6979
Melyik tápot?
  • Calver
    #6739
    szépjónapot

    geforce gtx 260 + intel core 2 duo e6420 procival felszerelt géppel el kellene bánnia egy minőségű (legyen mondjuk chieftec) 450W-os tápnak, ugye? van még benne 2 db 1 gigás ram (duh), egy SATA és néhanapján egy rackes IDE vinyó, meg egy kőkemény dvdrw meghajtó, szóval nem valami hatalmas energiazabáló konfig.

    jelenleg a lelkem egy ezeréves, 550 W-os táppal nyomul, ami szép és jó is lehetne, ha nem csak 1 db 12V-os ág lenne rajta, 20A-es áramerősséggel - érthető okokból eddig nem nagyon próbáltam komoly terhelés alá rakná videokártyát, füstellenes okokból.
  • Örült kutya
    #6738
    Azt tudja valaki hogyha egy táp tud két videókártyát kezelni Pl:SLI
    és meg van adva hogy azon az ágon 12V - 50 Ampert ad le. Az lenne a kérdés hogy ez az érték mindkét grafik.kártyára vagy darabonként adja le azt a teljesítményt? Lehet hogy hülyeséget kérdeztem, de azért még sem mindegy.
  • Örült kutya
    #6737
    Énis most vettem egy komolyabb tápot. Persze hosszú távra. Énis azt figyeltem meg hogy a jobb minőségű tápok 15-20 ezer felett vannak.
  • Piko888
    #6736
    köszi a választ
  • [NST]Cifu
    #6735
    Így a kérdés elég értelmetlen. Minden csúcs kategóriás táp profi, úgy 20e Ft felett már gagyi tápot nem kapsz szerintem. A legtöbb komolyabb gyártónak (Enermax, Seasonic, Corsair, FSP, CoolerMaster, Chieftec, stb.) a csúcskategóriás tápjai igen jók, max. egyéni ízlés dönt ezen a szinten már.
  • Piko888
    #6734
    Hi!
    Srácok melyik táp a legjobb szerintetek?
    Premium kategóriára gondolok.
    Köszi
  • Gyöször
    #6733
    Aha. Eléggé más a szitu mint amit elgondoltam.

    Én megnézném azt a biztosítékot a tápban. De ne a géppel próbáld ki, hanem ahogy írtam. Régebben nálunk is történt ilyesmi, évekkel ezelőtt faterom bedugott egy kínai stekklámpát, a fehér konnektoron azóta látszik a láng nyoma. Jó nagyot durrant, de nem lett semminek se baja, apunak se. A gépem ugyan így be volt dugva, mint neked.
  • Mike
    #6732
    nem
    a hajszárító dugója detonált, kinyírva a kábele végét

    a táp nem csinált semmit

    nem is ment a gép, csak szokás szerint áram alatt volt

    a tápon én nem látok semmi extrát, nem volt égett szaga, kell megnézem mi van benne szétégve

    aha, értem, tehát ha zárlatos is volt a hajszárító, és ugyan azon a körön vannak a gépek is attól még azok nem kapnak túláramot
  • Gyöször
    #6731
    Attól tartok, hogy ez úgy történt, hogy a tápod élt-éldegélt, mikor egyszer utólérte a kaszás. És ez pont akkor történt, mikor a hajad szárítottad. A táp detonált és lángnyelveket lövellt ki hátra, ezzel leverve a biztosítékot, amiből te annyit vettél észre, hogy megállt a hajszárító a kezedben és lőn sötétség.

    Mikor felnyomtad a biztosítékokat és bedugtad a hajszárítót akkor a szárító gondolom működött tovább gond nélkül és azóta is ugyan úgy tudod a hajad szárítani.

    Szerintem ez a valószínű. Cserélni kell egy tápot. Ez ellen nem véd meg semmi, csak ha garanciaidőn belül történt. Keresd a 3 év garanciát az új tápnál.

