34735
  • Crasher99
    #34535
    Aki a mai világban biztosított lehetőségek ellenére is hagyja, hogy megszerezzék az adatait/jelszavait az megérdemli. Szard le, hogy mit kér. Legalább tanul majd az esetből.
  • RoboKutya78
    #34534
    Egy fontos kérdésem lenne
    Ha netalántán feltörik a fiókod milyen lehetőségei vannak az embernek arra hogy viszaszerezze?
    Milyen információkat kell biztossan lementenem akár fotókkal akár valamilyen adatgyűjtő prgram segítségét használva hogy bizonyítani tudjam hogy az a fiók amit feltörtek bitzos az enyém?
    Ismerősnek állítólag feltörték. és engem kérdez hogy mik a lehetőségei ilyenkor.
    Bevallom én is pácban lennék ha ez történne, de én jelenleg úgy érzem hogy azért megtettem azokat a lépéseket hogy ne történjen ilyen.
    Jó leszámítva a múltkori bot támadást, de az ellen sok védekezési megoldás nincs a ne dölj be az efféle kéréseknek legközelebb tanács marad csak :)
    Jól tudom van magyar nyelvű support a steaen? esetleg valaki tudja hogy kell elérni?
    Köszön a segítséget előre is.
  • RoboKutya78
    #34533
    :) köszi :) az infót.
  • RJoco
    #34532
    Eleve ezt kellett volna linkelnie Robokutyának.
    Még bejelentkezés nélkül is ott a zászlócska a jobb sáv alján. Ha az egeret fölé viszem, akkor írja is, hogy "Termék jelentése".
    Asszem ezzel le is van tudva az itt felmerült probléma.
  • PiszkosFred
    #34531
    Steamen a minimum korhatar 13 ev. A korhataros tartalmaknal pedig rendszerint vagy age check van, vagy figyelmeztetes.

    Nyilvan mind a ketto kikerulheto, atlepheto, le-/elhazudhato. A 18+ jatekok promo kepei rendszerint nem sokat mutatnak, se a XXX, se a horror, se a trancsirozos/gore, se mas kategoria eseteben. Ahhoz, hogy a screenshotokat meg tudd nezni, at kell esned egy age checken, vagy ki kellett, hogy kapcsold ennek az ellenorzeset.

    A kep nalam sem latszik (jogosultsag miatt?).

  • Anonymusxx
    #34530
    Reggel még volt kép, ez volt rajta:

    https://store.steampowered.com/app/1926680/FUCK_PUTIN/
  • RJoco
    #34529
    Nálam sincs kép, csak egy szürke behajtani tilos tábla.
    Eddig nem a 18 év alattiakat védted.
    Most akkor az a gondod, hogy játékfejlesztők olyan tartalmat használnak fel, amit felhasználhatnak?
    Vagy az a gondod, hogy ezt a steam és youtube engedi?
    Vagy, hogy erőszakos tartalmakat mutogatnak egy 18+ éves felhasználónak?
    Vagy egyszerűen a steam-mel van problémád és nekik nem vagy képes megírni a gondod és itt adod ki magadból?

    Nem mellesleg az EU tuti ugrott volna már a dologra, ha valami szabálytalan lenne a korhatáros dolgokkal kapcsolatban. Kár ilyenen tépelődni.
  • IMYke2.0.0.0
    #34528
    Lehet, hogy csak nálam - de én nem látok képet...
  • RoboKutya78
    #34527
    Csak hogy értsétek hogy mikre gondolok itt hogy mért készít ki a steam a felhozott játékok területén.
    Egy példa. nem tudom hogy lehet ilyen esetben a gyerekeket megvédeni hogy ne jussanak ilyen típusú játékokhoz egyrészt erőszakos jelenetek mástrészt ingyen adom? És akkor ráadásul a játékhasonlítást sem értem hogy lehet egy ilyen "játékot" portálhoz vagy garry's-hez hasonlítani?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2022.04.14. 11:05:00
  • Atisz #34526
    Irigyellek... kb. 300 játékom van (amik nem is újak), amivel játszanom kellene, csak nincs rá időm.

