5849
  • Nyugis
    #4809
    az átkok úgy működnek, hogy beteszed automatára és hagyod, hogy Ő kezdje a csapát.

    A skill pontokról általában:

    NAGYON fontos, hogy az elején, CSAK AZ ÁLTALAD KIVÁLASZTOTT FÁT fejleszd, különben nem leszel ütőképes! KÉSŐBB már mehet ide oda egy egy pont.
    Már csak az a kérdés, melyik kariról van szó. másként kell tápolni egy harci mágus egy druidát, egy tankot és az íjászt is.

    "az van irva hogy megosztja a tapasztalatot a harci magia es a loves kozott. nos eza BW- ujjítása. mindeképpen érdemes a mágusodnak használni, a harcinak a harcit a druidának az övét. általában ezek jók még alacsony szinten is ráadásul késöbb eléggé komoly defend bónuszt tudnak adni, egyéb más okosságokkal egyetemben. MINENKÉPPEN érdemes berakni automatára.
  • grebber
    #4808
    Hehe kis íjászomat nevelnem kellett kis kitérővel 4-es szintű természeti mágiára,mert Taar meghalt és fel kellett támasztanom :D
    Most tartok 1/8-nál az oszlopok után.
    Elég jónak tűnik most már ez az én mint íjász,Lothar kard+pajzs (nehezebb részeken ő is nyílazgat)+ Taar a gyógyító képességével.
  • Hunter of Deer
    #4807
    talaltam 1 szaggatas jele nevu varazslatot aminel az van irva hogy megosztja a tapasztalatot a harci magia es a loves kozott.
    ezt erdemes hasznalnom? illetve hogy muxik ha varazsolok akkor fejlodik a lovesem is, vagy loni kell es ugy fejlodik a varazslat? illetve megeri e kis szinten hasznalni?
    thx
  • Hunter of Deer
    #4806
    nah vegulis akkor kezdtem egy ember tuz magust meg felvettem Derut es lenyegesen jobban haladok mint Lothar + ember ijasszal :D
  • Shield
    #4805
    Jaaa...az átkok hogy is működnek?
    Skill pontoknál is jól jönne egy kis tanács.
  • Hunter of Deer
    #4804
    okés köszi a segítséget.
  • Nyugis
    #4803
    derut is tedd be a csapatba, kell egy ijjász, hogy le tudd húzni a nagyobb csapatokról az embereket és szépen egyesével ki tudd őket végezni.. ;) szerintem lothar annyira nem jó közelharcinak eléggé szar az életereje folyamatosan halódik. később ÉVA-t érdemes felvenni addig meg taar, deru te, meg még valaki mondjuk egy pet is jó döntés.. ;) jó kis feelingje van! ;) vagy lothar mint harci mágus, csak arra figyelj, hogy más ágon fejlődjön mint TE! ha te tűz akarsz lenni akkor ő legyen villám, vagy halál.. ja! és az átkokat ne felejtsd!!! nagyon fontosak! be az automata varik közé, és had szóljon! egy egy pont mehet rájuk többet nem érdemes. majd adnak a tárgyak!
  • Hunter of Deer
    #4802
    nah akkor kezdtem egy ember tuz magust, Taar-t 100% hogy beveszem termeszet magusnak. viszont lotharon meg gondolkodom hogy mi is legyen, ketkezes karddal legyen vagy inkabb o is harci magus legyen (villam)
  • Nyugis
    #4801
    ember.. kapsz kapásból +2 skill pontot..
  • Hunter of Deer
    #4800
    amikor kezdem a jatekot melyik fajbol erdemes harci magust kezdeni?
  • Nyugis
    #4799
    lehet közelharcosod is!
    alap szinte te +3 kísérő közepesen te +4 kísérő és veterán szinte te +5 kísérő tolhatjátok végig a történetet!!
    mindenképpen KELL a csapatba Taar a természet mágiájával. az egyik bónusz skillje a All resist/sebezhetetlenség, és arra majd nagy szükséged lesz amikor a szentélyben a kígyó ellen nyomod! ;)
  • Shield
    #4798
