291
Vélemények, tapasztalatok
  • Falkon
    #291
    Sziasztok! Vettem egy ilyen kártyát. Az 5.1-en a mély nagyon szarul szól. Ha hifire rákötöm, nagyon halk. Mi lehet a probléma? 2009.05.27.-i driver van fent. Újabbat nem találtam.
  • RelakS
    #290
    2.18.11-es driver

    Nem tudom átirányítani a 100-200Hz alatti hangokat -> a mélynyomó néma, ha nem 5.1 csatornás a forrás
    Egyetlen hangerőszabályzó van -> DScaler-ben nem tudom változtatni a hangerőt a system mixerrel, a beépítettje meg xar
    Nincs hangszínszabályzóm (az xp-s programok nem voltak hajlandók elhinni, hogy van hangkártya a gépben)

    Egyébként tényleg semmi gond
  • desigo
    #289
    Most raktam fel 64 bites Win7-et.Magától keresett a 2 ZS-emhez drivert amivel szólt de eléggé halk volt.
    Creative Software Auto Update viszont talált 2.18.11-es drivert ami hibátlan.
    Integrált hangkártya után megváltás a hangja
  • RelakS
    #288
    win7 alá normális Audigy 2 zs szoftverek vannak? Mert a keverő nem kever, csak a közös hangerő csúszkája van meg, az eax konzol nem találja a hangkártyát, ilyenek
  • imracinger
    #287

    Érdeklődnék, kinek van Audigy1 es karija és Vistat esetleg Sevent használ és mükszik az 5.1 hangfal rendszere rajta!
    Nekem nem akarja csak test nél működtetni a SW-t + Centert és a Reareket! :(

    XP alatt a gyári CDn telepített Surround mixerrel simán aktiválni tudom, de ide nem engedi, hogy azt feltegyem! :(

    Nagyon fontos lenne!"

    Szia GyaxyBoy!

    Sikerült a kártyát beállítani?

    Üdv!
  • amdopteron
    #286
    hallo hoztam én ma egy ilyen kártyát bár lehet hogy audgy egyes mind1 a lénye a lényeg vane gy genius dht 501 hangfalszetem vista 64bit van szól minden az össze hangszóró a mély kivetelével tesztnél szól amugy meg zenélnél nem vki segítsen hogy tudjam bekapcsolni vagy vmi mert megzavarodok köszönöm széppen
  • GyaxyBoy
    #285
    Helló mindenkinek!

    Érdeklődnék, kinek van Audigy1 es karija és Vistat esetleg Sevent használ és mükszik az 5.1 hangfal rendszere rajta!
    Nekem nem akarja csak test nél működtetni a SW-t + Centert és a Reareket! :(

    XP alatt a gyári CDn telepített Surround mixerrel simán aktiválni tudom, de ide nem engedi, hogy azt feltegyem! :(

    Nagyon fontos lenne!

    Privit is küldhettek! :) Az jobb lenne!


    Köszi
  • pamarton
    #284
    Sziasztok!

    A problémám a következő lenne: USB Audigy 2 NX-em van. Nem csinál semmit...néha villognak a ledjei, nincs az eszközök között, a win megtalálja de aztán aztán ledek elalszanak és azt mondja hogy nem működik az eszköz. Mit lehet ilyenkor tenni?

    Köszi
  • agyhalál
    #283
    Ez az amit sajnos nem tudok.
  • MiloShee
    #282
    Hát sajnos telepítőlemez az nem érkezett hozzá :) Ha esetleg forrást tudsz ahol ez a gyári lemez elérhető, akkor azt légyszi linkeld már be nekem!! Köszi!
  • agyhalál
    #281
    Próbáltad úgy, hogy elöbb CD-ről feltelepíted ezeket az alkalmazásokat? Elképzelhető, hogy ezek csak frissítések és ezen programok megléte nélkül nem telepíthetőek a creative.com-on lévő dolgok.
  • MiloShee
    #280
    Hali mindenki! Problémám merült fel egy Audigy 2 ZS-vel kapcsolatban (SB0240). Leszedtem a legfrissebb drivert, felraktam. Nagyszerűen működik, felrak magával egy Audio console nevű alkalmazást is. Remek. Viszont mikor további dolgokat akarok felrakni, pl.: Speaker Settings, EAX console, a telepítő hiányzó komponensekre hivatkozva nem pakolja fel ezeket. A driveren kívül mit kell még felraknom, hogy más alkalmazást is tudjak telepíteni? Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Bczky
    #279
    Hello!
    Tudna valaki segiteni vettem egy Audigy 2 ZS notebook kártyát és sehogy sem tudom rábirni hogy a digitális erösitőmmel Dolby Digitalba tudjam nézni a filmeket PL: Prison Break ac3 hdtv 5.1 részeit.A DVD filmeket D Digitálba nyomja.Az AC3 filter fent van.Elöre is köszi a segitséget.
  • Richard90
    #278
    ja és a winampnál recseg meg belassul az egélsz zene... ez mitől lehet? az össezs legfrissebb driver fentvan
    + a cod2-ben sem szól az össezs hangfal pedig átállítottam eax 3-ra
  • Richard90
    #277
    Hello!
    azt hogy lehet beállítani hogy a zene ne csak két hangfalból szóljon hanem az összesből ??
  • Stevenson
    #276
    feltelepitettem az oldalrol 1 programot, azóta megy. :)
    mostmár csak az a gond, hogy gerjed vmimel, de ezt majd ki kell derítenem.
  • Stevenson
    #275
    igen, onnan szedtem le, de csak a driver van fenn, semmi alkalmazás hozzá, ez lehet gond?
  • tugyiti
    #274
    Driver fent van?Ha fent van akkor próbáld meg a creative oldalán a software auto update lehetőséget hátha van hozzá valami.
  • Stevenson
    #273
    Hali! Most vettem egy 7.1-es hangrendszert(creativ s750), és van egy audigy2 zs hangkártyám, összedugtam mindent, de sajnos semmilyen hangot nem sikerült belőle még kinyernem. Van ötletetek, hogy mi lehet a baj?
  • bunkolaja
    #272
    Végül sikerült 7-ért egy sima Aud 2est vennem. A Live!hoz képest érezhetően jobb, kedvenc online öldöklősömben még csökkent is a pingem(gondolom a HW gyorsítós hangok miatt) és jobban is megy a játék. :))