    Más kérdés, hogy amit írtál, hogy milyen kevés a jó játék azok között amik ma megjelennek, az teljesen rendben van. Hol van már egy szinte semmiből jövő Dead Space vagy egy tényleg eredeti Far Cry (Blood Dragon) epizód?

    A steam értékelések nagy része teljesen korrekt, bízhatsz bennük, ha valami sz@r, azt sokan le fogják írni, azután mindenki már csak magát okolhatja, ha mégis megvette a játékot és nem állt el a vásárlástól. Akkor szoktak butaságok előfordulni, ha belép a overhype-faktor és a rajongók túlértékelnek egy amúgy közepes produktumot vagy ha egy játék kap egy masszív update-et, de azóta nem nagyon érkezett értékelés (ritka, de előfordul) és ottmarad a sok negatív vélemény.
  • Anonymusxx
    #34525
    Köszi, teljesen jó !
  • Gary
    #34524
    Ha nem csak a Steam platformján való keresés a lényeg, akkor, esetleg (indie, horror, 2018)...
    https://steamdb.info/instantsearch/?query=horror%2Findie%2F&refinementList%5BreleaseYear%5D%5B0%5D=2018
    Utoljára szerkesztette: Gary, 2022.04.09. 16:48:38
  • Anonymusxx
    #34523
    Szerintetek van lehetőség hogy a keresésnél évszámra is lehessen szűrni?