    Harci mágus(tűz), a segítőm íjász(kis term. mágiával). A másik 2 harcos mi legyen? Tetszik a harci mágus.Azt hiszem a közelharcot most hanyagolom, majd egy másik karakter kezdésnél.
  • Nyugis
    #4797
    nem is kell! Bár Mikor újra rendezheted a csapatodat! mindig lesz a talonba 2 3 ember!
    JA és akkor még ne beszéltünk a fejleszthető PET-ről.. abból is van 6 féle.. ;) Jó moka én is szórakoztam Vele. Tanul fejlődik, növekszik, attól függően kap bónuszokat hogy mivel eteted!! naggyon kis érdekes dolog aki eddig nem csinálta annak ajánlom ám! ;)
  • Hunter of Deer
    #4796
    hat akkor gondolkodom rajta hogy mit is kezdjek, illetve milyen csapatfelallasom legyen amit kesobb nem banok meg. nem nagyon akarom allandoan ujrakezdeni.
  • Nyugis
    #4795
    szerintem közelharcra EVA a befutó, (igaz őt cvsak késöbb kaphatod meg), ha már mindenáron tankolni akarsz, és abból is a kétkezes, mert jók a bónuszai és a spec képességei! Nekem ez jött be.
  • Hunter of Deer
    #4794
    illetve meg annyi hogy ha kozelharcra gyurok akkor melyik a jobb ha mind2 kezeben van 1-1 kard vagy inkabb a 2 kezes kard jobb?
  • Hunter of Deer
    #4793
    hat nemtom de ez most mintha elegge nehez lenne a sima ds2hoz kepest :D
    regen mindig ugy kezdtem hogy ember ijasz, lothar dual karddal, egy termeszet es egy harci magus. de most lothar + az ijaszom eleg hamar benyekken. azon gondolkodom hogy inkabb egy harci magust kezdek (villamra gyurva) + lothar mint meele kard + pajzs igy hatha jobb lesz. szerintetek? vagy inkabb legyen lothar is harci magus? es akkor 2 harci magus + 1 termeszet magus (finala asszem) de igy akkor nincs aki tankoljon :D
  • Wreck86
    #4792
    De látod ebből is az jön,hogy a Te kasztod,nem a pajzsos melee,hanem mondjuk íjász,vagy varázsló.Az is kell,sőt azok néha bonyolultabbak.
  • Wreck86
    #4791
    de,csak jól kell fejleszteni,és kiválóan ledarálja őket,gyorsnak kell lenni.
  • grebber
    #4790
    Pajzsos semmit nem ér a vérszívok ellen :(
  • Wreck86
    #4789
  • Wreck86
    #4788
    dehogynem!:) olyan pajzsos melee-m volt,hogy imádtam:D
  • grebber
    #4787
    Én íjjászként tolom,mert ahogy észrevettem közelharcos karinak nem sok esélye van ebben a játékban.
    Most az a felállásom hogy vagyok én HUMAN íjászatra gyúrok elettem Lothar vele közelharcra gyúrok és van Taar aki harci illetve temészerti mágiával segít.
    A húzósabb részeken pl a Trasakoknál (ezek szívják el már sok méterről az életerőt ,közelharc ellenük esélytelen mert pik pak vége mindennek) azt csinálom Lothar kezébe is íjat adok a csajnak meg gyóhyító varázslatot és távolról sikerül őket likvidálni.
  • Wreck86
    #4786
    csak egy kérdés:
    anno é nnem figyeltem fel rá,ezért kérdem.m ia különbség a tűz és halál mágus között? Finala például mi?
  • Nyugis
    #4785
    az íjásznak a természet mágia KIS mértékben tökéletes választás. ami azt jelenti, hogy 3-4 pont erejéig nem komoly vesztesség, ha tolod a természet mágiát. csak ésszel.. az íjász karakter nem a játék legerősebb karija DE feltétlenül szükséges! És ha a természet mágussal plusz az íjászatnak is adva egy kis természet mágiát, nos akkor már szépen el lehet lavírozni főleg, hogy az íjásznak CSAK gyógyító (netán újraélesztő) varijaira gyúrni..
    PERSZE, ez mindenkinek játék, és stílus függő! ki hogy szereti, kinek mi jön be.

