6979
Melyik tápot?
  • ElSuperbeasto
    #6659
    Azt írják hogy a nvidida 560-nak minimum kell 500. De mondom én tényleg nem nagyon értek hozzá csak azért jó lenne tudni hogy visz e mindent amit veszek.
  • Blum
    #6658
    FSP Aurum Gold 400

    Ez mégjobb lenne.
  • Blum
    #6657
    Corsair CX500 V2
  • ElSuperbeasto
    #6656
    Találtam egy gigabyte Superb 720W de nem tudom hogy jó e mert nem igazán értek hozzá.
  • ElSuperbeasto
    #6655
    Kérlek mondjatok egy jó tápot ehhez a konfigurációhoz: AMD athlon 64 x2 dual 2.10 Ghz 2 gb ram, Nvidia 560 GTX. Nagyon sürgős lenne!
  • MerlinW
    #6654
    Esetleg ő?. Azonban a problémák elkerülése végett célszerű felhívni a Dell Magyarországot. Segíteni fognak, tőlük veszem a szervereimet, kedves népek, jó szupporttal.
  • t0ma
    #6653
    sziasztok,

    egy dell optilex 745-os hazba (desktop meret, a 4 fajta 745os kozzul a masodik legnagyobb) keresek 400W koruli tapot. a tap, es a tap helye speci meretu, kisebb mint egy hagyomanyos tap.


    koszi elore is a segitseget.
  • cracky86
    #6652
    Üdv! Egy HP DPS-575AB elég lenne az alábbi géphez?

    Gigabyte ep45-ud3p
    c2d e7400
    2x2gb ddr2 800mhz
    asus 4850 cf!!
    2hdd
    2odd
    +mobilerack, 3x12cm+2x8cm venti.
    más szerintem nincs a gépben...

    nem mertem beletenni(a csatlakozók miatt, mert nem tudom kompatibilis-e)

    erről lenne szó:
    link
  • franc0
    #6651
    Simán elbírja.
  • cadmonadam
    #6650
    Sziasztok,

    Van egy tápom(Chieftech Iarena GPA 500S - 500W), mellette egy ASUS EAH6850 1G DirectCU kártya. El fogja bírni ez a táp terhelés alatt a kártyát?
    Illetve, ha kevés neki a táp, akkor annak milyen "tünetei" vannak (pl. tud-e hardveres kárt okozni, alaplapot ki tudja-e nyírni stb.)?

    Köszi
    Adam
  • Gyöször
    #6649
    Ma kivágtam a rácsot a táp alól (alsótápos thermaltake ház). Egész csendes lett, majdnem olyan csendes mint mikor még felsőtápos volt.
    Igazából azért volt a hadművelet, mert emlékeztem, hogy jó sok hideglevegőt nyomott ki magából a táp régebben, most meg alig jött belőle és az is meleg.
    Sikerült visszaállítani a rendet, kb 3-4x annyi levegőt mozgat meg, és ismét hideget fúj. Barbár dolog volt, de meg vagyok vele elégedve :)
    Most ezt csak úgy leírtam, mert épp nézegetem milyen f@sza lett. :)
  • donoki
    #6648
    áhh, sztornó :D
    valamiért a házventim elfelejtette a beállítást, hogy ne 100%on pörögjön, visszaállítottam 50%ra, így már minden a régi:D
  • donoki
    #6647
    Na be van szerelve a Chieftec CTG-500-80P, hát így első bekapcsoláskor még eléggé hangos, remélem ez csak addig lesz ameddig be nem kopik a ventilátora.
  • donoki
    #6646
    Én is először azt a Chieftec tápot néztem, de elég kevés csatlakozója van, így a drágábbik 500W-osat rendeltem, ma megyek érte elvileg:D
  • DIESEL DOG #6645
    Nem rossz a Chieftec mehet bele nyugodtan, esetleg én még elgondolkodnék egy FSP Hexa 500-as tápon.
  • cadmonadam
    #6644
    Sziasztok,
    Ebbe a konfigba mit ajánlanátok? A Chieftec elbírná?

