8958
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Jeffjohnson
    #6757
    Hát nem nagyon láttam még olyan MMO-t ami be tudta volna tartani a saját maguk által szabott határidőt pláne egy ilyen jellegű változásnál így nem hiszem ,hogy ezzel ma játszani fogunk max az aki hajlandó sokáig fennmaradni de ne legyen igazam és legyen a PotBs a kivétel.
  • Fritz Von...
    #6756
    De várom. :)
  • Jeffjohnson
    #6755
    PST 9am vagyis nekünk az 18:00 ha nem tévedek.
  • Fritz Von...
    #6754
    Akkor ma f2p? :)
  • Hunor1
    #6753
    ok.köszi! Akkor első héten csak a karimat húzom fel és belejövök a harci technikákba. Majd aztán később kezdek el termelni/kereskedni.
    Bazz csak kezdhetném már a letöltést! Hétfő van ugye..:) de még nem látom hogy elérhető.
  • gstup
    #6752
    Csak annyit szeretnék mondani,hogy azért nem olyan gyenge a privi :). Minden kaszt jó,csak tudni kell nagyon jól használni a skilleket és ismerni kell az ellenségét...
  • mkfdd
    #6751
    Én először NO-t húztam de megbántam, mert NO-val nem lehet látni a többi frakió AH-ját. FT-vel sokkal könyebb a gazdálkodni. Feleakkora adók az ellenséges kikötőkben, könnyebben át tud jutni a PvP zónákon egyedül, látja az ellenséges aukciós házakat, gyorsabban tud gyártani, sokkal nagyobb rakterű hajói vannak. Előbb utóbb fel kell húzni egy FT-t mindnekinek aki nem akar kínlódni.

    NO: legerősebb group PvP-ben jelenleg, mert legjobbak a defenzív képességei, és jó nagyokat tud lőni hála a skilljeinek és persze a hajóknak.
    FT: legerősebb 1v1-ben mert iszonyat sokat tud javítani magán
    Priv: Sajnos nagyon gyenge most. Biztos fel fogják javítani később.

    Egyébként nem nagyon érdemes szerintem fejlődés közben hajógyártással bíbelődni. AH-ból viszonylag olcsón meg lehet őket szerezni vagy ha megkérsz valakit a guildben, legyártja neked. Küldetésekből mindig jön elég lóvé hogy ne fogyj ki belőle. Van egy ürge a mostani guildben aki saját magának akarja gyártani a hajókat fejlődés közben, és már 2-3 hete játszik de még mindig csak lvl30 körül van.
  • Hunor1
    #6750
    rendben.köszi.Sokat segítsz tényleg.Most azon dilemmázom hogy privateer vagy trader karit kezdjek el húzni. Bétában nagyon szerettem a gyártást és kereskedelmet. A gyártásban saját Stralsund fregattig tudtam elmenni.Nem tudom hogy egy új magyar societyben mi lenne a hasznosabb?
    gondolom mostanra már elég jól ki lett balanszolva a karakterek egyéni skilljei illetve hajói.Nincs különösebb előny egyiknél sem?
  • mkfdd
    #6749
    A kardozós részt teljesen átdolgozták egyik patchben. 10-15 npc-t is simán le lehet verni néha. Ha meg meghalsz közben, éledhetsz és folytathatod ahol abbahagytad.
  • Hunor1
    #6748
    köszi.
    Gondolom a missziók között van külömbség aszerint hogy milyen karit építünk?

    amúgy:
    We plan to publish build 2.1 to our live servers on Monday, November 29th. Antigua and Roberts should be down between MIDNIGHT and 9am PST*. This patch will take Pirates of the Burning Sea Free to Play!

    lehet hogy éjfél után már tölthetem is?? :)) Jó lenne..
  • gstup
    #6747
    -a,pedig még nem is ittam sört :D
  • gstup
    #6746
    Igen,meg a majd groupba megcsináljuk amit lehet ;)!
  • Hunor1
    #6745
    a küldikkel csak az a "bajom" hogy vannak olyan "kardozós" feladatok ahol pl egy rakat kalózt kellett levágni, de mindig levertek....így aztán meguntam ezeket és nem tudtam -nem volt kedvem - sorra megcsinálni minden küldit:( Gondolom a béta óta tettek bele új single missziójat is ugye?
  • a.carkey
    #6744
    Már nem emlékszem, de hajótól is függött, hogy mennyi idő a grind 50ig. Ha ügyes voltál gyengébb hajóval erősebbek ellen - filmszakadás, a Stralsund kivételével nem jut eszembe sok hajó amivel grindeltem ... -, akkor jól dobta az xpt. De nem egy hét volt egyik karim sem. Ennél azért több kellett. Már az utazás miatt is lehetetlen, mégha 24/12ben is nyomtam.

