Fallout 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8161
Nem emlékeztem...

tarti19
#8160
igaz mondjuk németül megy a sztori , azt még nagyjából elviselem😊
bartelnak nem látom még sok értelmét, aztán késõbb lehet lesz benne valami... noha 1 golyó 1 kupak, nekem eddig a hunting rifle jött be a legjobban... nagy állat karabélyokat, rakétákat meg tárolgatom keményebb idõszakra.

Sir Quno Jedi
#8159
Elsõ küldi Moira-nál, mikor elküld egy mall-ba vízért, meg kajáért és gyógyszerért. Oda bemész, szétkapsz mindekit és lesz ott lézerpityu (így 1-3 szinten már nálad lehet simán, lásd. jómagam).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#8158
Megaton melletti üzlet, az micsoda? Meglehetõsen véletlenszerû, hogy hol van valamilyen fegyver, hol nincs. A nevesített fegyverek mindig ugyanott vannak, de egy sima lézerpisztoly vagy bármi egyéb, az minden kezdésnél máskor fog elõször eléd kerülni...

Sir Quno Jedi
#8157
Pl. azért, mert nem tud angolul és ez egy angol nyelvû RPG (még), ergó ha nem érted a sztorit, nem érted a sok háttérinfót és nem tudsz belemerülni a világba, akkor csak az értelmét veszti el a gamma és marad a VATS puffogtatás + FPS nyomorgás amiért kár is belekezdeni...

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#8156
Meg lesz perk, amivel a zárolt terminálokat is fel lehet majd újra törni.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Mike
#8155
az hogy kikapcsolod a terminalt, ha nem jössz rá a 4 lehetõség alatt, az miért ne lenne a készítõk szándéka? ekkora marhaságot már!

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#8154
no, de nem mindenki robotember, hogy erre így ráérezzen, és sokat szívtam a jelszavakkal 😊
4 lehetõséged van igan, és utána a terminál zárolja magát, csakhogy ezt NEM kell megvárni. tudod, a képernyõ alatt ott a iros gomb, ki lehet kapcslni, és akkor újra próbálkozni

és miért n lehetne az õ játéka?

tarti, ha végighúzod a kurzort a sorokon, akkor lesz olyan is, ami nem szó, mégis kijelõli, ezekkel ki lehet szedni a szemetet, kevesebb választható jelszó marad, érdmes ezzel kezdeni )jellemzõen a zárójelek között lévõ karakterek ilyenek)

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#8153
vitatnám azt, hogy viszonylag késõn jutsz energiafegyverhez
már Megaton melletti üzletben is találsz lézerpisztolyt
a big gunra-ra meg lesz perk, gond nélkül ki lehet majd maxolni (vagy legalább 90-ig elvinni)

így van, a lõszert eleinte veszed, késõbb már eladod

érdekes, most hogy újrakezdtem, annyi a pénze a csajszimnak mint a pelyva, emlékszem mit küzdöttem, hogy akár 500-am legyen, több mint egy 1k-m van már, és alig mászkáltam még valamerre, most kezdtük bele Moira-val a 2. fejezetbe, igaz a repairem már 55, és mindent csak feljavítva adok el (ellenben a barter csak 10 - a barterrõl annyit, hogyha már az 5,56-os lõszert 1-ért adják, és nem kettõért, akkor annyi elég is)

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#8152
illetve vagy a lockpick vagy a science
de magas lockpickkel el lehet lenni science nélkül is

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#8151
ejha, hogy megszaladt, 25 hsz!

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Sir Quno Jedi
#8150
100 energy weapons és 100 small guns, commando (nagyobb pontosság VATS-ban rifle szerû fegyókkal), finesse (+5luck-nyi critical esély)... Hmmm... Nagyon hullanak a bácsik, ha meglátom õket.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

tarti19
#8149
fõleg egy RPG-nél ahol a a saját döntéseid útját járhatod egy bizonyos határokon belül😛
Attól eltekintve, hogy angolul nem tudok, majdnem úgy élvezem mint egykoron a WItchert vagy a KOTOR fenoméneket😛

#8148
De arra szánták. Ha nem arra szánják, bele sem rakják a programba. A Bethesda elég tapasztalt ezen a téren, amit nem akarnak bele tenni, azt nem teszik. Ami meg ott van, azt arra szánták, hogy használd.

#8147
Ja! Nem tudom mit szórakoznak itt! Lassan kezd a DNF(Duke Nukem Forever)-re hasonlítani ez a tili-toli. Jöhetne már igazán!

