295
  • lipovics
    #131
    "te mit tennél? el tudnád adni bárkinek is ezek után a könyvet, ha ingyen letöltheti az internetről? jogos hogy jogilag fellép ellene?"

    Jelen esetben nem vennem meg a szoftvert, mert nincs ra penzem. Ha nem tudnam letolteni a netrol, akkor sem vennem meg.
    Ergo faj neki valami? Legalabb megismerem az irasat es a nevet.
    De leirom megegyszer, hogy megertsd: AKKOR SEM VENNEM MEG, HA NEM TUDNAM LETOLTENI A NETROL. Ennyi.
  • netuddki
    #126
    hmmm
    yo neked hogy van 10000 ruppód "szórakozásra"....!!
    ha mindenki ilyen "yol" keresne...nem biztos,hogy lenne értelme a wareznek!!csak gondolj bele!!havi 130000 nettobol(2 szülő) 2 gyerek mellett ,-ami nem sok-, hogy teremtessz elő ennyit???
    föleg ha még netet is fizetsz!!! (x forint/ho)
    ez a 130000 ft. nem kevés hidd el!nem is sok!
    de ez a reális átlag 2 szülőnél...
  • lipovics
    #123
    Amugy ezen a szerzoi es szomszedos jogokon en is mindig nevetek.
    Idejonne BSA es jol beperelne, mert nem legalisak a szoftvereim. Pert meg is nyerne, jog neki adna igazat.
    En meg mehetnek a fenebe azzal az ervelesemmel, hogy en nem tudnam megvenni, ezert nem is okozok kart nekik.
    Akkor a BSA azt mondana, hogy aki nem tud Mercibe tankolni, vegyen kispolakot.
    Csak, hogy a szoftverek nem ilyen kerdes szvsz.
    Na mindegy, szerintem lesz egy jogi reform a kerdesben, mert a jelenlegi allapot tarthatatlan mind a ket oldal szemszogebol.

    Profeta. En itthon nem kereskedelmi termeket allitok elo, hanem magamnak retusalok fotokat, esetleg csinalok hatterkepet.
    Ugyhogy nem tudnam sehova beepiteni a 200e-s arat.
  • Cat #122
    ne legyetek hülyék hogy akárcsak célozgattok konkrétumokra
  • lipovics
    #121
    Nem, mert a lanpartykon :)
  • zippofcy
    #116
    Na ez egy nagyon erdekes FILOZOFIAI kerdes. Marmint hogy lopas -e az ha a tulajdonosnal megmarad a tulajdonviszony targya, de ugyanakkor nekem is meglesz. Ez JOGILAG NEM LOPAS! Ugyanis a lopashoz az kell hogy a targy KIKERULJON a tulajdonos birtokabol, azaz ne rendelkezhessen vele akarata szerint. Ez nyilvanvaloan NEM valosul meg ebben az esetben. Ha amit te allitasz igaz lenne akkor a fenykepezogepeket be kellene tiltani. De a papirt es a ceruzat is. :) A fenymasologepekrol nem is szolva :)
    A kerdes pedig azert filozofiai mert ebben az esetben nem a tulajdonosnal keletkezik a kar, hanem a tulajdon targyanak az eloallitojanal. (nevezetesen az hogy ALLITOLAGOSAN nem tudja annak a 3. szemelynek is eladni aki enelkul ESETLEG megvenne) Aki ezek szerint valamifele fenntartott tulajdonjogfeleseggel rendelkezik azon? Akkor most eladta vagy nem? Esetleg csak kolcsonozte? Az egesz dolog nonszensz jogi szempontbol, egy praetor ezen csak rohogne. Ekkora erovel a Romai Birodalomban betilthattak volna a festeszetet. Kar hogy mara mar reg kiveszett a jogbol a jozan esz.
  • Mike at home
    #114
    meg letoltik, mert miert adnanak erte penzt, ha van sokkal olcsobban is.
    szoval nalunk gazdagabb orszagokban sem vesz mindenki meg minden programot
    ez csak egy mitosz
  • Profeta 
    #112
    "Én egyáltalán nem dolgozom zsíros állásban (köztisztviselő vagyok), és teljesen természetesnek tartom, hogy _fizzessek_ azért, ami aztán szórakoztatni fog."
    en meg kapitalista vagyok, esteljesen termeszetesnek tartom hogy amiert fizetek, az jo' legyen. Na es persze azt hogy olyan arban adjak, amiert hajlando vagyok megvenni. Ez igy mukodik a benzinnel, kenyerrel, ruhaval, mindennel. Igy kell hogy mukodjon a szoftverrel es a zenevel is, az is csak 1 arucikk, mitol lenne kivetel?