    Én anno amikor nem lehetett transferálni is rá tudtam venni az egyik illetékest, hogy vigyen már át, és átvitt. Aztán egy rakat embert átvittem, sajátot, ismerőst egyaránt, majd alapból engedélyezték a transfert, és alanyi jogon járt. :D

    Én biztos nem trükközöm le két szerver között, mert ennyire azért nem létkérdés. Ha nem engedik, max. leszarom a dolgot.
  • mkfdd
    #6743
    Ha jól tudom 350 a max xp amit kapni lehet magasabb szintű npc-kért. lvl20 felett már több xp-t adnak a küldik, és az avcom küldik úgy 3-5 percesek, shipcombat küldik meg 5-10 percesek. lvl20 felett OS grind már nem annyira hatékony, maximum kényelmesebb a fejlődő számára. Amúgy nem tudom régen milyen gyorsan lehetett fejlődni, de én a FT-m bő egy hét alatt felhúztam mndenféle külső segítség nélkül. Ráadásul egy csomó repu is fel lett húzva közben, storyline küldiket is végigcsináltam (fontos, mert a végén elég hasznos cuccokat ad) karrier küldik, lvl40 felett a fontosabb küldiláncok a fővárosokban, amik fontos PVP cuccokat adnak stb. Orleans küldiket is cask egyszer csináltam meg. A végére így mikor elértem az 50et 400k db-t összeszedtem úgy, hogy közben folyamatosan öltem a gazdaságba a lóvét, és a hajókat is magam vettem meg AH-ban. Ha valaki küldetésekkel fejlődik, nem költ közbe na gazdaságra, és kapja a hajókat a guildtől, 1 millát is simán össze tud szedni mire eléri az 50et ami elég jó kis induló tőke maximum szinten. Ha valaki első kariját húzza, szerintem sokkal jobban megéri kültedésekkel fejlődni (legalább valamennyire megatnulja az alapokat is), mintha OS grindel.

    Ám segíteni a küldikben is lehet. Segítséggel küldikkel simán megvan egy karakter akár 1 héten belül is persze csak ha valakinek sok ideje van :D.
  • Jockey
    #6742
    nemtom mi valltozott a kieggel, de huzni 40ig hajo grinddel volt talan a leghatekonyabb, abba tudunk segiteni, 40 utan pedig a napi qek voltak jok, asszem, de lehet van mas is mostansag..
  • mkfdd
    #6741
    Ám szerintem előbb vagy utóbb úgyis lesz transzfer, mert a visszatérő játésok úgyis rá fogják zúdítani majd a fejlesztőkre a panaszáradataikat :D. Max fizeti kell majd érte, vagy egyszer felhasználható alkalom lesz. FLS gondolom most várakozó állásponton van, hogy megnéze mit művel majd a f2p a populációval, és utána gondolkodnak majd el ilyen lehetőségeken hogy szerverösszevonás, új szerver nyitása, transzfer stb.
  • mkfdd
    #6740
    Húzni kb lvl 20ig van értelme valakit, mert addig adnak több xp-t a magas szintű npc-k, mint a küldik. Egyébként a lvl 20at segítség nélkül is el lehet érni 1 nap alatt. Én jobb szeretek egyedül fejlődni 20 alatt is mert így jobban jön a lóvé és a reputation is növekszik bizonyos frakcióknál. 20tól 30ig úgy 2 nap kb.

    Egyébként nem nehéz követni hogy hol érdemes épp fejlődni, ha azt a szisztémát követed hogy abban a kikötőben ahol épp vagy, megcsinálsz mindent amit meg lehet egyeül, aztán tovább mész azokba a kikötőkbe ahova szintén küldetések szólnak és ott is megcsinálsz mindent és így tovább. Amúgy nagyjából így néz ki a fejlődési útvonal: 1-20 new spain, 20-35 new granada, 35-50 antilles. 35ig viszonylag lineárisan lehet fejlődni. 35 fölött kell csak összevissza hajókázni, esetleg naponta ismételhető küldiket csinálni, mert ott már többnyire nem egyszerre válnak elérhetővé a küldetések minden kikötőben, hanem szintenként.

