6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • k0trapali #5926
    Ez az X-Akták :D Ezen most mi a probléma? Én mindig vártam, hogy milyen lény után fognak nyomozni!
  • Totti5
    #5925
    Nyomozások nem csak "szörnyekről" szóltak.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.02.05. 23:39:47
  • ElNano
    #5924
    Nyomozás? :D Kitalálnak egy szörnyet, mutánst ami kinyír pár embert, a páros előbb értetlenkedik, aztán pár dologból rájönnek mi van ésssss... és nem lesz semmi extra. Igen, egymás után jöttek az ilyen részek. Íme egy ilyen szörny! Most meg egy olyan! És egy amolyan! Fú, de változatos, a sztori meg full ugyanaz, hát ez nagyon emelkedett ám! Sokkal többet érne egy X-Akták úgy, hogy sokkal jobban odarakják a konspiratív/UFO vonalat, és még van ezerféle parajelenség, amivel foglalkozhatnának - úgy, hogy beleszövik az alap történetbe. De persze ehhez kell egy kis kreativitás, ez tény.

    A szörnyes részek a legolcsóbb megoldásokra épültek mindig, ugyanazt a dramaturgiai szálat ismételgették, ha ez nem primitív, akkor semmi. A Csillagkapu legszánalmasabb epizódjai voltak azok, amik nem a különböző hatalmi ágak konfliktusairól szóltak. Ezeket nevezik töltelék részeknek - nem véletlenül...
  • Totti5
    #5923
    Nem, a nyomozós részek nem primitívek. A koncepció pedig 9 évadon át működött kirobbanó sikerrel. Egy sorozatot a sok kreatív nyomozás, felfedezés tesz teljessé ahol sok sok minden kibontakozásra van idő ( pl karakterek ). Pl egy Stargate semmi lenne csak a vegytiszta Goa'uld szállal.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.02.05. 17:48:20
  • Zozo0122 #5922
    Annyira jó lenne, ha maradna Mulder és Scully...inkább kibővíthetnék a csapatot, lehetnek négyen, elsőként a 2 ifjú száll ki és ha nem bírják megoldani, akkor hívják a nagyágyút :DD
  • akyyy
    #5921
    Én nagyon mremélem hogy nem lesz velük semmi, és nem teszik el őket láb alól. (egy esetelges folytatás esetén)
    Star Treknél is megoldották, hogy vígan ment már az ötödik generációs sorozat, de filmekbe még mindig a TOS és TNG-s szereplők voltak, egészen a nemezisig. Itt is lehetne ez akár, új ügynökök, uj részek stb, aztán x év múlva egy fasza ufós x aktáoks film Mulderrel :D
  • ElNano
    #5920
    Ja, vágom, azért is szar ez a koncpeció, mivel a konspirációs vonalban ezerszer több szufla/lehetőség van, mint a heti primitív faszságban. Ezért is tartottam meg csak azokat a részeket, amik az összefüggő összeesküvéses sztorit adják, a többit dobtam a kukába.
  • Zozo0122 #5919
    Azt ugye vágod, hogy régen is csak 4-5 rész szólt UFO észlelésekről és az árnyékkormányról évadonként, a többi rész pedig a monster of the week volt? Lényegében ezek az X-Akták és ez a lényeg, sőt legtöbben pont ezeket a részeket szeretjük jobban, nem pedig a főszálat. A mostani évad keretes szerkezete pedig teljesen nyilvánvaló volt, de el is mondták. Most elmondom: a 4. és 5. részben SEMMI nem lesz a főszállal kapcsolatban, elég lesz az utolsó részt megnézned :D
  • sz4bolcs
    #5918
    Én inkább úgy mondanám ezt, hogy a 90-es évek óta nem fejlődött a koncepció...
  • ElNano
    #5917
    "Jól teszed."

    Nem emlékszem arra, hogy bármiben kikértem volna a véleményed.
  • Totti5
    #5916
    Jól teszed.