    "Piac van no, árak és értékek."
    Igy van. Aminek realis az ara, azt el lehet adni a piacon, aminek nem, azt nem. Akkor meg mit kifogasolsz?

    "Történeti okokból kifolyólag van egy kis rálátásom a játékkészítés menetére, és higgyétek el, az a 10-15e forint nem különösebben túlzás egy játékért."
    Ha pe'k lennek, nekem se lenne sok 10000000000 ft 1 kilo kenyerert. :) aki a markat tartja, annak sose sok. Csakhogy az arakat a piac alakitja, nem 1 atyauristen.

    "1-2 milliós eladások PC-n (játékok, of korz) már a csúcsot jelentik, konzolon ez még bukta, ott 5-7 millió eladott példány az alap. Ki az a hülye, aki nem erre akarna fejleszteni?"
    Akarjon, fejlesszen, adja el! Ha tudja. Ha az embernek nincs felesleges 10 rongya 1 PCs jatekra, akkor gondolod lesz 20 egy konzolosra?

    "Hidd el, otthoni felhasználásra teljesen elegendőek a free vagy shareware cuccok is"
    Abbol legyel piackepes munkavallalo...

    "Ennek az árában nyilvánvalóan benne van az is, hogy te ezt mint befektetést fogod kezelni, és a termékeid árába beépíted az árát."
    Aze' nemcsak a CDGSDHDFH nyomdai eljarast tudja a Photoshop, az otthoni felhasznalo viszont nem csinal termeket, igy nincs aminek az araba beepitse, es lepasszolja a vasarloknak a Photoshop arat.

    "PC-s analógiával ez olyan lenne, mintha mentenél adatokat, és közben lehúznád a vinyót az IDE kábelről. Valószínűleg a PC nem veszi ezt jó néven, és tuti, hogy ott helyben behal."
    Van progi, amivel le lehet allitani az IDE vezerlot, es menet kozben vinyot cserelni. De ott az USB, azt nyugodtan huzogathatod. :)
  • Profeta 
    #111
    A "szinte ingyen"-nel aze' tobbe kerul az, kell vegyszerezni, locsolni, csomo idot foglalkozni vele (asni, vetni, kapalni, stb.), aztan egesz evre annyi a csavo fizetese, amit az anyagert megkap a felvasarlotol. Nem ritkan kevesebbet mint amennyit raforditott.
  • Profeta 
    #110
    Nem delTa, hanem delLa. :) Penzugyminiszternek en is el tudom kepzelni magam, legalabb nem lenne ures a zsebem. :D
  • Profeta 
    #108
    A legtobb ember egyszeruen megunta a rockot, elege volt abbol hogy 20-30 even keresztul mast se lehetett hallani csak Omega, Csarli, Presszer, es hasonlo szarok, igy nem is csoda ha a a hatarok kinyitasaval a masfajta, valtozatossagot jelento zenek is bejottek hozzank, es atvettek az addigra teljesen megunt rock helyet.
  • lipovics
    #105
    Gondoltam megosztom en is a velemenyemet veletek.

    Warez-jatek. Jatekok rohadt dragak, ennyiert kulfoldon se vennek meg, nem hogy itt. Ennyi. Le kene vinni az arukat, mert rohelyes. BF-ezni akartam komoly szinten, gondoltam, hogy megveszem boltba, hogy tudjak jatszani a klanommal kulfoldi versenyen. En is csak neztem, mikor lattam, hogy 20e lenne. Itt ertek veget a BF-es remenyeim. Ennyit ez nekem nem er meg, le is toroltem a warez verziot, ne fajditsa a szivem.
    Volt egy masik jatek. CS. Versenyszeruen csztem, meg is volt eredetibe, mert 5e volt. Ennyit meg tudtam fizetni erte.
    Azota sorjaban jonnek ki a jatekok, egyik szarabb, mint a masik. Iden csak a GTA VC es a Splinter Cell tetszett, de ezekre sem volt penzem, most sincs. Tobbit 1 ill 2 nap utan toroltem. Valaki irta a Rise of nations-t. Ezen en is csodalkoztam, kozel jartam hozza, hogy megveszem, de nem lehet magyarorszagon kapni. Vicc.

