3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • Z
    #1302
    Ezaz!!! Ez komolyan jó fej! Egy áááálat! :DD

    Azt kell nézni, hogy milyen pofákat vág, és hogy milyen beleéléssel mondja a szövegét, vagy a véleményét. Eléggé dinamikusan beszél, olyan mintha meccselne a kamera előtt.
  • Senkii
    #1301
    Szia!

    Csak csigázol itt minket! Miért olyan szimpi Rutten? Mit nyilatkozott? Leírnád kb.? Köszi!
  • hykao #1300

    :)))))))))))))))))))))))))
  • Senkii
    #1299
    Ezt ajánlottam én is. :)
  • Z
    #1298
    Bassza+ de láma vagyok! :DDD

    Nincs meg végig, de legalább az első meccs végigment! Csúnya lett a vége. A japán srác csak nyelte az ütéseket.
  • Z
    #1297
    Most nézem a Pride Total Elimination 2004 (vagy Open Round) c. műsort.

    Basszus, itt miért nincs ilyen rendezvény? Befogadóképesség szempontjából az Aréna talán elég nagy lenne hozzá. Meg ilyen tévéműsor? Soha nem is lesz! :((((

    Ez a Baas Rutten hatalmas arc! Rutten-report... :DDD
  • hykao #1296
    Ha ezt tőlem kérdezted, akkor priviben küldöm.
  • Anotino
    #1295
    Ennek az ftp-nek, amit emlegettek, mi a cime? (ha publikus)
  • Anotino
    #1294
    Ez kb igaz, de 3 edzesre eljarni maceras, ha meg csak egyre specializalodsz, azzal lesznek gondok. Azert jo vmi sokoldalu sport, ahol szepen ossze van epitve minden, mint a thai-vale vagy a ju-jitsu.
  • Senkii
    #1293
    Sziasztok!
    Tájfun!

    Antgecc jól mondja: kéz - box, láb - thai-box, földharc - bjj.

    De létezik itthon is egy kifejezetten utcai önvédelemre kifejlesztett izraeli taktikai rendszer: KRAV MAGA.
    Null tradició, maximális hatékonyság. Kifejezetten az ösztönös mozgásokra építenek, azt fejlesztik tovább. www.krav-maga.hu olvasdd el érdemes.
    Amúgy, ha jól akarsz bunyózni, akkor a thai-boxot ajánlom, de jó még a kempo is, ill.a thaifight-vale tudo (www.thaifight.org)

    Üdv!
  • hykao #1292
    Arra bizony! :)
  • Z
    #1291
    Na láttam Quinton Jackson vs. Chuck Liddel meccset!

    Tényleg nagyon jó a Rampage Jackson... :D
  • Z
    #1290
    Ron Waterman - Kevin Randleman meccs is király!
  • Z
    #1289
    Fúúúúúúúúúúú! :DDDDDDDDDDD

    De csúnyán megnézték egymást Quinton Jacksonnal. Ez tényleg hatalmas meccs lesz!
  • Z
    #1288
    Ez a Silva egy profi bérgyilkos? Valaki szerintem felbérelte, hogy ölje meg az ellenfeleit! Nagyon elbánt az japán gyerekkel...Úgy számoltam, hogy 5 taposás talált be.

    Hyk: erre mondtad, hogy a szokásos fejtaposós technikával tett pontot a végére? :DDD
  • Z
    #1287
    LOL!!! Ennek a 3. része a Silva-val indul, ahogy épp valami japán (távolkeleti) kaját enne meg, de látszólag nagyon szar... :DDD
  • Z
    #1286
    Most néztem meg a Pride 2004 GP finalból a Emelianenko Alexander vs Cro Cop meccset. Szvsz az egyik legtechnikásabb versenyző a horvát. Nagyon királyul mozdul el a rohamok elől. De azért a földharcban bőven van mit fejlődnie. Ez egy király meccs!
  • tajfun
    #1285
    Es leadta a 75 mililitert utana? :)
  • antgecc
    #1284
    Gyerekek... még ilyeneken vitázni, hogy mi a jó, meg mi nem, teljesen felesleges, ugyanis a válasz abszolút egyértelmű. Az a hatásos, ami a ketrecben és Pride-on megállja a helyét - had éljek más szavaival: kézre box, lábra thai-box, földre brazil jitsu... minden más mehet a kukába.

