6979
Melyik tápot?
  • franc0
    #6579
    Ez jó lesz.
  • bullseye9
    #6578
    Elsőre ezt találtam, remélem, találsz használhatót a cikkben, vagy a kommentekben:

    Mire elég 600w? //ph cikk
  • Solt
    #6577
    Üdv Urak!

    A biztonság kedvéért csak lecserélném a tápomat... ( megizzad szegény 400W-s FSP BSII a moddolt 6950 alatt! :D )

    Viszont, ha már cserélek, akkor elgondolkoztam azon, hogy előre kéne tekinteni, és már úgy választani, hogy ha esetleg elkap a CF láz, akkor a táppal már ne legyen gondom.

    Egy moddolt 6950 CF-hez mégis mekkora tápban gondolkozzak? Elég a 600w?
  • TheLostOne
    #6576
    Hi, olvasva a topicot eszembe jutott, hogy már 5 év körül van a GPS szériás Chieftec tápom (450W).

    Mennyit jósoltok még neki, továbbá bírna egy mai újabb erős konfigot még?
    Most az N0-ás Prescott 3,85-ön meg se kottyan neki G71-es VGA-val, meg jó sok drive-al, atomstabil, soha nem volt még vele gond.
  • Puhos
    #6575
    Szia!
    Tessék.
  • szobipeet
    #6574
    És a CM?
  • tmisi
    #6573
    A Superb már nem annyira ajánlott táp /régebbi FSP bél van benne/, nálam megdöglött egy, de ez tudom nem jelent semmit.
    Egy FSP APN, SAGA II vagy valami a CHIEFTEG CTG szériából elég lenne 400W-os is.
  • szobipeet
    #6572
    Sziasztok
    Cooler Master Elite 500as táp mennyire jó? Jobb mint egy giga superb 460? gtx 560at meg 4 magos phenomot elbírná bármelyik is szerintetek? Előre is köszi!
  • carcass69
    #6571
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy a gyerek gépén bekapcsoláskor a következő a szitu: vinyó/DVD meghajtó nem működik, a tápegységen és a procin lévő ventillátor forog, és az alaplapon lévő elem melletti led is világít, viszont se kép, se hang. Hogyan tudom kizárni, hogy most esetleg a táp, vagy az alaplap lett kakukk?
    Köszön9m előre az építő jellegű hozzászólásokat.
  • Solten
    #6570
    Okozhat.
  • Rage47
    #6569
    Döglődő táp okozhat random gép újraindulást?
  • franc0
    #6568
    Bizony.

