668
  • Skynet
    #280
    Xboxra jóformán olyan játékok jönnek ki amik megjelennek pc-n mostmár SZEBB grafikával.
    1-2 olyan program van ami csak xboxos és überfasza,tény én is csorgatom rá a nyálam: pl: Halo vagy Doa...
    DE!
    Az hogy ps2 technikailag alulmarad? Nos ez kissé badarság,mert ps2-n is van olyan program amit grafikailag az xbox meg sem közelít (ugyanez fordítva is igaz)...
    Élből a világ legszebb autós programja a GT3 és nemsokára itt a GT4...
    Szívem szerint ha milliomos lennék a pc-m mellett 3 plazmatévén itt sorakozna 1 Ps2 1 Xbox és 1 gamecube..:)
  • Davidus
    #279
    Miért a konzol vs PC vitának van értelme?
  • Davidus
    #278
    játékok?
  • Zsoccc
    #277
    Nem esek ebbe a hibába, ugyanis a Dreamcast van mindenek felett. :)
  • Elvis
    #275
    Alapvetően a konzol vs konzol vitának nagyon nincs értelme. A ps2, az xbox és a GC nagyságrendileg egy kategória. Mivel GC-t még csak dobozban láttam, így arról nem nyilatkozhatok, de a PS2 XBOX párharcból technikai szempontból egyértelműen az Xbox jön ki nyertesen. A PS2 hatalmas előnnyel rendelkezik eladások és elkészült játékok tekintetében. DE!!! Mindkettőre nagyon jó játékok jelennek meg, senki sem járt rosszul, akármelyiket is vette meg! Volt alkalmam sokat játszani burnout2-vel xboxon is és ps2-n is. Az Xbox verzió egy hangyafasznyit szebb volt, de mindkettő gépen nagyon jól szórakoztam!
  • Zsoccc
    #273
    Ezzel én is így vagyok csak nem mindegy, hogy a játékok milyen minőségűek.
  • Zsoccc
    #270
    Én nem arról beszélek, hogy arra nincsenek jó játékok amiket szivesen látnék X-en. Vannak, de azt mondja meg valaki miben jobb mint az Xbox.
    Ja és én PS2-ról igazából csak a VF4 evo-t írígylem.
  • Zsoccc
    #267
    Csak 1 valamit mondj amiben érdemben jobb a PS2 mint az Xbox.
  • Zsoccc
    #266
    Talán nem a legdrágább helyeket kellene nézned, amik alapjában véve Pc-s boltok csak foglalkoznak mostmár konzolal is mert ők is látnak benne üzletet.
    Nézz szét a Gamecity, Dreamland vagy akár Cheapboy kínálatában és majd utánna beszélhetünk.
    Közöd nincs a dolgokhoz mégis mindenkit hülyének nézel.
  • Skynet
    #265
    Mutatunk neked olyat csak aggyá 128 bites 733 mhz-es procit:))))))
    Xbox vs Ps2 0:10
    :)
  • Elvis
    #263
    Érdekes, hogy te úgy látod, hogy minden konzolos mesét megcáfoltál, de tudodmit, legyen! Beismerem alulmaradtam! Te vagy az ász! Minden konzolos egy kis gyereklelkü láma, és nem ért semmihez, és mind csak a márióval tud jáccani, de azzal is csak alig, mert mi mind junosztyon nézzük homályosan a képet, ami amúgy is szaggat és sokkkal szarabb, mint PC-n. Most akkor, viszont, hogy itt már nyertél, húzzál át egy igényes PCs topikba és ne rontsd már tovább itt a levegőt légyszíves!
  • Elvis
    #258
    Ha az xbox csak egy pc összekalapálva egy dobozba, akkor mutassatok nekem egy olyan 733MHz-es pc-t 64M rammal és GF3mal, amin olyan szinvonalú játékok futnak, mint az xboxon!
  • Elvis
    #255
    hzx:Simán igazad van. :) nekem most a legújabb expreimentem: JAVA-s telefonra SokoBan :) már csak a menüt kell elé faragni és kész is van.

