6979
Melyik tápot?
  • [HUN]FaTaL
    #6499
    Nem kell 700as, bőven elég 400as FSP.
  • Fapuma1977
    #6498
    Leteszteltek mindent és a táp halt be harmadjára is.Most rendeltunk bele egy FSP 700-ast.Az már akkor jó bele nem egy ilyen konfighoz??
  • Solten
    #6497
    Hello. Ahol vetted: kozold veluk hogy szeretnel vegre egy markas, ertelmes tapegyseget, nem pedig hulladekot. A HKC a kukaba valo nem arra hogy egy gepet mukodtessen. Lehet hogy hazavagta az alaplapot vagy a videokartyat.
  • Gyöször
    #6496
    Ha garanciás a táp, akkor nincs semmi baj, cserélgessék csak nyugodtan.
    Abba az alaplapba még lehetne rakni egy másik gtx470et, azzal még királyabb lenne, mert ha épp füstöl a táp, akkor a két kártya közül ki tudnád szűrni, hogy melyikkel rosszabb a helyzet.

    Vagy esetleg visszaolvasol itt max 2 oldalt...
  • Fapuma1977
    #6495
    Sziasztok!
    Az a problémám h már a második tápot fogyassza el a zsír új gépem.HKC vagy mi és 550W.Minden tökéletesen ment mindkét alkalommal de amikor nekiálltam játszani 5-10 perc és szaga volt a gépnek és ennyi.Áramtalanítottam es amikor ujra bedúgom,Bekapcsolom és indítanám , egyet villanik Es nem indul el.
    A config: asus p7p55 azszem i5-ös procival,8gb memória HyperX, Zotac GTX470-es videokari,500gb vinyo.
    Mi a franc lehet a baj?? Ahol vettem és Összerakták az egy PC bolt+szerviz.Azt mondták h vagy alaplap v videokartya a szar valószínű.Minden vadi új volt.Mi lehet a baj????
    THX
  • Solten
    #6494
    Aranyos tápsorozat az FSP-től



    Belsovel kisse sporoltak:



  • Solten
    #6493
    Hi. Siman.
  • doch
    #6492
    sziasztok!
    egy ilyen konfigot elbírna egy GIGABYTE Superb 460W-os táp?
    Intel core2duo E7400 2.8 GHz
    4GB DDR2 RAM
    Nvidia GT9500 1GB video
    HDD:
    WD 500GB
    WD 1TB

    köszi!
  • balint1111
    #6491
    Akkor jó:D
    Amint tudom mindenképp cserélem.
  • [HUN]FaTaL
    #6490
    Borzalmas, talán még a Codegennél is rosszabb.
  • balint1111
    #6489
    B.Ú.É.K.
    A Gaba táp mennyire számít rossznak?(400W-os)(tudom hogy rossz minőség)
    Sajnos még ilyenem van.
  • Solt
    #6488
    Köszi! Egyelőre nincs több kérdésem! :D Majd a konkrét rendelés előtt majd még belinkelem miket találtam a lentiek alapján!
  • Solten
    #6487
    Nem rossz, megbizhato.. Jo aron szinten ki lehet fogni Seasonic beles, modularis Corsairt. Pl.: link.
  • Solt
    #6486
    Az FSP-vel tisztában voltam! :D És milyen ez a AcBel? Jófajta? Már csak a Corsair maradt ki... csábító az a 7 év garancia.
  • Solten
    #6485
    AZ FSP-nek FSP (), ennek a CM-nek pedig AcBel Polytech (a CM-ek nagy resze AcBel beles).
  • Ari18
    #6484
    CM-ben, ha jól emlékszem CWT-bél van, ami szintén nagyon jó.
  • Solt
    #6483
    Én is így éreztem, de megnyugtatóbb kérdezni! :)) Majd a pénztárcám eldönti, Seasonic, vagy FSP legyen az "áldozat"... :)

    Mondjuk a Corsair 7 éves garanciája is jól hangzik... ennek és a CM-nek milyen belseje van?
  • Solten
    #6482
    Elég.
  • Solt
    #6481
    Oké, megint tanultam valamit! :)

    Már csak annyi, hogy a jövőt tekintve elég a 600W, vagy inkább legyen nagyobb? Max 6990-ben gondolkozom, CF tuti nem lesz...

  • Solten
    #6480
    Figyelj, ket etalon van a tapegysegek kozt: Enermax, Seasonic. A poen hogy az XFX is 25 korul volt kaphato az iponon. Mindenesetre kituno cucc az FSP is, es 22-23k-ert remek vetel az FSP Everest 85Plus 600W (az aranak csak most neztem utana).
  • Solt
    #6479
    "Seasonic beles" És az jó nekem? :))

    Az ára már picit húzós... megéri a felárat mondjuk a 600-s FSP-hez képest? Az 20ezer körül volt Iponon...
  • Solten
    #6478
    Igen, Seasonic, es van benne anyag: link.
  • Solten
    #6477
    Udv Solt ur, a kinezete most ne foglakoztasson, kegyetlen jo cucc: link. Ha minden igaz, Seasonic beles... :)
  • Solt
    #6476
    Jól hangzik...

    Én EZT és EZT néztem eddig...
  • franc0
    #6475
    Corsair HX650 esetleg?
    7 évig nem kell tápra költeni, ugyanis ennyi rá a garancia.
  • Solt
    #6474
    Üdv Urak!