    Múltkor a kézimixerrel habot vertem és mikor kapcsoltam ki éreztem a markomban, hogy robbanás történt a kapcsolón belül: reccsent egy nagyot és lett nálam is sötétség. Szintén lenyomta a szolgáltató és az az után következő lakás biztosítékot. Felkapcsolgattam, félve benyomtam a mixert, hogy kipróbáljam és működött, meg azóta is működik gond nélkül. De semmi nem ment tönkre a házban, mert minden csak annyit vett észre, hogy elment az áram. A túláram csak azon a vezetékszakaszon alakul ki amin a hibás készülék van, de a túláram "nem megy bele" egyéb készülékekbe. A többiek ebből annyit látnak, hogy leesik a feszültség, majd leold a biztosíték. Ez ellen nem kell gondolkozni védős hosszabbítóban, csak a villámlás ellen. Viszont a villámlás meg annyira jól teszi a dolgát, hogy szerintem az ellen se kell gondolkozni ilyen olcsóságokban, mert annyit érsz el vele, hogy több minden megy tönkre. Viharban kihúzom a gépet/TV-t stb. Antenna és net kábeleket is.

    Ha tévedtem akkor írd meg és újragondolom.
  • Mike
    #6730
    itt biztos nem villámlott, meg panelban lakom, szal itt ilyen nem nagyon fordult még elő, hogy villámcsapás elkúrjon valamit nálunk

    a hajszárítóra max azért gyanakszom mert ez az egy dolog történt, utána a táp se kép se hang. azóta megnéztem egy másik táppal, a gép elindul

    én arra gondoltam, hogy vmi biztosítékos elosztó csak van, ami védi a mögötte lévő cuccokat, csak legyen olcsóbb mint egy táp vagy egy alaplap.

    az igazság az, hogy kicsit sem értek hozzá, haverom, aki ebben nagy zseni volt, meg elhúzott 2 éve angliába azóta se kép se hang, azt sem tudom él e :(
    szal nem tudtam előszűrni a hülyeségeimet :)
  • Gyöször
    #6729
    Én ilyen kis ön és közveszélyes elektor kalandor vagyok, kiszerelném azt a tápot, megpróbálnám elindítani egy vezetékkel raknék rá némi terhelést pld 1-2 venti majd egy jónak minősített multiméterrel mérném a kimenő feszültségeket. Persze mindezt úgy, hogy kint az udvaron, valami komoly fal mögé állva kezemben egy kapcsolós hosszabbítóval :)

    Ha nem indul el akkor bizti csere. Az én FSP-mben van bizti, a táp nyákjába bele van írva, hogy melyik teljesítményű tápba milyen típusú bizti való, tehát 250W-450Wig fel vannak sorolva a biztosítékok.

    Ha elindul akkor szintén feszültségeket méricskélni..

    Gondolom már nem garanciás ezért megy a gondolkodás.

    Viszont nem igazán értem, hogy miért szállt volna el a táp egy sima áramszünetre. Ha valamiért zárlatos lett a hajszárítód, akkor a nagy áram arrafelé folyik a PCnél annyi a történet, hogy lecsökken a feszültség. Mondjuk az lecsökkenhet drasztikusan is, de úgytudom, hogy az aktív PFC-s tápokon már nincs 115V-230V kapcsoló, gond nélkül mennek bárhol. Ami a tápot kinyrhatja az szerintem a túlfesz, az meg szerintem nem volt.

    Ilyen konnektorba dugható valami lehet, hogy létezik, mert bármit el lehet adni, amit beetetnek az emberrel, de nem ér semmit. Hatékony villámvédelem az úgytudom 3 részból áll, egy a villanyórába, egy a köztes helyekre és 1 a konnektor mellé. Elég komoly beruházás, talán ez ér valamit, de az 5-10 ezer Ft-os elosztók nem hiszem, hogy védenek.
  • [NST]Cifu
    #6728
    Ha 12-15e Ft, akkor az már egy valamennyire komoly táp. Szvsz csak a táp halt meg, ezek azért már a mögöttük lévő cuccokat meg szokták védeni, ha nincs áram alatt a gép az esetnél.

    Én nem bízok az ilyen "benyelő" megoldásoknak, van persze, aki esküszik rá... Akkor vegyen egy normális túlfeszvédelmet biztosító elosztót - vagy már a ház építésénél legyen annyira igényes, hogy ezt a konnektoroknál megoldja.
  • Mike
    #6727
    köszi szépen a választ!