    NEKEM, a személyes tapasztalatom az, hogy én CSAK hari mágust indítok, mondjuk tűz vagy hall mágiával, ahogy kedvem tartja, és az egyik karimat pedig mondjuk lotart, ugyan csak harci mágiára gyúrom fel, őt pedig CSAK villám mágiára. mire egy fát kimaxolsz, addigra 55-60 szintű a karid, plusza a tárgyak bónusza.
    Arra érdemes odafigyelni, hogy jól nézd meg milyen ágon szeretnél haladni, és lehetőleg azt prioritással fejleszd. tehát egy halál mágusnál nem érdemes az elején pontot tenni a villámra és az égetésre, mert elvész a hatékonysága. KÉSŐBB persze már kell, mert bejönnek majd a különféle resist lények, és ott már taktikusan kell tolni...
    Az a jó ebben a DS"-ben, hogy nem kell, és nincs is rá tuti recept.
    Vannak dolgok amikkel kicsit mekönnyítheted a saját haladásodat, de ennek főleg az elejéén van jelentősége, később, (magasabb szinteken) ez már nem számít, hisz a játék MINDIG a karakteredhez igazítja a szörnyeket, persze lineáris játékmenetnél.
    Még egy fontos dolog! itt is van XP-bünti!!! Tehát ha alacsony karival magasat ölsz ha jól emlékszem 10 szinttel magasabbért ha leölöd kin keserves munkával, akkor már NEM KAPSZ XP-t!!!
  • Shield
    #4784
    ELf harci mágus a karim és a "tyúkanyót" íjásznak gyúrom, egy kis természet mágiával (amivel gyógyítgat). Na, így már azért haladok, kevesebb a szívás. Érdekelne, hogy TI mivel nyomultok és mi a tapasztalat.
  • Nyugis
    #4783
    nos, el lehet indítani ott van az imike által készített "save" program amivel "bekonvertálhatod" a régi mentett állásaidat a játékba!
    Arra figyelj, hogy az első mentés és kilépésig a "titulusod" angol marad de mentés után már magyar lesz.


    HUNTER:

    NEM! a HA a ds2-őt az elején kezded, akkor egyszerre csak egy szakértelemmel fejlődj és csak később 25-30 szint felett vagy még később érdemes elkezdeni a második kasztot. különben nem fogsz tudni haladni az alapjátékkal. Így is lesz egy két hely ami igen keményen megizzaszt majd, hátha még szétforgácsolod a tudásodat. Én nem javaslom.


  • artur003
    #4782
    Helló skacok!

    Megoldottam a problémát, újratelepítettem a rendszert. Feltelepítettem úgy ahogy írtátok, és minden pöpec.
    Felraktam a magyarítást is és nagyon cool lett. Nekem nincs semmi elcsúszás, minden nagyon ott van!!!
    Igaz még csak most kezdtem el.

    Mégegyszer nagyon szépen köszönjük a magyarítást!!!!!!!!!!!!!


  • Hunter of Deer
    #4781
    erdemes a jatek elejetol kezdve gyurni mind2 "tudast"?
    pl kozelharcossal a termeszet magiat? hoyg a ko okol dolgokat tudjak tanulmni vele?
  • balee4
    #4780
    Ha van egy 85-ös karim (ezzel anno 2x toltam végig az alapot és 1x a kieget) érdemes ezzel elkezdeni a legnehezebb fokozaton? Tehát: nem akad össze az angol verzióval készített mentés a magyar móddal?
  • Nyugis
    #4779
    akkor majd holnap... :D

    Shield:

    Érdemes a Ds2 alappal kezdeni, ugyan is ha azzal kezdesz akkor mire átmész a BW-re már 41--44 szintű vagy. ÉS ez igen csak sokat számít!
    Mindegy mit fejlesztesz, és hogy milyen karival indulsz! mivel, csapatot rakhatsz össze ergo ki lehet súlyozni NAGYON profin a játékot!
    Eleinte egy kicsit nehéz, mert kevés varázslatból választhatsz, illetve képességből. Nyugtasson meg a tudat, hogy mire eljutsz act 3 -4 be, már jobb lesz! ;)
    Ha kérdésed van csak bátran, amiben tudunk segítünk!
  • IMYke2.0.0.0
    #4778
    Ide is beírom, mert aktualitása van (Magyarítások Portálra írtam):

    "Sziasztok!

