134
hogyan tudok DVD menüt csinálni?
  • balcsi70
    #94
    Szia.Én az Ulead Video Studio-val meg a Pinnacle Video Studio-val csináltam ilyeneket.
  • drob
    #93
    Adobe Encore DVD-vel meg tudod oldani, ezt az egyszerű feladatot. :)
  • tevee
    #92
    Sziasztok! Én nagyon új vagyok itt, annál is újabb, viszont lenne egy nagyonagyon nagy kérésem! Lehet, hogy hülyeség - vagy egyenesen lehetetlen :) - de én olyan dvd-t szeretnék írni, amin egy együttes klippjei vannak, számszerint 31. (jó, nem egy DVD-re akarom mindet tenni :P )Lényeg, ezek avi fájlok (van köztük mpeg is), és én menüvel szeretném ellátni őket, amit úgy értek, hogy bejön egy oldal, ahol választani tudok a klippek közül (akár a jelenetek közül). Az még jobb lenne, ha olyan a dolog, hogy van háttérkép is, netalántán zene is szól alatta (mit nem akarok még, mi? :D ) szóval ha valaki tudna nekem segíteni, akkor nagyon szépen megkéééérem tegye meg! Az e-mail címemre is jöhet válasz ([email protected]), nekem mind1, csak jöjjön vhova :D Előre is köszönöm! :D
  • montressor
    #91
    Sziasztok!

    Van ket vob file-om es hozza szeretnek kesziteni egy menut, ha lehet a vob atalakitgatasa nelkul. A vobokat a dvdshrinkkel nyertem es hat azzal is raktam volna egy lemezre, de mivel ket kulon allo filmrol van szo, jo lenne ha ki tudhatnam valasztani, h melyiket nezzem, es ne kelljen attekerni az elsot... Ebben kernem segitsegeteket, mert sajnos szorit az ido es vissza kene adnom a lemezeket. :( Nezegettem a quick menu buildert, toltottem le elore gyartott menuket, de mintha mindegyik csak avi lenne... szoval elakadtam. A dvdlab-ban ha jol ertelmeztem vissza kene kodolnom a vobot mpgre, ezt ki szeretnem hagyni, ha lehet...
    Hogyan kezdjek neki?
    koszonom elore is
  • Rollee
    #90
    Van magyar Dvd menü készítő program(mint a DVDlab)
  • Redzsi baba
    #89

    HÁRMAN PÁRBAN!!!!!!!!!!!!!!
  • Redzsi baba
    #88
  • Windago
    #87
    DVD-Lab PRO 1.53 -as progi próbaverzióját használom/próbálom. Meg is csináltam szépen a menüt, a filmet, működik is , gépen. Az asztali lejátszón nincs más, csak egy fekete kép, amit a menünek ír a lejátszó. Nem választható fejezet, semmi. Nincs valami ötlet, mi lehet a gond?
  • Japep
    #86
    Köszi!
    De találtam egy jobbat... :D
  • Kaptár
    #85
    A nero 7-es Nero vision.
  • Japep
    #84
    Hello!

    Melyik Neroval lehet saját DVD-t írni (menü szerkesztése...stb)?

    Vagy esetleg egy jobb program, amivel lehet saját menüháttér, gombok, háttérzene...stb.

    Előre is kössz!
  • raven87
    #83
    Sziasztok újra.
    Tudna nekem valaki olyan progit(progikat) mondani amivel meglehetne azt oldani, hogy van egy 6xkb.25perces sorozatom + 8 perc kimaradt jelentem hozzá Dual audiós AVI-ba és azt szereném DVD-re konvertálni Menüvel felirattal mindennel együtt.
    Eddig 1 progit találtam amivel meglehet ezt csinálni, de ott is csak úgy, hogy részenként egy DVD-t.
    Ez az AVI2DVD. Viszont ott is csak főmenüt tudtam eddig csináli, de én úgy akarom, hogy a főmeüből csak a 3 rész indítása (külön-külön vagy egybe) legyen elérhető és a Beállítások egy másik oldalon legyenek.
    Nah erre szeretnék egy megfelelő programot találni.
    Vagy ha van valakinek leírás egy ilyen elkészítéséhez, akkor azt szívsen fogadom.
    Előre is köszönöm a választ.
    (És bocsi a helyesírási hibákért, mert tuti, hogy van.)
  • beneizs
    #82
    Csak tipp!
    Keresd meg a következő programot:Nero vision
    De adhatok címet is:http://www.origo.hu/szoftverbazis/index.html
    Vagy a következő:www.lhp.hu
    vagy még eggyet:www.szoftvervilag.hu
    Remélem segítettem.
  • antalkrisz
    #81
    Hali. Szeretnék én is dvd menüt csinálni, csak nekem van kb. 15 Vobom. Adobe Encore DVD-t próbáltam, de nem sikerült, asztali dvd ugyanis nem játssza. Valaki tud valamilyen magyar nyelvű útmutatást, vagy esetleg programot?
  • attilatoth
    #80
    Sziasztok!
    Én egy olyan menüt szeretnék készíteni, amin két film van.
    Szóval: WinAVI converterrel átkonvertáltam egy filmet ami 1,99 GB lett, meg egy másikat is, az 2,04 GB lett. Ezt a kettőt akarom egy DVD-re írni és ehhez egy menüt csinálni. Aki tud segíteni az vegyen fel msn-re: [email protected]. Előre is köszi!!
  • vaczak
    #79
    üdv! szeretnék csinálni egy dvd-t saját egyedi menüvel stb.