    Ennyi.
  • Z
    #1283
    LEGJOBB!!!!!!!!!!!!!
  • Jano
    #1282
    Durván kemény a logóm, mi? Gecc!
    :D
  • Z
    #1281
    Van azért egy-két valós, de hihetetlen(nek tűnő) dolog.
  • Zsoldos
    #1280
    Amit irtam pl elegge valosaghu, mivel lattam a fickot ahogy epp csinalja.
  • tajfun
    #1279
    Jo persze, en meg a torkommal fellokom ot mint az oreg mester a Kill Bill 2ben, az is pont valosaghu...
  • Zsoldos
    #1278
    Hat azert azon mindenesetre el lehet gondolkodni, ha valaki megtanul ket mutatoujjon kezenallni, mi tortenik ha ad neked ezzel egy torkost (joccakat). Ezek letezo dolgok, csak fanatikus modon ki kell gyurni oket.
  • Tetsuo
    #1277
    Ekkora baromságot ne mondjál már, minden harcművészetet lehet úgy űzni h bárki kipicsázzon, meg lehet úgy is h senki!
    Amúgy SzVSz ha a K1, Pride, UFC stb-ben nem kötnék a szabályok annyira a küzdőket akkor sok kung-fust (ami valójában nem is kung-fu de min1) látnánk ott.
  • Z
    #1276
  • tajfun
    #1275
    @Katat tanulni is lehet? ;-)
  • Z
    #1274
    Thai-box, box, taekwondo ezek jók, mert van küzdés is. Ahol nem maszatolás megy...mert odapakol a partner is, és hát az hiába edzés csak, fáj mint a disznó, ha eltalál.

    "de az uccan lehet 3szor lerugnak mire sikerul beallnod vmi vedekezo allasba" - ez így van. De nem mindig csak a kata-kat tanulják.
  • tajfun
    #1273
    "Aikido-t én is tanultam, mozgásnak nagyon jó, de nem véded meg vele magad"
    Es melyikkel igen? Kungfu, jujitsu, thaibox, vagy mi? Kungfuban pl. nagyon dizajnos a sok ideoda mozgas (majom, tigris, meg egyeb stilusok), de az uccan lehet 3szor lerugnak mire sikerul beallnod vmi vedekezo allasba.
  • Z
    #1272
    Aikido-t én is tanultam, mozgásnak nagyon jó, de nem véded meg vele magad. A szamurájok kard"vívásából" alakította ki Morhei Ueshiba (valahogy így ejtik a japánok: Isibá). Nagyon magas szinten, és más harcművészetekkel, vagy csak box-szal együtt nagyon hatékony lehet. Sok a dobás, és nagyon rafinált technika benne, amit még akkor sem biztos, hogy meg tudsz csinálni, ha éppen nekedront az ellenfél, és pl egy széklábbal akar jól fejbecsűrni... ;-)

    De szerintem aikido-t érdemes tanulni még annak is, aki esetleg más hm-i ágban már mester. Mert van egy-két elég egyszerű, de nagyon brutális technika.

    Én úgy vettem észre, hogy amikor támad valaki, akkor nem fog egy gyönyörűen kivezetett ütést a fejre, gyomorra mérni, hanem gyors egymásutánban zúznak bombákat. Tényleg csak keveset tanultam, de szvsz ezek ellen szűk térben nem használható az aikido. De egy mester biztos rámcáfolna.
  • tajfun
    #1271
    "akik kinyújtott ujjakkal minden nehézség nélkül át tudnak ütni egy 4 cm vastag deszkát az ujjaik hegyével."
    Ilyen vicceket en is olvastam pl Ueschiba Morihei "oneletrajzaban", fel kezzel lenyomja a grizlit is, meg hasonlok, de ez kb annyira eletszeru mint a boszorkanyok. :)
  • tajfun
    #1270
    Az aikidorol sok jot hallottam, de pl. nagy hianyossagnak irjak hogy nincsenek benne tamado technikak, igy amig a masik nem ut vagy rug (pl. tudja hogy aikidos vagy es epp ezert kivar a kezdemenyezessel), addig nem tucc vele mit kezdeni. A Bruce Lee filmek idejen a shaolin kungfut istenitette mindenki, a Van Dam filmek utan meg a thai boxot, a wingtsunosok meg epp azt emelik ki pozitivumkent hogy nalunk nincsnek magas rugasok amik konnyen egyensulybol kiborithatova teszik az embert. Ebbol lathato hogy itt ellentmondas van. Ami az egyik szerint jo dolog, az a masik szerint nem. Az MMA meccseken mi a nyero (nyilvan nem minden helyzetben, de a legtobbszor)?
  • Z
    #1269
    Ha jól tudom MMA-ban is van pár dolog amit (egyébként teljesen logikusan) nem lehet használni. Testüregek támadása, ágyék támadása, vagy pl a szem kinyomása is tiltott.

