6979
Melyik tápot?
  • Atti10
    #6539
    Üdv.!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy haveromnak akarok gépet összeállítani olcsón. Lesz benne egy 2 ghz-es dual core cpu, 2gb ddr2 ram és egy HD 3870-es VGA. Ehhez elég egy Chieftec 350W-os tápegység?
    Köszi
  • TheLostOne
    #6538
    Hello, ma vettem észre, hogy a tápom P2 csatlakozójának a +12V érintkezőit körülvevő műanyag el van barnulva, illetve a kábel is meg van sötétedve ahol kijön a csatlakozóból kb 1 cm hosszan.

    Megnéztem jobban, és láttam, hogy mindkét érintkező szét volt kicsit nyílva, próbáltam rajta összébb feszíteni, de ki is törött 1-2 darab a műanyagból ahogy feszegettem, szóval biztos hőhatástól barnult meg, nem pedig rozsda(vicces is lenne).

    Ami gyanús nekem, hogy a 2 testkábelnél semmi elváltozás, igaz azoknak az érintkezői érdekes módon nem voltak szétnyílva.

    Ha jól sejtem a nem megfelelő érintkezés miatt alakulhatott ki hőhatás, ami szép lassan elbarnította, és elette a műanyagot, illetve a kábel szigetelését.

    Szerintetek is ennyi lenne csak a probléma, vagy esetleg valami komolyabb oka lehet? Érdemes lenne levágnom a csatlakozót, és tenni helyette egy másikat, vagy hagyjam amíg bírja?

    Maga a táp amúgy egy 450W-os Chieftec, ráadásul a jobbik fajtából(Delta), most lesz 5 éves, de eddig semmi probléma nem volt vele, most sincs semmi jele akármilyen elektromos hibának, csak meg van barnulva a csatlakozó meg a kábel azt kész.
  • DarkSl4yer
    #6537
    Mind1, már tárgytalan.
    Azóta megoldódott.
  • Ari18
    #6536
    Egyet kellett volna visszaolvasnod.
    6534
    6533
  • DarkSl4yer
    #6535
    Sziasztok!

    A HKC usp 7630-am 3 napja irtózatosan ciripel.

    A hangjától már a falra tudnék mászni, meg így nem is bízok már benne +gari sincs már rajta, esélyes egy új táp.

    Tudnátok ajánlani egy megbizható tápot?

    a Konfigom:

    -Gigabyte GA-MA790GP-DS4H
    -Sapphire Radeon 4870 512mb
    -Amd Phenom 9850
    -2x2gb Kingston
    -WD 600gb
  • [HUN]FaTaL
    #6534
    400as fsp vagy giga superb 460 (ebben is 400as fsp bél van)
  • Ari18
    #6533
    EZ simán elég hozzá
  • amdopteron
    #6532
    jah igen a pcx oldalán nézze már valaki ha nézzi mert ott tartoznak!
  • amdopteron
    #6531
    halle valaki segítene melyik tápot javasolná a következő konfighoz.

    6gb ddr2ram geil
    asus p5ql pro
    Q8400
    3 vinyo sata 1 dvd
    ati 4890 xfx
  • Baelint
    #6530
    Köszi, akkor lehet, hogy bepróbálkozom egy ilyennel :)
  • Solten
    #6529
    Hi, Magyarorszagon nehezebben beszerezhetok, de jo cucc.
  • Baelint
    #6528
    A Be Quiet!-tápokról valami vélemény/tapasztalat?

    Konkrétan erre lennék kíváncsi.

    Tudom, hogy sok az 530w, de csak ezt tudnám szerezni elég jó árban :)
  • blackcalibra
    #6527
    Köszönöm!
  • [HUN]FaTaL
    #6526
    Elég egyébként, de inkább #6525.
  • Solten
    #6525
    Hi.: link.
  • blackcalibra
    #6524
    Remélem gyorsan tud valaki tanácsot adni.
    Úgy néz ki halódik a tápventim(Lc Power), de már amúgy is nagyon ért a csere, nem nagyon vagyok nyugodt amíg nem egy jó táp van a gépben.
    Ez a táp 420-as.

    Most hirtelen(hétvége miatt most kellene másik)
    egy FSP 400W-os lenne valamivel 10k alatt (8 valamennyi talán), az a kérdés hogy elég lenne-e.

    A gép:
    CPU QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz

    memória 4096 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

    Videokártya ATI Radeon HD 5770 (1024 MB DDR5)

    Egy WD 640-es Green vinyó.

    Tervezem a közeljövőben valamikor még ram és esetleg másik vinyó vásárlását.
    Egyelőre tehát most elég-e, és esetleg a majdani változtatásokkal mennyire állná meg a helyét a 400-as FSP táp.
  • Solten
    #6523
    Eleg lesz egy 95W-nek, elvileg a 140-es CPU-khoz talaltak ki ezt a 8-ast, illetve erosebb tuninghoz.
  • Gyöször
    #6522
    Erre én is kíváncsi lennék, mit lép rá az alaplap, ha csak 1 4eset dugnék rá.

    http://www.amazon.com/6IN-Atx-Eps-Power-Adapter/dp/B002O21XHQ/ref=pd_cp_e_3_img
    Nekem ez a legszimpibb megoldás, de van egyszerűbb is:
    http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitogep_alkatresz_kiegeszito/tapegyseg/szamitogep_tap_atalakito_4_pin_8_pin_atx_adapter_1439593472.html
    Nem tudom hogy vannak kiosztva a táp 12V-os ágai, ha van olyan molex ami másik ágon van az ATX12V 4 pinestől, akkor az első a nyerőbb.