    Zsoccc: javaslom ne foglalkozz prófétával. Szimplán ingoráld...
  • Elvis
    #252
    Én már skippelem a csávót...
  • Zsoccc
    #251
    Veled felesleges vitázni, mert nem vagy hajlandó kinyitni a szemedet.
  • hzx
    #249
    Elvis: érdekes ez a PC-s kompatibilitás dolog, lehet hogy megvan, de én speciel azért hagytam a francba a PC-s hw közeli fejlesztést, mert untam félévente újratanulni a

    - oprendszer dolgait
    - a legújabb directX/OpenGL/stb API-t
    - az újabb és újabb driverek gondjait
    - az újabb és újabb procik optimalizálását
    - az éppen legfrisebb hw trend szerinti chipsetek, memóriatípusok, alaplapok, stb optimális vezérlését.

    Amióta GBA-val szórakozom, újra helyrebillent a lelki egyensúlyom :)
  • hzx
    #248
    Protkó, TE mit keresel a konzolos anyázógépek topicjában? Miért nem húzod el a PC-s királyok topicjába, ahol leszopnak tövig?
  • hzx
    #244
    Elvis, Zsoccc, nem megmondtam? :)
  • Zsoccc
    #243
    Látszik azért te se vagy othon a konzolok világában. Lehet, hogy egy konzolban régebbi cuccok vannak mint egy csúcs PC-be. Ezért is olcsóbb mint a PC. De a konzoloknak csak 1 dologra kell összpontosítaniuk a játékokra. A fejlesztőknek is csak egy hw-re kell optimalizálniuk és nem 150 ezer féle hw összeállításra.
    Ja és mondjátok már meg honnan veszitek, hogy a konzolos játékok 2x annyiba kerülnek mint a PC-sek. Nézzetek jól körül és akkor meglátjátok, hogy bizony sok helyen a legújabb konzolos játékok sokszor ólcsóbbak mint Pc-s társaik. Igaz vannak drága helyek is de ez Pc-nél is előfordul.
  • Zsoccc
    #242
    Én mostmár tényleg nem értelek szerintem eddig még majdnem mindenki azon az állásponton áll, hogy te beszélsz marhaságokat. Ebből kiindúlva akkor inkább neked lehetne kisebségi komplexusod. Nem veszed észre, hogy saját magadat járatod le ezzel. Ha úgy vesszük tényleg szubjektív vélemény az, hogy konzolon több a minőségi cucc, de ha belegondolsz szinte minden nagyobb PC-s alkotás megjelenik konzolra is.
    Picit szerintem gondolkoz el a világ dolgairól és nézz magadba mielőtt másokat kritizálsz.
  • Zsoccc
    #239
    Figyelj már, mond már meg ki anyáz meg nyomja a baromságokat itt össze-vissza. Ha Elvis 14 éves akkor te -5 éves vagy.
    A másik, látszik, hogy szinte életetekben nem játszottatok konzollal ha szerintetek csak mortalal meg tocával lehet játszani. Konzolon kb 2 x annyi minőségi cucc van mint PC-re. Még mielőtt valaki azt mondja, hogy ezt honnan veszem elmondhatom, hogy van mögöttem jó néhány év PC-s mult is és a PC-s felhozatalt is nyomon követem mert néha azért kedvet kapok egy kis Warcraftra. Ha már a Mortalt emliítette itt valaki, emlékszek, hogy hány PC-s sírt utánna, hogy az miért nem jött PC-re és akkor én inkább megmutattam nekik a DOA 3-at, hogy inkább azt sajnálják. :)
  • Elvis
    #235
    Igen igen, ez már az igazi magyarember2! Ilyen igénytelen és ostoba hozzászólásokat csak ő tud produkálni. Nem kommentálom minden egyes leírt szavadat próféta, de gyakorlatilag mind baromság 1től 1ig. (és akkor az igénytelen trágár hozzászólásodat már nem is említem...)

    Kérlek ne válaszolj az üzenetemre, és én is ígérem, hogy nem fogok többet a tiedre. Már-már bíztam benne, hogy megváltoztál, de ahogy a világ változik, te ugyanolyan maradsz.
  • Alien!
    #229
    "A PlayStation eközben már év elején átlépte az 50 milliós darabszámot, és ez csak nõhet a májusban belehelyezett DVD-írónak"....