    Ha annyira érdekelt volna akkor tudhattad már hetekkel az első rész előtt hogy 1 és 6 szól a fősztoriól, a 2-5 pedig különálló nyomozás.
  • ElNano
    #5915
    Ja, értem, le kell menni primitívbe, ha az új X-Aktákat nézem. Végül is erősen sanszos, hogy kb. ennyit hülyültek az emberek az eltelt időszak alatt, világos. Az X-Aktákban mindig kiemelt figyelmet fordítottak a konspirációs vonalra, több tucat epizód szólt ezekről. És ha csak a hatodik részben lesz újra szó az első részben feldobott dolgokról, akkor mostantól inkább megvárom a sorozat ismertetőket és ha ilyen táncos-komikus-szörnyes faszság az aktuális tartalom, akkor inkább hanyagolom, nézzék ezeket a prolik.
  • stargatelost
    #5914
    Hát nem szinkronnal kéne nézni :D Amúgy más szemmel kell nézni ezt a sorozatot, jól rászoktunk a mai high-concept szériákra, sőt, még a nyomozósokban is van átívelés a heti ügyek mellett. Az X-akták sose volt ilyen, ezt el kell fogadni. Sőt, azt is tudni érdemes, hogy ezt az évadot nem írószobában dobták össze, hanem Carter szabad kezet adott az epizódok íróinak. Ő maga meg a mitológiás 1., illetve 6. részt írta meg. Tehát legkésőbb a hatodik részben lesz újra szó ezekről a dolgokról.
  • Totti5
    #5913
    Zseniális rész volt a keddi. Minden benne volt tökig tekerve ami a humoros Xaktákat jellemzi.
  • ElNano
    #5912
    Akkor ezt a szinkronban baszták el. Amit pedig felvázol mitől lenne konspirálás? Elmond egy raklap tényszerűséget. Számodra hihetőbb a gyíkemberes rész? :D De ez részletkérdés. A két ügynöknek nincs memóriája, kajak elfelejtették a riporter srácot (ő is őket!) és a kiscsajt, meg eleve az egész ügyet. :D Helyette gyíklények után rohangálnak mobiltelefont lóbálva. Kurva gáz. :D
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2016.02.04. 17:43:35
  • stargatelost
    #5911
    "It will probaly start on a friday" Ezt mondja pontosan. Tehát EGY PÉNTEKEN. Amiket meg felvázol, az pont, hogy konspirálás. Konspirációs teóriák.
  • vg
    #5910
    Borzasztó a harmadik rész. Ennél fényévekkel viccesebb, jobb a Supernatural sorozat ilyen töltelék részei.
  • sz4bolcs
    #5909
    Félrefordítás? Nehezen tudom elképzelni, hogy ekkora fasságot követnek el még az mellett is, hogy szerintem az első rész egy nagy 0. Najó, belegondolva az említett 0 kohézióba, másodjára már elképzelhető. :D
    Utoljára szerkesztette: sz4bolcs, 2016.02.04. 16:28:12
  • ElNano
    #5908
    Megnéztem, pontosan ezt mondja: "Valószínűleg pénteken kezdődik..." Nem "egy pénteken", meg "majd valamikor". Pénteken. És nem konspirál, hiszen eléggé konkrét dolgokat vázol fel, nem a hasára ütve találgat. A jelenlevők mindezt kész tényként kezelik.

    Na, ehhez képest nem történt az égvilágon semmi és a két ügynök teljesen elfelejtette ezeket a történéseket a további két részre, illetve a riporter srác is eltűnt, na és persze a kutyának nem tűnt fel, hogy a spéci kiscsaj is csak úgy felszívódott. :D Á, nulla kohézió, plote hole hegyek, kész szánalom.
  • sz4bolcs
    #5907
    The Unnatural? :)
  • stargatelost
    #5906
    Én úgy emlékszem "Jeff" azt mondja, hogy 'EGY pénteken' fog megtörténni az összeomlás, mert jön a hétvége, amikor nincsenek nyitva bankok... nem is mondta biztosra, meg valszeg igaza sincsen, csak konspirált...

    10x03 nekem ez nem jött be :( pedig vártam Darin Morgan miatt, a poén részek kurvára bejöttek a régi sorozatban, de ez valahogy gyenge volt. A sztori ötlet szintjén lehet jól hangzott, de nekem nem adta sajna...

    Amúgy poén részek: 3x20. Jose Chung's From Outer Space, 4x20 Small potatoes, 5x12. Bad blood, 6x04-05. Dreamland I-II, 7x19. Hollywood A.D.
    De ez tuti nem mind, csak nekem ezek jöttek be a legjobban :D
  • sz4bolcs
    #5905
    Mer' nem szerintem, hanem Józsi szerint.. Csak nem értünk egyet..
  • ElNano
    #5904
    Mintha lemaradt volna egy "szerintem". Szerintem meg botrányosan jó volt.
  • sz4bolcs
    #5903
    Nagyon erős kezdés? Botrányosan szar volt az első rész. :)
  • r4pt0r
    #5902
    Azon én is. Az hatalmas volt. :D
  • bertino
    #5901
    baaaazzeeegg, szörny feltűnik, hallják a susnyás mellett a hangokat, bakker Scully előkapja a stukkert, Mulder meg előkapja a mobilját és fényképez

    hát itt besírtam :D
  • r4pt0r
    #5900
    Ha az egész szériát megnézed nem is volt. De ha csak évadokat nézel akkor persze hogy nem kerek a történet. Úgy látszik akkor ez nekem szól, mert a Force Awakens is tetszett, francba már.... :D
  • ElNano
    #5899
    :D Mi volt félbehagyva? Nekem megvolt a teljes széria, azokból kiválogattam a konspirációs epizódokat, a többit töröltem, mert rohadtul nem érdekeltek a szörnyes baromságaik. Újranéztem, csak a fővonalat és egy teljesen kerek egész sztori jött ki. Semmi nem volt félbehagyva.

