6979
Melyik tápot?
  • balcsi70
    #6619
    Köszönöm a választ. Azt olvastam(ajánlották még egy oldalon) hogy "Amíg nincs meg a biztosíték, egy 230V 60W-os izzóval hidald át, ha ég az izzó, akkor a tápban zárlat van, akár a tranzisztorok is tönkremehettek" ja egy próbát megér.
  • clarck
    #6618
    Szia!
    Egy 400W-os rajz szerint 5A kell bele.Csakhogy az nem véletlenül ment tönkre.Javaslom nézd a bizti után lévő alkatrészeket(graetz híd, tranzisztor, fet ,stb egyszóval mindent ami a primer körben van)
  • balcsi70
    #6617
    Sziasztok.Tönkrement a táp a PC-be,szétkaptam és úgy néz ki hogy a biztosíték ment ki csak benne.( a kondik nem púposak). A tápról csak annyit tudok hogy LPK12-23 420W-os. Az lenne a kérdésem hogy milyen biztosíték jár bele mert nem lehet kiolvasni róla semmit csak annyit hogy 250V. Milyet vegyek bele? Hány A-os lehet? Köszönöm a válaszokat.
  • Bueno nacho
    #6616
    Köszönöm a segítséget mindenkinek, a GX450 mellett döntöttem :)
  • Solten
    #6615
    Udv. GX 450W. Esetleg: link.
  • franc0
    #6614
    Én a GX450-et venném.
    Szerintem az iponon is ezt fogják ajánlani
  • Bueno nacho
    #6613
    Sziasztok!

    Jövőbeli konfigba szeretnék tápot nézni. Jelenleg így áll a helyzet:

    Alaplap: Gigabyte GA-870A-UD3
    Proci: AMD Phenom II X4 965BE 3.4GHz
    Vidikari: Gigabyte GV-R6850-OC 1GB HD6580 1GB DDR5 PCIE
    Ház: CoolerMaster RC-430-KWN1-GP ELITE 430

    Merevlemez: Samsung 1000GB F3 7200RPM
    Optikai egység: LG GH22NS50 fekete OEM
    RAM: Kingston 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 kit
    Proci hűtő: CoolerMaster HyperTX3
    Monitor: BenQ G2222HDl

    Tudom, hogy egy-két dolog elhanyagolható fogyasztás szempontjából, de biztosra megyek, sosem lehet tudni

    Számomra a következő tápok jöttek szóba:
    COOLERMASTER GX 450W
    FSP Hexa 500W
    Chieftec CTG-500 80P 500W

    Először az FPS-t néztem ki, azonban azt olvastam, hogy a fent említett házba túl rövidek a kábelei. Ezt követően azt hallottam, hogy a CM GX450W hiába 450W-os, erősebb, mint az FSP, hosszabbak a kábelei, és persze ott az 5 év gari is. Ezt a gyengébb-erősebb dolgot nem értettem teljesen (nem vagyok otthon ilyen téren, megköszönném, ha valaki elmagyarázná ), emiatt gondoltam a Chieftecre is. Nektek mi a véleményetek, ti melyiket ajánlanátok?

    Előre is köszönöm a segítségeteket!
  • TomBond
    #6612
    Simán vinni fogja. Nézd meg nekem mi van rajta.
  • franc0
    #6611
    Röhögve.
  • JoeFromHun
    #6610
    Sziasztok!

    Anno kb egy éve mikor fejlesztettem a gépem az aláírásomban szereplő konfigra akkor a PH cikkje alapján döntöttem a 450-es Corsair mellet mert meggyőzött,hogy nem kell nagyobb.
    Most azonban rá szeretnék akasztani még további két vinyót.. eddig nem volt semmi baj minden flottúl működött ... bírta.
    Kérdésem az,hogy elég lesz 4 vinyónak ez a táp? Csak integrált VGA-m van... Nem is tervezem plusz VGA beszerzését.
    Tehát 4 vinyó+lap+CPU elég vajon a 450W-os Corsair?
  • Solten
    #6609
    Hi.: link, esetleg: link.
  • cadmonadam
    #6608
    Szia,

    Egy Codegen Display 400W Model:300XX gondolom nem számít annak (ez van jelenleg). Mit ajánlanátok, ami megbízható és jó ár/érték arányban?
  • sb1
    #6607
    Számít a többi alkatrész is, de egy minőségi 400-as jó lesz alá :)
  • cadmonadam
    #6606
    Sziasztok,

    Ehhez a kártyához:
    Akciós ASUS GeForce ENGTX560 TI DCII/2DI/1GD5 1GB GDDR5 PCIExpress

    mekkora táp kell minimum? 400W-os elbírja?

