6979
Melyik tápot?
  • ChuckYeager
    #6819
    Fx-6300
    M5A99X asus alaplap
    8GB Ram
    Ati7790 1GB
    CHIEFTEC 500W iArena
    WD 1TB RED 7200rpm
    + egy DVD iró/olasó

    Akkor szerintetek ez a táp elbírja ezt a konfigot??
    Még + egy SSD-n gondolkodok.
    Azért csak egy Chieftec még ha iArena-is?
  • Gyöször
    #6818
    Meg kellene nézni, hogy másik sata áramkábellel mit produkál a wincsi. Régen az ócska/olcsó tápegységekre rakott molex csatikkal voltak ilyen bajok.
  • Blum
    #6817
    Kivalo hardver csak nem rendszernek. Kifejezetten 24/7 mukodo rendszerekbe gyartottak. (pl. biztonsagi kamerak felveteleit rogziteni,szerver,stb...)

    Ettol fuggetlenul persze nem kene tonkremennie attol,hogy raktal ra valamilyen op. rendszert. Egyszeruen csak nem a legjobb valasztas OS vinyonak hasznalni.
  • ChuckYeager
    #6816
    A WD RED-el mi a baj?
    Csak jót halottam róla!
  • Blum
    #6815
    Udv!

    En eloszor kozvetlenul a HDD meghibasodasara gondolnek,a tapot csak akkor vonnam be a buliba ha a csere lemez is hasonlo tuneteket produkal (ugyanarrol a tapellatasrol).

    [WD RED lemezre rendszert rakni nem volt a legjobb otlet...]
  • ChuckYeager
    #6814
    Üdv!
    Problémám:a HDD időközönként felpörög (kb mint induláskor) és olyankor kattogó hangot ad ki (mint régen a floppy-k hoz hasonlóan) ilyenkor megfagy a rendszer ,van hogy újra indul,van kék halál,van hogy csak fél perc múlva tovább megy.Ilyenkor a HDD mindig szenved kattog,felpörög.
    Mi lehet a baj?a tápra gyanakszom

    Fx-6300
    M5A99X asus alaplap
    8GB Ram
    Ati7790 1GB
    CHIEFTEC 500W iArena
    WD 1TB RED 7200rpm
    + egy DVD iró/olasó

    pls help!!!
  • Blum
    #6813
    Oszinten szolva nem hallottam meg a markarol es nem is igazan talalok rola semmi infot,ugyhogy en inkabb hanyagolnam.

    10k koruli osszegert mar lehet talalni ertelmes tapegyseget (Chieftec,FSP,stb) de ez nyilvanvaloan attol fugg,hogy milyen gephez keresel tapot.
  • DIESEL DOG #6812
    Szvsz nem a legmegbízhatóbb márka. FSP, Corsair, Chieftec, Seasonic, Gigabyte javasolt leginkább...
  • Sturm44
    #6811
    Sziasztok!
    Mi a véleményetek egy bizonyos AB power márkáról PC tápegység kategóriában?
  • Zsolt80
    #6810
    köszi
  • Blum
    #6809
    Eleg
  • Zsolt80
    #6808
    sziasztok
    Asrock sFM2 FM2A75 PRO4-M alaplap
    AMD Dual-Core A6 6400K
    4GB 1600MHz DDR3 RAM
    MSI GeForce N650-1GD
    ehhez elég 1 chieftec 450w tápegység?
  • kidboy
    #6807
    köszi ;)
  • Blum
    #6806
    Haznak mikoze a taphoz?

    Btw,en szemely szerint FSP-t ajanlom.
  • kidboy
    #6805
    Üdv. CM HAF 932 Advanced házba milyen tápot ajánlotok?
    CORSAIR HX Series HX650
    COOLERMASTER Silent Pro M2 620W RS620-SPM2E3-EU
    FSP Aurum Gold 550M

    konfig ez lenne:
    ASROCK Z87 Extreme4
    CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 CMZ8GX3M1A1600C9
    WD 1TB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD1002FAEX
    DELL U2312HM Fekete
    INTEL Core i5-4670K 3.40GHz 1150 BOX
    Noctua NH-D14
    SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW
    COOLERMASTER RC-932-KKN5 HAF 932 Advanced
    FSP Aurum Gold 500W
    AMD Radeon R9 290X
  • Blum
    #6804
    Akkor Thermaltake vagy Chieftec iArena,bar az iArena szinten nem az a must have kategorias tap.
  • Livius
    #6803
    Mondom, nem én fiezetek érte, és akinek kell, új kell!
  • Blum
    #6802
    Tenyleg nem ertem,hogy mi a logikus abban,hogy veszel egy eros kozepes minosegu tapot amiben sokkal jobban benne van az elromlas faktor,mint egy ugyanannyiba kerulo,garancias!!! csucs minosegu tapban. Ez a Seasonic az alapja nagyon sok,mar evek ota bizonyito,legendasan megbizhato modellnek.

    A hirdeto amugy nagyon megbizhato,a forum megfelelo temajaban utana lehet jarni,nem ver at. (Nem reklam,csak ugy mondom)

    A TT-ben amugyis 8cm-es venti van,az meg nem arrol hires,hogy halk :)
  • Livius
    #6801
    Használt táp nem érdekel, nem én nekem lesz a táp, így csak új kell, teljes garanciával. Ha a THERMALTAKE LitePower W0311RE 430W legalább annyira megbízható hogy 300W-ot hoz és nem egy hulladék a belsője, ami majd szétfüstől vagy ciripelget, akkor gondolkodok hogy ő lesz a választás, mivel sok más jóhírnevű nincs iylen árban.
  • Blum
    #6800
    Ugy alapbol ez egy jo tap,egy regi gepet problema nelkul kiszolgalna evekig is. Pusztan azert mondtam,hogy nem szabad megvenni,mert a hatasfoka nem az igazi es ugyanaz a regi szerias belso van benne,mint az elozo modellekben,csak atmatricaztak. (Es igazabol "csak" 350W-os)


    De ha tenyleg megakarod magadat kimelni a sz*pastol,akkor LINK

    Hasznalt,1 ev gari,SEASONIC!!!!
  • Livius
    #6799
    De tényleg érdekelne, hogy minőségileg ennyiért mit érdemes venni, mert már a második tápot kell a kukába dobni ebből a gépből.
  • Blum
    #6798
    Ahhoz teljesen jo. Azt hittem komolyabb gephez kell.
  • Livius
    #6797
    Csak új garanciális érdekel, 8 ezer forintért kb. Egy régi P4-es konfighoz kéne, akár 350W-os is jó lenne.
  • Blum
    #6796
    Nem szabad megvenni.

    Tegyel hozza egy kicsit es vegyel egy FSP Hexa-t (rovidek a kabelei,nagyobb hazba nem jo valasztas!) vagy hasznaltan egy Corsair VX450-et. (Elpusztithatatlan Seasonic belso,jo sok hosszu kabel es van belole hardverapron annyi mint a szemet)

    Szerk.: Esetleg 7-8k korul Seasonic SS400-ET,szinten hardverapron. Ez is jo vetel.
  • Livius
    #6795
    Ez a THERMALTAKE LitePower W0311RE 430W táp megbízható, milyen minőségű?
  • Blum
    #6794
    Nem er meg +15k-t az FSP-vel szemben.
  • besodrom
    #6793
    Enermax Platimax 600W... :)
  • Blum
    #6792
  • FlyHigh
    #6791
    Amúgy, aki feltétlenül közel 40k-t akar költeni tápra és kell ekkora teljesítmény annak a Seasonic G 650-et ajánlanám, single rail, gold, moduláris és bombabiztos, a legtapasztaltabb GYÁRTÓCÉGTŐL.
  • FlyHigh
    #6790
    De miért? Egyrészt nem gyártó, ami nem volna baj, de legalább jó ajánlat lenne. Meg egy egy kártyás rendszerhez minek ekkora powa, főleg ennyi 12v ágon? Nem áll össze a kép nekem.
  • Mozes
    #6789
    Ahogy kicsit lentebb írtam, én ezt venném: BeQuite STRAIGHT POWER 680W CM.
  • Lacika 79
    #6788
    Embörök! I7 4770, Gfx 770, 3 vinyó mekkora tápnak örülne? és ha van számadat, valami minőségi árut is ajánljatok légyszíves! Köszönöm előre is!
  • Blum
    #6787
    hardwaresecrets.com meresei alapjan.

    Felreertes ne essek,jo az a BQ tap is,de ha valasztani kene akkor egyertelmuen FSP
  • Mozes
    #6786
    Azt miből mérted le, hogy nem annyira stabil?!
  • Blum
    #6785
    Abban a tapban FSP Aurum belso van,annyi kulonbseggel hogy a kimeneti oldalon a BQ-ban gyengebb kapacitorok vannak,es terheles alatt messze nem olyan stabil mint az FSP. (Ami amugy egyertelmuen az elbaszott ventivezerlesnek koszonheto)
  • Mozes
    #6784
    Szerintem egyiket se:) inkább a BeQuite STRAIGHT POWER 680W CM-t. Hangja semmi nincsen, nagyon jó a kiszerelése (kábelek, rögzítök, csatlakozók) és atom stabil. Legalább is nekem majd ez a konfigom ezzal a táppal szalad tökéletesen.
  • kidboy
    #6783
    köszi ;)
  • Blum
    #6782
    Boven,nem lesz gond
  • kidboy
    #6781
    Köszönöm! Konfigot elbírja , ha lesz tuning akkor is?
  • Blum
    #6780
    FSP