Lobsterman
#8146
Hát nem ezt szánták a fejlesztõk megoldásnak a problémára úgyhogy exploit 😊

Calver
#8145
ez max "smart use of game mechanics", nem exploit.

"The trees move. Do you not see it?"

tarti19
#8144
nem is problémáztam, csak furcsállottam a megoldást...😊

Lobsterman
#8143
Igen meg lehet úgy is csinálni, de 1, azt minek használni ha logikával rá lehet jönni. ez a lusta emberek megoldása és 2, egy szerepjátékot nem exploitokkal kell játszani.

tarti19
#8142
rájöttem erre a hackeléses dologra, csak nekem iszonyat furcsa😊 biznisz dolgot is felfogtam, szal ezzel nem lesz para...
sikerült azt a perket is magamévá tennem, amiben +3 skill pontot kapok szintenként😛

HAckelés részében , meg ah kilépsz akkor mindig más szavakkal helyettesíti be magát...szerintem csak idõ s türelem kérdése...

Calver
#8141
limitált pénze van a kereskedõknek, próbálkozz másoknál is. pl Rivet City Market-en elég nagy értékben el tudsz passzolni dolgokat. dettó Underworld-ben, de ghoul-okkal én csak lángszóróval üzletelek.

"The trees move. Do you not see it?"

Calver
#8140
Intelligenciától függ hogy hány skill pontot kapsz szintenként elosztásra, 10+INT/szint az alap, ha semmi modot nem pakolsz fel. ajánlott a 10-es intelligencia, megéri. valamint késõbb felvehetsz egy perket ami +3 skill pontot ad/szint. (4. szinten)

"The trees move. Do you not see it?"

grebber
#8139
Basszus csúszik tovább 😞
De nem értem akkor minek írnak ki idõpontot ?

Fallout 3 (PC, magyar felirat, várható: február 14.)

Next PC upgrade: 2022

Gideon Wieth
#8138
Szasztok! Hol tudom a látótávolságot növelni ? Melyik menüpont az az optionsban ?

Ez ketyeg a szobámban: Asus P5Q SE,Intel Core Quad 9550 Sapphire Radeon 4890 Vapor-X Kingston HyperX2x2048 1066MHZ Illetve egy Samsung 2333HD monitor és egy Xbox 360 és egy PS3

Sir Quno Jedi
#8137
Nem neked való ez a játék szvsz. de segítek:

Hackelésnl a kidumpolt listában lesznbek értelems angol szavak. Ezek a lehetséges passwordok. Ráböksz egyre, megmondja, hogy hány jó karakter volt (és hányból), ebbõl lehet következtetni a jó jelszóra, így megbökhetsz egy másikat és abból is okulhatsz. 4 próbálkozásod van, szal. általában simán rá lehet jönni. Ha mégsem, akkor a terminál zárolja magát, ennyi. A jelszó természetesen mindig hangzatos és a tulaja által kedvelt szó lesz, hogy ne feledjék el. Egy idõ után elsõre el lehet találni a jelszavakat. 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

tarti19
#8136
találkoztam 2 kecinagy behemót mutáns állattal... azok lõttek rám meg a banditákra... menekülõre fogtam... igaz járna érte trófea (PSN) viszont még úgy látom harmatgyenge kezdõ vagyok hozzájuk😛
Találkoztam mozgó árussal is aminek örülök😛
hackelést nem vágom😞 metrónál vagyok 4 karakteres kódot kér , de nem is értem mibõl kellene kiszednem... mert annyi faxság van a kéeprnyõn...

#8135
Scrounger. 8. szint, 5-ös Luck kell hozzá.

Eladni Mbárkinek el tudod, aki megveszi. Megatonban Moira, a kaját áruló hölgyemény a bombával szemben, bent a bodegában a félig kiütött tag, meg a doki vesznek meg gyakorlatilag mindent, de pénzük nem sok van. Érdemes csereberélni. Ezt eladod, azt megveszed, közben figyeled, hogy a pénz, ami járna neked, nem több-e, mint amennyije van. Vannak mozgó kereskedõk, Rivet City-ben egy egész piac, stb. Az áru értékét látod a Pipboy-on, de az egy elméleti ár. A ténylegest akkor látod, amikor a kereskedõnél el akarod adni. A Barter skilltõl, állapottól, talán charismától is függ...

A bekapott sugárdózist csökkenti a RadAway (a medical skilledtõl függõ mértékben) a dokik, pénzért, illetve ha van saját házad, abba megveszed a felszerelést (My First Infirmary), onnan kezdve az, ingyen, bármikor.

