668
  • Elvis
    #166
    :)
  • Elvis
    #163
    Vader!

    kárhogyan is csűrjük csavarjuk a warez elitélendő dolog. Kocsit sem szoktunk lopni, a lótolvajokat is felkötötték az első fára, a szoftverrel miért lenne ez másképp? Mint korábban írtam nekem van egy játékfejlesztő cégem. (Kiscég, PDA-ra fejlesztünk játékokat, igazából csak hobbi) Hát így, a szopott fasz másik oldalán állva nagyon kényelmetlenül érzem magam, amikor a warez szót hallom meg. Gondolom meg tudod érteni miért.

    Nem érdekel, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak az eredeti játékot. Nincs pénzed ne játsz! (vagy vegyél a teszkóban "100játék egy lemezen" akcióban 1000 forintért)

    Akinek nincs pénze valamire, arra nem megoldás, hogy ELLOPJA! 10-20 évvel ezelőtt, amíg nem volt magyarországon szoftverpiac, addig nekem is másolt kazettákon gyülekeztek a ZX Spectrum programok, sőt, Amigára is csak és kizárólag másolt játékaim voltak. De a világ nem itt tart.

    Csóró egyetmista vagy? Van nagyon kedvezményes MS csomag, gyakorlatilag minden fontosabb termékkel benne. Dolgozol? Vedd meg amit használni akarsz. Ilyen az élet.

    A kifli is 3x annyiba kerülne, ha a 2/3át mindíg ellopnák. A szoftvernél is így van, ne lepődjetek meg rajta...
  • hzx
    #162
    Vader, bevallom, néha nem igazán értelek. Mi köze a kínaiaknak a számítástechnikai kőkorszakhoz? Mi lenne ha nem warezolnának? Olcsóbbak lennének a szoftverek. Mert mondjuk ide Magyarországra nem nagyon jön kínai warez stuff, max hamis GBA cartridge :) És még valami. Hidd el, a legtöbben megvennék a programokat, ha nem tudnák lemásolni. Max nem havi 15 játékot próbálnának ki, hanem csak egyet, és nem kerülne winXP azonnal minden honi gépre, amint az kijött Redmondból. De ne térjünk el a témától. Maradjunk a konzoloknál.
  • Davidus
    #159
    Nem hihetetlen.... Ki mondta hogy nincs olyan aki megveszei eredetiben a stuffot?
  • hzx
    #158
    bocs a dupláért
  • hzx
    #157
    Ja, én láma például nemsokára veszek egy PS2 network adaptert, amin lanon és interneten is tudok játszani. De ha nem kapnék, összedobjuk a gépeket iLink kábellel, és egymás ellen nyomjuk a GT3-t. Ha ez esetleg nem jönne össze, akkor USB kábellel csinálunk kapcsolatot hasonló célból. Szóval van itt lehetőség. Ha pedig az X és a PC kapcsolatánál tartunk, akkor az az országos lamer, aki közvetlen köti az Xbox-át a szélessávra, mert akkor a szolgáltató az X NIC MAC address-ét lockolja be, azaz agyő böngészés. Aki kicsit gondolkodik, az beköti a PC-jét, csinál egy NAT-ot, és arról nyomul a konzoljával. Nem logikus?

    A játékokról. Örülök, hogy neked az FPS és az RTS jön be. Nekem nem, és valahogy az emberek legnagyobb részének sem. Lehet, hogy neked sem esne jól, ha azt írnám, hogy az FPS fanok töketlen lepusztult elhízott figurák, CS pólóban, akik csak a nyálukat csorgatják a csajokra a plázában. Nincs igazam? A játék pedig nem arról szól, hogy ki a jó player, vagy ki nem az, hanem arról, hogy aki játszik, jól érezze magát.