    Persze lényeges, hogy a táp se egy hulladék kategória legyen..
  • lllama
    #6521
    sziasztok

    van egy alaplapom amin 2x4 pin -es 12V -os csatlakozó van. A kérdésem hogy működne-e csak egy 4 pin -es csatlakozóval, illetve lenne-e ennek valamiféle teljesítménybeli kihatása a proceszsorra? (core i5 3.1Ghz max.95W)
  • Solten
    #6520
    Hi.: link.
  • ipone23
    #6519
    sziasztok!
    most fogok összerakni egy képet, ezekkel:
    alaplap: ASUS P7P55D-E
    videókártya:GIGABYTE GV-R697D5-2GD-B HD6970 2GB PCIE
    memória:KINGSTON HyperX 8192Mb DDR3 1333Mhz CL9 Blu KIT
    proci:INTEL Core i5-760 2.80Ghz 1156 BOX
    a kérdésem az lenne, hogy milyen tápot ajánlanátok hozzá? mondjuk egy 500wattos fsp elég lenne? vagy inkább 600w? a válaszokat előre is köszönöm.
  • ates84
    #6518
    ugyan! csak egy kis forrasztás semmi komoly :)
  • Solten
    #6517
    Jo cucc, nem tudom erdemes-e egy jofele PWM-es ventit szetbarmolni e celra... :)
  • Gyöször
    #6516
    Nemrég egy revoltec ventit vettem a vinyók elé, 8 centis, air guard a becses neve. Alaból kötni akartam át 5 Voltra, de mondom megnézem mennyire hajazza a rakéta porszívót 12V-on. Leesett az állam hangja nincsen. Bezzeg a 8 centis Zalman az 'oszt adja neki..
    Eztán csak revoltec.
  • ates84
    #6515
    És EZ vajon elég lenne?
  • Solten
    #6514
    Nem fog max.-on porogni. De kell bele egy erosebb venti, az 1200-es nem biztos hogy eleg.
  • ates84
    #6513
    Az nem hangos?
  • Solten
    #6512
    Nm. Pl.: Zalman ZM-F3
  • ates84
    #6511
    Köszi!
    És szted milyen ventit lenne érdemes beleszerelni?
  • Solten
    #6510
    Hello. Feszultseg alapjan szabalyozza a ventit, nem fog(nak) max.-on porogni, de ha azon porognenek az se lenne katasztrofa szvsz (1200 rpm), sokkal erosebb ventiket tesznek a tapokba (2000-2200 rpm).
  • ates84
    #6509
    Sziasztok!

    Elkezdett zörögni a táp ventim.
    Táp: Gigabyte Suberb 460w

    Ebben a tápban elvileg egy 2 pines 12 cm-es cooler van.
    Ezeket a ventiket néztem ki:
    LINK 1
    LINK 2

    Mivel csak 2 pines a csatlakozási lehetőség a Gigabyte tápban, így ha összeforrasztom, akkor max. RPM-en fog pörögni az új venti?

    Esetleg van jobb javaslatotok ventit illetően?

    Köszi előre is
  • Fapuma1977
    #6508
    Még vmit találtam a Zotac GTX 470 dobozán.
    With a minimum 12V current rating of 38A.
    Ez mit is jelentene?Az FSP 700-as tudja ezt vajon?
  • Solten
    #6507
  • Gyöször
    #6506
    http://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY

    Nézd meg ezt a kis vidit. Alatta vannak kommentek, léteznek emberek akik e táp mellett érvelnek, de azért akad olyan is, aki leírja, hogy a 3adik döglött be neki stb.

    Ha azt veszed amit Solten ajánl, nem lősz mellé :)
  • Fapuma1977
    #6505
    Akkor szerinted is a táppal lehetett a bibi???!!!
  • Solten
    #6504
    "Gondolom a szutttyi noname-k nem adnak le ennyit stabilan.Ez lehet a baj szerintetek????"

    Pontosan, egesz pontosan nem adjak le azt a W mennyiseget ami a matricajukon szerepel. A 12V-os agakat kell nezni, ezekben egy minosegi 400-as is eros. Eleg lesz neked valami jofele, 500-as/550-es tapegyseg:

  • [HUN]FaTaL
    #6503
    Minőségi 400W bőven elég.
  • Fapuma1977
    #6502
    Csakis akkor "gyuladt" ki a gépem amikor a videókártya vett volna fel róla gondolom nem kicsi áramot.Tehát csakis akkor halt be minden amikor játszottam,amikor komolyan igénybe lett volna véve a rendszer.Létezhet ilyen????
  • Fapuma1977
    #6501
    A Zotac GTX 470 dobozára az van feltűntetve h min. AC Power 550W.Gondolom emiatt égtek le a noname 550W-osak.Bekapcsoltam,minden tökéletes volt,szépen halkan ment a masina majd egésznap de amikor este Mondom a család nyugalomra tért és akkor apa elmegy a harctérre,10 percig bírta a gép és furcsa szag terjenget a szobába,mintha vmi odaégett volna.Szombaton még azt gondoltuk h biztosan vmi szar tápot sikerült kifognom.Vasárnap telcsi hozták és a HKC táp helyett egy M-Tech 550W szereltek be.Ismét szépen kettyegett egész nap,este ismét játék volt és ujra ugyanaz.Na itt kezdtem már pipa lenni és gyanakodni a W számra.Néztem a videokartya dobozát és ott van feltüntetve h min 550W.Gondolom a szutttyi noname-k nem adnak le ennyit stabilan.Ez lehet a baj szerintetek????
  • Solten
    #6500
    A 700-as tul nagy lesz.