    Programok. XP-m van, ezt meg is fogom venni sulinetes cuccban, de az osszes tobbi winfos egy kalap szar, elvi okokbol nem fizetnek ertuk.

    Aztan, szoktam neha honlapot csinalni. Ahhoz ugye van egy Photoshopom, meg egy dreamweaverem. Ketto egyutt majdnem 400e (Flasht meg nem is emlitem). Mar indulok is megvenni. Aztan neha csinalok a jatekaimbol egy videot. Adobe Premiere 200e. Meg ilyenek. Hol elnek ezek? Miert nincs otthoni felhasznaloknak kulon ar?
    Tudom, persze, vannak ingyenes szoftverek, hasznaljak azt. Csak ezek nagyreszt keves tudassal rendelkeznek. Tudom, keszitsek szart mert csoro vagyok. Alap.
    Jatekert nem nagyon fizetnek, evente 5-6 gammat vennek meg, de tenyleg elfogadhato aron.
    Viszont szivesen megvennem ezeket, mert rendszeresen hasznalom es nagyon meg vagyok veluk elegedve:
    Adobe Photoshop
    Adobe After Effects
    Adobe Premiere
    Macromedia Dreamweaver
    Macromedia Flash
    Sonic Foundry SoundForge
    Soinc Foundry Vegas Video
    Microsoft Windows XP
    Eppen nincs ra ket millio forintom. Sajnos. De legalabb az akarat megvan.

    Masik! Zenekiadok. Megoltek a zenet, isszak a levet.
    Jottek ezek a csipcsup zenekarok, akikre ma mar senki nem emlekszik, megvettek draga penzert az albumaikat, mara semmit sem ernek, mert nincs tartalmuk. Az emberek szemeben elertektelenedett a zene. Errol a kiadok tehetnek. A valaszuk aremeles es az mp3 uldozese lett. Sajat farkukban harapnak. Az mp3at mar senki nem allitja meg. Elkestek.

    Jovore nezve nem latok rovidtavu valtozast. Messzebbre meg nem latok.
  • Sforzan
    #104
    És mi lenne ha nem arra várnánk, hogy a bérek legyenek végre „európai” színvonalúak, hanem a játékok árai közelítenének a 20-30 €-oshoz. Legalábbis az eddig elhangzottakból az derült ki, hogy 2-4 hónap míg hozzánk elérkezik egy program. Ez pedig már beleesik a lentebb említett árcsökkenéses időszakba. Sőt ennyi idő elég kellene legyen egy kevésbé terjedelmes szövegvilággal rendelkező játék full honosítására. Amire, azért valljuk meg mindannyian vágyunk, még ha páran egész jól elgagyogunk is angolul.
    Persze ehhez az kellene, hogy legalább a nagyobb hazai szoftverterjesztők létrehozzanak egy közös elosztó hálózatot a szállítási költségek minimalizálására.
    Vagy ez nagyon nem működhet?
  • Profeta 
    #103
    "De ha még teljesen kaladjáték lenne, az sem lenne rossz, mert ez a fajta is erősen kihalóban van..."
    Senki nem mondta hogy baj, csak 1 te'nyt allapitottam meg. 1 ferrari se lesz attol rosszabb hogy autonak hivjuk es nem repulonek. :)
  • Gabest
    #102
    "A Final Fantasy meg nem RPG, hanem kalandjatek, mint a Legend of Kyrandia, vagy a Monkey Island."

