3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • tajfun
    #1262
    Jaja, rola van szo. 2 idezet tole:

    "Én tizenkilenc éves voltam, amikor beestem a Mûegyetem tornatermében tartott dzsúdó edzésre. Amit ott, heti kétszer két órában el lehetett sajátítani, gyorsan megtanultam. Megtanultam rendesen esni, átvettünk néhány alaptechnikának számító dobást. Mikor unalmas lett, átiratkoztam az MHSZ égisze alatt mûködõ haditornaklubba, ahol az egyes küzdõsportok fogásait vegyesen oktatták. A foglalkozásokat európai önvédelem néven tartották, a technikák az ökölvívástól a középkori birkózófogásokig mindenféle stílusjegyet magukon viseltek. Amolyan halálos bõrfogások voltak kétszáz változatban. Igyekeztem mindent elsajátítani. Mellesleg, ez a klub termelte ki az ország (akkori) legjobb kaszkadõreit. Jellemzõ a hetvenes évek végére, még a kaszkadõrök is mindenhez értettek: magasból zuhantak, vívtak, verekedtek, lovagoltak, gépkocsit vezettek, amire éppen szükség volt. Három évvel azután, hogy elsõ alkalommal betettem a lábam a haditornaklubba, fõállású oktatóként a csoport tagja lettem.

    Akkoriban nyitogatták kapuikat az elsõ karate klubok. Érdeklõdéssel vegyes féltékenységgel figyeltük a másik edzéseit. Az elsõ idõszakban csupán kétféle karate irányzat létezett Budapesten: a kyokushinkai és a shotokan. Félelmetesen kemény foglalkozásokat láttam mind a két helyen. Idõnként összemértük a tudásunkat egyik-másik karatékával. Lehangoló élmény volt. A kudarcok gondolkodóba ejtettek. Gyenge lennék? Vagy ügyetlen? Rossz technikát tanultam mostanáig?"

    "Ha ennyien áldozzák rá az idejüket, hogy vetõdéses térdtolást tanuljanak tõlem, és én ezért elfogadom a pénzüket, egyszerûen muszáj jó vetõdéses térdtolást tanítanom. Máskülönben nem fair.

    Ha nem akarok mindenáron bizonyosságot szerezni, talán sikerült volna megnyugtatni magam. Felkötöttem a kezdõk fehér övét és ellátogattam néhány dojóba. Kyokushinkai, shotokán, taek-wan-do és kendo volt a sorrend. Végre kiderült. A begyakorlott, beidegzett fogások küzdelem során nem mûködtek. Nem mûködtek, ha az ellenfél nehezebb vagy erõsebb volt, nem mûködtek, ha nem tudta, hogy kivel áll szemben, ha nem érezte, hogy neki most el kellene esni. Szembe kellett néznem vele, hogy az a fajta ju—jitsu, amit ismerek, nem jó."

    "Újra és újra átvettem magamban az addig tanult félezer technikát, elemeznii próbáltam a küzdelmek során tapasztalt gyenge pontokat. A csuklódobás során például alkar iraáyába betöröm az ellenfél csuklóját, ami azonban csak akkor sikerül, ha erõsebb vagyok nála, vagy ha nem számít rá. Erre pedig aligha lehet alapozni egy harcmüveszeti technikát. Ha azonban nemcsak arra koncentrálok, hogy betörjem a csuklót, hanem közben magamhoz húzom és az alkar irányába megfeszítem, már igesis jelentõsege annak, melyikünk az erõsebb.

    Ismét végignéztem a külföldi mesterekrõ1 készült felvételeket. Rájöttem, a tehnika nagy része pontatlan, a mozdulatok nincsenek a helyükön. Csakogy a 99 százalékos ju-jitsu nem mûködik, ezt volt alkalmam megtapasztalni , valahányszor olyan karatéka volt a partnerem, akinek a mester fokozatart száz ellenféllel kellett kuzdenie."

    ezekutan csoda ha az emberben felmerul a kerdes hogy akkor most melyik modszernek van valoban ertelme? Persze mindegyik azt allitja magarol hogy az ove a tokeletes, erre nem lehet alapozni, a valosagban kell lemerni mennyit er. Ezert kerdeztem ezt itt meg, mivel az MMA epp arrol szol hogy lehet mindent minden ellen.
  • Zsoldos
    #1261
    Gondolom most Kelemen Istvanrol beszeltel. Olyat szerintem egy szoval nem irt, hogy mennyire "profi" meg "mindent vero" a stilusa (ilyen fogalmak csak a te szotaradban leteznek). Amit csinalt, azert nem volt hatekony, mert kezdetben (kello mennyisegu segitseg nelkul) nem ismerte kellokeppen a technikakat, ezert sok munkaba es idobe telt a kidolgozasuk. Kb errol szolt az a szoveg. A valodi hasznossag meg inkabb konkret technikakon, mint stiluson ertelmezheto. Nomeg az egesz relativ, egy gerinctores jol johet invazio eseten, de versenyen egyenesen illetlenseg.

