6979
Melyik tápot?
  • smog15
    #6859
    Sziasztok!

    Kellene egy új táp mert a jelenlegi kicsi. i5 4690, ASRock H97 perfomance fatal1ty lappal és tennék bele egy gtx760 vagy hasonló kaliberű videokártyát. Kérdés, hogy mekkora táp kéne nekem meg milyen márkát ajánlotok?
  • sirpalee
    #6858
    Voltak, azóta váltottam 3x290x-re. Jobban compute-ben (arra is használtam őket), meg játékban is normálisabban szerepelnek.
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2014.09.14. 22:19:39
  • Blum
    #6857
    Nála asszem' FirePro-k vannak CF-ben.
  • MerlinW
    #6856
    1200-1300W? 4 titánt tervezel belerakni?:D
  • sirpalee
    #6855
    Köszi!
  • Blum
    #6854
    Egyertelmuen Enermax.

    Mindket tap remek darab de az Enermax masszivabb, stabilabb. Mellesleg ezeket az i szerias AX-eket meg mindig szidjak mint a bokrot a CorsairLink-es bughalmaz miatt.
  • sirpalee
    #6853
    Sorry.

    Corsair AX1200i versus Enermax Platimax 1350W
  • Blum
    #6852
    Mondjuk pontos tipus nem artana, mert nem mindegy.
    Btw, az Enermax szar tapot meg nem gyartott ellenben a Corsair...;)
  • sirpalee
    #6851
    Megsült egy tápom, nincs raktáron csere, és választanom kell.

    Melyiket érdemes szerintetek? Enermax, vagy Corsair? (ez a két márka van a boltnál ahol szoktam vásárolni, és tudja a megfelelő teljesítményt) A corsair az kb safe bet, de enermaxról nem hallottam sokat. (nem vagyok tápokban jártas) Vélemények?
  • Blum
    #6850
    Letezik.

    6-7k kornyeken semmi ertelmeset nem latok az aquaban

    LINK
  • Skill84
    #6849
    üdv!
    a következő történt velem. valamiért az egyik gépem véletlenszerűen fagyni kezdett.
    próbáltam videokártyát cserélni, maradt a probléma . aztán cseréltem tápot és rendesen kezdett működni minden.
    létezik , hogy egyszer csak feladja a táp?
    a legközelebb hozzám a aqu* bolt van a pólusnál. ajánlanátok onnan valami tápot? 6-7 ezerig.
    a gép : proci intel i3-2100 vid radeon hd 5670 +egy hdd.
  • Gyöször
    #6848
    Megtarthatod, vagy vehetsz kisebb wattszámút is nyugodtan :)
  • skylerke
    #6847
    sziasztok!
    az lenne a kérdésem, hogy a következő konfighoz megtarthatom-e a régi CHIEFTEC CFT-750-14C 750W tápomat, vagy újat kell-e vennem:

    - i5-4440 @ 3.1 ghz
    - asrock b85m pro4
    - kingston 8GB HyperX DDR3 @ 1600Mhz CL9
    - gtx750 ti 2gb vagy gtx750 1gb
    - kingston 240gb ssd
  • MerlinW
    #6846
    Minél modernebb egy PC annál kevesebbet fogyaszt:)
  • Blum
    #6845
    Boven eleg lenne az XFX. A Hexa is megbirkozna vele de gyalazatosan rovidek a kabelei,ugyhogy inkabb a Raider 550-et ajanlanam ami egyebkent belsoleg is jobb a Hexanal. Meg az XFX-nel is.

    Miert furcsa,hogy egy ilyen gepnek eleg a 450-es tap?
  • Holy Shit
    #6844
    Sziasztok!
    Egy i5 2400
    asrock b75 pro3
    kingmax ddr3 1333 8gb
    gtx 660
    mellé milyen tápot vegyek?
    FSP HEXA 500W-on vagy XFX 450W-on gondolkozok(elméletileg az xfx is elég lenne neki de furcsának tartom)
  • MerlinW
    #6843
    Vettem egy ilyet. Nem bántam meg. 5 év gari, 14 centis venti, 0 azaz nulla hangja van, sok jó minőségű megfelelően hosszú kötegelt kábel (moduláris), Gold minősítés és még szép is. 650W-ra ugyan baromira nincs szükségem, de ár/érték-ben ez érte meg a legjobban. Ja és van benne anyag, 2 és fél kg. a kütyü xD
  • TomStorm
    #6842
    Inkább veszek újat.Viszont csak helyileg még ma kell max 5.000 ft-ért mivel tényleg sürgős.
    Ezek vannak biztosan:
    -M-TECH Tápegység 500W, 12cm, 20+4
    -AKYGA Tápegység 400W, 12cm, 20+4
    -RPC Tápegység 500W 12cm 20+4 CE
    -HKC Tápegység 400W, 12cm, 20+4

    Semmilyen más márkás táp nem jöhet szóba mert most nincs rá keret.
  • Gyöször
    #6841
    Szedd ki a tápot és dobd el. Borzasztó rossz a kép, de szerintem ez a PFC áramkör. Nem ástam bele magam ezért nem tudom mit szólna hozzá a táp ha kivennéd. Passzív PFC-sből még esetleg, de ez Aktív PFC-nek tűnik, ha tényleg az.

