3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • Loál János #822
    OK.

    Semmi kedvem ezen vitázni, győzködni sem akarok senkit. Csak ennyi erővel nyithatnánk egy Birkózás vs. Box topikot, hogy ez vagy az keményebb, pusztán azért, mert mások, és mást engednek a szabályok.
  • hykao #821
    Már ne haragudjál, de az nem kétséges, hogy az UFC és a Pride FC bajnokságok keményebbek, mint a K1!!! Hisz a szabályok sokkal több mindent engedélyeznek!!!
    Miért ne lehetne ezt kijelenteni???
    Az már más kérdés, hogy olyan összevetést nem lehet tenni, hogy melyik jobb, vagy rosszabb, mert az csupán szubjektív vélemény lehetne (mondjuk engem az sem érdekelne, ha valaki ezt taglalná, max. nem foglalkoznék vele...).
    Az viszont ténykérdés, hogy a K1 szabályai sokkal kötöttebbek, mint akár az UFC, akár a Pride FC szabályai!!!
    Mi ezzel a probléma?
    Mindegyik egyszerűen MÁS, ez oké.
  • Loál János #820
    "Egyszóval sokkal keményebb MMA bajnokságok, mint a K1."

    Az ilyen kommentektől tartok.

    A két dolog stílusban, szabályokban különbözik. Szerintem nem lehet, és nem is szabad azt mondani, hogy bármelyik keményebb, jobb lenne a másiknál. Egyszerűen MÁS.
  • Adi
    #819
    Felőlem Ok!
  • Adi
    #818
    Tuddoooooom!:D :D
  • hykao #817
    A K1-el ellentétben az UFC-ben, és a Pride FC-ben nincsenek súlykategóriák, boxkesztyű helyett ütujjú, ütőfelületpárnázott kesztyűt használnak, és egyedül a szem-, fül-, gégetámadások tilosak, lehet fejelni, fojtani, könyökölni, feszíteni, dobni.
    Egyszóval sokkal keményebb MMA bajnokságok, mint a K1.
    Az UFC-ben ketrec, a Pride FC-ben boxring a küzdőtér.
  • hykao #816
    Pride FC

    UFC
  • hykao #815
    MPORTAL-on Barin barátunk listája.
    Kb. ezek várhatók majd a tárhelyen, meg ami még menet közben hozzácsapódik.

    Tehát:

    UFC 1-15 (összes)
    UFC 32
    UFC 45
    UFC 46
    UFC Ultimate Ultimate
    UFC Brazil

    World Vale Tudo Championship 1
    World Vale Tudo Championship 2

    K1 - Greatest Knockouts

    Pride 25 Body Blow
    Pride Bushido
    Pride Shockwave (1/3, 2/3 CD)
    Pride Special
    Pride 27 Inferno
    Pride (2003-11-09)

    Crocop Story
    Mark Kerr - Smashing Machine
    Martial Arts - Choke (Rickson Gracie Documentary)
    UFC Legends Of The Octagon (Royce Gracie)
    Mario Sperry - Day Of The Zen
    Bas Rutten - Chokes And Wrestling Sparring
    Rites of Passage-The Rebirth of Combat Sports
  • hykao #814
    Még nincs sajna.
    De ha lesz, egyből jelzem!
  • hykao #813
    Én erre a címre gondoltam:

    "MMA (K1, UFC, PrideFC, stb...)"