    De egy utcai harcban (verekedés) már más a felállás. Nem nagyon van 1on1, meg általában nincs ketrec/ring, kaotikus az egész. Tompított támadófelület, és cipő (esetleg acélbektós) nélkül játszanak a "versenyzők". Kés, tezsvír, stb., stb. Szerintem a leghatékonyabb önvédelmi forma az lehet, ha több féle dologba beletanul az ember valamilyen szinten, és mondjuk katonai/rendőrségi bevetésen vesz részt, ahol közelharc is van, és az életéért közd. Ez persze csak a vicc része.

    Pl: Silva nagyon hatékony a földharcban, de ha utcai verekedésre kerülne sor, nem biztos, hogy a legkifizetődőbb lenne. Ha egy másik ellenfele - miközben az egyiket rendezi le - fejberúgdossa, vagy teszemazt viperával megcsapkodja, akkor nehézségei támadhatnak...

    Állítólag a taekwondo-t (vagy ahhoz hasonló harcművészetet/gyilkolási technikát) tanítanak a koreai hadsereg elitkatonáinak, akik kinyújtott ujjakkal minden nehézség nélkül át tudnak ütni egy 4 cm vastag deszkát az ujjaik hegyével. Ha ez igaz, akkor ott egy betaláló torokra mért ütés, és jóccakát.

    Konklúzió: én sem tudom... :DDD
  • Zsoldos
    #1268
    Hat katonai celra hasznaljak a vilag minden tajan, erre is lett kitalalva. Versenyen meg a jujitsu technikak kb 60%-t nem hasznalhatod meg MMA szabalyok szerint sem, eleg hamar elfogynanak a versenyzok..
  • tajfun
    #1267
    Na ez pl 1 valasz. Nem tulzottan kielegito, de legalab a temahoz kapcsolodik az eddigiekkel ellentetben. :)
  • Jano
    #1266
    Jó.

    Én, és szerintem a többiek sem tudjuk itt megmondani neked, hogy melyik a legjobb, leghatáékonyabb, stb ág. Fingunk nincs.
  • tajfun
    #1265
    "És ugyanilyen szöveget írhat további 500 mester. :)"
    Epp ezert kerdes hogy melyiknek van igaza.

    "Továbbra sem értem, hogy hogyan akarod kideríteni, hogy mi a legjobb, ha nem magad győződsz meg róla."
    A forma1-en se szoktam kint ulni, ezert aztan nem is lehetek benne biztos hogy Schumacher jobb pilota mint a Zsoltika, ugye?
  • Jano
    #1264
    És ugyanilyen szöveget írhat további 500 mester. :)

    Szerintem kezdj bele valamilyen stílusba, és találd meg magad. Továbbra sem értem, hogy hogyan akarod kideríteni, hogy mi a legjobb, ha nem magad győződsz meg róla.
  • tajfun
    #1263
    "Olyat szerintem egy szoval nem irt, hogy mennyire "profi" meg "mindent vero" a stilusa (ilyen fogalmak csak a te szotaradban leteznek)."
    Vagy megse? Nesze meg1 idezet tole:

    "Evek teltek el, mire a több mint ötszáz fogas esetében megtaláltam, melyrek a kritikus pontok, mire az addig nyögvenyelõ technikák ellenfélre tekintet nélkül sikerültek. Közben négyszer átírtam a teljes magyar övvizsgaanyagot. A nemzetkozi vizsgákon megszereztem a második, a harmadik. majd negyedik danfokozatot. A világszövetségben egy idõre megfagyott körülöttem a levegõ, a nemzetközileg érvényes normák átírása szentségtöréssel ért fel. Azt azonb)an senki nem bizonyította be hogy amit csinálok, az nem jó. A nemzetközi edzõtáborok tapasztalatai rendnre engem igazoltak. Kiderült, a magyar ju-jitsu keményebb és jóval hatékonyabb a legtöbb országban tanított ju-jitsunál. Módszereimet több kulönleges alakulat kiképzésénél is igénybe vették, a ju-jitsu technikák ugyanis a köze1harc lehetõ leghatékonyabb fog‘ásai közé tartoznak. Csak be kellett végre mutatni, hogyan is mûködik ez a harcmûvészet, ha valaki tényleg komolyan csinálja."