    Ám nem lehet semmit átvinni a szerverek között lehet hogy félreérthető voltam. Úgy néz ki a dolog, hogy ha van aki át akar menni Antiugáról Robertsre, és mondjuk van 10 milla db-ja, akkor keres valakit aki Robertsen játszik, de át akar menni Antiguára, és azt mondja neki, ha te adsz nekem Robertsen 10 milla db-t én is adok neked Antiguán 10 millát. Így szoktak csereberélni. Töbnyire eladnak mindent, vagy lineship bundlere váltják, és azzal cserélnek. Az új szerveren ugyanúgy fel kell húzni karikat és megszerezni a cuccokat.
  • Hunor1
    #6739
    zöldfülű, bocs..
  • Hunor1
    #6738
    szerintetek egy zöldgülű volt bétást mennyi idő felhúzni mondjuk 30-as szintre? És hogy megy ez a gyakorlatban ? A bétában még Anulu segített pár single misszióban közösen csinálva. Most is így megy ez? Vagy esetleg adtok tanácsot hogy melyik misszió az ahol jól lehet lépkedni felfelé ? Esetleg van olyan hogy egymás uzán többször is meg lehet csinálni ua. missziót?(uhh, kicsit sok lett a kérdés)
  • a.carkey
    #6737
    Anno volt egy emberem, hátha ő segít nekem átvinni az összes karimat. Fizettem érte egy évig, és bétáztam is vagy egy évet.

    Ha nem megoldható, akkor nem.
  • gstup
    #6736
    Szia Dzsoki!Neoka és More is tervezi hogy visszajönnek?Ha nem lépjél már majd be Neoka acc-jával,mert van egy item amit megkértem hogy adjon el,de most viszont kéne!Thx,Marti
  • mkfdd
    #6735
    Nem lehet. Azt szokták csinálni, hogy pl aki át akar menni egyik szerverről a másikra, például Antuguáról Robertsre, keres valakit aki Robertsről Antiguára akar menni, és cserélnek alapanyagokat, lóvét, hajó deed-eket. Persze karaktert újra fel kell húzni, de legaláb a cuccuk zöme megmarad. Persze az elkészült hajókkal már nem lehet mit kezdeni, de ha van elég lóvéd, biztos hogy tudsz majd venni megmaradt 1st és 2nd rate deedeket, mert biztos van még tengernyi elfekvőben olyanoknál, akik szintén jövőhéten térnek majd vissza. Ezek a hajók egyébként már tényleg szinte múzeumi darabok. Maximum Orleansnál használják őket, de még nyílt tengeren sem látom őket soha.

    Ha eladod a cuccaid Antiguán, a lóvét átviszed így Robertsre, biztos tudsz majd szerezni ott pl invinciblet. Bár mivel nem gyártható, így az áruk is durván felment. Ha épp van valakinél eladó, 30 millát is simán elkérhet érte.
  • gezmo
    #6734
    Gyertek a Robertsre --->spanyol oldal.
  • Jockey
    #6733
    igen, ezt en is tapasztaltam anno, robertsn egy ket societyt kiveve akit utaltak altalba respect volt a jellemzo nation vs nation-be..
  • a.carkey
    #6732
    Akkor most át lehet transferálni vagy nem lehet áttransferálni?
  • a.carkey
    #6731
    Robertsen kezdtem, aztán mindenki átment Antiguára, majd vissza. A majd vissza alatt már nem fizettem az accom, így itt ragadtam. Ha nincs transfer, nem kezdem újra. Egy Invincible (vagy mi), 3rd Ratek, meg egy 1st ratehez elegendő cuccos van ott. :(
  • a.carkey
    #6730
    Átmennék én a Robertsre, de beírta valaki, hogy nincs transfer (nemzetet váltani bezzeg lehet).
  • mkfdd
    #6729
    Jaja megnéztem amelyik soc visszatért, az a Renegade Legion, szóval ha vannak ott ismerőseitek, akkor már ők is Robertsen játszanak. (bocsi a sok kommentért :D)
  • mkfdd
    #6728
    Amúgy nem kell félni annyira az újrakezdétől. Pont amiatt mert nem kell heteket/hónapokat farmolni 1st 2nd rate-ekért meg herculesekért. 5 hete játszom és már van 2 50esem és húzom a 3.-at. Meg ha akarnék, szinte minden PB-n ott tudnék lenni (napi 1-3), mert a macedonokat, herculeseket, mountblancokat könnyű pótolni a dailykből befolyó lóvéból (már ha valaki olyan guildben van ahol nincs zárt gazdaság, és kezdőként elég lóvéja sincs, meg hajók stackelve).

