6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • Broafka
    #5103
    ez jó, de nekem van jobb :P



    egy kis XXX-akták :P
  • Synchronous
    #5102
    Mi a fene? Miért nem akarja berakni a képet?

    Na, erről beszéltem.
  • Synchronous
    #5101
    Kedves ügynökeink, ahogy még nem igen láthattuk őket.


  • Bokafix2
    #5100
    Akkor engedd meg hogy folytassam:

    Katharine Isabelle (Ginger Saps)
    Giovanni Ribisi (Rossz álmok)
    Robert Patrick (Terminátor 2, mint főbb szereplő)
    Joe Morton (Terminátor 2)
    Laurie Holden (A Köd)
    Tegan Moss (HSM 3)
  • Broafka
    #5099
    nagyon komoly milyen színészek tűnnek föl mellékszereplőként, vagy akár tök lényegtelen szereplőként! :)

    Jack Black, Felicity Huffman, meg még egy ismertet találtam, de arra mostn em emlékszem
  • tomcat1
    #5098
    nekem meg 6 óra alatt;
    nem nagy ügy, csak kár hogy letöröltem később,
    azóta megint leszedtem;
  • DecenS
    #5097
    nekem 2 nap alatt lent volt :)
  • TNormi
    #5096
    már vagy 2 hónapja szedem az x akták összes részét ! úgy várom h leérjen mind a 9 évad :) 20 dvd lesz majd :) de ennyit megér ez az isteni sorozat :)
  • Synchronous
    #5095
    Mulder az 5. évadban meg még szkeptikusabb lesz, amikor tőből levágják mindkét karját.
  • Broafka
    #5094
    így a második évad közepén mintha megfordult volna egy kicsit a szitu :)

    Mintha Scully lenne a "hívő" és Mulder a szkeptikus! :)
  • hunter03
    #5093
    Illetve Dukovninak, ezt nem tudom pontosan, mindenesetre semmiképpen nem Dácsovninak, az tuti :)
  • hunter03
    #5092
    Azért kell Gyukovninak, és nem Dácsovninak mondani, mert David apja orosz származású.
  • sz4bolcs
    #5091
    Kedvenc részeim ebből a részből, ahol különböző beszámolók születnek egy elrablásos esetről:

    "-Leggyakrabban a Vénusz bolygót szokták tévesen repülő csészealljként azonosítani.
    -Tényleg?"

    "A tudósaiknak még meg kell fejteniük, hogy hogyan alakítják ki az ideghálók az öntudatot, továbbá hogy az agy miként alakítja a két dimenziós retinális képeket három dimenziós jelenséggé, amit érzékelésnek hívnak.
    Ugyanakkor Maga valamiért határozottan kijelenti: A LÁTOTTBAN HINNI KELL."


    Oltári nagy jelenetek. Azért imádom ezt a sorozatot, mert lenyűgözően dolgozza föl a modernkori mítoszokat.
  • DecenS
    #5090
    attól hogy a lakása közelében sosem találkoztak, még nem zárja ki, hogy nem neki szól a kiragasztott X.
    a második évadban (nem mellesleg pont akkor, amikor scully ragasztja ki az X-et -muldőr eltünésekor-), megjelenik a négus muldőr lakásán (aki ugye a lelőtt deep troath után lett az informátora)...
  • Bokafix2
    #5089
    Nem az informátornak jelzett a fehér X-szel, mert egyrészt az informátor soha nem találkozott Mulderrel a lakása közelében, másrészt miután az informátort lelőtték, azután is ott volt az X az ablakon.
    Sőt az egyik részben, mikor Scully bement Mulder lakásába és nem találta őt otthon, akkor észrevette, hogy a fehér X nincs ott az ablakon,(nyilván a ragasztás meggyengült és leesett) ő pedig tépett új ragasztószalagot és újból kirakta az X-et az ablakra. Pedig Scully nem is ismerte Mulder informátorát, hiszen csak titokban beszélgettek. Ezekből elég világos, hogy nem az informátornak lett szánva az X, mint jelzés, hanem Mulder annyira elkötelezettje volt az X-aktáknak, hogy még az otthona ablakára is kiragasztotta a jelét.
  • DecenS
    #5088
    igen.
  • extra sensory
    #5087
    A "Gyukovni" onnan származik, hogy egyszer a rádióban az egyik műsorvezető nevezte őt "Gyukovni"-nak, meg még egy-két tévés személyiségtől is így hallottam, aztén így ragadt rám. Gondolom rettentően amerikaiaknak akartak ezzel a kiejtéssel látszani, ezért túlspilázták.
  • Broafka
    #5086
    termetes domborzata van ennek a scullynak!