    Van egy 400-s FSP BluestormII-m, amit sajnálatos módon lassan nyugdíjaznom kéne...

    Mindenképpen valami minőségi tápra szeretném lecserélni, ami kiszolgálna mondjuk egy 5970-t, vagy esetleg egy 6990-t majd... no meg ugye jó pár évig megint nem szeretnék tápra költeni...

    Milyen, és mekkora tápot javasolnátok? Kikötésem még annyi lenne, hogy a vezetékei leszedhetőek legyenek... ( moduláris? )
  • ibrik
    #6473
    Van a gépemben egy pár éves táp, amellyel eddig semmi gond nem volt, de most kb. 2 napja valami gyors kattogó zaj jön belőle.
    Először azt gondoltam, hogy a ventilátora ér bele valamibe, de barbár módszerrel egy kis csavarhúzóval benyúlva megállítottam a ventilátor forgórészét, de a kattogó zaj úgy sem tűnt el.
    Más mozgó alkatrész nincs benne, így valószínűleg valamelyik áramköri elem adja ki magából azt a zajt.

    Szemmel láthatólag eléggé poros belülről a táp. Esetleg okozhat valami ilyesmit a por, és ha szétszerelném és kitakarítanám, akkor megszűnne a zaj?
    Találkozott valaki már ilyesmivel?

    Vagy ennek semmi köze a porhoz, hanem valamelyik áramköri elem halódik benne?
  • Küldönc
    #6472
    Jakuza!
    Tudnál segíteni a "Videókártya gondok" Topikban? előre is köszönöm
  • Jakuza001
    #6471
    Azert ne keverd ossze a szezont a ...
    Az egy high kategorias 80+os tap volt a gyartotol es az is kepes volt a szetesesre. Inkabb kihagynam a sima 9k-s 700as wattos sima tapokat, mert azok olyanok is az aruk jol jelzik.

    Amugy azt irjak rola hogy 55-60%os a hatasfoka ez el is arul rola mindent.
  • Solten
    #6470
    Amugy belinkelhetted volna az egesz tesztet (link):

    "My first Hipro unit came looking to put on a good show, and ended up making a mostly good impression. Voltage stability was very good for a cheaper group design, ripple suppression was adequate to very good, and the unit is in general very good at its price point."

    Szoval megbizhato cucc (Teapo kondik), az egy dolog hogy hullanak belole az alkatreszek... :DD Ami nem mervado egy tesztpeldanynal, mert kezrol kezre jar, az allando szallitas-razkodas miatt megserulhet, stb.
  • Jakuza001
    #6469
    loose pins means loose heavy PFC coil - not so good for long term reliability





  • Jakuza001
    #6468
    Neztem en is a tesztet rola, majd visszakeresem neked, ahol a csatlakozo femtuskek a gyerek kezebe maradtak teszt kozben :D
  • Inquisitor
    #6467
    Azért ne keverjük már, a GigaByte NEM a GHN szériát tartalmazza, hanem egy másik, kevésbé jó belsőt. És pont hiányzik róla pár csati ami nekem kéne.
  • Solten
    #6466
    "Hipro 700Watt ? Az vajon milyen lehet ? Biztos valami bovli kategoria."

    Nem egeszen: link. Amelyekre 3 ev garit adnak, azokat be lehet vallalni ebbol a markabol.

    A 460 Superb meg egy FSP400-60GLN belre epul.
  • [HUN]FaTaL
    #6465
    Semmi gond a Hipro tápokkal.

    Mitől jobb egy 400as FSP a 400as FSP beles gigabytenál?:D
  • Jakuza001
    #6464
    Hipro 700Watt ? Az vajon milyen lehet ? Biztos valami bovli kategoria.
    En az ilyeneket messzirol elkerulnem.

    Inkabb veszek 400 wattost pl FSP FSP400-60GHN-t, az tuti nem bovli es a 400 wattot leadja biztosan sot, joval felette se hal le. Jobb a gigabyte 460asnal.

  • MerlinW
    #6463
    Az "én" tápom (FSP Everest 500W) pl moduláris, 8 kábelcsomagot lehet beledugni 2-4 véggel, és 10-12 csomagot adnak hozzá mindenféle variációban. Ennél többet nem lehet elvárni:) 20k körül van az ára.

    Main connector 20+4PIN
    4Pin+12V Power Connector 4PIN/8PIN
    4Pin Floppy Connector 1
    S-ATA Connector 5
    4Pin Connector 6
    PCI-Express Connector 6PIN,6+2PIN


    Képes leírás és bemutató


  • Solten
    #6462
    Olcso alatt mit ertesz? Vagyis mennyit... :)
  • [HUN]FaTaL
    #6461
    Giga Superb 450? Van rajta 4 sata, pcie 16pin, 20+4 tű, igaz sajna molex is bőven.
  • Inquisitor
    #6460
    Nincs valami olyan olcsó, de megbízható táp, ami halk, 12-14centis hűtője van, és rajta van minden csati amire szükség van, de nincs tele Molex-el, ami már alig kell?
    Amit ajánlgatni szoktak, azokon nincs 2x4-es CPU csati (se), alig van SATA csati, kis szerencsével talán 1db PCI-E csati ... Vagy simán nem gyártanak ilyenekt, csak 600-2000W méretben és/vagy atomdrágán? Emlékszem régen a Chiefteknél is csak az 550W-tól fölfelé volt normálisan megcsinálva. :(