6979
Melyik tápot?
  • kidboy
    #6779
    Sziasztok. Melyik tápot válasszam? FSP Aurum Gold 650W vagy Corsair HX650?
    A konfig a következő:

    MSI Z87 MPOWER MAX
    COOLERMASTER Inferno Mouse SGM-4000-KLLN1
    NOCTUA NH-D14
    CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT * 2
    WD 2TB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3
    LG IPS277L-BN
    PIONEER DVR-220BK fekete OEM
    INTEL Core i7-4770K 3.50GHz 1150 BOX
    SAMSUNG 256GB SATA3 2,5" 840 Pro MZ-7PD256BW
    COOLERMASTER SGC-5000W-KWN1 Stryker
    MSI N770 TF 4GD5/OC GTX770 4GB GDDR5 OC PCIE

    köszönöm ;)
  • Blum
    #6778
    Leginkabb ugy,hogy nezel teszteket. Meg egy csucs-kategorias,proci tuningos konfignak is eleg egy 450-500W-os minosegi tap.
  • Spookyz
    #6777
    Sziasztok!

    Kezdö vagyok meg gepepites teren, es szeretnek feltenni egy kerdes a tap-al kapcsolatban.

    Nezegettem az alkatreszeket, a processzornak meg a videokartyanak kivolt irva a fogyasztasa, (legalabbis a vid.karinal ugy volt kiirva hogy ajanlott 500w) viszont a többi alkatresznel semmi info erröl. Tegyuk fel a procinak irtak 125w-ot es a videokartyanak 500-at akkor mekkora tapot vegyek? Hogyan tudom kiszamitani mekkora az eleg a gepnek?
  • Blum
    #6776
    Meglehetosen.
  • Livius
    #6775
    Hello!
    A GIGABYTE GE-C420A-C2 táp mennyire minőségi és megbízható szerintetek?
  • Blum
    #6774
    Elmegy 4pinnel is.
  • Freeman16
    #6773
    Akkor nem baj ha nincs 8 pin? Az alaplap Asrock FM2A75 PRO4, FM2, SATA 3 x5, USB 3.0 x8, ATX a táp pedig nem tudom pontosan milyen mert egy Delux házzal együtt van, úgyhogy gondolom az is Delux http://static.mediadot.ro/full/171598/deluxmz4021.jpg
  • Blum
    #6772
    A 24pin megmaradt,csak az eddigi 4pin-es P4 csatlakozot felvaltotta a 8pin (legalabbis a komolyabb lapokon)
  • Freeman16
    #6771
    Lenne egy kérdésem az új alaplapoknak is olyan csatlakozok kellenek mint a régebbieknek mert az alaplapnál azt írja 24+8 pin kell de a tápoknál csak 24-t ír.
  • goso
    #6770
    Köszönöm szépen a segítséget!
  • Blum
    #6769
    Nem. Oda mar valami komolyabb fog kelleni :)

    SEASONIC M12 II 520
    Corsair TX550M
  • goso
    #6768
    Elég lesz az ha esetleg cf-re kerül a sor?
  • Blum
    #6767
    Hagyd a francba ezt a vacakot...

    Inkabb egy Chieftec CTG 450 vagy Corsair CX430-at vegyel.
  • goso
    #6766
    Sziasztok, lassan kicsit újítok a gépemen, jelenleg Antec 380W.os tápom van ami visz egy 3570K-t és egy 5770 es videokártyát. Valószínűleg Sapphire 7870-t fogok venni. Milyen tápot ajánlotok? (erre gondoltam)
  • ozimak
    #6765
    BIOS nem volt frissítve, feszültségek gondolom rendben, mert default-oltam a BIOS-t is már. Az AUX voltage azt hiszem a tartalék áram amit használ a gép ha kell. Sapphire Radeon 7850 OC 2Gb
    Nem én raktam össze hanem haver a szemem láttára, de gyárilag be volt pasztázva totálba a proci. Gyakorlatilag nem is lehetett elbaxni. Jó erősen rá kellett ráadásul feszítenünk, hogy beakadjon a pöcök, most is stabilan áll a hűtő. Sajnos ezek az értékek levett oldal és előlappal értendőek, ezért is aggódom, jön a nyár és hát eddig is bent volt a gép az asztal alatt éveken keresztül. Most meg azon aggódom egyáltalán kibírja e majd a nyarat :)
    Mindenesetre köszönöm a segítségedet! Valószínűleg új hűtő lesz majd valamikor, ha az anyagi helyzetem is megengedi. Ahhoz úgyis adnak új pasztát is.
  • Gyöször
    #6764
    A proci azt jelenti, hogy 27 fokos, mind a 6 mag. Az alaplapod meg 44et érez. Meg te is a kezeddel? Hol az igazság? :)

    Az is furcsa, hogy nekem alapjáraton ugyan annyi hőfokot mér az alaplapi érzékelő mint a prociba tokozott 4 db. Teljes terhelésen mér 50 fok körül a 4 mag, az alaplapi pedig ekkor kb 48 fokot mutat.

