134
hogyan tudok DVD menüt csinálni?
  • Tattoo
    #54
    Hali. Légyszi aki ért hozzá az segítsen. Szóval adott 1 avi film. Ez 2*700 mb. (cd1,cd2) ehhez van felirat is. szóval szeretném a kettőt összefűzni(a feliratot is) és dvd formátumba konvertálni. Úgy hogy menjen a felirat is. Mit kell hozzá használnom és hogyan? :)
  • Hay
    #53
    O.k., kösz, majd megnézem később mert... tegnap este megszületett a kislányom (van neki egy 12 éves bátyja :-) , ő is apás szülés volt), és most megyünk be, aztán d.u.-este pisiltetünk :-) Holnap meg száradás a csipeszen...
  • m66
    #52
    korrigálás: emitt
  • m66
    #51
    nagyszerű, ügyi vagy. a dvd maestro egyébként hasonlít a dvdlab-hoz. én mégis ajánlom ezt a progit, mivel a leendő disk minden elemét jól lehet szerkeszteni vele. rövid help található hozzá itt.
  • Hay
    #50
    O.K., kösz. Közben találtam egy "olyant", amiben benne van egy Bemutató avi, meg az abban szereplő progik (Srt2Sup a4_03 setup.exe ; divxtodvd.exe ; IfoEdit.exe ; VobEdit.exe). Ezek mind kellenek az avi szerint.
  • m66
    #49
    Szerezd meg a DVDMaestro nevű programot. Azzal lehet feliratokat készíteni dvd-re. A oldalon találsz leírást, hogyan kell használni. A felirat színe nem lesz majd megfelelő, de az IfoEdit-tel és IFOUpdate-tel szépen elkészíthető. Az srt hasznáhatóbb erre a célra, de így is konvertálgatni kell. Ha jól emléxem, a sup kiterjesztés a nyerő.
    Mindenesetre jó kis játék lesz. :-)
  • Hay
    #48
    No, egy másik kérdés e progival kapcs.
    Van egy zenei DVD-m, amin alapból nincs magyar felirat, viszont nekem a gépemen megvan (txt-ben és srt-ben is). HOgy tudom rátenni? (Akár simán, akár úgy, hogy a menüből elérhető legyen a magyar nyelvű felirat is.)
  • m66
    #47
    szerintem megfelelő. alternatív megoldás még: ProShow Producer.
  • Hay
    #46
    O.k., köszönöm, ez a része rendeződött így, o.k.
    Azért a kérdésem még továbbra is kérdés: a leírtakhoz ez a progi megfelel?
  • m66
    #45
    keress csak warezoldalakon(pl. itt)
  • m66
    #44
    a képarány dominál......
    ha az eredeti 4:3, akkor legyen 4:3.
    ha 16:9, akkor legyen mondjuk 16:9.
  • Hay
    #43
    "30 napon túlit" sem...
  • Hay
    #42
    Hahó!
    Készítettem néhány családi jellegű powerpointos bemutatót, ezeket szeretném a menüvel együtt feltenni DVD-re, úgy, hogy pl. évenkénti "leosztás" (adott év hátterében képkocka az adott évi bemutatóból) szerint a menük, és ahogy "beljeb" megyek, ott a köv. menüben kiválaszthassam, hogy a bemutatót szeretném lejátszani, vagy a "hogyan készült" képeket. Remélem, érthetően írtam le, hogy mit szeretnék.
    DVDLab 1.53 pro megoldaná önmagában mindezt?
    E topicot végigolvastam, meg más helyeken más topicokat, ezek alapján gondoltam a dvdlab-ra. Oldalukon látom, hogy van már DVDLab Pro 2.0, de ahhoz még nem találtam "31 napon túli megoldást"... Szóval, a fenti célra e progi jó?
  • zakika
    #41
    hat a filmtol es a tvdtol fugg
  • balcsi70
    #40
    Sziasztok.Avi-bol dvd-re melyikbe jobb konvertálni: 4:3 asra vagy 16:9-re ???? kösszi a választ.
  • littleNorbi
    #39
    Hahó valaki!
  • doncarlos
    #38
    most meg kiírt vmi hibaüzenetet, hogy asztali dvd lejátszó nembiztos hogy le fogja játszani, mert amit ő adott meg kombilnált bitrátát az nem jó hozzá...???? ááá szar az egész (vagy csak nem értek hozzá) de azért várom a segítségeket
  • doncarlos
    #37
    meg szerkesztés közbe kéne lenni hangnnak vagy nem?
  • doncarlos
    #36
    vmirt külön veszi a hangot meg a képet, és ezért 1 track 2 lesz....
  • doncarlos
    #35
    hááát nem 1xü...lehet hagyom a faszomba az egészet...már 2 napom ráment...a TmpegDVDAuthor beolvasta faszán a dvd-t, 25 track van rajta...bemegyek a menüszerkesztésbe, ott meg 50 track van...most miért? Meg ha szerkezteni akarom (edit) a trackeket, nincs rajta hang..most a végeredmény is ilyen lesz?
  • doncarlos
    #34
    Köszi...
  • m66
    #33
    ... illetve dvdLab 1.53 pro és dvd maestro-val is lehet sikerélményed.
  • m66
    #32
    TMPG DVD author-ral, pl.
  • littleNorbi
    #31
    Miért van az, hogy ha rámenyek a ''begin output''-ra akkor bezáródik a TMPGEnc DVDauthor ????
  • doncarlos
    #30
    Sziasztok...Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnám a következőt megcsinálni? Van egy 2 lemezes-s zenei dvd. Csináltam belőle 1 lemeznyi cuccot, amik tetszettek belőle shrink-kel. Szeretnék neki menűt csinálni. Hogyan?
  • littleNorbi
    #29
    Ez csak németül van ?
  • Sam87
    #28
    csá!!
    az a baj hogy amit felveszek az ujj dvd felvevőmmel nem tudja a gép lejátszani.
    csak tölt és tölt és......