    Tom, ez már többszörösen lerágott csont, de amiben a szereplőket paraméterezni és irányítani kell egy történet keretében az valszeg elég jól közelíti a szerepjáték fogalmát. A tárgyak ide-oda cipelése a történet előremozdítása céljából habár megtalálható, de nem annyira jellemző a ff-re. De ha még teljesen kaladjáték lenne, az sem lenne rossz, mert ez a fajta is erősen kihalóban van...
  • Rincewind
    #101
    Meg nem mondom már neked. :/
    Arra emlékszem, hogy sok és logikus magyarázatot hozott fel az előadó srác ezzel kapcsolatban és tényleg tök logikus is volt, amit mondott, ha belegondoltál. De komolyan nem emlékszem. Augusztusban megmondom, akkor megyek belőle UV-zni... :D
  • Profeta 
    #99
    A piac alaptorvenye: minden annyit er amennyiert el lehet adni. Namost ha te hirtelen dupla zse't keresel, megveszed ugyanazt dragabban is, a kereskedo meg persze dragabban fogja adni, mert ugyis megveszik. Igy vegul csak annyi tortenik hogy inflalodott 1et a HUF, valodi realber novekedes nem tortent. Az akkor fog novekedni ha tobbet termelsz (felteve hogy azt el is adod, nemcsak raktarra m1), igy a tobb penznek, ami maga is 1 arucikk, lesz fedezete, ami pont az altalad megtermelt aru, vagyis a nagyobb della igy nagyobb valos erteket fog kepviselni.
  • Rincewind
    #97
    Fősulin a közgáz órán az volt az második vagy harmadik előadás anyaga, hogy ugyan miért nem lehet drasztikusan megemelni a béreket, ennek milyen negatív hatásai lennének. Meg ne kérdezze senki, nekem fogalmam sincs róla (épp a mellettem ülő leányzóval voltam elfoglalva :), de én is imádom, amikor valaki kiselőadást tart nagypofával olyanról, amiről voltaképpen gőze sincs. :)
  • Profeta 
    #95
    :D
  • Profeta 
    #94
    Ez igy korrekt. :)
  • Profeta 
    #91
    A Diablot nem neveznem RPG-nek, az 1 sima hack'n'slash. En sztem azt is, de a teny az teny. :)
  • Profeta 
    #90
    Most akkor ezek csodbe mentek, vagy atalltak teljesen konzolos fejlesztesre? Ez utobbirol volt szo, es ilyenek kozt nem igazan lattam nagy neveket. Olyat igen, amelyik konzolra is, es PC-re is fejleszt.

    M&M-bol a 6-os volt sztem a legjobb, azota minden ujabb resz ua. az engine, es tartalomban se tud ujat felmutatni. Sajnos.
  • Profeta 
    #88
    "Bár az is igaz, hogy arra ott a PC-m... :D"
    Errol van szo, masra valo a konzol es masra a PC. En csak azt mondom hogy hulyeseg kijelenteni hogy "aki jatszani akar, az konzolt vesz es nem PC-t" /Jade, #40/, mivel mind2 platformon vannak olyan jatekok ami a masikon nics, igy nem is lehet csak az alkalmas jatekra.
  • Profeta 
    #87
    "egy chipeletlen ps2 nem fagy le"
    Errol is volt 1 cikk kb 1 eve itt az SG-n, ott lefagyott. Nyilvan nem 100bol 99szer, de letezik ilyen is, ez is hozzatartozik az objektivitashoz.

    "Egy rakás stratégiai játék van konzolokra...Rpg-ről meg elég csak annyi: Final Fantasy:)))"
    Strategia az van, de iranyithatatlan, tv-n kisfelbontason atlathatatlan, az ilyesmihez monitor (nagy felbontas, eles pixelhatarok) es eger kell, ez pedig nincs meg konzolon.
    A Final Fantasy meg nem RPG, hanem kalandjatek, mint a Legend of Kyrandia, vagy a Monkey Island.
  • zippofcy
    #86
    Latom azert van meg rajtam kivul is aki latja a lenyeget (Profeta) A tobbieknek meg azt uzenem hogy ne a fat nezzek, hanem az erdot !
  • Randal
    #85
    RPG-k között is anyg a különbség.
    RPg lehet a Diablo, NWN, Icewind Dale, Baldur's Gate(inkább utóbbi 2)

    Gothic, Morrowind, Wizardry 8

    Meg még lehetne sorolni.