A skilleket átmenetileg növelheti valami spéci ruha. A Wasteland Surgeon Outfit pl a Medicalt 5-tel. Amikor gyógyítod magad, felkapod a ruhát, jobb a hatásfoka a gyógyszernek, majd visszaveszed a páncélt....

tarti19
#8134
ps3-ra nincsenek modok😊 Melyik perk növeli s az mikor válik elérhetõvé ?
rajta vagyok nagyon állat😊
ami még érdekelne, hogy hol lehet eladnia cuccaimat? mert összegyûjtöttem ezt-azt de el is kell adnom, egy részét sikerült , de a többi rajtam maradt😊
azt hol látom, hogy mi mennyit ér? Fertõzés dolog, meg érdekes😛 Látom lehet csökkenteni is... vagy tévedek?
Huh tele vagyok kérdéssel😄 remélem nem bánjátok:d

#8133
Lemaradt: 20-as szint a maximum, amit elérhetsz mod nélkül...

#8132
Passz. Nem figyeltem. Ahogy írták már, van olyan perk, ami növeli...

Sir Quno Jedi
#8131
Nem, én pl. alapban 20-at kaptam, mostmár 23-at (+3 egy perk-bõl jön lev4-tõl).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

tarti19
#8130
értem😊megint csak köszi😛
mivel jó oldalon szoktam állni ezért inkább hatástalanítanám😊 csak ahhoz kell némi robbantásos szakértelem...
egyébként minden szintlépéssel 16 pontot kapsz elosztásra? Maximum mekkora szintre léphetsz fel? Itt nem a speciális dolgokra értem, hanem a a saját karakterem szintjére...

#8129
Az atombombáért egy lakás jár. Ha hatéstalanítod, akkor helben, ha felrobbantod, akkor a Tenpenny Towerben. A csövek javításáért XP, Karma és némi pénz jár, meg tudsz a gépésszel üzletelni késõbb. Átveszi a fémhulladékot, viszonylag jó pénzért.

Én a small gunst preferáltam mindig, de stílus kérdése. Erõs fiúk mehetnek big guns-szal. Az energiafegyverek jók, csak viszonylag sokára jutsz hozzá egyhez.

A lõszer jó kérdés. Érdemes mindent (ládák, lõszeres dobozok) és mindenkit átkutatni. Eleinte venni kell, késõbb már lesz elég, ha használod a VATS módot. Megatonban Moira árul lõszert. Több helyen is lehet vásárolni késõbb, de egy idõ után nem lesz rá szükséged. Van egy perk, amit ha felveszel, több lõszert találsz a ládákban, illetve a magasabb Luck is segít ebben...

tarti19
#8128
köszi a tanácsokat😊 asszem ma belevetem magam megint a mókába😛
szerintem a hacker mókát választom😛
elején van a atombomba meg a csõjavítás, ilyen dolgokért csak xp járna, vagy nagyobb horderejû dolog is?
3 fegyver "kaszt" közül mindegy mire gyúrsz rá vagy vannak óriási különbségek is??
lõszerutánpótlást hol lehet lebonyolítani üzleti berkeken belül?

#8127
Repair, lockpick, medicine, science, valamilyen fegyver. Ezek fontosak. A science és a lockpick valamelyet képesek egymást kiváltani, mert a legtöbb, fontos, nehezen nyitható cucc mellett ott van egy terminál, amit meg tudsz hackelni, és kinyitja az ajtót, de nem 100% az átfedés.

Az aktuális küldetést jelzõ ikont Te jelölöd ki. A pipboy data képernyõjén a questnél kivélasztod, amelyiket épp el akarod végezni, és a nagy térképen arra a helyre mutat a "tele" nyíl, ahova menned kell. A lokális térképen meg azt az ajtót jelzi, amin keresztül a legrövidebb úton jutsz oda.

Víz nem kell a koldusnak, csak adhatsz neki. Beszélsz vele, kiválasztod a megfelelõ sort és átadja a karaktered a flaskát.