    Már csak a topikot kell végignéznem hogy kiműveljem magam a kártyából.
  • FRenkie
    #271
    Gondolom mi lehet. 5.1 alatti módokban télleg aktív. De akkor nem működik a mélynyomó, szóval szerintem azért, mert ha nincs mélynomód csak akkor van szükség a bass boostra, ha meg van, akkor a bassust a mélynomó külön kezeli, szal a basszus mi9ndenképp szebb lesz vele.
  • MiloShee
    #270
    Hali! Igen tudom mert eddig az alaplapira volt rákötve az 5 eres linout (2 jobb csat, 2 bal, egy föld), meg a két eres mikrofon(mic data, mic VCC). És ezeket rá lehet kötni az Audigyre is?
  • tugyiti
    #269
    Akkor viszont valami más lehet ami miatt nem aktiv,de mi???
    Nincs letiltva semmi?Mert nekem genius écsanyámnak a gépével van,de azon is aktiv minden és arra is úgy telepitettem hogy gyári cd felrak aztán auto update,CMSS 3D bekapcsolva.Viszont ha átváltok 5.1-re akkor nekem is inaktiv lesz a bass boost fül viszont alap értelmezetten a driver AKTIVRA!! állitja be.

  • FRenkie
    #268
    Nekem 5.1es genius. Tudod az a szép vajszínű, fa borítású :) És nekem nem aktív.
  • tugyiti
    #267
    Milyen hangfal van?
    Nekem creative a hangfal rendszer is 2.1 és igy nekem a creative speaker settings ablakban a 3. fül a bass boost és aktiv.

  • izb
    #266
    a pc ház a megoldás.manapság a pc házak 99% van ilyen csati,amit csak rá kell dugni az alaplapra és a ház elejére vezeti a dolgokat.
  • FRenkie
    #265
    Szoktak adni házakhoz kábelt, amit hátul be kell dugni az outba, előrevezetni és ott is bedugod valamibe ami kivezeti előre.

    tugyiti: nem aktív, vagyis be sem tudom kapcsolni
  • MiloShee
    #264
    Esetleg valaki tud valamit arról hogy hogy lehet egy ilyen kariról kivezetni előlapra a mikrofont meg egy lineoutot? Mert ugye kellemetlen az ha fülesről akarom hallgatni és hátul kell matatni! Kössz!
  • tugyiti
    #263
    alapon nem aktiv csak ha bekapcsolod
  • FRenkie
    #262
    Már csak 1 kérdés: A bass boost miért nem aktív?
  • FRenkie
    #261
    Na megtaláltam a cédén a szükséges cuccokat. Már csak az a kérdés hogy a neten lévő fájlok frissebbek e a cd-n lévőkkel, ha igen akkor felrakom őket is. Köszi a helpet!
  • FRenkie
    #260
    igen
  • MiloShee
    #259
    A sima Audigys topicban belinkelt drivercsomagot és updatét próbálta már valaki?
  • tugyiti
    #258
    igen rajta is van.az auto update oldalon voltál ???
  • FRenkie
    #257
    Se a konzolt, se a speaker settingst, se a mixert. Ezen az oldalon már voltam, és itt csak drivert találtam a kártyához de az már fent van. A kis programokat itt nem találom. A múltkor pedig sikerült valahogy felraknom azokat is, nemtom honnan, elvileg a cd-n rajta kell lenniük?
  • tugyiti
    #256
    melyik részt nem akarja fel rakni?consolet ? vagy mást,mert ha igen
    akkor rakd fel a gyári lemezen levő cuccokat majd ezen az oldalon tudod auto update frissiteni
  • FRenkie
    #255
    Hello!

    Nekem is pont ezekre lenne szükségem, de nem telepíti fel, azt mondja hogy nincs meg a megfelelő komponens a telepítéshez, pedig fent van a legújabb audigy 2 zs driver. mi lehet a baj?
  • tugyiti
    #254
    nm :D
  • MiloShee
    #253
    Te egy úr vagy!
  • MiloShee
    #252
    Valóban, köszönöm!