    mi a fenéért rak fehér X-eket az ablakra Mulder? Ez iylen jel annak az informátornak?
  • Világpolgár
    #5085
    most nézem egész terjedelmes lista:

    Episode #1.23 (The Erlenmeyer Flask): Trust No One - Episode #2.06 (Ascension): Deny Everything - Episode #2.25 (Anasazi): Éí 'Aaníígóó 'Áhoot'é - Episode #3.10 (731): Apology Is Policy - Episode #4.01 (Herrenvolk): Everything Dies - Episode #4.04 (Teliko): Deceive, Inveigle, Obfuscate - Episode #4.10 (Terma): E Pur Si Muove - Episode #4.24 (Gethsemane): Believe The Lie - Episode #5.02 (Redux): All Lies Lead To The Truth - Episode #5.14 (The Red and the Black): Resist Or Serve - Episode #5.20 (The End): The End - Episode #6.03 (Triangle): Die Wahrheit Ist Irgendwo Da Draussen (German, which translates as "The truth is out there somewhere") - Episode #6.19 (The Unnatural): In The Big Inning - Episode #7.02 (Amor Fati): Amor Fati - Episode #7.11 (Closure): Believe to Understand - Episode #9.02 (Nothing Important Happened Today, Part II): Nothing Important Happened Today - Episode #9.04 (4-D): ereht tuo si hturt ehT (The truth is out there in reverse) - Episode #9.06 (Trust No 1): They're Watching (forrás: imdb)

    Hátha valakit érdekel:)
  • Broafka
    #5084
    van erre egy topikom, a nevek kiejtése! :D

    de amúgy én úgy is hallottam hogy "Dukovni" de szerintem ezt úgy lehetne megtudni hogyha lenne valami díjátadó gála felvétel vagy nem tom, és akkor így bemondják.

    Szerintem a "Gyu"-s kezdés az hülyeség, és hülyén is hangzik. De ezt így nem lehet összehasonlítani más szóval, mert iylen erővel mondhatnám hogy duck (mint kacsa) és még se úgy ejtjük hogy "Gyák" :)
    jó ez mondjuk egyeléggé lebutított példa volt, deazért érted a lényeget.

    most nem lehet azt mondani hogy mind kettő helyes, de szerintem a Dácsovni, meg a Dukovni is jó
    Ez a Gyukovni ez semmiképp, legalábbis részemről
  • Világpolgár
    #5083
    9x04-ben meg: "nav táado gászagi za" (talán erre gondolsz)
  • Tuvok #5082
    Dácsovni lenne az angol ejtésmód szerint, de nem ejti a 'h'-t a nevében . Családi szokás, vagy nem tudom .
    Azért mondják a sorozatban először Dácsovninak, mert a magyar szinkronstúdió nem tudta ezt, de aztán ha jól emlékszem eljött egy Friderikusz show-ba a 90-es évek elején, és ott közölte a szitut, onnantól már jól mondták be (ahol épp a szinkronnal tartottak, 2. vagy 3. évad, nem tudom) .
  • extra sensory
    #5081
    Valaki meg tudná mondani, hogyan kell végül is kiejteni Duchovny nevét aki Muldert játssza?
    Ez azt hiszem örökös probléma marad, mert sok ember, sőt még a narrátor hang is az epizódok elején "Dácsovni"-nak ejti, míg sokan mások váltig állítják, hogy "Gyukovni"-nak kell ejteni.
    Hát, ha figyelembe veszem, hogy pl. a Duke egyetemet "Gyuke"-nak kell ejteni, akkor Duchovny nevét is "Gyu"-val kellene kezdeni, mert hát az angolban a Du, az "Gyu"-val mondandó.
    Ha Dachovny lenne a neve talán akkor kellene "Dácsovni"-nak ejteni, de ennek ellenére mégsem vagyok biztos a pontos kiejtésben.
    Aki tudja, lécci írja le.
  • hunter03
    #5080
    Igen, de ezeken kívül is vannak még olyan részek, amikor idegen mottót mondanak be az elején, amiket nem fordítanak le magyarra.
  • Broafka
    #5079
    jó, mondom én eddig a sorozatot mindig úgy követtem nyomon, hogy hmm, este van, kapcsoljuk be a TV-t, jééé X-akták azt szeressük!

