6979
Melyik tápot?
  • gabo91
    #6699
    Megvettem.
    Beszerel, gép indít.
    Fülel, fülel, mivan??? gép megy hang nincs....

    Chiftec egy kőrfűrész volt ehhez képest.
    Nagyon halk. Régi az csak úgy okádta magából a meleg levegőt, itt alig van légmozgás.
  • franc0
    #6698
    Ez egy jó táp.
  • gabo91
    #6697
    fsp hexa 400w Vélemény? Megbízható, vagy nézzek mást?
  • Gyöször
    #6696
    Én a tápot nem merném. Alaplapot is csak olyat forrasztottam aminek minden mindegy volt. De jó lett, egyszerű volt.
  • gabo91
    #6695
    Hát lehetséges hogy nálam is az van.
    A tekercsekről a szigetelés (ragasztószalag szerű valamivel volt körbetekerve eredetileg) na azok teljesen elolvadtak. Olyan a táp belseje mintha a rágógumikat odadobálnám bele...

    Érdemes vele szórakozni? 5éves... (pár éve már leolvadt róla)
    Vagy cseréljem inkább ki?
  • Gyöször
    #6694
    Alaplapon már cseréltem kondikat, nem egy nagy történet. Low ESR kondi legyen.
  • DIESEL DOG #6693
    Ha ügyes és van hozzá szerszáma (ón, páka) önmaga is megcsinálhatja... csak lehetőleg ugyanolyan kondi kerüljön vissza is. (farad szám, stb...) :D
  • Gyöször
    #6692
    Nem a tekercsek lakkozását szokták mondani? De én nemtom, enyém is csinálja pláne ha megrángatja rendesen az ampert a VGA. Engem nem zavar.
  • Blum
    #6691
    Az se kizart am,hogy valamelyik kondenzator adja ki ezt a cicergo hangot. Anno a HD3850-es kartyam volt ilyen. Azthittem a venti,de nem! :D

    Ha tenyleg ez lesz a baja es nagyon zavar,akkor egy TV szerelo vagy egy ertelmes elektro-muszeresz parszaz forintert forraszt ra neked masikat.
  • [NST]Cifu
    #6690
    A ventit roppant egyszerűen meg lehet állapítani, valami nem túl kemény tárggyal, pl. ecsettel benyúlsz a ventihez, lelassítod, leállítod a forgását. Ha változik (eltűnik) a hang, akkor venti. :)
  • gabo91
    #6689
    Hát nem hiszem hogy a venti.
    Hetente fújom ki belőle a port.
    Cicergős hangja van, nem tudom leírni.
    Valahogy meglehet állapítani hogy van e gondja?
  • [NST]Cifu
    #6688
    Ellentmondások, ellentmondások.

    Ha csak a hangja a gond a régi Chieftech-nek, akkor cseréld ki benne a ventit. De az is lehet segít rajta ideiglenesen, ha szétszeded a tápot (szigorúan áramtalanítva, hálózatból kihúzva), és kifújod belőle a port, meg a ventit forgórészét megfújod WD40-el.

    Nagyon olcsó 400W-os tápba ne fektess szerintem.
  • gabo91
    #6687
    Valami olcsó táp kellene 400W környékén.
    Régi 2 magos gépbe, 3 vinyó + 9600gt.
    450W-os chiftech van de szegénykének már nagyon nagyon rossz hangja van. Nem hiányzik a baj inkább kicserélném a tápot.

    Tudtok valamit ajánlani ami ilyen célra megfelelő, és megbízható, ráadásul olcsó is. Nem igazán akarok erre már költeni, majd egyszer veszek új gépet akkor úgyis lesz abba normális táp.
  • wesker24
    #6686
    Erről a tápról mi a vélemény ? Érdemes lenne beruházni rá vagy vegyek inkább márkásabb tápot ?