    pl
    ilyen
    https://store.steampowered.com/search/?sort_by=Released_DESC&tags=1667%2C492 És pl hogy csak a 2018 as megjelenések legyenek benne...
  • PetruZ
    #34522
    Egyébként is a Steam játékvideók a YT-on vannak, ugyanazokkal a feltételekkel és jogszűrő vackokkal. Elég hamar fenn szoktak akadni, ha ilyesmivel próbálkozik valaki.
    Amúgy bármely nem saját játékról tudsz jelentést küldeni, jobb oldalt az adatlap alján a zászlós ikonnal (Share és Embed mellett).
  • BarneyK
    #34521
    Én is hallottam már több videóban is, de ha google-be beírod, hogy "Kerbal Space Program soundtrack copyright", akkor csomó olyan fórumot és discussion-t kiad, ahol ugyan ezt kérdezik, és majdnem mindenhol: "It's royalty-free music by Kevin MacLeod". Tehát maga a zene ingyenesen terjeszthető, plusz a KSP esetében néhány soundtrack olyan védjeggyel van ellátva, hogy használhatod máshoz, csak fel kell tüntetni a zene eredetét.
  • MerlinW
    #34520
    Amíg nem téged sért a dolog, akkor semmi közöd hozzá. Elintézik az érintett felek, ha zavarja őket. Lehet hogy engedéllyel rendelkeznek, nem tudhatod. Nem kell beleütni az orrodat mások dolgába.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.03.31. 18:57:16
  • RoboKutya78
    #34519
    srácok
    Vajon a steam hogyan ellenőrzi a platformjára felkerült játékokat?
    Vagy van bármilyen mint felhasználó jelentés leadási lehetőségem hogy ezt meg ezt a játékot bírálják el megjelenítés szempontjából?
    Itt nem vonatkoznak a mások által elkészített hanganyagok felhasználási szabályzata?
    Ha valakit csesztetnek azért mert a kis indee játékának neve hasonlít a tripla Á-s játék nevéhez akkor a steam itt mért nem agrózik olyan dolgokra pl hogy egy xxx játék feljesztője annyira se veszi a fáradságot hogy saját zenét készítsen, de van képe egy komoly pl Kerbal Space zenét alkalmazva feltölteni a "játéka" videó bemutatóját steamre?
    Bevallom manapság már félek végig pötyögni a 10 ajánlott játékbemutató csomagomat, mert ha mázlim van talán találok 30 játék közül egyet amit bekedvelhetek.
    A másik meg hogy csak akkor véleményezhetem a játékot ha megvettem? Azért megadhatnák a lehetőséget hogy legalább egy figyelmeztetőt lehessen küldeni a steamnek hogy bírálja felül az ilyen ocsmány húzásokat.Jelen esetben sajna marad a mellőzés lehetőség lassan elfogynak a játékajánlási lehetőségek akkor.
  • Plata
    #34518
    Sziasztok.
    Volna egy kis problémám.
    Pár napja valamiért az egyik játékomnál steam azt írja ki hogy még nem készítettem képernyőmentést,pedig többszáz képet csináltam már az évek során.Ha csinálok is képet a játékban akkor sem mutatja.A képet meg találom ha a profilomnál a képek közt rákeresek.Fel is tudom tölteni a felhőbe,de a könyvtárban a játéknál akkor sem látszódik,még midnig azt írja hogy nem csináltam képet.
    Van öteletetek hogy mi a szöszért csinálja,vagy hogy lehet megjavítani?
  • Carmang
    #34517
    A nyugati országrészben élő ismerősömtől kaptam a fülest, hogy arrafelé az OMV szállít Schwechatból, és egész egyszerűen felfüggesztették a szállítást.
    Más (ha már így elkezdtünk offolni). Autó márkaszervizben dolgozó ismerősöm pedig még a nyáron azt mondta, hogy általános alkatrészhiány van (nem csak csiphiány), össze ne törjük az autónkat, mert az lesz a vége, hogy hónapokig áll majd a szerviz udvarában. Az új autó gyártásra is kihatással van. Vegyi anyagok szintén hónapok óta akadozva jönnek az országba. Most meg tetézi az egészet a háború.
  • Probatbicol
    #34516
    Egyrészt, másrészt mert az emberek idióták. Elterjedt hogy nem lesz üzemanyag (az Index tegnap nagybetűs címmel riogatott), megrohamozták a kutakat, emiatt tényleg kifogyott...
  • MarkBlade
    #34515
    Jah.. nem szállítanak mert hatósági zár van rajta és nem akarnak ráfizetni. Szerintem..
  • Carmang
    #34514
    Dúl a háború, akadozik a szállítás.
  • RJoco
    #34513
    30 liter egy 60 literes tankba? Vicc. És akinek 80 literes a tankja? 75 liter volt a rekordom 1100 km után.
    De most a 45 literes benzinesbe is sikerült 38 litert tankolnunk. Általában 33-35 liter között meg szokott állni.
    Trükközni biztos lehet. Főleg nagyobb helységeknél, ahol több a kút. Ide megyek, oda megyek, megint vissza megyek.
  • IMYke2.0.0.0
    #34512
    Baranya: a helyi kutak közül páran kifogytak, és nem érkeztek még szállítók. Tesco-nál (is) bevezettek tankolási korlátot (30 liter) - amit talán még lejjebb vittek tegnap.
    Így is voltak trükkös emberkék...