    Davidus: ja, én is csak eredeti játékokkal nyomom. Ennyire hihetetlen?
  • hzx
    #156
    Ja, én láma például nemsokára veszek egy PS2 network adaptert, amin lanon és interneten is tudok játszani. De ha nem kapnék, összedobjuk a gépeket iLink kábellel, és egymás ellen nyomjuk a GT3-t. Ha ez esetleg nem jönne össze, akkor USB kábellel csinálunk kapcsolatot hasonló célból. Szóval van itt lehetőség. Ha pedig az X és a PC kapcsolatánál tartunk, akkor az az országos lamer, aki közvetlen köti az Xbox-át a szélessávra, mert akkor a szolgáltató az X NIC MAC address-ét lockolja be, azaz agyő böngészés. Aki kicsit gondolkodik, az beköti a PC-jét, csinál egy NAT-ot, és arról nyomul a konzoljával. Nem logikus?

    A játékokról. Örülök, hogy neked az FPS és az RTS jön be. Nekem nem, és valahogy az emberek legnagyobb részének sem. Lehet, hogy neked sem esne jól, ha azt írnám, hogy az FPS fanok töketlen lepusztult elhízott figurák, CS pólóban, akik csak a nyálukat csorgatják a csajokra a plázában. Nincs igazam? A játék pedig nem arról szól, hogy ki a jó player, vagy ki nem az, hanem arról, hogy aki játszik, jól érezze magát.

    Davidus: ja, én is csak eredeti játékokkal nyomom. Ennyire hihetetlen?
  • Davidus
    #155
    Ha ilyen könnyen lehetne konzolon netezni mint PC-n akkor ott is pont ennyi warez lenne mint itt:)
    De ami így net nélkül meg az se piskóta. A modchipeket biztos csak dísznek teszik a gépekbe:)
  • Davidus
    #153
    "Mi konzolosok többnyire szeretünk legális játékokkal játszani és nem lopunk"

    HÁHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!
  • Elvis
    #152
    Természetesen az előző hozzászólásom végét csak azoknak üzenem, akik magukra ismernek! Kultúráltan és értelmesen szivesen beszélgetek bárkivel ;)
  • Elvis
    #151
    Istenem... te olyan ovodás vagy, hogy az már már fájdalmas. Veled vitatkozni sem érdemes, mert... inkább nem írok indokot, mert félek megbántanálak vele. XBOX-ra van live, és igen, csak eredeti programmal lehet játszani vele. Mi konzolosok többnyire szeretünk legális játékokkal játszani és nem lopunk. Ha ez neked olyan furcsa, akkor javaslom költözz be a lakóhelyedhez legközelebbi börtönbe pár évre.

    És lan is van. És szokás xboxokkal és PS2-kkel is lanozni. Fura, hogy nem tudsz róla és mégis keményen vitába szálsz a témában.

    Most aztán mindenkit meggyőztél, hogy mindenki láma (gyereklelku lama N00B) csak te nem vagy az. (Kérdezném a többiektől, ugye jól mondom, hogy mindenki láma, csak Mersain nem az?!?)

    Azt hiszem nem írok többet neked, mert csak ismételném magam. Most pedig kicsit durva leszek. Húzz a pcsába kcsög PCs, ez egy konzolos fórum, ahol arról beszélgetünk, hogy melyik konzol lesz a befutó vajon, nem pedig kibszott ostoba ovodás PC-sek flame topikja!
  • hzx
    #148
    Bocs, azért az, hogy éheznek afrikában, és az, hogy milyen a konzolok fejlesztési irány, szerintem eléggé markánsan eltérő dolgok. Ha azt mondod, nem izgatak a gyártók, és elfogadod azt, hogy ez van, még nem jelenti azt, hogy elfogadod, hogy emberek éheznek afrikában. Tegyünk különbséget, pls. Azóta vygok hálklis az ilyesmire, amióta egy másik fórumon arra a kijelentésemre, hogy én nem lopom, hanem megveszem a játékokat, azt nyilatkozta egy komolynak nem mondható általános iskolás kolléga, hogy az ilyen emberek voltak a boszorkányégetők, az inkvizítorok és a nácik... Szóval egyezzünk meg abban, hogy az afriaki éhezők nem kapcsolódnak a konzol és a PC közötti döntés meghozatalához.
  • hzx
    #147
    Hm, ez nem abban az értelemben gazdasági érdek, ahogy te gondolod. Nyilván az exkluzív játékok azért vannak, hogy egy adott géptipust erősítsenek, de ez nem érvényesül 100%-ban a konzol/PC átíratokra. Vegyük pl. a GT3-at, amire sokan mondják, hogy a világ legjobb autóverseny szimulátora, és sok PC-s rajongó szeretné látni PC-n is. A Sony mondjuk eladott belől 7 milliót (ha érdekel, megnézem a pontos számot valahol). A ráfordítás x dollár volt (fejlesztés, stb). Felmerül, hogy ki kellene adni PC-re is. A PS2 masszívan eltérő felépítésű a PC-től (itt az X-es játékok nagyobb sansszal indulnak a PC-s megjelenésre), ezért az átiratbe bele kellene feccölni mondjuk x/2 vagy x/3 dollárt. A PC-s eladások viszont sehol sincsennek a konzolosokhoz képest, a legjobb játékokból is csak 1-2 millió körül fogy, az autóversenyszimulátor pedig egyébként is rétegjáték. Azaz x/2 esetén 3.5 milliós, x/3 esetén mondjuk 2.3 milliós eladást kellene produkálni, hogy megtérüljön a befektetés. Mivel a legjobb esetben sem menne el több, mint mondjuk 300e darab, az átírás fel sem merül. A GTA azért lesz X-en is, mert kész a PC port, ahonnan már csak pár hónap az X-es optimalizálás.