    Akinek meg sok lóvéja vagy alapanyaga van, és át akar menni másik szeróra, azt szokta csinálni hogy cserél olyasvalakivel lóvét, alapokat, aki szintén át akar menni. 1st meg 2nd rateket meg ne sajnáld annyira. Már szinte senki nem használja őket PVP-re mert félti őket. May dailyznek velük vagy npc flottákat gyilkolásznak. Erre a célra viszont egy couronn wenden vagy valiant sem rosszabb mint egy 1st vagy 2nd rate.
  • mkfdd
    #6727
    Ja még annyit, hogy az Antiguáról folyamatosan áramlanak vissza az európaiak Robertsre. Többek között ezért is támadt fel teljesen a spanyol oldal. Az a soc amelyik visszajött azt hiszem pont a Renegade Legion itteni guildje, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Szerintem az átállás után a maradék európai is vissza fog jönni, szóval ha azon töprengtek hol kezdjetek el játszani én csak a Robertset tudom ajánlani :P
  • mkfdd
    #6726
    Nem a nap végén hanem a map végén,tehát ha valaki pl a spanyol oldalt választja, azzal az acc-val nem változtathatja meg, amíg véget nem ér a map. Tehát amíg egyik nemzet nem nyer. Utána van egy hétvége fegyverszünet és az alatt lehet az ilyeneket intézni. Azonban GM-től kérésre lehet egyszer változtatni nemzetet bármikor. De ez egyszeri dolog, ha valaki elhasználja akkor több ilyen lehetőség nincs.

    Robertsen 6 óra és éjfél között mennek a PB-k (egy-két korai PB becsúszik de ezek főleg hétvégén), és jelenleg minden oldal legalább 20 embert ki szokott állítani (még a kalózok is tudnak most PB-ket nyerni), minden oldal erős, mindenhol vannak jó vezetők, iszonyú jó a balansz. Minden oldal erős, és nyerni akar. Igaz hogy a populáció alacsonyabb, de most főleg európaiak vannak Robertsen. Épp ezért az alacsony populáció ellenére délután/este aki akar, az talál magának PvP-t. Igaz, előfordul néhány amerikai is de ők sok vizet nem zavarnak főleg 1v1-ezni szoktak amikor az európaiak alszanak. A zömük már rég átvonult Antiguára.

    Antiguával az a baj hogy elég vegyesen játszanak ott a világ minden tájáról, de ahelyett hogy egyenletesen oszlanának el, inkább az európaiak zöme spanyol, az amerikaiak britek vagy franciák, a többi meg kalóz. Összevissza játszák a PB-ket. Valamelyik oldal mindigsokkal gyengébb mint a másik. Kiegyenlített RvR sem nagyon van általában arról szól náluk minden map hogy egy nemzet végiggyalogol a többin. Ott a PB-k nagyjából így zajlanak: spanyolok első pár órában vívják a PB-ket (8-9 óra körül) többiek meg amikor nálunk hajnal van. Épp emiatt egyoldalúak mindig a csaták.

    Ráadásul sokkal kultúrálatlanabbak. Mindig csak a qq, expoitok, stb. Robertsen sokal összetartóbb a közösség, a különböző nemzetek általában megadják egymásnak a kellő tiszteletet. PB-ben ha valamelyik oldal egyértelműen vesztésre áll, és megadja magát, akkor a másik oldal nem szokta lemészárolni őket egytől egyik. Balanszra is sokkal jobban odafigyelnek. Előző mapon pl franciák sokkal erősebbek voltak a briteknél, ezért az egyik erős soc, akiknek PB vezetőjük is van, átmentek most britekhez, és egyformán erős most mindkét oldal. Meg engem sem nubozgatnak új játékos révén, hanem ha valamit nem tudok, mindig segítenek.