    Videók: Megnézem, ma este, nem véletlenül a MOD okozza-e a gondot. Ha igen, igyekszem javítani.
    Apropó javítás: Elkészült a Patch v2 (19 MB) - de nem tudom feltölteni. Ellenben, nem is baj, mert akkor holnapra már a videós gond megoldásával együtt készítve tölthetem fel.
    Köszönöm a visszajelzéseket, és bátran írjátok le a hibákat!
    Priviben már kérdeztek, válaszolok itt is:
    A Deluxe Edition-ben (BW) játékban már megjelentek az ún. Többosztályos (Multiclass) karakterek is. Ezekkel gyakorlatilag két erõs harcmódot lehet büntetés nélkül.
    A tárgyak és varázslatok használhatóságához szükséges elõfeltételekre:
    - a két vagy több feltételt támasztó fegyverek (stb.) késõbb jönnek jól, de az elején nem érdemes spájzolni õket, mert az ellenfelek [A Broken World miatt] már az alapjátékban is kb. 10-15%-al szívósabbak, miközben az ellenállások (Resistance) és képességek (Attributes) minden karakter esetében némiképp csökkentek.
    A DS2-ben a halál, mint olyan átmeneti, de nem olcsó mulatság.
    - a Többosztályos karakterekkel foglalkozik a kibõvült Napló/Tananyag rész is - érdemes olvasgatni!
    Igen, van Napló is a játékban Smiley Rengeteg információ, könyv és leírás van és lesz majd benne, ahogy haladtok elõre. Némelyik csak élvezeti faktor, más pedig a küldetéshez kapcsolódik.

    - Tekercsek:
    1. A drága tekercsek (melyek ugyanolyan nevet viselnek, mint a sima varázslatok pl. "A Medve Haragja Tekercs") brutálisabbak is... Tessék megnézni a képességeiket!
    2. Nem tűntek el varázslatok. A Játék MOD-alapú, tehát, ha megfeleő módon (programozók értik) beillesztes egy parancsot, stb. akkor a játék kezeli. Itt is ez történt. Gyakorlatilag egyedi DS2-őtök van.
    A játékban senkinek sem tűnt fel pl. "A Holtak Szava" képességgel bíró gyűrű (én készítettem)?
    Azzal a "szellemes" küldetések oldhatók meg könnyedén...
    De a tekercsek mellett a titkos pályákon is jobbak a meglepetések.
    A fegyverek és varázslatok ki vannak egyensúlyozva. Nem, nem nehezítettem a Fejlesztők szándékán - a Broken World eleve ilyen nehéz kezd karakterekkel.
    Az előkészített (39-es szint) karakterek nyighajok, nem érdemes velük nekiugrani, mert a játék a szintedhez mérten (szinted +/- 2) adja az ellenfeleket! Tehát, ha kezdő vagy a Dungeon Siege 2-ben kezdd inkább előről!"
  • IMYke2.0.0.0
    #4777
    A hibajelzést köszönöm.
    Holnapra igyekszem megoldani.
    Itt is, a Magyarítások Portálon is jelentkezek, és a honlapomról tölthető lesz az "orvosság".
    [Script-turkálás].
  • grebber
    #4776
    Újabb hiba jelenség:

    A driád száműzött kolóniánál beszéltem az öreg varázslóval és mesél egy történetet.Itt lennie kéne videónak de nincs csak azt a képet mutatja hogy ott állunk 4-en. A beszéd megy ,videó nincs sem felirat hozzá.
    Másnál is volt ilyen magyarítások topikba írták.
  • grebber
    #4775
    Igen ott de ha élvezni is akarod a játékot akkor full 0-ról csinálsz egy új karaktert!

    Mit fejlessz? Amit szeretnél.Van lehetőség.Válassz ki egy dolgot és hajrá.
  • Shield
    #4774
    Játék kezdésnél nálatok is ott ez a 39-es karakter?
  • Shield
    #4773
    Én is gondban vagyok mit fejlesszek. Az elején bedob egy 39-es szintű harci mágust, na azzal elég jól lehetett haladni. Humán közelharcossal pedig szívok, lealáznak egy pill. alatt.Nem tudom mivel kellene indulni. Játszani szeretnék nem pedig szívni.:D Ölet?
  • grebber
    #4772
    Én Legolas akarok lenni tehát íjászatra gyúrok. :D
  • Chipii
    #4771
    Igen, Taar a legjobb, de Deruból is lehet természetmágust, ha több mágust is szeretnél, az a két szint íjászat nem zavar be olyan sokat. Ha csatamágust akarsz, akkor tisztán olyat az elején nem találsz, csak a következő fejezetben, de pl Lotharból is csinálhatsz - van ugyan 2 harcos szintje, de hosszabb távon az nem fog zavarni.
  • grebber
    #4770
    Egy csajsziról tudok Taar akinek ha csinálsz küldetést akkor felajánlja a szolgálatait asszem természeti mágiában 9-es szintű talán. (De nembiztos hirtelen írtam)