    Most meg megvan az összes rész, és mostszép sorban haladok, de már régebben is felfigyeltem erre a mottó váltásra.

    Igen ezt én is észrevettem hogy ezt mondta az informátor a végén, de tulajdonképpen arról is szó volt hogy "az igazság oda át van" vagy hogy nem minden igazság van oda át vayg valami iylesmi voltbenne még ha jól dereng, szóval a mottó az maradhatott volna.
  • Synchronous
    #5078
    Egy másik részben meg egy olyan öregember szerepel, aki előre látja a jövőt, meg azt ki hogy hal meg.
    Mikor Mulder és Scully elmennek hozzá egy nyomozás alkalmával, és elmondják hogy milyen furcsa halálesetek ügyében nyomoznak, az öreg beszél nekik egy fickóról, aki úgy halt meg, hogy önkielégítés közben megfulladt.
    Erre Mulder megkérdezi hogy ő hogyan fog meghalni. Mire az öreg ezt válaszolja: "Jobb, ha nem tudja."

    Szerintem, az előbb említett fickó példája burkolt utalás volt arra, hogy ő is hasonló módon végzi.
  • macselek #5077
    :)
  • sz4bolcs
    #5076
    imádlak!
  • macselek #5075
    A dzsines rész az a 7. évad 21. részében van. és a 6. évad 19. részében SCULLY nyomoz egy kaszinóban a magányos harcosokkal, hogy ha erre gondoltál:)
  • Bokafix2
    #5074
    Elég egyértelmű pedig. Az első évad végén, mivel az az évadzáró volt az történt, hogy lelőtték Mulder titkos informátorát, aki az egész évadon át segítette információkkal. Ő mondta Muldernek miután eltalálták és haldoklott, hogy "Ne bízz senkiben!" ezért volt ez a mottó annál a résznél.
    A 4. évad első részében pedig az volt a mottó, hogy "Minden meghal". Ez meg amiatt volt, hogy elküldtek, egy valószínűsíthetően nem emberi lényt, aki viszont embernek nézett ki, hogy megölje Mulder egyik ismerősét, aki szintén kulcsfigura volt az igazság kiderítésében. ennek a fickónak pedig a fentebbi mondat volt a mottója, ezért rakták ki "Az igazság odaát van" helyett.
    Sőt olyan mottó is volt valamelyik évad egyik részében, hogy "Hinni akarok", ez pedig speciel a mozifilm címe is.
    Magyarul bizonyos kulcsfontosságú részeknél változik meg a szokásos szlogen.
  • DecenS
    #5073
    fun.
  • Broafka
    #5072
    hmm, miért van az, hogy van egy-kettő rész aminek az intrójának a végén nem a szokásos "Az igazság odaát van" hanem mondjuk "Ne bízz senkiben"?

    Bocs ha vannak iylen felesleges hülye kérdéseim, de most tartok az első évad végénél... lehet lesz még pár hülye kérdésem! :D
  • macselek #5071
    Valóban, többek közt ennek a zenének köszönhetően:) Nagyon megtetszett, kösz a segítséget;)
  • sz4bolcs
    #5070
    eléggé sirattató jelenet, ha jól emlékszem.
  • sz4bolcs
    #5069
    Moby: My weakness
  • macselek #5068
    Nem tudjátok mi annak a számnak a címe, ami a 7. évad 11. részének a végén van?
  • Broafka
    #5067
    "Scully ennek az a magyarázata, hogy...

    RENDEZTE: XY

    ...érted már?"

    megőrülök esküszöm, ilyet is csak a magyarok tudnak! És ez már nem tudom hanyadik ilyen rész! GRRRR
  • tomcat1
    #5066
    a remdör milyen haláli nyugalommal mondja ez ténylewg egy rohadt idegen hullája, ahogy meg tudomk állapítani :)

    a vörös idegen is katona lehet szerintem.. :)
  • tomcat1
    #5065
    tényle g jó a 3.20 as rész :)
    most jöttem rá, hogy mindenkinek a visszaemlékezése nagyrészt valós, de mindenki azt hiszi hülyeség... A valóság vadabb mnt a képzelet.. tényleg igaz.
  • Broafka
    #5064
    az első részek sokkal jobbak, mint a "mostaniak"

    Megvan az összes rész, és most néztem meg az első 3-mat, hihetetlen, hogy mennyivel érdekesebbek, meg izgalmasabbak.