    Állítólag nincs benzin hiány, csak logisztikai probléma van...
  • RJoco
    #34511
    Az osztrák, nem német. Ráadásul a határhoz közel. És legalább van.
    Apám mondta, hogy Baranyában már nem is lehet kapni. Szóval a Magyarországon élőket ez is keményebben érinti. Arról nem is beszélve, hogy kutak zárnak be, mert az állam nem ad nekik semmit.
    Amúgy a német határhoz közel a dízel 1,87 volt, a benzin meg 1,84. A németeknél viszont a dízel olcsóbb még, ellenben a benzin 2 fölött van.
    Ez most egy nagyon jó időszak arra, hogy megugorjon az elektromos autók eladása és száma. Aztán meg majd a villanyárak kezdenek emelkedni.
    Ki van ez találva. Csak nem a mi javunkra.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2022.03.10. 15:27:27
  • AnuluWork #34510
    Ott majd érint más. 2,20 a dízel Bécs környékén ...
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2022.03.10. 11:27:13
  • Anonymusxx
    #34509
    A sale-k amúgy se érnek sokat szerintem, egy kicsit várni kell és úgyis bundles lesz a legtöbb játék... Most is fut vagy 3-4 jó bundle, ami nem kell belőle az meg barter vagy eladod valahol...
  • RJoco
    #34508
    De örülök neki, hogy Németországban élek és dolgozok. Így az euró árfolyam nem érint.
    Mondjuk Magyarországon sem érintene, egyrészt nem lenne gép, amire vegyem, másrészt mindent be lehet szerezni ingyen.
    Azért azt mindenképp megemlítem, hogy bár a játékok árát nem érinti a jelenlegi helyzet, a hétköznapi cikkek árai itt is emelkednek szépen. A fizu meg kő keményen stagnál.
  • IMYke2.0.0.0
    #34507
    ...gondolat kísérlet, de ha az euró az égnek megy, akkor minden megy, vagy mehet majd vele a jövőben (is)... így az áram is, és akkor napelemes házak előnyben, PC/konzol gaminghez, meg STEAM vásárlásokhoz...
  • PiszkosFred
    #34506
    Vilagos, de most steames vasarlasrol volt szo. :) Nagyon furcsa evtizednek nezunk elebe.
  • IMYke2.0.0.0
    #34505
    Hát, ha csak a játékok árai emelkednének...
  • PiszkosFred
    #34504
    Hat, mondjak a pesszimistak, hogy siman lesz az 450+ Ft is meg iden, foleg ha ugy alakulnak a dolgok a vilagban, ahogy most kineznek. En nem ertek hozza, de ha nagyon nagy szarsag jon, akkor muszaj lesz elovenni a steam librarynk rejtett tartalekait es kihagyok par steam salet :)
  • Anonymusxx
    #34503
    Olvastam olyat is, h a választások után rosszabb is lesz.,
    Most csak miatta próbálják szinten tartani, utána jöhet minden, áremelések, stb..
  • AnuluWork #34502
    391,5 huf/euro egy mai vásárlásnál. Klassz ...
  • Scooter
    #34501
    Ami persze nem ugyanaz, mint a különálló játék! Talán achievement szempontból megoldható, mivel külön indítható az UNRATED, de a kártyákban nem hiszek, mert ha az alap Agony-t kártyássá is tennék, az nem az UNRATED. Szóval én inkább megvettem még aznap ASIA pack-ban az UNRATED-et (0.47€ --> kártyapénzből, szóval ingyen volt) amikor kijött az ingyenes DLC. Jó, hogy így tettem, mert másnap már eltávolították az US, és az ASIA pack-ot. Simán aktiválható volt mind a kettő. Nem volt rajta region lock.
  • MerlinW
    #34500
    Mármint, hogy a dlc árát + 20ezer euro-t adományoznak az ukrán egyesületeknek, mint egészségügy, stb.? Ja, tök sajnálatos.
  • Kissssss0 #34499
    igencsak sajnálatos hogy a játékvilág beleakar szólni a politikai világba.
  • PLaci #34498
    Euro Truck Simulator 2 - Ukrainian Paint Jobs Pack

    Today, we'd like to announce the release of the Ukrainian Paint Jobs Pack. A DLC featuring several Ukraine-themed paint jobs of which 100% of the income made from the sales will be donated to the People in Need (Člověk v tísni) charity involved directly in helping people affected by the war.
  • Anonymusxx
    #34497
    ingyenes lett az Agony tulajoknak..

    https://store.steampowered.com/app/1921050/Agony__Unrated/
  • PetruZ
    #34496
    A friss Humble Choice-ban a Mass Effect Legendary Edition is benne van, de vigyázat, csak Origin kulcsot ad!