    Ígéretesnek tűnik, azonban látszik, hogy még mindig sok munka van vele...

    Pár kép az elejéről, hogy ne lőjem le a poénokat...








  • KGy
    #9828
    Megítélés kérdése. Egyesek teljesen leírták a harmadik részt, és bár valóban van pár negatívum az első részekhez képest, szerintem elég jól sikerült (a Doom3/HL2-nél biztosan jobban).

    A pár negatívum: a zsákmány messziről csillog, Garrett nem tud úszni, a pályák elég kicsik, a feladatok meglehetősen egyszerűek és alig van különbség a nehézségi fokozatok között. Ja, meg persze a kötél nyílvessző hiánya...

    Nekem a kard is hiányzik, bár lehet, hogy a tőr valóban jobban illik egy tolvajhoz. Ugyanakkor tetszett a tolvajkulcsok új használati módja, meg a városi vásárlás is (bár játékon belüli vásárlást már az egyik Thief 1 FM, a Calendra's Cistern is bemutatta).
  • _Atti_
    #9827
    Amugy kb ja amiket kiemeltetek azok nincsenek még igazán kész darkmodban, harc, komolyabb ai (bár már igyis sokmindent tud amit egy eredeti doomos álmodni se mert:D )

    Ami amugy nekem nagyon tetszik benne a nagyon szabad mozgás, mászás(mantling) meg kötél ..hátmég kombinálva:) thief 3 ilyen téren elég szegény volt
  • Steve Q
    #9826
    Nekem megvan, nagy nehezen sikerült 2 CD-s full verzióban megszerezni
  • kanesoban
    #9825
    Akarom mondani, az 1 és a 3 van meg.. a 2 nincs
  • kanesoban
    #9824
    Mivel rosszabb a Thief 3 szerintetek a 1-2-nél ?

    Nekem amúgy az 1-3 van meg, de a 3 nem tűnik rosszabbnak.
  • Qwerty4
    #9823
    ááá köszi...tökéletesen megértettem
  • KGy
    #9822
    "Eredeti" serial kell hozzá. Viszont a DarkMod-hoz patch-cselt Doom 3 kell, ami elég szigorúan nézi a serial valódiságát. Ha egy serial formailag jó, azt ellenőrzi még egy hitelesítő szerveren keresztül is (kivéve, ha offline vagy, vagy valahogy csak szegény Doom-nak nem sikerül elérni a netet, mert akkor a hitelesítő szerver sem mondhatja, hogy a sorozatszámod már foglalt vagy érvénytelen...). De persze nem célozgatok semmire...
  • RMarvin
    #9821
    A kalapácsütést is hiányoltam a kardnál
  • Qwerty4
    #9820
    Na és a Dark Mod-hoz akkor eredeti Doom 3 kell?Vagy annélkül is műxik?
  • KGy
    #9819
    Leütni én sem bírtam senkit. De akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok a béna.
    A kötél nyílvessző valóban nagyon élethű, az ellenfelek intelligenciája meg gondolom, fog még javulni.
  • RMarvin
    #9818
    Elég érdekes lett. Magamtól bztosan nem jöttem volna rá, hogy a doom3 motorja muzsikál alatta. Annyira nem rossz. A mozgás egész jó, de az ellenfelek leütése sehogy sem jött össze, úgyhogy a katonát megszántam egy gáznyíllal. A kötél-animáció és használat viszont kitűnő. A grafika pedig egy az egyben a klasszikus thief-é, leszámítva a dinamikus fények általi vetett árnyékot.
  • hykao #9817
    Ha minden igaz, kijött: KATT