    a kérdés:
    lehet e betenni valahogy divx-es anyagot, hogy a saját menümből elinditható legyen, vagy csak úgy ha átalakítom előtte mpeg-be???
  • raven87
    #78
    Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de egy kis segítség kéne.
    Készítettem egy DVD-t és a Menü-je alatt a zene amit beraktam iszonyatosan zúg. Ezt milyen programmal lehetne kicserélni, vagy csak kivenni a menü alól?
    A menüt mindenképpen meg akarom hagyni ha már szenvedtem vele és nem akarom újra csinálni az egész lemezt.

    Előre is köszi a segítséget.
  • Sarapetike
    #77
    sziasztok nekem egy olyan progi kéne ami dvd menüt csinál másik 3 dvd nek:) szoval van 3 db 1.4 gb 8cm dvd aminek van menüje ezt szeretném egy db 4.5 dvd re tenni de ugy hogy a 3 kicsi dvdnek megmaradjon a menüje :)
  • savanya
    #76
    Szia!
    Probáld ki a DvdReMakePro322-t, ezzel ki lehet szedni a gombokat, én régebben egy korábbi verziót használtam, de működött, igaz a gombok képei ott maradtak, csak nem lehetett rájuk kattintani.
  • raven87
    #75
    Sziasztok!

    Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a DVD menüjét, milyen programmal tudnám átírni?
    Pl. Van egy DVD ami rajta vannak az extrák és nekem az nem kell róla, de a menüt megszeretném tartani és az Extrák opciót ki akarom szedni belőle. Tehát ne lehessen rámenni és ne is látszódjon, hogy ott volt az a menüpont.
  • Beowulf
    #74
    Sziasztok!
    Egfy hatalmas nagy problémám lenne... Reménykedem valaki tud ebben segíteni.
    Adott egy menüs dvd van rajta 3 film ami farncia nyelvű és nem olyan szép a képminősége. Namost nekem megvan ez a 3 film angolul feliratosan és jó minőségbe. A kérdésem az lenne, hogy milyen program(ok) kell(enek) ahhoz hogy ki tudjam cserélni a két filmet és választható legyen hozzá a felirat filmlejátszás közben, de közben az eredeti menü megmaradjon? A menüt meg akarom tartani mert nagyon tetszik... =) Nem tudom lehetséges e ez a megoldás... A segítéseg és a választ előre is köszönöm!
  • Piller11
    #73
    Sziasztok!

    a kérdésem a Sony DVD Architect 4.0-gyel kapcsolatos:

    idő kérdése, de úgy érzem, mindent meg tudok oldani, amit én szeretnék ezzel a progival, egyet kikéve:

    hol lehet beállítani hogy a menügombok milyen effectekkel, áttünésekkel, stb. jöjjenek be? Az már megvan, hogy mely résznél jöjjön be (időcsúszka), de az, hogy ne csak úgy bedobja és "behányja", hanem legyen külalakja is.


    csodálkoznék, ha ezt az egyetlen egy lehetőséget kihagyták volna a progiból (szerintem nagyon profi, ezt leszámítva minden megoldható vele)

    előre is köszi
  • GmorpH
    #72
    Egy problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Adott egy dvd többlépcsős menüvel... a gond az hogy pár menüpont össze van keverve, tehát pl. a 3-as menübe lépve és ott elindítva a tételeket a 4-es menü tételeit hozza elő és ugyanez fordítva a 4-es menüben a 3-as menü tételeit indítja el...