    A nemzetek vezetőt is választanak, akie javarészt hallgatni szokott mindenki. Például pont a minap történt, hogy Puerto del principe-nél nightflip volt a franciák részéről, és másnap fórumon közölték a franciák, hogy be nem tervezett lépés volt (nyilván néhány amcsi csinálta unalmában), és közölték, hogy ha a spanyolok nem akarják megvívni azt a PB-t akkor nem fognak megjelenni.

    Sokkal élvezetesebb most Robertsen a játék (persze Antiguáról nem tudok túl sok mindent csak néha szoktam felnézni), és ezen a populáció növekedés sem fog túl sok mindent változtatni. Maximum annyit hogy még több PvP lesz :D.
  • Hunor1
    #6725
    Ezt most úgy érted hogy a karakteredet az ósszes elért cuccal hajóval stb átvinni a Robertsre?

    Most még nagy bennem a dilemma hogy melyik szerveren kezdjem újra zöldfülűként. Ha lesz robertsen magyar society akkor oda megyek.

    Valaki röviden le tudná írni hogy kb mi az aktivitás PvP.ben a szervereken?
    Roberts: du 4és éjfél között?
    Antiqua: éjfél és reggel 6 között?

    (munka és család miatt nekem inkább a 20- 02 órák közötti sáv a megfelelőbb....bár ha most ritkülnak a megrendelések akkor napközben is jobban ráérek...sajnos)
  • Jockey
    #6724
    nem olyan bonyolult dolog ez
    ha akarsz pb-zni alkalmanként norml időben akkor roberts, ha ez nem érdekel és zergelődni akarsz akkor antigua..
    én roberts-n leszek, ott vannak karijaim de kurvára nincs kedvem, antiguara menni és ne azért mert problémát jelent 50es karit csinálni, kb 1 hét alatt grindeléssel megoldható, nekem időzónás problémáim vannak ezzel és jobban szeretem ha primetime-be gyűjtük a pontokat pb-re, úgy izgibb..
  • a.carkey
    #6723
    Az Európaiak többsége, már aki abbahagyta még időben, pont az Antigua transfer után tette ezt, mert a Roberts, az amerikaiak miatt anno játszhatatlanná vált. Aztán eltelt fél év, és megint mindenki a Robertsre ment. Na ekkor én pl. már nem játszottam.
  • a.carkey
    #6722
    Szóval, transfer nincs, de naponta lehet nemzetet váltani?

    Na, én akkor Antiguan ragadtam, részemről ennyi, ha a többiek Robertsen vannak.

    Ha nem hagynak transfer lehetőséget ha bejön a free, akkor sokan nem fognak visszamenni.
  • mkfdd
    #6721
    A spanyolok mivel többnyire európaiak ezért mindig a legelső órákban játszották a PB-ket, amikor az amcsik munkában voltak.

    Pár "franciának" teljesen elborult az agya emiatt, és spanyol altkarikkal elkezdtek kalóz kikötőket foglalni, és mivel az összes PB timeslotot kalózok elleni PB-k foglalták le, a spanyolok nem tudták támadni a franciákat, akik elég simán meg is nyerték így a mapot. Jó nagy botrány volt belőle. Hetekig ez ment, mire FLS hivatalosan betiltotta. Sokan abbahagyták emiatt a játékot.

    Transzfer meg nincs és azt mondják nem is tervezik (persze ki tudja, talán pénzért bezetik majd egyszer).
  • Snipa
    #6720
    azt nem is neztem van meg serverek kozotti karakter transzfer vagy sem?
  • a.carkey
    #6719
    altflip?
  • gstup
    #6718
    Szerintem a sleek is elég!:D Ja és már nem menő a double planked armor mert ha 2-t raksz felé csak rosszabb lesz tőle a hajód! :D Éljen a heavy flanked és felesleges a 2 runners rig is mint a régi szép időkben,amikor a maci 28 csomóval ment a pvp-ben....Ja és Jockey ne ijedj meg én 3rd rate alá nem adom pb-n!!!:D Hajót most is magamnak csinálom mint anno a jó kis 1st és 2nd ratemet. És igen,szólj Neokának,hogy viszik az outfittingeket!XD Ja és a szokásos hülyeségem,pvp-re jó a mercy is nagyon csak nem olyan olcsó!:) Na nem ontom a hülyeséget...