    De, ahogy Elvis is mondta, nem kell amiatt aggódni. Minden platformon van elég sok játék, hogy ne unatkozzon az ember. A konzolok esetében egyéb megfontolsok is szólnak a multiplatform játékok ellen, pl. az, hogy ha minden játék lenne minden gépen, akkor a hw lenne az egyetlen tényező, ami alapján konzolt venne az ember, és ez a PC-s hw iparhoz hasonló ámokfutást eredményezne a gyártók között, ami se nekik, se a játékosoknak nem érdeke.
  • Elvis
    #145
    Szerintem azért attól nem kell tartani, hogy akinek egy (1) konzolja van (vagy akár egy PC-je), annak nem jut ki a jóból. Persze természetes, hogy megjelennek xbox, ps2, gc, vagy akár PC exkluzív játékok, de mindíg is lesz elég játék mindegyikre külön külön is. Személy szerint én nagyon sajnálom, hogy XBoxon nincs GTA (ugyan úgy néz ki, hogy hamarosan lesz) de ezért még eszembe sem jutott, hogy vegyek egy PS2-t is. Alapjában rombolta volna a nappalim vizuális harmóniáját. :) (nem a PS2, hanem, hogy 2 db konzol, összesen akkor már 4 darab irányítóval... káosz... ;)) Mindazonáltal nem hiszem, hogy bárkinek is égető szüksége lehet 2-3 konzolra, mikor egyre is annyi jó játék jelenik meg, hogy csak azok tudnak minddel behatóbban foglalkozni, akiknek semmi más dolguk sincs az életben ;) Szóval emiatt én nem aggódok, hogy nem tudok minden jó játékkal játszani... hiszen amúgy sem tudnék :)

    A gazdasági érdekeknek pedig érdemesebb behódolni, mint szembeszállni velük, mert ha ellenállsz, azon csak bukhatsz, míg ha kihasználod a gazdasági érdekek jól felismerhető széljárását, akkor még jól is járhatsz! :)
  • Elvis
    #142
    de lehet hogy saab-bal... első kerekes volt az biztos, mert a hátsókerekesek mindíg baromi könnyen megperdültek...
  • Elvis
    #141
    Biztosan! valami ős volvo-val játszottam végig. Kb be lehetett állítani, hogy milyen gumit tegyenek fel a versenyre, és annyi. (A játék amúgy nagyon tetszett, nem véletlen nyomtam végig) Ehhez képest a Toca PRD-ben mindenféle apróságot is beállíthatsz a kocsidon (ha van kedved és türelmed ;)) illetve a verseny is igencsak jól kiegyensúlyozottra van megcsinálva. nem lehet ész nélkül csak a gázt taposva végigdöngetni a pályákon. http://www.xbox365.hu/report.php?reportid=308 ugyan ezt a cikket én írtam, ígyhát lehet, hogy kicsit "érdekes", hogy erre hivatkozom, de azért olvasd el... ha érdekel a Toca PRD...
  • Elvis
    #138
    Sajnos GP3 Grand Prix Legends és a PApyrus Nascar játékokat nem ismerem, de a Rally Trophy-t igen, és végig is játszottam (Bizonybizony, még PC Gamer koromban ;)). De ez utóbbit azért messze nem nevezném szimulátornak. Ennyi erővel a MS Rallysport Challange is szimulátor. A Colin 3 amúgy nekem sem tetszett, sőt kifejezetten szarul sikerült játék szerintem.
  • Elvis
    #135
    Kedves Nancsi!