    Viszont a Chieftec amit linkelt az nem rossz. Mondjuk ez is bőven elég lenne (feltételezvén, hogy tápkábel van már), és máris spórolt háromezret.
  • Solten
    #6567
    A Superb 550 egy atlagos minosegu 450-es tapegyseg, jo dragan :) Gigabyte hulye szokasa hogy a peak power alapjan marketingeli a tapegysegeit, tehat par mp-ig tudja is az 550-et... :D
  • Puhos
    #6566
  • Proview
    #6565
    Köszönöm, utánanézek ezeknek
  • Puhos
    #6564
    1.
    2.
  • Proview
    #6563
    Gondoltam, azért vagyok itt a kérdésemmel :)
    Mekkora a leírt rendszer terhelt fogyasztása? Megbízható, hatékony, csendes, későbbi bővítést is kibíró (de nem túlméretezett)tápot nézek mellé...ha tudtok ajánlani, szívesen veszem
  • Puhos
    #6562
    Semmiképpen se!
  • Proview
    #6561
    LC Power a jelenlegi, nem hallottam semmita márkáról , azért írtam, hogy noname
  • Proview
    #6560
    Lentebb a kolléga írta, hogy ezek az "online power supply calculator"-ok hülyeséget írnak...400-420 W-ot írnak a bővítés utáni gépemre. A CPU, és a SATA HDD lesz az új, még nincsenek benne. Noname névleg max 420W-os tápegységem van, merjem-e rábízni a köv. összeállítást?
    -AMD Phenom II X6 1055T (125W TDP verzió)
    -Geforce 8600GT
    -2x2GB DDR2 800Mhz
    -GIGABYTE TECHNOLOGY Socket AM2+ - AMD 770 - GA-MA770-DS3 (rev. 2.0) alaplap
    -1db IDE 7200RPM 80GB Seagate Barracuda HDD
    -1db SATA 7200RPM 1TB Samsung HDD
    -1db NEC DVD író
    -USB egér, billentyűzet
    -Néha USB külső HDD-k
    Később középkategóriás Dx11 nemtudommégmilyen videokártya kerül bele
    Játékra is használatos gép, nem tuningolva, minden alapon üzemel.
    Ha segít,kép a tápról
  • IXEMGabeo
    #6559
    alaplap ment tönkre teljesen mind1:S
  • tmisi
    #6558
    Milyen tápod van?
  • IXEMGabeo
    #6557
    üdv, nem kapcsol be a számítógépem valószínűsítem, hogy a tápegységem beszart (nem vagyok egy műszaki guru, csak ez a logikus), egyéb ok, amiért egy számítógép nem képes működőképes lenni? ha az a gond és tudtok olcsón tápot szívesen várom a linkeket, thx
  • Firerock
    #6556
    egy ventilátort vettem eddig 1800 forint helyett 1000-ért amit ha szerzek egy tápventit be tudom rakni a házba,ergó feleslegesen semmit nem vettem.
    Ha sikerül akkor veszek 1500-ért egy tápventit és ezzel ki is fújt a dolog
  • franc0
    #6555
    Most nem azért, de beleöltél egy csomó időt, meg párezret a ventikre.
    Nem lett volna egyszerűbb már az elején venni egy új tápot nyolcezerért?
  • Firerock
    #6554
    most ha minden igaz találtam egy olyat ami eredetileg bennevan,most írtam egy e-mailt a srácnak,jó lenne ha összejönne!
  • NEXUS6
    #6553
    A régebbi vidkarik sem szerették a 70-fok feletti hőmérsékletet, de a HD4870-es még a 80-fokot valszeg lazán bírja.

    Ha eddig nem csinálta lehet, hogy tényleg a táp lesz a gond. Hülye kérdés, de pl a vidkari kieg tápcsatlakozója be van dugva? Van amikor elfeledkezik róla az ember és az is tud ilyet okozni, amikor kifogy a GPU a karftból.

    Ha a táphűtés a gond, akkor érdemes lehet 2 alacsonyabb fordulatszámú ventit összeépíteni, ha nem is 2X-es lesz a levegőszállítási képesség, de sokkal nagyobb, a zaj meg kb ugyan akkora, mint az egy alacsonyfordulatúé!
    Ha a alcsony a zaj mehet állandóan ugyan azon a fordulaton és akkor direktbe lehet kötni a tápegység valamelyik kimenetére.
  • NEXUS6
    #6552
    Van türelmed az biztos!:D
    Monnyuk pár ezer Ft-ér már jó kis ventiket lehet venni.
  • Firerock
    #6551
    sajnos a régi venti nem volt szétszedhető,meg miután kiszedtük tesóm eltörte a lapátot. szóval marad az új vásárlás valószínűleg:/
  • TheLostOne
    #6550
    Fogd meg a régi tápventid, a 2200RPM-est, és szedd le a matricát a keret felöli oldalról, lesz alatta egy gumisapka, azt szedd ki. Lapos csavarhúzóval, vagy valami hasonló eszközzel óvatosan ugraszd le a műanyag gyűrűt(nekem volt már, hogy elugrott, és alig találtam meg...), általában fehér, egy helyen el van vágva. Alatta még elvileg kell lennie egy gumigyűrűnek, arra is figyelj, a végén majd vissza kell rakni. Húzd ki a propellert, ha kijött a belső oldalán a tengelynek lesz megintcsak egy gumigyűrű, alatta vagy semmi, vagy egy rugó.

    Na ott nézz körül, meg körbe a másnesdobban is a propeller körül, feltekeredett haj vagy szőrszálak, összeállt masszív pordarabok, esetleg keményre száradt elhasználódótt gépzsír darabok, találkoztam már mindegyikkel, és általában az eltávolításukkal újra csendes lett az adott venti :)

    Nem árt amúgy újrazsírozni sem az egészet, de golyóscsapágyas ventikkel vigyázz(ritka amúgy), mert én épp ma gyilkoltam meg egyet karbantartási indítékkal, csúszócsapágyasnak nézett ki először, WD-40-el pucolgattam, ami valahogy bejuttatott a csapágyházba egy csomó koszszemcsét, aztán olyan hangja lett, mint valami darálónak...