    ASROCK Z68 Extreme4
    INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX
    KINGSTON 8192MB HyperX XMP T1 DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3T1K2/8GX
    NEC AD-7260S Fekete
    CHIEFTEC iArena 500W GPA-500S8
    THERMALTAKE VM30001W2Z V4 Black Edition

    Egy SATA III-as vinyó, meg egy Sapphire HD5670 1GB lesz még benne (később majd komolyabb kártya meg valószínűleg egy SSD is.)

    Köszi
    Adam



  • donoki
    #6643
    http://ipon.hu/webshop/product/fsp_fsp400_60apn/135473

    asszem ez, vagy ilyesmi.
  • Gyöször
    #6642
    elviekben van, azért persze jó lenne tudni pontosan milyen táp az...
  • donoki
    #6641
    jah, én is ettől félek, de ezek a tápok csak nem füstöltetik el az egész gépet ha valami baja van... van bennük ilyesmi védelem nem?
  • Gyöször
    #6640
    Úgy értettem, hogy "nagy részt nem rácsoztak be" hogy "be van vakolva" a ház alja, ahol a táp még tudna szellőzni. Nincs kifúrkálva. Szóval érted.

    Amúgy meg ilyen tünetek esetén sztem vegyél új tápot. Por esetén mindig fűtenie kéne, és akkoris max meleget árasztania nem amperszagot. Kár lenne ha elfüssenne a konfig.
  • donoki
    #6639
    hát lehetséges, hogy meg kéne nézni, bár szedtük már szét még szeptember körül , de azután is ezt csinálta.. és azóta is időnként,a hogy kedve tartja csinálja :S, lehet még mielőtt megrendelném megpróbálom szétszedni
  • Gyöször
    #6638
    Nem lehet, hogy teleszívta magát porral? Ugyan ilyen házam van, és FSP450 passzív pfc-s SAGA1-es tápom. Nekem egy asztalon van a gép, benne van a porszűrő is amit a házzal adtak, de már nézegettem, hogy lassan nagyon aktuális lesz egy tisztítás.
    Egyébként meg a ház elég hülyén van kialakítva a táp alatt, egy nagy részt nem rácsoztak be, nem emlékszem, hogy elől vagy hátul, pedig a porszűrőn megvan az a hely. Sztem nagyban csökkenti a ventillátor hatékonyságát. Ezt múltkor figyeltem mikor kivettem a tápot, de sztem szétszerelem az egész gépet és előkerül a fúró, kisflex és a turbómaró aztán adok a légáramlatoknak egy kis esélyt.
  • donoki
    #6637
    Ezt néztem ki magamnak, sok csatlakozója van, elvileg elég hosszúak is az alsó tápos házamhoz.
  • donoki
    #6636
    Hello!
    Most milyen tápot lenne érdemes vennem? Ami olcsó és azért bírja hosszútávon!
    A mostani FSP tápom (asszem 400W-os bár nemtom biztosra) már egy ideje rosszalkodik, elég amper szaga van, meg forró, bár ez elég ritkán jön elő a tápon, nem tudom mi az oka...
    Na szóval leszeretném cserélni egy újra.

    Intel Core i5-750
    Mushkin Black DDR3 4Gb 1600Mhz CL7
    500+120as vinyó
    Sapphire ATI Radeon HD 4870
    MSI P55M-GD45

    Thermaltake V3 Black Edition

    Ebbe a gépbe kellene egy nem túl drága, de jó táp.
    Eddig ezeket néztem:
    http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_superb_460w/23667
    http://ipon.hu/webshop/product/corsair_builder_series_cx430w_v2/180870