Átadni NPV-knek csak úgy tudsz tárgykat, ha mögéjük lopakszol és "zsebtolvajkodsz". Így lehet pl gránátot tenni a delikvens zsebébe, amitõl felrobban. A felfogadott NPC kisérõkkel tudsz tárgyakat cserélni. Pl adhatsz neki másik fegyvert, vagy páncélt, stimpakot, stb. Arra figyelj, ha nem a saját, dredeti fegyverét használja, neked kell a lõszert is pótolnod. Beszélsz vele és ahogy a kereskedõnél, itt is kiválasszthatod azt a sort, ahol a barter létrejöhet...

tarti19
#8126
Sziasztok. A helyzet az, hogy bejövõs a a dolog ami a fallout 3-t illeti, viszont mivel nincs óriási angol nyelvtudásom, így elkél pár hasznos információ...
Lenne pár kérdésem, mire érdemes rágyúrni... arra rájöttem mi mit jelent, csak majd mi az ami hasznosítható a játék folyamán... kereskedelem meg a gyógyítás 40 felett van... de nem érzem,azt ez lett volna a jó döntés...😄
Quest részekrõl még nincs sehol sem magyar leírás? No meg mér a játék elején olykor érdekes ez a aktuális küldetést jelzõ ikon, amin olykor nem tudok kiigazodni... megyek a dolog felé, de sehol se látom milyen messze lennék tõle😊 Esetleg tárgyakat hogy tudok adni NPC karaktereknek? Csávónak kell víz, vettem is de nem tudom odaadni neki😞
Hirtelen ennyi lenne, nagyon szépen köszönöm a válaszokat elõre is...
APró megjegyzés PS3-as verzióval tologatom😊

Mike
#8125
4-es str-rel sok mindent elbír
én nem birnék el annyi mindent 😊

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Sir Quno Jedi
#8124
Én is jánnyal tolom, pont mint a reklámokban van odafent, szõke és kékszemû, törékeny kis jószág. 10 charisma, 10 intelligence, a többi 4-es. Medical+Science+Speech, pont mint az apja (amúgyis káplán lett).

Nos így 12-es smallguns-szal érdkes volt az elsõ 6-8 szint. Néha majdnem saját magamt lõttem agyon a 10mm-essel. 😄DD Mostmár azért jól bírja, mert toltam már small guns-ra és energy weapons-ra is, meg van commando perk-em (lassan átképzem dokiból terminátorrá, teljesen reális a történtek alapján).

Vicces, hogy annyira gyengus, hogy a könnyû páncélzatát és a saját fegyóit sem mind bírja el. Szal. nem egy Red Sonja, node nem is arra gyúrt a vault-ban.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#8123
Ilyen gonddal nem találkoztam. Ami komoly hibát grafikailag láttam, az a FOV rossz kezelése. Ha 1280x1024-re teszem a felbontást, akkor a konzol beírósor eleje (vagy 20 karakternyi) kívül kerül a képernyõn. A FOV olyan lesz, mintha 1280x768-as, széles képet néznék egy 1024x768-as ablakban...

#8122
Amikor kipróbáztam az angolt alapverziót minden patch nélkül hibátlanul megjegyzett mindent és futott frankón,szerintem valami warez/hozzáértés/egyéb probléma.

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Calver
#8121
megjegyzi, nem is emlékszem h láttam volna ilyen témájú hozzászólást. max egyeseknél az volt a gond h nem hagyta h widescreen felbontást állítsanak be, de ezt legrosszabb esetben is egy ini-ben való piszkálással meg lehet oldani.

"The trees move. Do you not see it?"

grebber
#8120
De most ez fennáll vagy hogy lehet normálisan beállítani hogy úgy is maradjon?

Next PC upgrade: 2022

Scouser
#8119
nincs tökéletes a játék!

You\'ll Never Walk Alone

grebber
#8118
Grafikai beállításokkal nincs gond? Mert anno írták páran nem jegyzi meg a beállításokat!

Next PC upgrade: 2022

Mike
#8117
most hogy a csajjal nyomulok, akinek van egy 10mm-ese meg egy lézer pisztolya, egész izgalmas a játék

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#8116
aha, hát nekem meg kell az emeleti lakás

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Calver
#8115
dettó <#nyes> szerepjátszás ftw, akármilyen vérgonosz karakterrel vagyok, egy ilyen szinten sugárfertõzött helyen nem fogok atombombákat robbantgatni, nem fogom még tovább rontani a helyzetet.

na meg Megaton-i ház jobb helyen is van rested szempontjából <#nyes>

"The trees move. Do you not see it?"

Scouser
#8114
Én felrobbantottam megnézni az atombomba effektet és visszatöltöttem😊 Nem visz rá a lélek.

You\'ll Never Walk Alone

Calver
#8113
nem, akkor átköltözik ghoulként Underworld-be és örül h magán tapasztalhatja meg a ghoullá válás hatásait <#vigyor1>
(de Megaton-t felrobbantani, hát... hiába voltam Very Evil, azt még én sem csináltam meg <#nyes>)

"The trees move. Do you not see it?"

Mike
#8112
charisma
karizmás

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray