458
vinyós topik
  • MaSzKa
    #258
    hd642jj 2 tányér

    javitva
  • MaSzKa
    #257
    nekem 500-as 501LJ volt 86mb/s olvasás 3 tányér hangos kicsit

    most 640-es van hd642jj 110mb/s olvasás 3 tányér halkabb kicsit

    az írás az kb egyforma

    szerintem megéri mert már 17500Ft-ért is kapni

  • Rage47
    #256
    Az igaz, hogy a Sata Samsung 640gigás HDD gyorsabb, mint az 500-as? Winyót akarok venni, a 320-as nem érné meg, az 500-as és 640-es között kicsi árkülönbség van, de számít, hogy mennyi pénzem marad... Szóval, ha észrevehető a különbség akkor a 640 lesz.
  • MaSzKa
    #255
    egyenlőre nem árult el adatokat a samsung senkinek

    ezért találgatás csak

    a ph-n van írva

    vagy olvasd vissza itt a linkeket
  • Inquisitor
    #254
    Biztos nincs 340-es lemezes, 3 tányéros F1?
  • Inquisitor
    #253
    "azt mondják a samsung vinyók hajlamosak pár hónap alatt tönkremenni"
    Maszkával szemben nem vagyok Samsung rajongó, de boltban dolgozom, és nem sikerült tapasztalnom, hogy több jönne vissza belőle, mint pl. SeaGateből. Ettől én még húzodzkodom tőle, de mocskosul olcsó a 750-es. :)
    (Mondjuk WD Green Power 1TB kint valami 15.000 Huf körül van japóknál, ha olyan ütemben és arányban követi itthon az áresés, mint az 500-ast, akkor 3-4 hét múlva simán lesz 20K+/-2K az ára.)
  • MaSzKa
    #252
    ez szerintem 501LJ
    köze nincs za F1-hez

    a 750 és 1000gb-ososok se igaz F1-esek

    csak a 640GB HD642JJ és 320GB HD322KJ ez az igaziak
  • Morphin
    #251
    Maszka EZ F1-es?? Mert sajna nem mind1ikhez van odaírva...ha az akkor lehet veszek 1et..4-500gbosat
  • MaSzKa
    #250


    ssd-teszt_mitoszok_es_tenyek/ipeak_es_fajlmasolas_teszt.html
  • MaSzKa
    #249
    ja

    ezek az újak

    merőleges adatrögzítés stb
  • sgt anderson
    #248
    Miért pont ezt a kettőt mondod? Ezeket jól ismered, vagy ilyen van neked is?
  • MaSzKa
    #247
    nem

    samsung a jó F1-es

    Samsung HD322kj 11eFt
    vagy Samsung HD642jj 18eFt

    ezt vedd 3év garival

    vagy M6os laptop
  • ZsirosKenyer
    #246
    üdv!

    Western Digital márkát mennyire ajánljátok?
  • sgt anderson
    #245
    Na mind1, én végülis nem azt akarom mondani, hogy a Samsung az szar, csak elmondtam ,hogy azzal a szériával én nem voltam túl szerencsés. Az a vinyó, amihez elektronikát keresek, az más miatt ment tönkre.
    Bocs, a dupla postért.
  • sgt anderson
    #244
    Na mind1, én végülis nem azt akarom mondani, hogy a Samsung az szar, csak elmondtam ,hogy azzal a szériával én nem voltam túl szerencsés. Az a vinyó, amihez elektronikát keresek, az más miatt ment tönkre.
  • sgt anderson
    #243
    érdekes, hogy a Seagate az normálisan megy, és anno egy Maxtorom is volt, az is 4 év után szállt csak el és nem olyan gondokkal, mint a Samsung. Meg egyébként is én olyan gazdag vok, hogy Samsung vinyókkal szoktam zsonglőrködni, meg célbadobni. Raktam már össze több gépet is, azok mind tökéletesen működnek. Mondjuk az új gépekben, ameikben Samsung van, az már SATA2-s és teljesen más széria. Ennyire azért nem kellene hülyének nézni.
  • MaSzKa
    #242
    akkor meg nem a hdd volt a rossz hanem te voltál teljesen balfék és nem az előírásoknek megfelelően tároltad szerelted stb

    pl dobáltad amit nem lehet 1 hdd-nél mert elromlik

    biztos a szakmai tudásod volt hiányos
  • sgt anderson
    #241
    Pedig igaz, akármilyen hihetetlen is. Most van egy Samsung vinyó ugyanabból a szériából a gépben, az most normálisan működik. Egyébként nem is Mercury és nem Deer táp van a gépben. :D Én is nagyon néztem, mikor már az x-edik vinyóval rohangáltam vissza a boltba, de a tápot is megnézettem és azt mondták, hogy tökéletesen megy, semmi probléma nincs vele. Nem tom mi más tudna vinyót kinyírni. :S
  • davidka003
    #240
    Lehet, hogy voltak a Samsungnak hibás szériái, de, hogy 10 vinyód elromlott az teljesen hihetetlen.

    "És nem vagyok hülye, nem veszek Codegen tápot! Nem Codegen van benne!"

    Mercury vagy Deer sem nevezhető tápnak.
  • MaSzKa
    #239
    de az marhára érdekes amit mondtál

    nagyon kamuszaga van a dolognak
  • sgt anderson
    #238
    Mér mondod azt h szar a gépem? Láttad már? És nem vagyok hülye, nem veszek Codegen tápot! Nem Codegen van benne!
  • MaSzKa
    #237
  • menyasszony
    #236
    Maszka!

    Nagyon szépen köszönöm az ötletet. Már minden verziót kipróbáltam, de semmi sem működött, viszont amikor kipróbáltam, hogy szétrakom őket két külön kábelre és így az egyik winyó mellé odarakom a DVD-t, akkor mindent kapásból fölismert úgy, ahogy kell.
  • MaSzKa
    #235
    az gáz

    ilyenkor adatvesztés történhet

    az a gáz ha samu és maxtor és seagate és wd-t kötsz 1 kábelre akkor ahogy hdd annyiféle beállítás

    hiába van az egyik masteren a másik slave-n nem lesz jó mert a másik hdd bezevar

    próbáld mindeggyik Cable Selecten legyen

    és bios frissítés elötte asszem ha rev2.0-ás az alaplapod akkor 2.7-es a legújabb
  • menyasszony
    #234
    Ugye az nem lehetséges, hogy az Abit NF7-es alaplapom BIOS-a nem kezeli a 320GB-os winchestereket?
  • menyasszony
    #233
    Na most meg az a bajom, hogy néha felismeri, hogy van ott valami, de össze-vissza krixkrax a neve és azt mondja, hogy csak 33824 MB a Capacity...
    Mi a francot tudok csinálni?
  • menyasszony
    #232
    Hát az a baj, hogy nem egészen egyértelműen. A Samsungomra külön rá van rajzolva a Master, a Slave meg a Cable Select egyszer símán, egyszer meg a limitáló beállításokkal, de itt csak a Master és a Cable Select van rárajzolva és ezt írták mellé, hogy Master=ON, Slave=OFF, de már megtaláltam, azt jelenti, hogy a Slave-hez nem kell jumpert használni.
    (Elvileg.)
  • MaSzKa
    #231
    ré van írva az adattáblára
  • menyasszony
    #230
    Azt tudja valaki, hogy a Seagate-eket hogyan kell slave-re rakni?

    Azt mutatja a rajz, hogy az első oszloppal kell variálni, de azt írja mellé, hogy: Master=ON és Slave=OFF ez nem tudom mit jelent és akkor nem vágom, hogy most hogy van a slave.
  • MaSzKa
    #229
    nekem még régi 500MB-os Samsungom is volt

    akkor még nem voltak a jók Fujitsu klónok voltak akkoriba

    aztán jött a SpinPoint Széria először 80GB-os volt nekem

    késöbb szereztem 4,3gb-ost és 20gb-ost is
    utána 2x250GB 120GB 300GB 400Gb 500GB és most vettem 640GB
  • VBalazs
    #228
    anyáméknak egy maxtor van ami már több mint 5éve hibátlanul működik
    az én gépemben egy 160-as seagate van
    az is már 3éves
    csak annyi a bajom vele hogy lassú a gépemhez
    remélem azért az új samsung nem lesz hibás
  • davidka003
    #227
    "Én nekem 10 SAMSUNG vinyó szállt el"

    Ilyen nincs. Szar a géped. Biztos valami Codegen tápod van.
  • sgt anderson
    #226
    Én nekem 10 SAMSUNG vinyó szállt el, havonta, vagy max másfél havonta cserélgethettem őket. :@ Nem tudom, lehet hogy ez az SP0842N-es vinyók szériahibája volt, de akkor kurvára megutáltam a SAMSUNG-ot. Egy HD161HJ típusú vinyóm is van romlott, de az spec elfüstölt. Most egy Seagate Barracuda 7200.10-est nyúzok, ez már megvan egy hónapja így hosszú idők után ez az a vinyó, ami végre jó. Na gyorsan lekopogom.
  • MaSzKa
    #225
    nekem eddig volt és van 12db

    kb 10db van ismerősöknek

    2db ment tönkre összesen az is a sokathasznált vipower mobilrack hibájából

    amúgy meg nagyon sok maxtor ment tönkre :(

    és elszállt a 320Gb-os Seagate-m a válogatott zenéimmel együtt :(
  • VBalazs
    #224
    kössz
    azt mondják a samsung vinyók hajlamosak pár hónap alatt tönkremenni
  • MaSzKa
    #223
    Samsung HD322kj 11eFt
    vagy Samsung HD642jj 18eFt

    ezt vedd 3év garival
  • VBalazs
    #222
    hali!
    szeretnék venni egy winchestert
    eddig ezeket néztem ki:
    http://www.depo.hu/western_digital/re2_wd1601abys
    http://www.gepbolt.hu/termekek/58728195/Samsung_160GB_Serial_ATA_II_winchester_NCQ.html
    http://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/samsung-200gb-8mb-7200rpm-sata-sp2004c-p394329.html
    szerintetek melyik lenne jó?
    a gyorsitótár mérete nagyon fontos? (sokat számit ha 16mb és nem 8?)
  • sgt anderson
    #221
    megnéztem a prohardver.hu-t is, egy hirdetésben szerepelt ez a vinyó összesen ,de már az el van adva. Többet nem találtam :S
  • MaSzKa
    #220
    http://prohardver.hu/aprok/hardver/listaz.php
  • MaSzKa
    #219
    én pont itt adtal el 1 ilyen hdd-t

    prohradver.hu
    apró