    Hozzáteszem a csapágyra rá volt öntve a műanyag, a feszegetéssel végül csak azt értem el mérgemben, hogy a tekercsnek is annyi lett, kuka.

    Összerakásnál figyelj a gumigyűrűkre, az alsó nem gázos, de a felsőt rá kell szépen illeszteni a tengely tetejére, majd a propellerdobnak alátámasztva 2 vékony eszközzel finoman átugrasztani a horonyon túlra. Marad az alátámasztás, mert a műanyag fehér gyűrűt is vissza kell játszani rá, ugyanúgy 2 vékony valami, a tengely végén lévő horonyba kell visszaugrasztani. Gumisapka vissza, majd a matrica is lehetőleg, mert sokszor a gumisapka simán kiesik, ha nem fogja a matrica.

    Én amúgy az 5 éves Chieftec tápom mosógéphangot adó ventillátorát hallkítottam el így nemrég :)
  • Firerock
    #6549
    Sziasztok!
    Nagyon zúgott a Gigabyte SuberB tápomban a ventilátor,tűrtem egy kicsit,de aztán rájöttem hogy van egy 12cm-es házventim,viszont az csak max 1200Fordulatos ami a tápban van az meg 2200. Na ma nem bírtam tovább,kicseréltem a ház ventilátorra mert olyat amilyen kell bele nem lehet kapni a környéken. Szóval levágtam az eredeti ventit és a a ház ventilátort átvezettem a tápba(az eredeti házventi helyére van bedugva) hűt rendesen,a táp nem meleg,nem fúj ki meleg levegőt,csak éppen langyos. Viszont egy kis játék után (Crysis 2ben kb 2perc) újraindul a gép,semmi hibaüzenet csak újraindul. Ma vettem még egy házventit hátha a videókártya meleg vagy az alaplap. DE akkor is újraindult. Most újraraktam a Windowst de így is kikapcsol. Több 5letem nincsen! mit ajánlanátok?

    Furmarkban kipróbáltam és amikor olyan 79 fok lesz a hőmérséklet akkor egyszer csak újraindul!

    Sajnos a környékünkön nem lehet kapni ilyen(2200rpm és olyat amilyet ha rákötök a levágott vezetékre akkor működik) ventilátort! Valaki tudna adni egy linket egy ilyenhez 2200-as és pl Iponnál lehet kapni?
  • torok6
    #6548
    Sziasztok, új tápot akarok venni, melyik jobb táp a Gigabyte GE-P450P-C2 450W vagy a Thermaltake TR2 W0089RE 470W?
  • Ari18
    #6547
    vga max 151W
    proci max 125W
    Vinyo max 5-10W
    lap kb 20W

    Tehát egy 400-as minőségi bőségesen elegendő.
  • Inquisitor
    #6546
    Alaplap olyan 18-25W kb.
  • oneal1
    #6545
    ez lenne:

    ati 5850 1Gb
    amd 1090T BE phenom II x6
    kingstone hypperx 1600 4GB
    1 TB-s 7200-es vinyó
    Lap nem tudom számít e..?
  • Inquisitor
    #6544
    "Lesz benne egy 2 ghz-es dual core cpu"
    Még is milyen? Mert volt pl. kétmagos P4 prescott, annál forróbb proci világon nem volt, de cserébe legalább nem gyors. Aztán pl. AMD oldalán volt 2 magosból 90W, meg 11-20W körüli kétmagos proci. Szóval nagyon nem mindegy. Meg rá kéne keresni mennyit eszik a HD38xx, mert emlékeim szerint sokat.
  • Ari18
    #6543
    Inkább írd le milyen géped van, mert azok az oldalak finoman fogalmazva hülyeséget "számolnak" ki.
  • oneal1
    #6542
    tudna valaki adni linket ahhoz az oldalhoz ahol ki lehet számolni hogy mekkora fogyasztása van kül. alkatrészekkel a gépnek?

    thx
  • Atti10
    #6541
    Oké, köszi!
  • Ari18
    #6540
    üdv

    Simán elég hozzá.