    Na igen, sok kis kölök mekibe szülőkkel otthagy min 700Ft-ot mer annyi egy menü, inkább modnaná, hogy anyu ezt most rakd el, mert kell majd xy játék.
  • Inquisitor
    #82
    "Profeta a kép gamecube-os...egy chipeletlen ps2 nem fagy le ... :)"
    Ebben nem tuduk beleszólni, de a PSX-et, X-Box-ot, DC-t, és GC-t már láttam lefagyni.
    A Playstation(1)-nél elég hozzá egy bármilyen demó CD, elöbb utóbb magától megfagy mind ...
  • Inquisitor
    #81
    "Szerinted 1-1 emberke elbasz 3-4e Ft-t 1 buli alkalmával? Lehet nálad igy mennek a dolgok..."
    Én nem tudom. Ellenben látok fiatalokat akik a "Meki"-ben hagynak 1-2000 forintot 1-2 naponta egy csoffadt szendvics, egy sültkrumpli, meg egy agyon jégkockázott (értsd. víz) üdítőért.
    Na azt ÉN nem tudom megérteni ...
  • Rincewind
    #79
    Meg a Dark Cloud 2-t se felejtsük már el! :)
    Bár valami jó kis nem japó RPG-t eléggé hiányolok én is. Bár az is igaz, hogy arra ott a PC-m... :D
  • Skynet
    #78
    Profeta a kép gamecube-os...egy chipeletlen ps2 nem fagy le..:)
    Az meg hogy pc-re van csak rpg meg stratégia?:))
    Ezt a butaságot hol hallottad?:))
    Egy rakás stratégiai játék van konzolokra...Rpg-ről meg elég csak annyi: Final Fantasy:)))
  • Randal
    #77
    Jobban kellett volna figylenem. Én nem baszok el ennyit. Más viszont igen. nem mondtam, hogy rajtam kívül mindenki.
  • Profeta 
    #76
    "Éppen ezért nem lehet nagyobb arányban emelni a fizetéseket, mint a GDP növekedése, mert a magyar gazdaságnak ki kell termelnie a külföldre (is) eladható cuccokat"
    Mar 1szer kitermelte, csak nem adtak oda a munkaeronek a jussat. Szal emeljek csak nyugodtan, van mit potolni, majd legfeljebb kevesebbet sikkaszt el a management, tulaj. Ha szukseg van az ember munkajara, mindenkepp kenytelenek emelni, lasd orvosok, tanarok. Kulonben mindenki menekul kulfoldre, masik, jobban fizeto allasba, es nem marad aki elvegezze a munkat. Ezert nincs apolono, tanar.
  • Profeta 
    #75
    Hat ja. Kivancsi vagyok ki ad ki 100 rongyot 1 office-ert, vagy x*100-at egy visual studioert. 1 ceg megteheti, mert penzt csinal belole, boven visszajon az ara, de akinek csak arra kell hogy megtanulja hasznalni (mert mongyuk ezzel fog dolgozni), annak ertelem szeruen nincs ra penze. A kiadonak is jobb ha warezban megszerzi, mert akkor ehhez fog erteni, nem a konkurrencia hasonlo termekehez, es a munkahely is ezt fogja neki megvenni a munkahoz, nem a konkurrens cuccot, tehat mindenkepp kifizetodo a gyartonak a warez. Otthonra meg ugysem tud venni 100 rongyokert cuccot, akkor se ha nem tudja letolteni, igy veszteseg sem eri a kiadot. Tehat mindenkeppen csak jol jarnak a warezzal.
  • Profeta 
    #74
    "nem fagy le"

    ennyit errol.

    "nem kell telepitgetni, patch-okat futtatni"
    Pontosabban: nem lehet, hiaba kene.

    "szoval aki jatszani akar, az konzolt vesz es nem PC-t."
    Miert tenne, hiszen RPG, strategia csak PC-n van.

    "Es olcsobb is sokkal"
    A 20 rongyos jatekok? Hat nem igazan...
  • Profeta 
    #73
    Nem igazan ertem miert kene hogy a vasarlokat jobban erdekeljek a cegek anyagi helyzete, mint a cegeket a vasarloke. Ha a kiado szarik rank, mi is szarunk rajuk, ilyen 1szeru.

    Masreszt: ez 1 kapitalista vilag. Itt minden annyit er, amennyiert el tudod adni. A szoftver, zene se kivetel. Amig erre nem jonnek ra a kiadok, es kommunista modszerrel (eszed, nem eszed, nincsen mas) probalkoznak, addig ne is csodalkozzanak hogy senki nem veszi. Le kell szallni a foldre, nem az almok vilagaban jarni! A warez a szoftverpiac egyensuly fenntarto mechanizmusa (kozgazdasag rulez :)).