    Nemtudom miért gondolod, hogy pénzt csak sikkasztásból és megvásárolt szerződésekből lehet szerezni? Persze tudom, hogy van példa rá, sajnos nem is kevés, de énbennem él a remény, hogy idővel csökkenni fog ezek száma.

    Akinek van pénze megvenni egy PC-t 150-200 ezerért, annak szerintem van pénze egy 50ezer forintos konzolra is. Nem kell ehhez olyan barom gazdagnak lenni. Ráadásul, ha az ember nem a PC-n játszik, akkor egy munkára alkalmas PC-t (akár laptopot is) már igen olcsón bevásárolhat. Arról nem is beszélve, hogy az asztali DVD lejátszót is megspórolhatod a konzollal, ha van ilyesmire igényed. - Szerintem ilyen szempontból olcsóbb a konzol, mint a PC.

    Csórikám nem ad ki 16ezret (felvilágosítalak, ennyi a konzol játékok átlag ára, nem 20.000) hanem csak 10.000et PC-s játékért - amiről bizonytalan, hogy fog e futni az adott konfigon és ha fog, akkor hogyan. Nagyot nyert azzal a 6ezer forinttal. Ráadásul egy átlag konzolosnak van 5-10 játéka, és azokat játsza végig, és amiket megunt, cserélgeti el a haverokkal illetve egyéb fórumokon más játékokra.

    Ezzel szemben most felhozhatod - mint már többen itt a fórumon - , hogy PC-n nincs cserebere, mert van warez. Csakhogy a warezzal érvelni az olcsóság mellett kb olyan, mintha azt mondanád, hogy "minek dolgozzak, ha koldulok napközben, este meg majd betörök valahova, akkor is lesz vacsora..."

    Szóval észbe lehetne már kapni, hogy nem feltétlen drágább két jó (cél)gépet tartani, mint egy univerzálisat - amir ráadásul messze nem univerzális :).
  • hzx
    #134
    Az a durva, hogy legalább ennyi elmegy kenceficére meg női hülyeségekre az én pénzemből is, csak az havi rendszerességgel :)))
  • Davidus
    #133
    Te csak arra tartod az asszonyt hogy hozzátegye a pénzét a konzolodhoz?:) 3 évig volt N64-em és egy játékot se kellett megvennem. Kaptam hozzá Mario64-et és azzal indult be a becserélősdi:) Megvolt az összes nagy név ami megjelent N64-re és mindet úgy cseréltem. Igaz hogy egyszerre csak egy gémem volt de legalább mindent végignyomtam:)
  • hzx
    #132
    Ja, Nancsi. Ha egyetemista/középiskolás/stb. vagy, ne gyűlölködj, please. Nekem se volt pénzem anno, egy 486-es gépet nyüstöltem majd tavaly előttig. Elvoltam vele. Ha majd elkezdesz dolgozni, neked is lesz 2 konzol meg 2 PC.
  • hzx
    #131
    Akkor még egy példa. Ma a diplomás alapbér 100e. Ez mindenféle plusz dolgokkal 140e, azaz egy pályakezdő diplomás képzhez kap minimum 85-90e-t, kezdőfizetésként. Ha van egy párja (felesége), ugyanabben a cipőben, akkor az havi 180-200e netto(!) forint. És ehez nem kellett se minisztériumi haver, se elsikkasztott vállalat. Ez egy alap közalkalmazotti bér, még Bivalybasznádon is, nemcsak Pesten. Mivel én ebben a cipőbe járok, pontosan tudom, hogy a.) pár havi félretevéssel megvan a nextgen konzol, újabb pár havival, esetleg 13. havi pénzel megvan egy alap PC-t, amit lehet fejlesztgetni. Nem a felső 10e-nek: nekem. És ez a 20e/játék dolgot sem értem, amivel mindig jönnek, egy konzolos játék 12-14e, a drágább helyeken 16. Ha használtan veszed, akkor 4-8e. Ha cseréled, akkor ezer. Eddig nem költöttem többet mint mondjuk 30e konzolos játékokra összesen, és baromi sok játékkal játszottam, köszönhetően annak, hogy a second hand PS2 játékpiac virul itthon. Ezen az áron viszont lehet hogy mégis csak lesz konzolforradalom, mert ennél többe van a PC-s hardver, ami ahhoz kell, hogy a legújabb stufokkal nyomulhass.