    Lehet ezen valahogy segíteni átirányítva a parancoskat vagy valami hasonló módon, vagy felejtsem el?
  • petyeka
    #71
    nem segít nekem senki???
  • petyeka
    #70
    Hali!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni a Sony DVD Architect 4.0-val kapcsolatban. Történetesen azt, hogy esetleg meg-e van valakinek a magyarosítás hozzá. Még azt szeretném tudni, hogy át lehet-e szabni egy másik dvd menüjét ezzel a programmal. Ha nem akkor mien progival és hogyan.
    Üdv.
  • m66
    #69
    Sony DVD Architect 4.0a, vagy DVD Lab pro 2
  • cicai
    #68
    Sziasztok!
    Segitsetek!
    Nekem az a gondom, hogy van egy PAL renszerű menüs DVD filmem, amit át kellene NTSC-be rakni, de úgy, hogy a ment gyári menüként lehessen kezelni. Mert, idáig amivel probálkoztam ( WinAvi vido converter, Néró, TMPGNC dvd auther Super DVD Creator) ezek sajnos úgy csinálják, meg mintha maga a menü is film lenne. Vagyis nem lehet kijelölni semmit. A DVD lejátszok nem is, érzékelik utána, hogy lenne rajta menü.
    Az igazság az, hogy csak olyan progi vagy megoldás kellene, ami a gyári DVD menüt tudnám úgy visszarakni amár NTSC kiterjesztésű DVD filmre, mintha az NTSC-ben lett kiadva.
    Ha van, valakinek megoldása meg meg szeretném kérni, hogy röviden úgy magyarázza el, hogy még nagyon-nagyon kezdő vagyok.
    Nagyon de nagyon köszönöm előre a segítségeteket.
  • berczy #67
    Hello!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a DVDMaestro a m2v file-ra parse errort ír ki akkor mi a teendő? Szeretnék bekódolni egy filmet dvd-nek, de nem olvassa a maestro a videót.
    Segítsetek.

    Előre is köszi!
  • Tomicsek
    #66
    Talán a Quick Menu Builder.
  • Bugge
    #65
    Van olyan progi, ami Divx filmekhez lehet dvd menüt készíteni, mondjuk egy dvd-re felírok 5 divx filmet és ahhoz menüt?? Vagy ilyen nemlátezik?
  • Tomicsek
    #64
    Szívesen, remélem beválik a progi.
  • Tomicsek
    #63
    Szívesen, remélem beválik a progi.
  • Tomicsek
    #62
    Szívesen, remélem beválik a progi.
  • Tattoo
    #61
    Köszönöm a segítséget
  • balcsi70
    #60
    De hülye vagyok,registrálva vagyok arra az oldlra. :)
  • balcsi70
    #59
    Ez melyik VirtualDub? hányas? mert látom ez egy oldalra vezet,regisztrálni kell.(megteszem,hátha találok benne valami érdekeset).
  • balcsi70
    #58
    Tehát én csak kérdésként irtam azt hogy mennyivel jobb!Mert én azt még nem probáltam csak azért.Én ezt csinálom évek óta és gondoltam megkérdem.(ha netán te már probáltad az én modszerem).
  • Tomicsek
    #57
    Nézd én ezt a progit a Convertxtodvd-t jobban csípem, ennyi. Jó az is amit te írtál, teljesen szubjekít vélemény.
  • balcsi70
    #56
    Mennyivel jobb ez a modszer mint az hogy,fent van a VobSub a gépen.Mondjuk a WinAvi video converterbe berakod mindkét filmet,és amikor elinditod a konvertálást (a VobSub)akkor megtalálja a feliratot(persze ha a feliratnak is az a neve-mint a filmé),és konvertálás.Kiirás meg Clone DVD-vel. Én mostanába 2- filmet irok ki 1-DVD-re,az Ulead Video Studio 9-el.Ha 1cd-s a divx-akkor kb 2,1Gb-ot csinál a Win Avi Video Converter,ugy hogy 2 filmet át konv.és az Ulead-dal menü stb. (lehet hogy ezzel nem mondtam ujjat de gondoltam megosztom).
  • Tomicsek
    #55
    Program
    Összefűzés
    Virtualdub

    -File-->Open Video File és add meg az első filmet
    -File-->Append AVI segment és töltsd be a második filmet
    -Audio- Direct Stream Copy, hogy változtatás nélkül másolja
    -Video- Direct Stream Copy, "
    -File-->Save as AVI add meg milyen névven és hova mentse
    -Ok
    A konvert megvan pár perc alatt.

    Konvertálás, a feliratot automatikusan hozzáadja(az legyen a neve mint a filmnek)Magyarul is tud. (A filmet úgy is konvertálja ha egymás után hozzáadod a két részt)
    divxtodvd
    A film és felirat egy könyvtárban legyen.
    Menüt is tudsz csinálni vele. Ki is írja DVD-re.