    Nem frissítettél biost egyébként nemrégiben?

    Azok a feszültség értékek rendben vannak? Nincs túlfeszelve a procid? Mennyi a gyári érték? Annyit tudok, hogy 1,2 és 1,4 között. Nem tudom mi az az aux voltage? Az egy radeon kari?

    A proci kupakját szerintem nagyon nem kéne levenni. Egy ezerévesnél oké, bár ilyenbe sose futottam még. Athlon 64et hajtok maximum túlhajtva túlfeszelve (ez is már ilyen kupakos proci), X2 hez adott gyári de 2 hőcsöves AMD coolerrel, eredeti rárakott hűtőpasztával és semmi baja már 2 éve.

    Azért kérdeztem, hogy mikori a géped, mert bár gondoltam, hogy nem régi, de épp ezért nem kell még a hűtőt se újrapasztázni. Te raktad össze?

    Ha nem mondtad volna, hogy baromi meleg a proci hűtő meg van ház szellőzés és akkor is meleg mikor megy a táp ventije, akkor azt mondanám csak sima szoftver vagy alaplapi hőszenzor hiba.

    Ha tudsz valamit tenni akkor az a hűtő újrapasztázás illetve új hűtő vétel. Amit írtál értékeket (62 fok) lehet, hogy teljesen normális gyári hűtő mellett. Mint mondtam én az enyémet ki se próbáltam, a fórumokat olvasgatva megvettem rá a legnagyobbat ami a boltban volt. Ezzel most 37 fok, megy a DVB-T egy felvétel, torrent, net, zene. Általában egyébként kevesebb szokott lenni, meg is lepődtem ezen a 37en. Jobb sajna nem jut eszembe.
  • ozimak
    #6763
    Ezek tegnapi mérések idle, azaz alapjárati állapotban, semmilyen program vagy játék nem volt megnyitva, csak ami kell az egérhez,billhez és az avast:
    KÉP1
    KÉP2
    Ez pedig egy friss kép AIDA 64-el, most csináltam,szintén ugyanazok a programok futnak + utorrent:
    KÉP
    A prohardveren egy srác ezt írta:
    "Lehet nálad is az a helyzet ami nálam, én is hasonlóan jártam egy X2 4800+-os procival, nálam is 110 fokig ment fel a hőfok 100% prociterhelés közben! A megoldás a procisapka alatt újra kell pasztázni! Nálam egyik napról a másikra jött elő a probléma, most ott tartok, hogy max 80-ig tudtam levinni, lehet nekilátok még egyszer, mert szerintem nem sikerült elég jól a művelet! Szerintem nálad is ez lesz a helyzet, erre utal a nem forró hűtő, mivel a procisapka nem adja át kellően a hőt a hűtőnek!"
    Megmondom őszintén nem teljesen értem mire gondol, mert én azt hittem hűtőpaszta csak a hűtő és a proci között van. Pontosabban a "procisapka" és a hűtő között, de hogy procisapka alatt
  • Gyöször
    #6762
    Speciel én ezt a programot nem ismerem, de nincs egy olyan programod ami minden mag hőmérsékletét külön kiírja? Plussz külön az alaplapi érzékelőt? Plussz még naplóz is mikor fut a program és játék közbeni dolgokat meg tudod nézni utólag? Pld. AIDA64
  • ozimak
    #6761
    A gyári hűtője kb. ilyen. Vagyis pontosan ilyen. A gép kb. fél éve van összerakva, akkor vettem az alaplapot/procit/memóriát.
    A ház egy Thermaltake Soprano VB. A szellőzési gyárilag be volt lőve. Elöl egy 12cm-es, oldalt pedig egy 9cm-es szívja befelé a levegőt, hátul pedig szintén egy 12cm-es tolj(t)a kifelé. Most annyi a különbség, hogy a hátsó 12 centist betettem a táp alá biztosítéknak, tehát az kiesik. De mint mondtam, most le van véve a gép oldala és nyitva van az eleje. Eddig soha nem volt gondom a szellőzéssel/hűtéssel, pedig ez a ház már van vagy 4-5 éves. Volt már benne egy Intel C2D konfig is, sosem melegedett. A ház felsőtápos, igen.
    Most így alapjáraton, hogy semmilyen nagyigényű program nem megy, 44-49C fokos a proci magja, HWmonitor szerint. 49C volt a max., de 44-45C-on megyeget. A tegnap esti mérés játék után ki lett mentve: KÉP
    Ezen 62C fok, nem túl biztató... És mint tudjuk gyorsan hűlnek vissza, miután kijövünk az asztalra, szóval ez játék közben szerintem felmegy 65-70C fokra :( Ezért is kezdek gyanakodni a CPU-ra inkább, mint a tápra.
    Most körülnéztem kicsit, és azt találtam(amit a core temp is ír), hogy 70C fok a maximum megengedett ennél a procinál. Csak azt nem tudom, hogy melyik mit mér? Ugyanis a HWmonitor jelenleg is 45C-ot mutat CPUTIN-re, míg a core temp 27-28-at a mag #0-ra. Úgy hallottam, hogy az egyik, a CPU alatti hőmérsékletet mutatja az alaplapon, míg a másik a maghőmérsékletet. Értelemszerűen akkor a melegebb a maghőmérséklet... gondolom én. A lényeg az, hogy szerintem valami nem stimmel a hűtéssel... ezt jól megállapítottam
  • Gyöször
    #6760
    Nekem 965os PhenomII x4 van, de nem tudom milyen a gyári hűtője, mert egyből vettem rá egy CM 212+-t. A gyári még a dobozban lapul. Milyen régen lett összerakva a gép? Az újrapasztázás miatt kérdezem, de szerintem nem olyan régi, hogy már ezen kéne gondolkozni. Nem ismerem az FX szériát, de gyanítom az is kéri a hűtést mint az enyém. (a mellékelt ábra is ezt mutatja :))