    Baldurs Gate: igen. a TV képernyő jellmezői miatt egy sok szöveg/apró részletek játékot nagyon nehéz átírtni konzolra. Ez nem jelenti azt persze, hogy nincsennek jó kalandjátékok konzolon, sőt. Vegyük pl. a Dark Cloud-ot. Karakter elég kevés van a képernyőn, a DVD-re fér hanganyag, a szereplők beszélnek. Minden érték grafikusan van kijelezve, mert ez is elfér a lemezen. Ez egyáltalán nem rontja a játék élvezeti értékét, a történek lehet ugyanolyan mély, mint bármelyik PC-s RPG-ben.
  • Elvis
    #128
    Amúgy én is örülök, hogy végre érdemben lehet beszélgetni a témáról és nem agresszív, értelmetlen - és buta - hozzászólásokat kell olvasnom.
  • Elvis
    #127
    Nem hiszem, hogy bárkinek bárhol IT cégeket kellene alapítania, de aki tehetséges bármiben az szerintem bárhol is él azért ki tudja használni azt amihez ért. (jó, ne keressünk halászt a szaharában és tevehajcsárt izlandon) Tudom, hogy sokan vannak, akik egy gyárban kezdenek reggel 6kor és befejezik este 6kor és mindezért nagyonkevés pénzt kapnak. Viszont szükség van az ilyen munkaerőre is. (az más kérdés, hogy szívem szerint jól megfizetnék mindenkit aki rendesen dolgozik - akár cégvezetőként, akár bármilyen melósként, csakhát a világ nem ilyen) - amúgy ma már nincs röghözkötötöttség, szabadon lehet költözni olyan helyre, ahol jól el lehet helyezkedni az választott munkakörbe!

    Sajnos még nem volt szerencsém a konzolos baldurs gate: dark alliance-hez, de ha meglesz, akkor majd beszámolok róla (már megrendeltem jól). Amúgy nem vagyok egy nagy RPG fan, de a most megjelent SW KOTOR-t igencsak dícsérik, és várunk egykét finom falatot a lionhead-től is (fable...)

    Hogy F1 és Rally szimulátorok nincsenek konzolra, az kicsit eltévedt mondat szerintem, mert amíg pl a ColinMcRae3 most jelent meg PC-re, addig a konzolosok már a 4. részre várnak. Illetve pl az EA F1 sorozata is ugyanúgy megjelenik XBOXra is, mint PC-re. És akkor ott vannak még ilyen nevek, mint TOCA Pro Race Driver, stb... szóval igencsak szimuláljuk mi a versenyzést nem csak árkádoljuk. Igaz, a Burnout 2 (a szerintem legjobb arcade autóverseny) csak konzolon jelent meg.
  • Elvis
    #119
    Eléggé eltértünk már a témától, de én 100% egyetértek hzx-szel. Van pénz magyarországon, csak azt hiszik az emberek, hogy nincs. Mert ilyen baromira önsajnáló nemzet ez. Aki egy kicsit jobban körülnéz, hogy mit tehet, és van egy kis bátorsága és tudása, az elő tudja teremteni magának a "konzolra valót". Azt, amit leírtam, hogy 2 cégem van, amik elég jól mennek, az nem azt jelenti, hogy ultramilliomos lennék. Sőt. Egy cég akkor megy igazán jól, ha a tulajdonosok nem veszik ki az összes lóvét a cégből... Például én egy fiat punto-val járok, mert annyira futotta, viszont van egy házam, kedves feleségem, fasza irodám, nyugis munkám és jópár alkamazott a cégben.