    A kiadoknak nem tiltja semmi hogy a szoftverek helyi valtozatait helyi arakon adjak. Az a veszely se fenyeget hogy egy magyar nyelvu progit az egesz vilag nalunk vasarol meg olcsobban, hiszen ugysem tud vele mit kezdeni (kiveve ha elotte magyar nyelvtanfolyamot vegez, ami ugye nem tul valoszinu). Semmi akadalya nincs hogy a kiadok igazodjanak a piaci igenyekhez. Ha kell nekik a penzunk, dolgozzanak meg erte! csinaljanak ELADHATO arut, olyan aron, amilyenen a piac hajlando megvenni. Ez igy mukodik a kapitalizmusban.
  • Profeta 
    #71
    Mind B kategorias szarokat gyartott, nem kar ertuk ha eltunnek a piacrol. A konzolos kozonseg megveszi a szart is gondolkodas nelkul, nyilvan oda viszi mindenki a hulladekot elsozni, mer ott lehet.
  • Randal
    #70
    Csak épp nem mindenki Linuxos meg q3-as mint te.
  • Randal
    #68
    Skynet:
    Köszi, hogy elmondtad amit akartam.
    Végülis én is ezt akartam kifejezni, hogyha tetszik a játék és többször akarod végignyomni akkor vedd meg.
    Azzal is egyetértek, hogy 2-3 jó buli mint egy nagy rakás szar, de ha enm az akkor jöjjön a valamit valamiért elv.

    SMSWEB: van benne igazság amit mondasz, de!
    teszem azt(mondjuk ez hülyeség mert nem így van) XY laptulaj DC-ről letölti a játékot, felteszi a honlapjára és pénzt kér érte az már durva.
    Ilyen erővel én is csinálhatnám mert nem teszem.
    Jó, igaz, néha idegesít, hogyha játszani akarok, de ezren lógna a DC-n mert épp a piratest, vagy Gothic 2-t vagy T3-at meg ilyeneket töltenek, de akkor legfeljebb lelövöm addig a progit, de utánna tölthetik, és itt van a lényeg, hogy tölthetik, nem zárom el előlük, mert az enyém, mert én fizettem érte.
    Valamit csak a DC-n tudok beszerzni, ezért nyújtok is valamit és nem szarokat, pedig fizettem érte. így elvárhatnám én is hogy fizessen aki tőlem tölt, de nem teszem.

    Ez a lényege az egésznek. Neked van valamid mert hozzájutottál, közzéteszed, hogy mindenki másnak meglegyen. Ilyenkor mondjuk örülhetek a jófejségemnek, mert miért ne, de nem dörgölöm az orra alá, hogy hé figyelj ez tőlem van, és mostantól hívj király csávónak.

    Anno a Deus Ex-et is netes sráctól szereztem, kiírta, taliztunk, adtam neki ami neki kellett azt ennyi.
    SMSWEB helyett ismerősök csinálhatják ezt is.
    No persze lebukni senki nem akar, csakhogy ezek az smswebes baromságok meg minden egyéb az tárolja az IP-t nem?
  • Tomcat.no1
    #67
    A Mostani GamerStar-ban láttam, hogy a Armored Fist 3 -at 1490HUF-ért meglehet venni a CD Galaxis-ban!!! Megyek és meg is veszem mert emlékszem, anak idején a demója nagyon tetszett, de nem tudtam sehonnan megszerezni....
    Viszont a mai játékok 10.000-15.000HUF-os nyitó ára ellen tiltakozom és egyben garantálom, hogy még akkor sem veszem meg eredetiben ha nagyon tetszik a game!!!!!!! Az 5.000HUF körüli ár már elfogadható, de ha 3.000HUF-ért adnák akkor tudnám garantálni, hogy megveszem!
  • zippofcy
    #66
    Azokon mar reg rajta az afa, vam meg tobbi sarc. De nem is ez a lenyeg. Szerinted a penzt honnan raknak bele a magyar gazdasagba? Teremne a fan? Akkor meg miert baj ha egy resze kimegy?
    Amire te gondoltal az az hogy a penzjegynyomda nyomtat egy csomo bankjegyet es azt szetosztjak ... en NEM erre gondoltam. Semmibol nem lesz valami, de nem hiszem hogy a magyar kozgazon ezt tanitanak, latva itt a sok kenyszervallakozot, meg azokat a munkavallalokat akik a nehany kulfoldi ceg havi parszazezer FTos fizeteseert a beluket kidolgozzak es azt hiszik hogy nekik milyen fasza most