    [email protected]

    KÖSSZZ!!
  • danikarate
    #27
    Ott honnan tudnám DVD-re írni mert hiába kattintok az elérési utnál az e meghajtóra ami a DVD íróm nem rakja rá. Kérlek Segíts!!!!!!!!!
  • arsene
    #26
    kicsit hiányos az info. milyen DVD egyáltalán? mivel szedted le a HDD-re? más szoftver lejátsza-e(PowerDVD, WinMedia Player, BS Player, stb.).
  • Brad85
    #25
    Segítene valaki dvd fílm írásában?Dvd Shrink nevü progit használok de van olyan dvd amin nem találom a filmet csak 4 db előzetes van rajta de a film sehól, ez miért van?? Előre is köszi a választ
  • arsene
    #24
    1.- a program működtetése során a fájlok mentésére rákérdez a program, akkor add meg az elérési utat és majd onnan írd ki DVD-re, vagy CD-re.

    2.- biztos működik DVD-re is, bár én nem csináltam, de a PC Guru melléklete ezzel készült

    3.- ha nem műxik, akkor keress rá Google-ban (menu edit, vagy vmi hasonló alatt találsz programokat)
  • danikarate
    #23
    Ezzel a Quick Menu Builderrel, hogy kell azt csinálni hogy elinduljon amikor berakom CD-t. És hova rakjam a filéket amiket rámásolok. És télleg ez jó DVD-re is mert én nem vettem nagyon ki a szövegből: ,,CD.vel működik, DVD-re is jó, azzal viszont még nem."
  • arsene
    #22
    írd meg html-ben, mint pl. a PC Guru lemezmelléklete, ehhez nem kell külön spec.program.
    vagy inkább nézd meg itt:

    QuicmenuBuilder

    a QuicmenuBuilder-t próbáltam, CD-vel működik, DVD-re is jó, azzal viszont még nem. nem kereskedelmi felhasználásra ingyenes és könnyű kezelni.
  • bazza
    #21
    Hú, nemhiszem hogy nekem tudnátok segíteni. Én nem feltétlenül videókat, hanem képeket, játékokat, zenéket, progikat akarok egy interaktív dvd-re feltenni. kb. mint egy újság cd melléklete. Ehhez van esetleg vmi progi?
  • arsene
    #20
    TMPG DVD source creator és TMPG DVD author

    Pegasys
  • slylecz13
    #19
    Sziasztok! Az lenne a nagy kérdésem, hogy hogyan lehet DVD filmet (VIDEO_TS) másolásvédetté tenni? Milyen program stb. Tudom, hogy nincs biztonságos másolásvédelem, ez csak arra kell, hogy mégis legyen rajta valami. Előre is köszönet...
  • balcsi70
    #18
    Én az Ulead Video Studio9-essel szoktam ilyet csinálni.Meg vagyok vele elégedve.A menüt is azzal szoktam csinálni.
  • mocsok
    #17
    szerbusztok!
    Nekem van 3 kis filmem(1 avi, 2 mpeg). Ezeket szereném 1 dvdre kiírni miután menüt kreáltam hozzá. Mijen progival lenne a leg1szerűbb és legjobb?
  • zakika
    #16
    szerintem nem erre gondolt, de ugy nez ki ugyes progi
  • adam17
    #15
    Uhh, akkor ez egy elég bonyolult művelet :)
    Inkább hagyom, nem szaraxok ezzel, mert ha elindul a film, akkor a lejátszón is lehet állítgatni egy gombbal a hangokat, csak jobban szerettem volna menüvel megoldani.
    De mindegy, azért köszi a segítséget!