    asszem olyan 12-15k-ért vettem 5-6 éve, az nem tudom milyen.
    Akkor magyarul új tápot kell vegyek

    igen egy áramkörön volt, mert ugye a lakásnak azon a részén nem volt áram, amíg nem cseréltem biztosítékot, és nincs jobb ötletem mitől mehetett tönkre, ez meg kézenfekvő. remélhetőleg nem ment gallyra az alaplap is, majd ma megnézem egy kölcsönkapott táppal

    köszi a tippet, 10e-t szerintem bőven megér ha tényleg megvédi a gépeket

    másik: az mennyire járható út, hogy az elosztó első miez? "nyilasába" vmi olyan bigyót teszek, ami benyeli a túl nagy feszültéget, áramerősséget, és az hal meg anélkül hogy a többiek is sorra kerülnének? létezik ilyen? (mert ahogy néztem, épp a gép volt az a szerencsés, ami előtt egy router és kábelmodem volt, de mindkettő adapteres, meg a monitor, de az nem volt bekapcsolva, és a másik gép szerencsésen ami emögé volt dugva, megúszta a dolgot. Vagy ez nem ilyen soros?

    Elnézést a buta kérdésekért
  • [NST]Cifu
    #6726
    Őőő... ha a megszakító lekapcsolt (vagy olvadó volt?), akkor hogy kapott a táp zárlatot? Azonos áramkörön volt? Más lehetőséget nem látok.

    A tápokban általában nincs cserélhető, hagyományos biztosíték. Túlfeszültségvédelem a jobb minőségűekben regenerálódó biztosíték, ami magától túléli a dolgot. A rosszabb minőségüeknél vagy egyáltalán nincs, vagy "öngyilkos" megoldást láttam én személy szerint.

    A tápok javításával tudomásom szerint nem nagyon foglalkozik senki. Komoly szakértelem kell hozzá, és időigényes dolog, ezért pedig senki sem fog komoly órabért megfizetni (inkább vesz egy másik tápot).

    Vannak túlfesz és zárlatvédő elosztók, ezek elviekben az ilyenek ellen védenek. A gond az olcsóbb túlfesz védő elosztóknál az, hogy jellemzően nem érnek sokat. Volt dolgom már olyan elosztóval, aminél a visszajelző LED akkor is éget, amikor kivettük belőle a biztosítékot. Én személy szerint azt mondom, hogy a márkásabb (pl. Belkin vagy APC) elosztókra érdemes befektetni, de azok bőven 10e Ft felett vannak. És villámvédelemre azok se tuti megoldások (villámvédelmet amúgy is inkább a villanyóránál használunk :D).

    Hozzáteszem az, hogy "Thermaltake" még kevés, a TT-nek is vannak olcsó, gagyi, és minősége, de méregdrága tápjai. A kettő között ég és föld a különbség...
  • Mike
    #6725
    Az 5 ampert is igazából onnan gondoltam mert ugye az van ráírva bemenetként. Szal korántsem biztos hogy úgy is van.
  • Mike
    #6724
    Sziasztok

    Ma a hajszárítóval kivágtam a biztosítékot, kiment a 10 amperes a lakáson belül, és a 16 amperes is a villanyóranál. A masik végén pedig úgy tűnik hogy a thermaltake táp kapta a tul nagy ampert. A kérdésem az, hogy meguszhatta e azzal hogy csak kiment benne az 5A-s biztosíték, vagy jó eséllyel új tápot kell vegyek? Nem igazán értek hozzá, van olyan hely, ahol tápot javítanak? Olyan hosszabitóba volt a gép dugva ami elvileg véd a túlfeszültség ellen, akkor valszeg a zárlat ellen nem? Létezik olyan elosztó, amiben van biztosíték? Vagy kismegszakító? Bocs ha hülyeséget kérdezek, tényleg messziről ugatom a témát.

    Köszi előre is a segítséget!
  • manuszka
    #6723
    Köszönöm a válaszod, GPS-450AA-s a mostani chieftech tápom, sose volt vele gondom eddig. Szerintem egy FSP Aurum Gold 600W-t fogok rendelni.
  • [NST]Cifu
    #6722
    Először is a "450W-os Chieftech" pontosan milyen? Van egy típusjelzés a táp oldalán lévő matricán, pl. GPS-450AA-101, ebből az első a családra utal, a GPA-k a legalja, amit kb. a kukába kellene kivágni, aztán jön a GPS, ami csak egy fokkal jobb, aztán jön a CHP és CFT sorozat, ami nem rossz, de még mindig inkább csak olcsó jános (tök jó, hogy CHP 350W-os ugyanannyit ad le a legfontosabb 12 voltos ágakon, mint az 500W-os... ok, sok gyártó csinálja, de akkor sem szeretjük). A CTG széria a felső-középkategória, ez már korrekt darab, a BPS és APS pedig a felső kategória, ennek megfelelő tudással és árral.