    Ház szellőzéssel lett foglalkozva? Tehát elől befújó hátul kifújó venti van? Felsőtápos a ház?
  • ozimak
    #6759
    Most nagy megfigyelésben vagyok, mert a CPU is eléggé melegszik. Szóval dupla a baj. Most levett oldallappal van a gép az asztal tetején, biztos ami biztos. Az előbb játszottam egy órácskát FC3-al és a CPU is felment majdnem 70C-ig. Megint csak arra lettem figyelmes, hogy melegszik a gép oldala, mert most figyelem és megnézem kézzel is miközben játszok. Kijöttem és láttam, hogy 63C a proci Kb. ugyanennyire volt meleg a ház belül tegnap este is. Szóval most úgy általánosságban hűtési gondjaim vannak :) Pedig még csak most jön a nyár
    Mindenképpen vennem kell egy proci hűtőt(most alap AMD van FX6100-hoz), és valószínűleg egy tápot is.
    Visszatérve a tápra: Szétszedtem, belenéztem, kitakarítottam (annyira nem volt vészesen koszos/poros), alátettem a másik ventit pluszba, most megy. A hangja pedig nem volt állandóan hangos, hanem 1-2 naponta(volt hogy tovább is bírta) előjött ez a bődületes hang, de akkor tényleg olyan volt mintha fel akarna szállni. Rendesen búgott, zörgött.
  • Gyöször
    #6758
    Szerintem csak a táp beépített hővédelme állította meg a mókát tegnap este. Tette ezt azért, mert állt a tápban a venti. Ez mondjuk neked feltűhetett volna, ha egyébként általában mindig olyan hangja van mint egy traktornak.

    Cseréld ki benne a ventit, fújasd kis sűrített levegővel a tápot (lesz benne cucc az biztos) és mehet tovább. Semmi baja, amint azt a mellékelt ábra is mutatja.
  • ozimak
    #6757
    Fél órája végeztem a melóval :) Szétszedtem, belenéztem, semmi nem kormos, kondik rendben. Működni működik, csak aggasztó volt ez a leállás. A ház egyik 12cm-es ventijét alátettem pluszba :) Kicsit sufnituningos megoldás, de legalább most van egy biztosíték ventilátor, ha a táp ventije úgy gondolná leáll. Terhelés alatt még nem néztem, de lassan azt is kipróbálom, mert most nincs 10-12 ezer ft-om egy újra :(
  • Calver
    #6756
    nem lenne egyszerűbb simán ventit cserélni?