    De ha mindenaron az a celod, hogy kimutasd, lemerd mi a mindentvivo hiperszuper terminator sport, vesd ra magad mondjuk a sherdog.com -ra es keszits valami statisztikat sulyozva az adott sportot uzok szamaval.
  • hykao #1260
    Október 16-án:

    Állítólag ott lesz Fedor Emelianenko is.
  • tajfun
    #1259
    Engem inkabb az erdekelt volna hogy a valos eletben melyik harcmuveszetnek van valodi ertelme. Nem jut eszembe a link, de vmi magyar jujitsu oldalon olvastam minap 1 6 danos magyar csavo irasat, abban leirta hogy amit anno kulfoldi mesterektol tanult, azzal sorra bukott el egyeb karates ellenfelek ellen, aztan tokeletesitette a stilusat, ami szerinte mar profi, es nyero minden helyzetben. Ami akar lehet igaz is, mindenesetre felveti a kerdest hogy amit mongyuk nem o tanit az mennyire hatekony (ha mar neki se jott be). Na, epp az ilyenek miatt kerdeztem ezt anno, nem kotozkodesbol. Gondoltam 1 olyan helyen ahol minden stilus felbukkan, csak lemerheto azok valodi hasznossaga.
  • tajfun
    #1258
    Engem nem erint, csak tajekoztattalak hogy lehet kesobb megbanod ha csak ugy torlod, megszerezni eleg nehez mert ritka.
  • hykao #1257
    Engem sem zavarna, ha korlátlan lenne a tárhely...
  • hykao #1256
    privátban kaphatsz címet, bár nem úgy tűntél, mint akit érdekel az MMA...
  • hykao #1255
    Hát ez mind szép és jó, csakhogy az a megveszekedett 60giga nem végtelen...sőt! Így is nagyon-nagyon sok MMA dolog van, amit el tudnék viselni az FTP-n...csakhát a helyhiány...

    Szal ha valaki bedob a közösbe egy nagyobb vinyót, tőlem mehet fel mindenféle, de addig az ilyesmi törlésre kerül...
  • tajfun
    #1254
    Ha nekem vki ilyeneket toltene fel, kb annyira zavarna mintha hozzamvagna 1 taska Dea'kot. :)
  • tajfun
    #1253
    (Mar csak azert se tudnam feltolteni, mert fogalmam sincs hova kene.)
  • tajfun
    #1252
    Nem, de ismerem. Regebben en is kerestem sokaig, de senki nem ismerte. Aztan vmelyik warez siten megtalaltam, kb 1 hetig jott lefele vmi szupi modemes helyrol. De sztem megerte, aki szereti az ilyen filmeket, annak kotelezo darab.
  • hykao #1251
    Te töltöd fel ezt?
  • tajfun
    #1250
    1 thaifoldi film, ertelemszeruen thaiboxolnak benne. A csavot ugy reklamoztak anno mint BruceLee 2-t, es tenyleg eleg profin ugral.
  • hykao #1249
    Novemberben pedig:


    Igaz az eddig nyilvánosságra hozott meccsekben egyelőre nemigen vannak hírességek...persze ettől még lehetnek jó meccsek...
  • hykao #1248
    fogalmam sincs...mostanában érdekes dolgokat töltögetnek fel...úgyhogy valszeg megszűnik a feltöltés mindenki számára.
    az olyan potenciális feltöltők, mint te, kapnak külön jelszót a feltöltéshez.
    ha valaki meg akar valamit, ott a KAPCSOLAT.txt...
  • tomsits
    #1247
    hykao!
    milyaza ongbak???
  • tomsits
    #1246
    :)) jurosport... hát.. sok a háttér infojuk és sztem nem tudják mi lehet a fontosabb,és a valósabb. miaz hogy nem akartak mecselni vele? bekerült a döntőbe ott meg sorsolás van. ez nem nem akarás kérdése. később meg mindenkinek többet hoz egy döntőssel való bunyó. így többen is kiálltak volna sztem vele.
  • Loál János #1245
    Hmmm, Eurosport-on azt mondták valamikor év eleje felé, hogy senki nem akart vele meccselni.
  • hykao #1244
    Hidehiko Yoshida ellen, most júniusban, fent van az FTP-n is.
    Persze vesztett...
  • tomsits
    #1243
    szerintem bunyózott ő már annyit hogy ne most kezdjék a tarifát felállítani. szerintem itt a pride ajánlata volt a háttérben. leko kiakarta jáccani egymás ellen a két ajánlatot és a k-1 veszített.
    hunt ki ellen? nem tudom de asszem eccer már mecselt.
  • Z
    #1242
    Hunt ellen pride-ban?