    Ha CTG (ill. magasabb) családba tartozik, akkor annak is el kell vinnie a 7950-et, legalábbis tuning nélkül. Persze tény, bölcs dolog az óvatosság.

    Ha lent egy kicsit olvasgatsz, akkor látod milyen javaslatok vannak.

    -FSP Raider 550W (~16e Ft), legolcsóbb megoldás, igényes, jó kis táp, nagyon jó ár/érték
    -Corsair TX650W v2 (~23e Ft), egy kicsit overkill táp, de igényes, jó, minőségi, 5 év garival
    -Cooler Master Silent Pro M500 vagy M2 520W (~24e Ft), részben moduláris, csendes, jó tápegységek (az M2 az újabb)
    -Corsair TX550M (~25e Ft), részben moduláris tápegység, korrekt, jó cucc, 5 év garancia
    -FSP Aurum Gold 600W (~25e Ft), nagyon jó hatásfokú, korrekt tápegység, bár én nem szeretem, hogy szét vannak osztva a 12 voltos ágak
    -Ha bevált a Chieftec, akkor a CTG-500W vagy feljebb is megfelelő egyébként, bár ott is több felé szokták osztani a 12 voltos ágat

    Én tápok terén Corsair hívő lettem, de az FSP Raider és Aurum Gold is jó sorozat, ahogy a CM Silent Pro is. Ezek egyikével sem hiszem, hogy gondod lenne.

    Szerk:
    @Blum - Ne csináljunk személyi kultuszt. :)
    Az általad ajánlott tápok is nagyon jók, a Corsair GS szériát én mondjuk azért nem szoktam ajánlgatni, mert a LED egy picit bazári... persze ha valaki ezt szeretné a gépében. :)
    A Seasonic is komoly márka, agyon dicsérik, szóval az sem lehet rossz, bevallom, én még eddig személyesen nem találkoztam Seasonic-al (ok, Seasonic beles tápom már nekem is volt), ezért nem szoktam felhozni őket - ettől még lehetnek nagyon jók, csak az én merítésem túl sekélyes)

    De igazából ilyan 20e Ft felett az arányos teljesítmények (~500-600W) terén már ritkán találsz rossz tápot. Ok, ennyiért az ilyen 800-1000W-os kevésbé ismert gyártóktól származóakat kerülném itt is.
  • Blum
    #6721
    Udv!

    Corsair TX550M
    Corsair GS600
    Seasonic G Series 550W

    Nalam a Seasonic volt mindigis a befuto,de a Corsairt is nyugodtan megveheted.

    Meg vard meg Cifu mester velemenyet is,biztos ami biztos :DDD
  • manuszka
    #6720
    Sziasztok!

    Most szeretnék új videókártyát venni a gépembe, már ki is néztem magamnak egy 7950-es karit, viszont jelenleg csak egy 450W-os Chieftech tápom van és szeretném lecserélni.Tudnátok ajánlani egy jó minőségű tápot 20-30e ft körül?
  • [NST]Cifu
    #6719
    A sima TX-ből nincs sima 500/550 wattos, a 650W-os a legkisebb. A moduláris TX-ből van TX550M. A Cooler Master Silent Pro-ból szintén van 500W-os, adott esetben.

    De. Hiába ír a PH! 343wattot a fogyasztásra (ami ugye mondjuk 85%-os hatékonyság esetén 291 watt tápteljesítményt jelent), két apróságot nem árt figyelembe venni. Az egyik az, hogy a PH! nem házba építve tesztel, tehát ha beraksz mellé még 4 házventit, akkor abból lesz 315 watt, plusz sallangokkal (több vinyó, dedikált hangkártya, akármi) lehet ebből 350W tápteljesítmény is (nem fogyasztás!). Ez nem is sok, egy jobb 400-450W-os is elvinné elviekben, ami tud olyan 30A-t a 12v-os ágon.
    Csakhogy itt jön a második dolog: a terhelés. Ha a táp magas kihasználtságú, akkor jobban melegszik, ergo a hűtőventije magasabb fordulatszámon pörög, vagyis hangosabb (igaz ami igaz, jellemzően a VGA úgy is túl fogja harsogni). Ha nincs annyira kihasználva a táp, akkor hűvösebben fut, ami az élettartamára is kihatással van. Én azért ilyen terhelésnél és ilyen költségű gépnél egy ekkora túlbiztosítást nem érzek soknak.