    Köszi
    Adam
  • Her Laca
    #6605
    Urak . Nem tudja valaki ,hogy hol lehet beszerezni moduláris táphoz 8 pines PCI-E kábelt. A chiftec hez csak egy van a másik 6 pines és ha már van helye a VGA tápellátásának inkább azt használnám:)
    Köszi előre is:)
  • tgary
    #6604
    A proci elvileg (max tdp)65W-ot fogyaszt,a 4770 80W-ot.
  • tgary
    #6603
    Ezt látom,ha jó helyen nézem:+12V -12V
    15A 0.8A
    180W 9.6W
  • Solten
    #6602
    Udv. Ne vegyel ra merget. 12V-os agakrol mit kamuzik a matricaja (? W)?
  • tgary
    #6601
    Sziasztok!A konfigom:intel dual core e2220 2.4
    2 gb 667mhz ram
    80 gb vinyo
    Ebbe vennék 1 ati hd4770 512-est.A kérdésem,el e bírná a 370-es trust tápom?
  • Lowosan
    #6600
    Tudnátok mondani vmi programot,amivel lelehetne tesztelni a tápot komoly terhelés alatt?
  • goso
    #6599
    köszönöm
  • franc0
    #6598
    FSP Aurum 600W vagy Corsair TX650W v2
  • goso
    #6597
    sziasztok érdekelne ha 2db 6870 es kártyát szeretnék egy x6 os amd vel ellátni kb mekkora és milyen táp kéne ami nem túl drága de megbízható
  • Solt
    #6596
    A neont kapcsolom ki legelőször! :D Azért néztem ki ezt a házat, mert ebben elfér akár egy 6990 is, kiválóan szellőzik, gyárilag tele van pakolva ventikkel, és az összes központilag szabályozható... egyszerű de nagyszerű... én az ilyen neonos szaroktól agykukit kapok! :D

    Nem mellesleg amikor kinéztem, 28000.-Forint volt... :S
  • Her Laca
    #6595

    De ha mindenáron neonfényt akarsz:))))
  • Her Laca
    #6594
    Innen nézelődj:) Ezekben tuti nem lesz meleg
  • Her Laca
    #6593
    Ugyan. csak jót akarok neked. Hidd el megbánnád ,ha egy halom tyúkbél halom lógna minden felé. Van igényszint is a világon:)
    Ólcsóbb házat ,drágább tápot,és ennyi. Minek neked 40 ropis csilivili kéken világító bodega. Feléért is nagyszerű házak vannak.
  • Solt
    #6592
    :D:D:D Fúj de gonosz egy dög vagy... :D
  • Her Laca
    #6591
    Drága kollega. Moduláris tápból nem engedünk. Nekem is az van és nehogy már te beérd egy mezei vacakkal. Nem olyan drága az:)
  • Solt
    #6590
    Őt... :)

    Na igen... van abban valami amit mondasz, végül is a tálca mögé is begyűrhetem a felesleget... kicsit most meginogtam! :D Erre még alszom egyet! :)

    Ez az asszonyozás csak amolyan poén féle... betenné a kaput, ha engedélyt kéne kérnem ilyenekre! :D ( azért a hátam mögé néztem amikor ezt leírtam! :D:D )
  • franc0
    #6589
    Szerintem is faszság CF-re gyúrni, de nem akartalak lebeszélni, tudtam hogy belátod :)
    Nem tudom milyen házat néztél ki, de feltételezem jó lehet, ergo az alaplaptálca mögött bőven elférnek majd a kábelek. Akkor meg mi a francnak költesz még a modularitásra is?
    Asszonynak meg semmi köze mire költesz, te vagy a férfi. Csak keményen.
  • Her Laca
    #6588
    Dehogy nincs:)) Az erő,meg minden:)))No meg csak ződ.
  • Solt
    #6587
    A csajomnál meg majd rád hivatkozom! :D

    ( az jól hangzik, de 6970-ről nincs értelme... akkor már 590! :D )
  • Her Laca
    #6586
    Na. Vegyed csak vegyed.
    80 ért néztem 580 at:)))
  • Solt
    #6585
    Közben meggyőztem magam, hogy nem kell nekem CF... ha kevés lesz a 6970, akkor inkább veszek egy 6990-t... vagy használom 6950 CF-ként... :)

    A modulárisról nem mondok le, egyszerűen irtózom a kábelrengetegtől! :D

    @Laca: Nagy hirtelen amit kinéztem tápot meg házat, karcolja a nyolcvanezret... más ennyiért vesz komplett gépet! :D
  • Her Laca
    #6584
    Ne kicsinyeskedjen uram! 1000W moduláris .Nehogy már leadj az elképzelésedből. Hogy fogod átvenni tőlem az ATI-AMD videó megjelenítő kártyám,ha lemondasz a CF ről?
    Pörögjön a fizető eszköz ,pörögjön:)
  • Solten
    #6583
    Ha mondjuk lemondasz a modularitas okozta oromokrol, ez eleg jo vetel ennyiert: link.
  • bullseye9
    #6582
    Teljesen jogos, elkerülte a figyelmemet, hogy milyen vga mellé kéne.
    Így már valóban kell a kraft.
  • Solt
    #6581
    Na igen, azt elfelejtettem mondani, hogy moduláris kéne! :) Abból meg egy 750-s horror áron van.

    Alapjáraton EZT néztem ki magamnak, csak ugye ezt kevésnek találom. Viszont egy 750-s moduláris kétszer ennyi... asszem leteszek a CF gondolatomról...
  • Solt
    #6580
    Köszi, ezt átrágtam már, csak ugye ott 5870-k vannak. Na most a moddolt 6950@70 plusz a power tune már zabál rendesen... ( 300w ) nem vagyok benne biztos, hogy egy 600-s, vagy 650-s táp két ilyen kártyával megbirkózik biztonságosan...