    Hát valamiből neki is meg kell élni... :DDD

    Nehéz szitu ez máni dolog. Ha elfogad egy pl nevetséges összeget, akkor lehet, hogy később már alapból (tehát nem félve) alacsonyabb összeget ajánlanak fel neki.
  • tomsits
    #1241
    leko nem állt ki mert kevesebb pízt kínáltak mint amennyit szeretett volna kapni. pf. vérprofizmus...
    bár meg van de még nem néztem meg leko eddigi pride mecsét. és ha minden igaz hunt is küzdött már egyet. vagy nem???
  • Z
    #1240
    Jaja! Kicombosodott ez a Lékó. 2002 GP döntőben, valami kilencven-egykét kilós lehetett. Akkor sajnos elfújták.
  • Z
    #1239
    Így van, majdnem minden sportban igaz ez. Az embernek a saját dolgát kell a másikra ráerőltetni. És a taktika azért van, hogy ezt minél jobban megvalósíthassa.
  • Z
    #1238
    IZÉŐŐŐ...télleg! Nem a "mi" Lékónk rokonya? :DDD
  • Z
    #1237
    ÁZ! Há' ilyen nevet eddig csak fodzistáknál láttam... :DDD
  • Loál János #1236
    Szvsz Silva alkata a legmegfelelőbb földharchoz. Rövid, és tömör, azaz nehezen feszegethető, és baromi erős.
    Cro Cop az első meccsükön természetesen nem is akarta a földre vinni a dolgot, viszont a bordáit úgy szétrúgta Silvának, hogy vérvörös volt az oldala.
    Mindenki azt erőlteti, amiben a legjobb, nem? :)
  • Loál János #1235
    Leko ellen a tavaly év végi gálán senki nem mert kiállni K-1-ben, mivel 'eléggé' összeszedte magát. :)

    Szurkolok neki is, és Hunt-nak is, K-1-ben mindketten a kedvenceim között voltak.
  • Tetsuo
    #1234
    Off: Léko Petya eddig döntetlen..
  • hykao #1233
    Lékó Pista már volt egyszer a Pride-ban, Naoya Ogawa kényszerítette feladásra, ha jól emlékszem karfeszítéssel...
  • hykao #1232
    Antonio Rodrigo "Minotauro" Nogueira, akire gondolsz.
    Egyébként a tesója is bunyós, Antonio Rogerio "Minotoro" Nogueira névre hallgat, és nem csak a nevük összetéveszthető, kinézetre is nagyon hasonlítanak.
  • Z
    #1231
    Leko Pista PRIDE-ban?

    Emlékszem a 2002-es K-1 GP döntőjében csúnyán elintézték (talán az új-zélandi Hunt). De azóta ő is sokat erősödhetett, ha PRIDE-ban indul.
  • Z
    #1230
    Azt a Cro Cop elleni meccsét láttam, azt hittem, hogy simán nyerni fog. Annyiszor, és olyan határozottam vittel le a földre a horvátot megannyiszor. Ha jól emlékszem nem volt túl mozgalmas meccs, de nagyon izgalmas volt.

    Cro Cop-ot verték már meg leszorítással (kar/lábfeszítés) is...egy hosszú nevű brazil (brazil?). A leszorítás nagyon kemény fegyver. Cro Cop ellen szvsz (bár nem láttam azt, amikor csúnyán elintézték) csak az ilyen taktikák a jók: földharc, leszorítás. Nem is szereti a földharcot. A legyőzőjét (karfeszítős faszi) is mindig engedte felkelni, amikor az a földre esett. Lábbal nagyon jó. Szóval nem jó hagyományos felállásban leállni vele. Meg erős is, mint a disznó (Bob Sappel is egész jókat birkózgatott).

    Mondjuk Silvát szerintem nem lehetne szorító fogásba elkapni. Annyira dinamikus, és hirtelen mozgású, hogy simán eltalálni is nehéz.
  • hykao #1229
    Pride 28 további már biztos bunyói:

    Josh Barnett vs. Mirko 'Cro Cop' Filipovic
    Dan Henderson vs. Kazuhiro Nakamura

    és akik még résztvevőként szóba jöhetnek:
    Mark Hunt
    Mark Coleman
    Heath Herring
    Stefan Leko
    Kevin Randleman
    Hirotaka Yokoi
    Suren Balachinsky
    Roman Zentsov
    Kazushi Sakuraba
    Hideko Yoshida
    Naoya Ogawa
  • hykao #1228
    Meglátjuk.
    Silva egyelőre veretlen a Pride-ban, és már legyőzte egyszer Jacksont.

    Silva nagyon jó! Ha legyőzi ismét Jacksont, utána pedig Couture-t, akkor lehet, hogy még ebben az évben összehozzák ismét Cro Cop-pal. (előzőleg döntetlent játszottak)
  • Z
    #1227
    JÁJ!!! :DDD

    Akkor ez dúúúrva meccs lesz! Nagyon...
  • hykao #1226
    Az.
  • Z
    #1225
    Vovchanchyn-t is elintézte? Akkor Silvának nem lesz könnyű dolga!
  • Z
    #1224
    Ez a Kevin Randleman verte laposra Cro Cop-ot?
  • hykao #1223
    ott leszel???