    Előre is köszi a segítséget!
  • bölömbika
    #6635
    Köszönöm!
  • Solten
    #6634
    Hi.: link.
  • bölömbika
    #6633
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni!A következő konfigba szeretnék tápot venni!
    Alaplap:Asus M4A87TD
    CPU:AMD Phenom II X6 1055T
    VGA:ASUS EAH 6950 1GB Radeon AMD
    HDD:WD Caviar Black 750GB WD7502AAEX (Ez még nincs meg csak a terv,még K...va drága)
    Ram 8GB DDR3 Kingston Hyperx 1600
    KB 20e +- 1-2 e ft körülire gondoltam!
    Írjatok pár megbízható típust!
    Köszönöm!
  • Solten
    #6632
    Np. Nezegethetsz meg FSP-ket, en nem talaltam az arkategoriaban (my bad).
  • aaron12
    #6631
    Kösz a gyors választ, megfogadom!
  • Solten
    #6630
    Udv, Chieftec iArena esetleg Hipro (Chicony).
  • aaron12
    #6629
    Üdv.

    Ebbe a konfigurációba kellene egy tápegység:
    Alaplap: Gigabyte GA-EP45-UD3R
    CPU: Intel Core 2 Duo E7400, 2800 MHz
    VGA: Sapphire Radeon HD 2400 Pro
    HDD: WD Caviar Blue 500GB
    RAM: 4GB DDR2

    Olyan 6000-9000 HUF között gondolkodom, inkább csak márka érdekelne, hogy ki-milyet ajánl. Köszönöm előre is a segítséget!
  • mardal
    #6628
    Köszi szépen a linket, pont ezt nézegettem én is a nem modulárisok közül.
  • Solten
    #6627
    Hi.: link.
  • mardal
    #6626
    Végül is nem volna annyira fontos a moduláris táp ,a lényeg csak hogy jó legyen alsó tápos házba.
    Tudsz mondani olyat ami jobb és olcsóbban kijön?
  • MerlinW
    #6625
    Ha ragaszkodsz a modulárishoz, akkor a CM. Ha nem ragaszkodsz hozzá, akkor olcsóbban jobbat is kapsz.
  • mardal
    #6624
    Sziasztok
    A három táp közül melyik a legjobb vétel és melyiket lehet beépíteni alsótápos házba?
    1.-CoolerMaster Real Power M520 520W Modular
    2.-Sharkoon 600W Rush Power M
    3.-Be quiet! Straight Power 480W E8
    Körülbelül egy árban vannak és az fontos lenne hogy moduláris és persze hogy alsótápos házba jó legyen.
  • Csaba1990
    #6623
    XD pont ugyanezt néztem én is XD
    A többi kérdésemre azért várok még választ, illetve más ajánlatokat is szívesen fogadok.
    Nem gondoltam, hogy az FSP tápom ilyen hamar megadja magát azt hittem minőségibb darab, meg 85+-os volt :/
  • Solten
    #6622
    Udv, eleg jo arban van ahhoz kepest hogy 80+ Bronzos: link.
  • Csaba1990
    #6621
    Aszem ma behalt a tápom. Le is verte a biztosítékot.
    Ezzel kapcsolatba elsö kérdésem az lenne, hogy a sok készenléti állapot mennyire bántja a tápegységet?
    Illetve mennyire számíthatok további hibákra?
    A kérdéses táp: FSP EPSILON 700-as
    Maga a hiba után már nem kapcsolt be a gép, de a tápon belül semmilyen hibát nem látni. A gép egy másik táppal elindul bár mivel az nem elég hozzá így csak akkor indul a gép ha kihúzom a vidkarit. Erről mi a véleményetek?
    Illetve milyen tápot vegyék helyette? Bőven elég 500w-os is még sok is. A lényeg hogy megbízható legyen és sokáig jó. (Nálam sokat megy a gep, ha épp nem megy általában készenlétibe rakom) Jah és lehetőleg olyan 15k körül kellene...
    Előre is köszönöm
  • Gyöször
    #6620
    Én nemtom, 2es voltam villanytanból, de ha sorbakötsz egy izzót, akkor osztod a tápra eső feszültséget. Nem? Azt meg nem hiszem, hogy jó ötlet.

    Arra gondolok, hogy eljött a nagy pillanat és venni kéne egy tápot. Valami normálisat. Írd le milyen gépbe kell és a srácok mondanak valami jót.