    Thermaltake Toughpower QFAN W0151RED 500W

    Egy Gigaybte GTX 460 OC 1 GB-os VGA alá milyen tápot javasoltok ?
  • Blum
    #6685
  • lalakov
    #6684
    A Corsair CMPSU-650TXMEU mellett döntöttem, PCX-nél 7 év garanciával.
  • lalakov
    #6683
    Köszönöm.
  • Blum
    #6682
    Jó az a táp,elég lesz a GTX680-nak is.
    Bár 35-37k-t nem adnék azért a CM-ért,inkább EZT vagy EZT venném.
  • lalakov
    #6681
    Szeretném megkérdezni mi a véleményetek a COOLERMASTER Silent Pro Gold 600W-os tápegységről?
    A gépem:
    Asus P5K-E, Q6600, 4 GB/800 DDR2 GEIL, MSI 9800GTX+, 2 HDD, 1 SSD
    Lehet túl nagy most még a 600W, de lassan újítanom kell, akkor már GTX 680-nál nem adom alább(na nem idén, remélem a tápegységemen kívül a többi alkatrészem kihúzza még egy évig).
  • Moyko
    #6680
    köszönöm
  • Blum
    #6679
    Üdv!

    LINK
  • Moyko
    #6678
    Üdv a következő gamer - HTPC-hez kéne tápot vegyek azt se tudom kb hány wattal számoljak, ebben kérnék segítséget -

    asrock A75M-ITX
    AMD A8-3850 - 100w
    128 SSD -
    esetleg 7750HD AMD RADEON - (ehhez 400W-500W tápot írtak a gyártói oldalon)
    nekem ez soknak tünik.. 300W nem lenne elég?

    előre is köszönöm!
  • Jancsi bacsi
    #6677
    rendben, köszönöm az infot!
  • Blum
    #6676
    Corsair CX500
    A T28 amúgy egy egész korrekt ház,de a T9 Value sem rossz választás.
  • Jancsi bacsi
    #6675
    Hello mindenki!
    Kérdésem lenne, hogy az alábbi géphez milyen táp lenne jó?
    kingmax ddr3 1333 4Gb
    amd x4 955 BE
    Gigabyte 770t-d3l
    Asus 4850 gddr3 1gb (de ezt a közeljövőben lehet lecserélem)
    ehhez milyen táp kellene?
    és gondolkozok egy sharkoon t28 házon még, véleményetek mi?
    előre is köszi
  • lalakov
    #6674
    Köszönöm. :)
  • Gyöször
    #6673
    Fújasd ki a portól.
  • lalakov
    #6672
    Köszönöm, nem forró, simán rajta tudom tartani a kezemet. Levettem az oldalát a háznak, minden venti pörög.
  • Blum
    #6671
    Üzemi hőmérséklete van annak is de ha forró,az már nem egészséges.
  • lalakov
    #6670
    Normál működés mellett a tápnak melegnek kell lennie, ugye? Valami szaglik a gépben, de minden megy normálisan benne.
  • [HUN]FaTaL
    #6669
    Nem forgalmaz FSP-t a nagyker, ahol a többi cucc be lesz rendelve, úgyhogy kiesik. Giga superbet akartam, de nincs. Azért kérdeztem, hogy mennyire jók a hiprok mert ez normális áron van.

    Ahogy utánanéztem, illetve PH-n azt írják, hogy kb Codegen szint úgyhogy iArena lesz.
  • franc0
    #6668
    Ez fatalnak ment.

    Szar ez a fórum.
  • franc0
    #6667
    FSP 350APN
  • franc0
    #6666
    Hexa
  • [HUN]FaTaL
    #6665
    Srácok! Hipro tápok jók vagy codegen szint? Irodai configba lenne, semmi extra, sima i3-2100 integrált vgaval és egy 400-as hiprot néztem.
  • funsir
    #6664
    hi all!
    CHIEFTEC iArena 500W GPA-500S8 vagy FSP Hexa 500W? Esetleg más ebben az árkategóriában?
  • ElSuperbeasto
    #6663
    Köszönöm a segítséget!
  • Blum
    #6662
    A "mégjobb lenne" mondat kizárólag személyes vélemény volt. A corsairben CWT belső van,amivel kapcsolatban nekem nincs jó tapasztalatom. Pusztán ezért mondtam. Amúgy mind a két táp 80+ minősítésű,tehát ezzel nincs gond. Talán a corsairnek hosszabbak a kábelei,de én akkoris az FSP-t választanám.
  • ElSuperbeasto
    #6661
    Miért lenne jobb az FSP?
  • Blum
    #6660
    A min. 500W-ot azért írják rá,hogy Pistike codegen tápjával is elinduljon. Magyarul bullshit. Az alább belinkelt tápegységek mindegyike bőségesen elegendő a konfigodhoz.

    Még ez is elég lenne.