    A mostani pilotban pedig konkrétan mondták, hogy "most pénteken" történni fog valami világrengető dolog a bankokkal, és ez valami súlyosnak a kezdetét fogja jelenteni. Nos, ezt a vonalat úgy hagyták el, hogy az valami siralom. Full szélhámosság eddig ez az egész. Ha pedig az lesz, hogy csinálnak egy remek felvezető epizódot, aztán négy gagyi szemetet és az utolsóban lezárják amit az elsőben elkezdtek akkor részemről el is van felejtve ez az "újgenerációs xakták", mert akkor ez ugyanazoknak szól, akiknek a Force Awakens - a 14 éven aluliaknak...
  • r4pt0r
    #5898
    Az UFOs téma mindig félbe volt hagyva és csak pár rész volt ami ilyen. A köztesek mindig ilyen nyomozos részek voltak. Gondolom a 6. rész fogja befejezni az elsőt.
  • ElNano
    #5897
    Most tényleg leírtad még egyszer, amit leírtam? Annak az értéke is nulla. És ha már tt tartunk, elég sokan kiakadtak ezen a szennyparádén, annak a jelentősége viszont már számíthat a jövőt illetően. Az egész széria pedig nem volt ilyen, úgy húsz részenként akadt egy hasonló (egyik sem tetszett, totál műfajidegen), és ugye nem úgy kezdődött a sorozat, hogy félbehagynak egy sztorit és a következő részekben elkezdenek félrebeszélni és debilkedni...
  • argo001
    #5896
    Szerintem 3 nagyon jó kis rész volt. :D
  • r4pt0r
    #5895
    A fenyegetés értéke pontosan nulla. :) Mivel régen is ilyen volt az egész széria, ezért mi ezt imserjük.
  • ElNano
    #5894
    Még egy ilyen ócska, szar primitív, rémgyenge "poénokkal" teli részt megengednek maguknak és kaszáltam a szériát. (Tudom, hogy ennek fenyegetés értéke nulla, csak mondom.) Anyjukat nézzék hülyének, beetetnek egy nagyon erős kezdéssel, aztán ott tartunk, hogy valami tökéletesen debil baromságot kell látnom X-Akták címén? Mi a faszom van a kezdő sztorival??? Okádék volt ez az epiód, ha ez a kocepció, meg a selejtes 2. rész, akkor inkább ne legyen további széria ebből.
  • RatBaG #5893
    na jó, én készen vagyok! rég röhögtem ennyit egy sorozaton.
    nem vágom kívülről a régi szériát, csak régen néztem kis taknyosként, mikor a tvben adták, de ez a rész megfektetett, zseniális. :DDDD
  • Zozo0122 #5892
    Óriási volt ez a rész. Mulder csengőhangja Egyébként voltak ilyen poén részek, kb. minden évadban 1, ha valakinek lenne kedve akkor kigyűjthetné ide őket :D A rossz vér című vámpíros, a csótányos meg az alakváltós, stb. Néhányra még emlékszem, mert kb. 2 éve néztem végig az egész sorozatot...
  • sz4bolcs
    #5891
    Én nem törődnék ennyire az újakkal, soha nem tetszett az ilyen alibizés, mikor célközönségekben gondolkodnak, és abból kijön egy ilyen pocsék első rész... De logikusnak tűnik ez a forgatókönyv.
  • Yoohaj
    #5890
    Nekem is ez az érzésem! :D
    Nyilván az újonnan belépőkkel akarják megismertetni a sorozatot egy ilyen "színes" 6 összefoglaló résszel!
  • r4pt0r
    #5889
    Egy kicsit olyan érzésem van hogy ebben a 6 részben megpróbálnak mindenből egy kicsit betenni.
    Lehet hogy így képzelték el:
    - egy vicces rész
    - 2db UFOs/kormányos/összeesküvős
    - és 2db hagyományos nyomozós :D

    Aztán majd meglátják hogy teljesít és lehet csinálnak egy új évadot új szereplőkkel, néha a régieket is szerepeltetve.
  • sz4bolcs
    #5888
    Voltak. Az egyik igen emlékezetes részben egy alakváltó vette fel Mulder alakját. Ez a rész tökéletesen hozta ugyanazt a feelinget ugyanazzal a humorral.
    Utoljára szerkesztette: sz4bolcs, 2016.02.02. 22:22:52
  • r4pt0r
    #5887
    Igen voltak ilyenek régen is.