    De, azt, hogy vannak ezek a cégeim, azt nem azért írtam le, hogy megmutassam, hogy kurva gazdag vagyok (ami ráadásul nem is igaz), és ezért van konzolom, hanem azért, mert többen azt mondogattátok, hogy aki konzollolal nyomul, az ultrahülye és csak a DVD berakásához ért. Nos két IT céget szakmai tudás nélkül elég nehéz felvirágoztatni. (Bár nagy tőkével mindent lehet, de nekem az nincs... :))

    Egyébként nem kevés kiváló informatikus szakembert ismerek, akik kizárólag konzolon játszanak - nem biztos (hiszen innen a fórumról kevés embert ismerek személyesen), de úgy érzem, hogy ezek a konzolos srácok tapasztaltabbak és jobban értenek a számítástechnikához, mint az itt felszólaló PC párti kollegák! Pár példát had említsek név nélkül...
    1. MS szakértő, Londonban dolgozik, jelenleg PocketPC-re és TabletPC-re fejlesz alkalmazásokat. PSOne, XBOX, GC
    2. CISCO mérnök, országos méretű hálózatokat tervez. PS2
    3. Webdesigner és programozó - flash versenyek nagyembere. XBOX
    4. Programozó, nagy telko cégek számlázási és értékesítési rendszere, nagycéges intranetek és internet megjelenések. XBOX
    5. Programozó, jelenleg hollandiában dolgozik egy telefontársaság CRM rendszerét rakja össze. XBOX.

    Azt hiszem meggyőző a lista.

    De igazából nekem baromira mindegy, hogy ki mivel játszik, sőt aki fps vagy stratégia mániás, az ne is vegyen konzolt! Minden egyéb Szórakoztató játékhoz viszont szerény véleményem szerint, amit nem muszály persze senkinek sem elfogadnia, a konzol a jobb. Igaz PC-n nem is nagyon menő az egyéb játék kategória, amibe beletartoznak a verekedős, kocsis, platform stb játékok - de említhetném akár a Splinter Cell-t vagy a konzolonly MetalGearSolid sorozatot.

    Nem azért kezdtem ebbe a fórumba írni, mert meg akarok győzni bárkit is, hogy játszon konzollal, nem is azért mert meg akarom mondani, hogy mind hülye, aki PC-n játszik. - leszarom, hát nekem olymindegy. Viszont az, hogy lehülyézik a konzolosokat, csak azért, mert konzollal játszanak és gyerekes hozzánemértőnek minősítik, az már igencsak zavar. Bár így utólag már nem tudom, hogy miért adok az ilyen véleményekre, de sajnos nem állhattam meg szó nélkül - és a végére azt hiszem már én is elég kemény hangnemet ütöttem meg - ha valakit megsértettem vele esetleg, az direkt volt, de azért bocsi!

    Csak azt szeretném kérni az elvakult konzolgyűlölőktől, hogy gondolják végig a konzolok előnyeit, és egyszer üljenek le, szánjanak egy órát a kontroller megismerésére valamilyen jó játékkal és próbálják meg megérteni, hogy miért is szeretjük mi a konzolt. Ígérem, hogy nagy kellemes csalódás lesz majd rájönni, hogy tényleg nem is olyan szar, mint ahogy gondoljátok! Mi konzolosok pedig 99%ban PCn kezdtük a játékot (én speciel ZX Spectrumon és Amigán, majd PC-n) úgyhogy nagyjából képben vagyunk azzal kapcsolatban, amiről írkálunk.

    Dártvéder: én sem szeretem az amcsikat, de az MS az egyetlen olyan cég, aki próbál szabványokat készíteni, és ezt érvényesíteni is tudja. Tudsz te egy fejlesztőnek szebb jövőképet mutatni, minthogy kifejleszt valami kurvajót és azt mindenhol tudják használni is? (és nem kell a projektjeinek a 40-70%-át azzal eltöltenie, hogy portolja a cuccok linuxra, mac-ra, stb...)