    PFFF....legalább olvasna utána...nem dvd-iró lesz benne,hanem csak támogatja alapból a 2 dvd formátumot.....
  • Elvis
    #228
    nekem már nem volt erőm leírni ezt. de egyetértek. :)
  • Elvis
    #225
    greig: Igen!!! Engem is az idegesített fel, hogy a PC olcsósága mellett azt az érvet hozták fel többen is, hogy arra van warez. Mondhattam volna, hogy konzolra is van warez, de ugyanmár... Aki ilyen érvekkel jön, és még büszke is rá, hogy warezol, az megérdemli, hogy szimplán lehülyézzem!
  • Elvis
    #224
    Hát praktikus szempontok miatt a rövid ideig is játszható játékok mennek leginkább, azaz logikai és ügyességi játékok (aknakereső, tetris, sokoban jellegűek). Ezek fejlesztési költsége is alacsony, ami fontos szempont, mert a PDA játékok ára nem verdesi a csillagos eget, és nem is hajlandóak értük sokat fizetni a vásárlók. (érthetően, hiszen ez nem egy komoly játék platform, és csak munkaszüneti 5-10 perc eltöltésre szoktak beszerezni PDA-ra játékokat).

    Persze ellenpéldák is akadnak, vannak "monumentális" fejlesztések is. Durva nagy kalandjátékok, simcity klónok, stb...
  • hzx
    #222
    Úgy értem a komolyat, hogy mennyiségileg több, azaz kalandjátékok, ilyesmi. Természetesen egy ügyességi játék is lehet komoly.
  • hzx
    #221
    Elvis, milyen játékokat keresnek mostanság az emberek PDA -kra? Egyszerűbb logikai/ügyességi játékokat, vagy van igény komolyabb tartalomra is?
  • Elvis
    #217
    :)
  • hzx
    #216
    Elvis, barátom, egy jótanács: ne menj bele ebbe a vitába. Me2/profeta komolytalan.
  • Elvis
    #204
    Egyébként ezért írtam, hogy amíg máshogy nem lehet beszerezni egy programot, mint ahogy ez volt kb 15 évvel ezelőtt, akkor nem is jutott eszébe senkinek, hogy valami probléma lenne a warezzal. De amióta a programok gyakorlatilag korlátlanul beszerezhetőek - boltban, legálisan - , a wareznak ez a fajta "legalizálása" már nem állja meg a helyét. A szoftverek ára pedig annyi amennyi. Nem olcsó dolog kifejleszeni pl egy játékot (Metal Gear Solid stáblistája negyed órás folyamatos szöveg. Nem 5-6 ember dolgozik egy játékon 3-4 hónapot, hanem százegynéhány 1-2-3 évet) De a fejlesztési költség mellett bele kell építeni az árba a fejlesztő hasznát, a kiadó hasznát és a kereskedők hasznát (az egyéb költségeket nem számolva mint pl szállítás, csomagolás stb...) nos egy szoftver ezért kerül annyiba amennyibe.

    Az MS szoftverek ára is olcsóbb tudna lenni, ha pl a magyar PC-k 99%-án nem lopott windows és office futna.

    És nem kell sajnálni a MS-t emiatt, hanem csak azokat, akik tényleg legálisan veszik meg a windows-t, mert ők fizetik ki a warezverziók árát is! Azért mert az MS rohadt gazdag, abból azért nem az következik, hogy akkor őt nyugodtan meg lehet lopni. A Robin Hoodok kora már leáldozott.
  • Elvis
    #203
    Ettől még mindíg egyáltalán nem elfogadható a warez...
  • Elvis
    #201
    magyarember2 nekem sem a kedvencem, korábban már én is összezörrentem vele nem egyszer, nem puhán...
  • Elvis
    #200
    "Nem biztos hogy az 50Hz-en villodzo interlade tv kep bamulasa egeszsegesebb akar 2-3-4 meterrol is, mint 1 monitor 100+ HZ-en, 40 centirol." nem biztos, de valószínű, hogy egészségesebb... az meg, hogy kényelmesebb, az tutiziher!

    ""nem egy billentyűzet mellett kell nyomorogni ketten, hanem két kontrollerrel két fotelból"
    Ez mar PCn se divat regota, teljesen kiszoritotta a LAN, net."
    Kiszorította, mert rájöttek az emberek, hogy az egy gépen két játékos megoldás PC-n szimplán szar. Konzolon meg két külön fotelben ülve egymáson röhögve pizzát zabálva baromi nagy móka!