    És ha büdös akkor már túlérett a táp, el kell szállítani egy elektronikai hulladékot átvevő helyre, különben minden másodpercben a konfig életét kockáztatod.
  • TomStorm
    #6840
    Üdv.
    Azt szeretném kérdezni,hogy ha kiszedném ezt a sárga szinü azt hiszem valami szűrő lehet(képen látható elkezdett megégni nagyon büdös)Kép akkor működik tovább a táp gond nélkül?Ja és,hogy szedem ki ha ki szabad simán levágom?
  • ewuk
    #6839
    Basszus, tök ugyanezt kérdezték alattam, szerkeztés gomb meg nincs, tekintsétek semmisnek a kérdésme, és bocsi!
  • ewuk
    #6838
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy egy amd fx6300, 8 giga ram, két sata vinyó, egy dvd-rom és egy nvidia 660gtx-hez elég egy chieftec iarena 500w-os táp? Választ előre is köszönöm!
  • Blum
    #6837
    Valoszinuleg eleg lenne,de en szemely szerint jelenleg semmilyen also-kozep kategorias Chieftec tapra nem biznek egy ilyen kaliberu gepet.

    Ezt a TT tapot en nem vennem meg,bar alapvetoen egy jo felepitesu tap de a lejjebb felsorolt 3 tap mindegyike sokkal jobb mint ez a Thermaltake.
  • A Kaszas
    #6836
    hello

    köszi a választ. még annyi hogy a mostani 450-es chieftec nem lenne elég? én ezt néztem ki 15 ezerért.
  • Blum
    #6835
    XFX Pro 550W
    FSP Raider 550W
    Corsair CX500M
    Corsair CX600M
  • A Kaszas
    #6834
    Hello

    core i7 4771 procihoz és gtx 760 videóhoz milyen táp kellene kb 15-20 között?
  • Blum
    #6833
    Seasonic S12II 430-as tapomban elkezdett ciripelni a venti. (Soha nem ertettem,hogy ezeket az ADDA ventiket miert Istenitik annyira,Chieftec tapegysegeimben is elkezdtek ciripelni) Sehol nem talalok infot arrol,hogy a benne talalhato venti forrasztva van-e vagy egy sima csatlakozoval van megoldva a csatlakoztatas.

    Tud errol valaki-valamit mondani?
  • DIESEL DOG #6832
    Lehet hogy csak valami rezonál. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Ellenőrizd első körben hogy a tápegység megfelelően van-e rögzítve, illetve azt hogy a tápban lévő venti megfelelően rögzül-e a helyére.
  • SirAlo
    #6831
    Hello van egy 550 wattos corsair tapom , meg szinte uj nemreg vettem, alap jaraton szinte hangtalan de mostanaba van hogy neha elkezd hangosabban bugni, igy se kifejezetten hangos de hangosabb mint alap jaraton, ha csapok egyet arra a reszre ahol a tap van elhalgat ujbol, szerintetek mi lehet a problema? Ilyen problemaval cserelik gariba?
  • zsakosfrodo2
    #6830
    Köszönöm a gyors választ, a Corsair-es nem tűnik rossznak. :)
  • DIESEL DOG #6829
    Attól is függ hogy mennyit szánnál rá. Ha valóban nagyon halk PSU-ra vágysz akkor az többnyire zsebbenyúlós, és légkavaró nélküli. Bármilyen tápegység amiben van ventilátor annak mindenképpen lesz valamennyi zaja.

    Egyébként ez nagyon ajánlott (ventilátor nélküli):

    FSP Aurum Xilenser 400W

    Illetve olcsóbban ugyan, de ventilátorosak:

    Be Quiet! System Power 7 450W
    Corsair VS Series 450W
  • zsakosfrodo2
    #6828
    Sziasztok, 400-450W-os tápból tudna valaki ajánlani egy olyat, ami nagyon halk? Azon van a hangsúly hogy halk legyen. Előre is köszönöm!
  • vicktory
    #6827
    Köszi a segítséget a választásom Coolermaster Thunder lett.
  • DIESEL DOG #6826
    Az említett konfiguráció mellé én ezeket javasolnám:

    FSP Hexa 500W

    Corsair VS Series 650W

    Coolermaster Thunder 500W

    Gigabyte SuperB E570W
  • vicktory
    #6825
    Szia a konfigom Asrock Extreme 4 Amd A10 5800Black Edition Memória Kingston 8Gb 1333Mhz Merevlemez 1.5 Tb és 2Tb Seagate Lg DVD Író és a tervezett Sapphire Amd R9 270X 2Gb.Most egy Kolink 500W-os táp van a gépemben.
    10-13 ezer forintot szánnék rá.Segítségedet meg köszönöm.
  • DIESEL DOG #6824
    Szia! Nagyjából a HKC-vel egy kalap alá vehető, nem igazán ajánlott. Mondj egy maximális ráfordítható összeget és azt hogy milyen konfigurációba kellene. :)
  • vicktory
    #6823
    Sziasztok a coolink tàpokról mi a véleményetek?
  • Blum
    #6822
    Mert az iArena valoban nem tartozik a legjobb tapok koze. Jobban jartal volna egy CTG szerias Chieftec tappal.
  • ChuckYeager
    #6821
    Ok csak mivel a most már a tápról van szó azért írtam ide.
    Akkor miért szidja mindenki a Chieftec iArena-t??
  • Blum
    #6820
    Elbirja,de lehetoleg csak 1 topikba irj....