    Abban igazad van, hogy egy 500W-os is elviszi bőven, szóval pl. Silent Pro-ból elég az M500 is, vagy a kinézett Seasonic is megfelel. A Corsair-eknél pedig azért egy ilyen gépet én inkább a jobb, igényesebb TX vagy GS szériára bíznék, noha az olcsóbb CX is elviszi, de azért egy 300e Ft plusz gépbe egy 16e Ft-s táp egy picit furi. Csúcs VGA, csúcs proci, max. rammennyiség, és a tápegységen spórolni? Nekem "csak" i5-3570K és Radeon 7950 van a gépembe, de a fentiek miatt egy Corsair HX650-es mellett döntöttem. Üresjáraton, böngészés, filmnézés közben a ventije be se indul, kényelmesen elvan, és biztos vagyok benne, hogy nem lesz vele soha semmi gondom. Az előző gépemben 5 évig ment egy első generációs TX650-es (abba azt hiszem Seasonic bél volt), ebből kettő és felet egy eléggé energiaigényes Radeon 4870x2-vel, és probléma nélkül megbírt mindent.
  • berlinboy6329
    #6718
    Nem lesz kicsit sok a 650,meg a 600W?

    PH szerint a 7970-es rendszer,amit néztek játék alatt, a legtöbbet akkor ette,mikor 350W-ot evett.Azért gondoltam,h 500-nál nem nagyon kell nagyobb.

    TX550-et nem ismerem.
  • [NST]Cifu
    #6717
    Jó választás, teszt is van róla, áradozás. Nem rossz választás a Corsair TX650Wv2 sem, ha pedig moduláris, akkor TX550M (bár én nem vagyok elkötelezve a moduláris tápok irányába). A Corsair mellett szól az 5 év garancia is (a Seasonic "csak" három évet vállal). Ha az FSP Aurum Gold nem alternatíva, akkor még ott van amúgy a Cooler Master Silent Pro M600 is, igaz az már kicsivel drágább.
  • berlinboy6329
    #6716
    Tudtok ajánlani vmi kibaszott jó tápot?

    20K körül.

    Intel i7-3770
    Radeon HD7970
    32GB Ram

    alá kellene majd.500-asra gondoltam remélem elég lesz.

    Ezt néztem ki.

    Először ilyen beles Corsairt akartam,de nincs 500-as belőle.Fsp Aurum nem jön be(előbb olvastam,h CapXon kondi van benne,ami kaka),Chieftecet nem ismerem(CTG-500-80P),amúgy se fekete,de azt mondják nem rossz.Lényeg az,h minél jobb minőségű legyen,most nyeltem be egy gagyi HKC-t,Thermaltakenek van álcázva(THERMALTAKE TT-500PNEU),mert sürgősen kellett volna táp,mert én béna fos vagyok nem tudok gépet összerakni éa nem is szívesen próbálkozok egy többszázezres gépen,akit meg ismerek hónapokig nem lesz elérhető.Úgyhogy rosszul döntöttem,pedig nem akartam megvenni,mert nem ismerem,csak reménykedtem,h nem olyan fostos.De az.Rá van írva,h 500 W,de igazából csak 400-as,pl.
  • uwu400
    #6715
    Ja mindegy, hagyjuk.
  • uwu400
    #6714
    Tudnál ajánlani valamit a választékból?
  • Gyöször
    #6713
    Ne ostorozd magad, haverom 650es chifije beleberhelés nélkül pont ilyen utánégetős feelinggel szállt el 3 hónapos korában. Amit kapott helyette 3 éve gond nélkül megy (ugyan az a típus)

    Ha értenék hozzá azt mondanám a hexa 500 esetleg megér egy misét fortronéktól (ha olcsóbb kell) vagy aurum (ha drágább)