    kikapsz pár csavart, megnézed csatlakozó van-e rajta (meg akár egy körrel kondikat is a tápban, h van-e értelme), ha van örülsz, ha nem max kicsit melósabb lesz, dúrsz valahonnan egy 12cm-es ventit, berakod a régi helyére, és ollé.
  • ozimak
    #6755
    Üdv mindenkinek!
    Tegnap este egyik pillanatról a másikra egyszer csak páff kikapcsolt mindenem. Kivettem a gépet, olyan forró volt belül az egész mint az állat. Mindegy kihűtöttem a 40 centis szobai ventivel majd visszatettem. Volt egy sejtésem, hogy a táp mondta fel a szolgálatot mert már régi, és néha-néha olyan hangja volt a ventijének mintha fel akarna szállni.
    Úgy néz ki, hogy sajnos a táp ventije ment tönkre,5 év után.(Chieftec GPS-450AA-101 A)
    Most reggel amikor bekapcsoltam a gépet, nem indult be a ventije. Alulról megnyomtam egy tollal a közepét és akkor beindult. Szóval ez sajna kuka így. Előbb utóbb(inkább utóbb lett volna) le kellett volna cserélnem, mert néha olyan hangja volt, mint egy erőműnek Ez most 450-es, és elég volt. De a későbbiekben majd tervezem a proci és a procihűtő lecserélését, ezért akkor már olyat vennék ami biztos elég.
    Konfig:
    Asrock 970 Extreme3
    AMD FX6100(nincs húzva)/ ez lesz cserélve majd egy 8350-re
    Sapphire Radeon HD7850 OC 2Gb
    2x4Gb Kingston RAM
    1xSamsung 830 256 SSD, 2x 1TB HDD
    Hangkártya: ASUS Xonar DS
    USB cuccok: Össz. Kb. 6-7db
    Ehhez minél olcsóbban kellene kihoznom egy tápot. Mit ajánlotok(márka,W)? Köszönöm a segítséget!
  • Gyöször
    #6754
    Boncold, fényképezz, érdekel! :)
    Ilyen hibát valószínűleg meg fogsz látni, hogy hol volt a probléma.
  • desigo
    #6753
    Tegnap miközben a gépem mellett ültem egyszer csak durrant egyet a táp és páff kismegszakítók lementek.

    GIGABYTE Superb 460W-as táp volt.

    3 év; 3 hónap; 1 hét; 2 nap-ot működött nonstop (max újraindítva volt)
    (1195 nap)

    szerencsére semmi más nem ment tönkre a gépben
    gondoltam megosztom veletek-e hasznos infót :)
    Kondenzátor száradhatott ki vajon?
  • Blum
    #6752
  • Gyöször
    #6751
    Szerintem ha már szétszedi a tápot, kiműti a ventillátort, lehúzogatja a matricákat a csapágyazásról, esetleg kiveszi a picike zégergyűrűt és szét is szedi kitakarítani, akkor ennél biztosan egyszerűbb beforrasztani egy vadonatúj ventit. Tekintve, hogy végigjátszottam ezt a procedúrát párszor még ifjú koromban és semelyik sem javult meg örökre egy kis olajtól max 1 hétre.

    Szóval szerintem kár vele pöchölni.
  • Blum
    #6750
    A ventilatort igen. Felesleges meglocsolni az egesz tapot
  • uwu420
    #6749
    Ha hangos a táp, meg szabad küldeni egy kis műszerolajjal?
  • franc0
    #6748
    Mire gondolsz?
    Újabban az a trend, hogy hasonló teljesítmény jóval kisebb fogyasztással.
  • Blum
    #6747
    CX430

    Kicsit tobbert van nagyon fasza 550-es FSP Raider is. Kesobbiekre valo tekintettel az talan jobb valasztas lenne.
  • Dave00
    #6746
    Sziasztok, egy e8400as intel procihoz és egy hd4850es vgahoz milyen táp lenne elég?
  • Blum
    #6745
    Jo is az a tap annyiert
  • Calver
    #6744
    na, most dobtam be a gépembe egy FSP550-80GLN tápot, ha jól gondolom nem mai darab, de 6700+posta volt, új, 4 12v-os ág 15 A krafttal, ami nekem bőségesen elég, és perpill... nos, azt hiszem a gépem leghangosabb tagja a vinyóm
  • Calver
    #6743
    20k-s keret azért nincs, még 15k se biztos.
    FSP Raider aranyosnak néz ki, de messze túl sok - a doboz tanulsága szerint 36A kell egy ennél jóval energiazabálóbb cpu-val, net tanulsága szerint egyesek 400-as Corsair illetve FSP táppal használták ugyanezt a kártyát, gond nélkül

    na majd még nézelődök. btw, hang szempontjából melyik márka szokott ideális lenni? Corsair-ről eddig rosszat nem olvastam, Chieftec és FSP-k nem tudom mennyire jók.
  • Blum
    #6742
    A 430-ast bugaztam,nem ezt :D
  • franc0
    #6741
    Értjük hogy neked is ez van, tényleg kurvajó, de te feleennyiért bugáztad. Ennyit nem ér.
    FSP Raider oszt kész.
  • Blum
    #6740
    Udv!

    Ha van ra keret akkor vedd ezt es akkor egy par evig tap kipipalva.

    Seasonic