    Munkalehetőség... (érdekes, hogy erről beszélgetünk ezen a fórumon)
    "De ha nincs gyakorlatod, meg se kerdezik hogy mit tudsz." Mint említettem én most vettem fel két embert. És megkérdeztem mit tud. Nem veszek fel senkit, azért mert itt meg ott dolgozott. Két dolog érdekel mit tud, és emberileg milyen csávó akit felveszek dolgozni. Ha kezdő az sem zavar, ha okos és normális. Persze tudom, hogy ez nem mérvadó, de azért csak nem ez az egyetlen ilyen cég... (és biztosan nem ez, mert korábban voltam én is alkalmazott és kezdőként is el tudtam helyezkedni protekció nélkül, jó helyen, jó pénzért)
  • Davidus
    #196
    Amiket ide írt azzal kb 99%-ban egyetértek. Tőlem aztán lehet ME2 vagy Bud Spencer is.
  • hzx
    #193
    ME2 kollégához hasonlatosan Próféta kollégát sem fogjátok meggyőzni semmiről. Csak mondja, mondja a hülyeségeit, és nem figyel semmmire. Felesleges vele beszélgetni.
  • Elvis
    #183
    Kicsit "féltem" a válaszodtól, de kellemesen csalódtam ;)

    Én nem hiszem, hogy az xbox jobb, mint egy jelenlegi csúcsPC. Sőt... tudom, hogy gyengébb. Tudom, hogy a játékokat bizonyos szempontokból "butítják" konzolokra. Tudom, hogy 3 év múlva (amikor megjelenik a köv konzolgeneráció) PCn már sokkal szebb dolgok lesznek, mint konzolon.

    Viszont ennek ellenére úgy gondolom (totál szubjektív!), hogy Konzolon kényelmesebb és élvezetesebb játszani, mint PCn. Fotelben ücsörögsz, vagy heverészel a kanapén, nem a monitort kell bámulnod 30-40 cm-ről, hanem 2-3-4 méterről a tévét, ha eljön egy haverod pikkpakk játszotok egy jót ketten (igen osztottképernyőn! mert jó az! - nem egy billentyűzet mellett kell nyomorogni ketten, hanem két kontrollerrel két fotelból) de ha elhozza a gépét és átmegy a másik szobába a másik TVhez, akkor akár lanozni is lehet.

    Szóval itt senki sem mondta, hogy a PC gyengébb, mint egy konzol. Sőt azt sem, hogy mindenféle játékra alkalmas a konzol (strat, fps). De általában véve olcsóbb megoldás lehet egy relatíve gyengébb (de munkára már tökéletes) PC és egy Konzol, mint egy csúcsPC.

    A 3 év gyakorlat és a munkahely kérdése. Most kerestünk programozókat felvenni, és alapvetően a frissen végzettek között keresgéltünk. Nem mondom, hogy könnyű helyzetben voltunk, de találtunk olyan srácokat, akik be tudták bizonyítani, hogy értenek ahhoz, amiről azt állították, hogy értenek. Én pl a fősuli közben már dolgoztam, így volt gyakorlatom, amikor végeztem. Akit érdekel az amit tanul, annak tudása is van, és semmi más nem számít, csak a tudás! - amit egy főiskola, egyetem egyáltalán nem garantál, ahhoz szorgalom és érdeklődés szükségeltetik! És azért nem kap munkát minden kezdő, mert nem alkalmas a munkára.
  • Elvis
    #176
    Nem feltétlen szükséges mindenkinek céget alapítania. Bőven elég, ha egy jó szakember egy jó cégnél van jó állásban. (márpedig a JÓ szakember talál ilyen helyet magának) A konzolra valót már onnan is ki lehet termelni...
  • Elvis
    #175
    Könyörgöm ne akarjon már senki stratégiát játszani konzolon! akinek erre van igénye, az vegyen PC-t (vagy Warhammer40k-t, az kicsit igényesebb, mint PCn játszani! :))

    @Profeta
    "Ahogy egyre szebb grafikaju jatekokban gyonyorkodni se. Majd csak 5 ev mulva." ez egy kicsit csúsztatás. A fix hw egyre jobb megismerése egyre szebb grafikát fog eredményezni (persze nem olyan szépet, mintha a hw is fejlődne mellé). Viszont ha a PC-det nem fejleszted 5 évig, akkor gyakorlatilag semmilyen új játékkal nem fogsz játszani, míg konzolra akkor is folyamatosan fognak olyan játékok fognak megjelenni, amik tökéletesen futnak majd - és vadi újak lesznek, szépek és jók :)

    Az én PCmben minőségi alkatrészek vannak... IBM laptop. Mégsem szoktam nagyon játszani vele. (de a warcraft3-at pl azon játszottam...)
  • Elvis
    #172
    Mégis hogy sírtak ríttak a PCsek, hogy mekkora genyóság csak konzolra megcsinálni... petíciók írkálása stb...