  • uwu400
    #6712
    Tényleg nem értek hozzá, és pont az említett típusokba futottam bele.
    Nagyjából egy Radeon 6850 kártyát meg egy Phenom II 975 procit kéne ellátni.
    A Cooler Master fost is viszem vissza hétfőn becserélni mert túl hangos ha felpörög a hűtés. Ráfizetek ha lesz valami értelmes a kínálatban.
    Ezek közül kéne valamit kiválasztani, mert sajnos ezzel az újabb mellényúlással determináltam a választékot is, és úgy tűnik a lustaság árát is meg fogom fizetni, mer nem egy olcsó hely.
  • [NST]Cifu
    #6711
    A "jó" táp a felső kategória (vagyis 400W esetén is minimum ~12e Ft árkategória), általában az kap rendes kondikat, rendes feszszabályzót, rendes rövidzárvédelemet és egyebek. A Chieftec-nél az iArena széria gáz, ez köztudott, olcsójános, aki 5-6e Ft-ért normális tápot vár, az magára vessen. Amúgy még az "elit" gyártók, mint az Enermax is belefut ebbe, ott a NANX 80+ széria híresen gány. A Chieftec-nél az iArena szériáig nem volt komoly gond, mindenféle méretű és típusú Chieftec-el volt dolgom, és én azért mertem és a mai napig merem ajánlani, mert megbízhatóak és jó az ár/érték arányuk. Egy tápnál a megbízhatósághoz tartozik, hogy ha elpukkan, akkor ne vigyen magával semmit.

    A "márkahűség" hülyeség amúgy, aki azt mondja, hogy a Chieftec sz@r, az egyszerűen nem ért semmit a témához, vagy max. hébe-hóba fut bele egy-egy tápegységbe, sose volt komolyabb mennyiséggel dolga. Nem gyártót választunk, hanem táptípust. A Chieftec-ből az iArena-t kerülni kell, pont.

    A Cooler Master sem garancia semmire, pl. az eXtreme Power sorozata híresen hulladék volt, az 550W-os és 600W-os verziók effektíve a 450W-os társaik belét kapták meg, és már 500W-ot sem tudtak stabilan tartani. CM-ből a Silent Pro sorozat etalon, a GX széria jó, a GX-Lite már csak so-so, de inkább kerülendő, az Elite Power meg az eXtreme power utódja, hasonlóan gány, azonos belet kapnak az eltérő teljesítményűek (a 400 és 460W-os pl.), a ráírt teljesítményt a magasabb verziók így nem is tudták leadni.

    Ezért kellene kérdezni, mielőtt valaki tápot vesz, hátha elkerüli az eféle kellemetlenségeket.... És a "kérdezés" nem annyit tesz, hogy ha X helyen dícsérik a Chieftecet, akkor megveszem a legolcsóbb Chieftec-et, mert az is biztos jó, mert csak és kész...
  • uwu431
    #6710
    Nem tudom ki kezdte el terjeszteni hogy a Chieftech tápok jók, de elmehetne valahova jó messzire!
    Ha begerjedt, olyan hangja volt hogy nem tudtam elviselni. Úgy hallatszott mintha valami belelógna a ventilátorba, és azért kerepel, ezért elkövettem egy hibát... szétszedtem.
    Tudom hogy hülyeség volt, garancia ugrott de bevállaltam hogy időveszteség nélkül kijavítom ezt a kis hibát. Volt benne egy szemmel láthatólag kézimunkával utólag belekókányolt műanyag lemez, amit grjesztett a levekő, azért csattogott. Kiszedtem.

    Azóta eltelt két hónap, és valószínűleg nagy szükség lett volna arra beleszart fosra, mert egy csattanás meg villanás és némi füst keretein belül megadta magát.

    Előnyére legyen mondva, hogy nem vitt magával semmit. Szóval sok szerencsét a Chieftech tápokhoz, de én végeztem velük, most egy Cooler Mastert vettem, remélem beválik.
  • [NST]Cifu
    #6709
    Mivel a jelek szerint tuningolni is akarod, a minimum egy 550W-os tápegység, ha később SLI-ben is gondolkodsz. A Raider 650W jó tápegység, pláne azért az árért (~19e Ft). Azok az alternatívák, amiket ajánlani tudnék (LEPA B series 650W, Corsair GS600W, stb.) azok mind drágábbak nála, az olcsóbb alternatívák (pl. Chieftec CTG 600W) pedig pl. két 12V-os ággal bír, nem pedig a jobb megoldást nyújtó osztatlan 12V-os ágat.

    Én mondjuk egy ilyen gépbe lehet már moduláris tápot vennék, ám azok már bőven becsúsznak a 20e Ft-s ár fölé, sőt, inkább a 30e Ft-s régióban vannak.

    A gép összeállításánál amúgy én még a házat cserélném le (a Sharkoon jól néz ki, de a gyártás minősége és a stabilitása (anyagvastagság) nem az igazi. Zalman Z9/Z11 (van USB3-as verzió) vagy Corsair 300R szvsz inkább illik egy ilyen géphez. :)
  • dirrdurr
    #6708
    Sziasztok!

    A következő konfighoz keresek tápegységet;

    CPU: Intel Core i5-3570 3.4 GHz
    Alaplap: AsRock Z77 Extreme4
    Videokártya: MSI GeForce GTX660 2GB GDDR5
    RAM: Corsair 8GB (2x4 kit) 1600MHz CL9 low profile
    ODD: LG BH10LS38 Blu-Ray író
    HDD: Seagate 2000GB 7200rpm 64MB SATA3
    Ház: Sharkoon T28 (még nem biztos)


    A későbbiekben, lehet, hogy lesz hozzá majd egy SSD is, illetve még nem tudom bármi más bővítmény esedékes-e, a lényeg, hogy időtűrő legyen, ha később még bővítenék (pl. SLI 1-2 éven belül)

    Egy FSP Raider 650W-t ajánlottak nekem és az árban is megfelelő lenne.
    Ti nektek mi a véleményetek, jó lesz ez a tápegység hozzá?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • berlinboy6329
    #6707
    Nem hát.HD videót tudok vele nézni?

    720P Youtube v mkv.
  • Solten
    #6706
    ez: #6705

    A gond ott kezdodik hogy az ilyen olcso tapokon a matrican szereplo ertekek koszonoviszonyban sincsenek a valosaggal. Messze nem adnak le annyi teljesitmenyt hamar kipurcannak, a gyenge minosegu kondenzatorok miatt karosithatjak a tobbi hardvert. Mivel IGP-vel hasznalod nem kell paraznod, mert nem fogja olyan mertekben leterhelni hogy a feszek szelsosegesen kilengjenek, a CPU-t gondolom nem tuningolod mellette :)
  • [NST]Cifu
    #6705
    A gond az olcsó tápoknál az, hogy nagy terhelésnél elkezdenek a leadot feszek ugrálni, szélsőségesen kitérni. Az meg nem tesz jót az alkatrészeknek, ha mondjuk +5V helyett +5,5Voltot kap (az ATX szabvány egyébként azt hiszem 5%-os tűrést enged pozitív 3,3 , 5 és 12V esetén). Még nagyobb a baj, ha rövidzár keletkezik esetleg a folyamatos terhelés miatt, és a táp nem rendelkezik megfelelő védelemmel erre az esetre.

    Nem véletlen azért, hogy a normálisabb tápok 2-3x annyiba kerülnek, mint az olcsóbb alternatívák, valahol azt meg kell spórolni...
  • berlinboy6329
    #6704
    Nagy valószínűséggel?Az nem 100% :P

    Mitől lenne baja?Mitől szokott?Túl nagy áramot vesz fel a gép,amit a táp nem tud leadni,oszt kisüt mindent,v hogy?
  • Solten
    #6703
    Hi, ha az IGP-vel hasznalod a gepet, nagy valoszinuseggel nem lesz sultpecsenye az alaplapodbol.
  • [NST]Cifu
    #6702
    Így első ránézésre ultraolcsó kategória. Ha nincs más, és kell a gép, akkor persze rá lehet kötni azért, ideiglenesen. A szükség nagy úr...
  • berlinboy6329
    #6701
    H all!

    ADK tápról mi a vélemény?Mennyire szar?Nem merem rákötni a gépre.Kéne egy csere táp,míg gariból meg nem küldik a másikat,hogy addig legalább netezni tudjak,de nem merem rákötni, mert még kinyír mindent..

    E8200-as proci,G41-es chipsetű Asrock mATX lap,2GB corsair DDR2 RAM,videókártya meg nem fontos,mert az alaplapit használnám,intel gma x4500.Az igazit hülye leszek rákötni.

    Táp meg vmi ADK 350W-os régi gagyi fos.
  • Gyöször
    #6700
    Öröm. :)
    Felpörög az majd, ha kéri valami a kakaót, de nekem ezt még nem sikerült elérni a 450es FSP-m nél.