    Pont 30 karakter, benne maradna a K1 is, és így a cím alapján egyből kiderülne, hogy miről is van szó, mert az MMA nem vagyok benne biztos, hogy sokat mondana az emberek többségének.
    A Vale Tudo - MMA topik bannerét meg átkérnénk ide, és egyúttal az a topik megszűnne. (az eddigi linkes, filmlistás hozzászólásokat átmásolnám ide)
  • Adi
    #812
    Mikor lesz? Van már?
  • Adi
    #811
    Felőlem nyugodtan átarhatjuk a topik fő címét és alul-ra pedig egy szép hosszú felsorolás kéne: box, k1, thai-box stb!!
  • Punkerwork
    #810
    maradjon ez K1 már megszoktuk.....
  • hykao #809
    Ok, köszi, és ha lehet véleményezd a #801-es felvetést is...
  • Punkerwork
    #808
    majd este
  • hykao #807
    Ja, meg időnként megerőltethetné magát valaki - akinek van EUROSPORT-ja (rajtam kívül szerintem mindenkinek van...) - és beírhatná, hogy milyen meccsek voltak a Fight Club-ban...meg a hasonló műsorokban!!!
  • hykao #806
    Na most akkor mi legyen a #801-ben felvetett témával???
    Mondhatna még más is véleményt banyek!
    Mindenesetre írok privit a topik indítójának is, hogy mit szól az ötlethez, mert mégiscsak úgy illik...
  • Jano
    #805
    BAJEEER! Eurosport.
  • Loál János #804
    Volt rá példa. A Kyokushin topikban meg mindenki kurvára jobban tudta, hogy melyik a LEGJOBB küzdősport...
  • hykao #803
    Itt szokott ilyen is lenni?
  • Loál János #802
    Támogatom, amennyiben valaki a házigazdája lesz a topiknak, és kitörölgeti a másik stílust fikázó egyéneket. Gondolok itt a szaraK1meraUFCsokkalkeményebb, és ugyanez pepitában hozzászólásokra.
  • hykao #801
    Akkor mit szólnátok hozzá, ha egyesítenénk a két topikot?
    Mármint ezt átneveztetnénk, azt meg egyúttal töröltetnénk.
    Két topik tényleg fölösleges a témakörnek. De akkor a topik címe legyen mondjuk MMA vagy Vale Tudo. Ebbe minden beleférne.
    Vélemények? (mind az ötlet, mind pedig a cím tekintetében)
  • Loál János #800
    Nyócász.
  • Instict
    #799
    ide is nyugodtan beírhatod, szerintem sokan örülnének neki. én biztos, ráadásul ezt a topicot tuti megnézem, a másikat meg nem biztos. ha nem gond, rakd be ide is pls.
  • Loál János #798
    Ok, majd otthonról megírom mim van.
  • hykao #797
    Nem az én érdemem lesz. De biztos jól jön majd a + anyag!
    Az MMA topikba berakok egy linket, a listáról, hogy kb. mi várható!
  • Loál János #796
    Saját? Ha igen, akkor hozzá tudok járulni 1-2 videóanyaggal.
  • Loál János #795
    Az nagyon-nagyon király lenne, köszi.
  • hykao #794
    Aha, köszi.
    Amúgy, ha valakit érdekel remélhetőleg nemsokára lesz egy FTP, ahonnan kb. 25 gigányi anyag válik leszedhetővé (K1, UFC, PrideFC stb.).
    Ahogy elérhető, jelzem majd a "Vale Tudo - MMA" topikban.
  • Loál János #793
    Gyorsan a NOL-ról. Nem olvastam el, csak copy:

    "Meglehet, hogy a május 24-i, harmadik ketrecharcversenyen megint tele lesz a Fővárosi Nagycirkusz. Hadzisz Lázár önkritikusan elismeri: a ketrecharchoz nehezebb megnyerni a közönséget, mint például a K-1-hez, mert míg az utóbbi álló küzdelem, a ketrecben gyakori a földharc, márpedig az kevésbé látványos, nem igazán közönségbarát. Ahogy ő mondja: „A földharc látszólag statikus pillanatainak, a kemény egymásnak feszüléseknek, a technikás fogásoknak és a lefojtásoknak a megítéléséhez értő szemre van szükség”. Merthogy ilyen technikákból van a legtöbb, az efféle versenyek legnagyobb esélyesei ugyanis nem a kiváló ütő, rúgó versenyzők, hanem azok, akik a birkózásban is erősek. A szakemberek úgy tartják, ha egy komoly tudású birkózó kibírja az első ütéseket, rúgásokat, és hamar közel tud kerülni az ellenfeléhez, akkor ott alig van menekvés. A vale tudósok tehát a nyolcszögletű ketrecben harcolnak, a K-1-esek a ringben."
  • hykao #792
    És ez ilyen saját itthoni szervezés? Vagy milyen? UFC szabályokkal?
  • Loál János #791
    Jaja!
  • hykao #790
    Márhogy itthon?
  • Loál János #789
    Nem nagyon.

    Amúgy május 24-én (ha jól emlékszem) Ketrecharc lesz, tudtátok?
  • hykao #788
    Akkor abban lenyomnak PrideFC meccseket is, ill. van ketreces UFC is?
  • Punker
    #787
    EuroSport-on Fight Club
  • hykao #786
    Nem tudja valaki, hogy UFC, vagy PrideFC meccseket közvetít-e valamilyen (nálunk is fogható) adó? ...vagy csak K1-et?
    Amúgy, ha netán valakit bővebben érdekelne az MMA témakör (a K1-en kívül UFC és PrideFC, valamint egyéb Vale Tudo bunyók), nyitottam egy MMA topikot.
  • Jano
    #785
    Arról pont lemaradtam, basszus.
  • Punker
    #784
    Ignashov
  • Punker
    #783
    Sapp nyert :)