    Szóval a cikk témájára visszatérve hajrá MS! ;)
  • Davidus
    #116
    Ha így van én csak örülök neki:)
  • hzx
    #115
    Szerintem eltúlozzátok a "szegény ország vagyunk" feelinget. Természetesen vannak szegények, de. Ott a statisztika, az átlagbér simán 100e fölött. Nézd meg a kocsieladásokat. A TESCO/METRO/stb parkolóit péntek délutánonként. Vagy akár a hw eladásokat. Beleértve mondjuk a digi-fényképezőgépekét is. Az emberek költenek, mert van miből. Nem annyi, mint nyugaton, de az auto, lakás és nyaralás mellett még belefér egy PC, konzol vagy fényképező is. És figyelj! Nem kell mellébeszélni. Én nem keresek sokat, a szülők sem segítenek, de azért akad PC, PS2 és hifi. Ez van.
  • Davidus
    #113
    "A legtöbb embernek futná penge profi fényképezőre"

    Te hol élsz a marson? Itthon 5 emberből 1 ha tud venni egy lepukkant pc-t nemhogy profi fényképezőgépet meg kisfaszomat.
  • hzx
    #112
    Ne szívózzatok már Elvissel, srácok. Amíg egyetemista voltam, én is csóró voltam, de a felnőtt élet már nem arról szól, hogy most 1000 vagy 2000 forintom marad-e bulizni a hónap végéig. Aki minimálbéren van, az se PC-t, se konzolt nem vesz, akinek meg telik (és ez jelenti az emberek legnagyobb részét), majd eldönti, mennyire ért hozzá, vagy mennyit akar vele foglalkozni, és eszerint vesz PC-t vagy konzolt játékra. A legtöbb embernek futná penge profi fényképezőre is, de mégis automatát vesz, mert azt akarja, hogy a gyerekek rajta legyenek azon a szerencsétlen képen, és nem azt, hogy örök darabot alkosson. Elvis nem burzsuj, mindenkinek itt a lehetőség tanulni és jó vállalkozást indítani, az IT vállalkozások éppen jól kezdhetők alacsony költségvetéssel is, és sokat hoznak, ha ügyes vagy és kitartó. Ne legyen már ez a fórum általános iskolások vs. felnőttek flame!
  • Davidus
    #109
    Kis javítás:Ráadásul a ghostot nem a Blizzard készíti:)
  • Davidus
    #108
    És? A Blizzard mindig is csinált gémeket konzolra is... Ráadásul ezt nem a ghostot nem a Blizzard készíti. Ő csak a kiadó. Szal ez mellément:)
  • Davidus
    #106
    Amíg van Blizzard én pc-s vagyok:)
  • Davidus
    #102
    Én gamer vagyok és pc buzi. Lehetséges ez?:)
  • Sephi
    #98
    Bazzeg... akartok tenyeket?

    Aki gamer az konzol buzi!
    Aki meg minden egyeb az Pc buzi!

    Nem vilagos? Nem fogok magamnak minden honapban uj alkatreszt venni a PC-embe hogy az uj jatekokat jaccam hanem siman veszek egy konzolt es jaccom gond nelkul nem?

    Ha meg mast akarok csinalni akkor Pc rulez ez termeszetes!

    Bar a konzol is le van limitalva mert RTS es FPS-est nem erdemes konzolon jaccani de minden mast igen!
  • Davidus
    #95
    Ezért van pc-m:)
  • Davidus
    #93
    Konzollal is lehet filmet nézni:)
  • GregSB
    #89
    És most szerinted az összes Xboxos eldobja a dobozát?

    Egyébként kövezz meg, de épp egy ilyen masinát tervezek venni. Akármilyen bukta is, nekem ez jött be legjobban a 3 gép közül...
  • Skynet
    #88
    Lehet de tényt közöltem:)
  • GregSB
    #87
    Kicsit fárasztó vagy már.
  • AnarchoiD
    #84
    Az en cegem az MS gates csak egy stroman egesznap jatszok es atprogramoztam a wordot hogy ne csak betukkel irhassak hanem illatokkal is... =)