22902
Battlefield Vietnam
  • Jabar
    #13178
    Úgy látom itt csak a veszekedés a menő!
    Akkor most én is összeveszek valakivel!!!
    Valaki legyen oly kedves és vegye magára:
    Te gonosz nyehőce! Csináljanak belőlled inkább térképet és utánna tépjenek szét!!!
    Nah!
  • Jabar
    #13177
    Csak hogy valami értelmes dolog is legyen e remek fórumon.
    Nem csak a veszekedés.
  • Jabar
    #13176
    A magyar pénzverés kezdetét I. István király uralkodásától számíthatjuk. Bajor mintára történt a verés: a 408 grammos fontból 510 obulus (féldénár) került ki.
  • Jabar
    #13175
    rézpénz, Mátyás király idején 200 obulus ért 1 aranyforintot.
  • jjj
    #13174
    OBULUS: obolosz, ókori görög pénznem és súlymérték. A görögök a halott szájába egy ~t tettek, hogy az alvilági Styx folyón megfizethessék a viteldíjat a velük átevező Kharónnak. (Sékel helyett dukát)
  • Jabar
    #13173
    2.
    408 grammos fontból hány obulus került ki?
  • Jabar
    #13172
    Mai kérdés:
    obulus
    Na ki tudja?
  • Pepti
    #13171
    vsly: megbeszéltük.

    Egyébként nem csak szerintem a leglámább dolgok egyike, egyik klántársad tette szóvá tegnap is, nem én, pont abban a körben Hue-n, amikor én tettem szóvá a mortart :-)
  • Nauron
    #13170
    "....hol nem merjük kinyitni a szánkat?"-Pl te tegnap TSen,amikor hattorival beszélgettél a kickedröl."

    azt mondta h nem emlékszik rá +nem is érdekli....
  • Tomeee
    #13169
    kezdem belátni hogy Pepti miért jár külföldi szerverekre
  • Tomeee
    #13168
    "erről kár vitatkozni, meddő harc az egész... én nem foglak se felnevelni se megnevelni"

    neked ki mondta hogy engem fel kell nevelni vagy megnevelni???
    nem kéne azért kombinálni...

    én csak arról akartam írni hogy nem ilyen stílusban kéne megfogalmazni a mondanivalót!
  • kz
    #13167
    Igen, csak szerinted, én pl. nem kezdtem el sehol, az idők kezdetétől nyomom.
  • jakint
    #13166
    Szerintem publicon sem kellene betiltani a heli "kemp"-et, mert ha valaki akar játszani azt is megtanulhatja, hogy olyan szorúlt helyzetekből hogyan is kellene kitörni. Az tény, hogy az újoncoknak szokatlan lehet a dolog... de hát mindenki elkezdte valahol. Persze ez csak szerintem van így:)
  • CB SNIPER #13165
    mivan??
  • kz
    #13164
    Ne ásítozzál!
  • CB SNIPER #13162
  • vsly
    #13161
    Nem miattad,azt írtam:"ha hátráltatja a játékélményt,és sokakat zavar,akkor bekerül a tiltása a szerv.szab.-ba"
    Ergo-egy ember miatt nem fogunk szabályokat felállítani,de ha olyan méreteket fog ölteni,hogy a játékosok többsége panaszkodni fog rá,akkor bevezetjük a tiltását.
    Miattad meg pláne azért se,mert te elfogult vagy kissé a pixelshoot-tal szemben(ahogy írtad:AA)+nem vagy képes kulturált megnyilvánulással kifejezni az ellenszenvedet ezen irányban.
    +akkor még betilthatnánk a LAW,RPG használatát gyalogos egység ellen,mert Pepti szerint a leglámább dolgok 1ike!
    Ide had tegyek egy idézetet a bf.hu fórumából BBZOZO írásából(remélem,nem sértödik meg érte):

    "Mint bizonyára tudjátok, a kézi páncéltörő fegyverek első generációját kizárólag a harckocsik ellen fejlesztették ki, viszonylag pontatlanok, és rövid lőtávolságúak voltak.
    A későbbi változatok azonban jelentős változásokon mentek át, igy pl. megnőtt a hatótávolság is.
    Már a Vietnámi háborúban is felismerték, hogy az RPG eredeti funkciójával ellentétben bizonyos esetekben kitűnően használható élőerő pusztitására, pl. géppuskafészkek fedezék mögött lévő gyalogság semlegesitésére.

    Később azokon a területeken, ahol utcai harcok voltak, előszeretettel alkalmazták a falak mögött megbújó lövészek likvidálására. A mai napig minden hadsereg ha városi harcra kerül sor, ezeket a fegyvereket igenis erre a célra használja, sőt attól tartok, ha statisztikát készitenénk, bizonyára több páncéltörő rakétát lőnek ki élő célpontra, mint páncélosra.

    Ezeket csak azért irtam, mert nem értem a gondokat. Ez egy szimulációs játék, az RPG meg pont arra használható, amire a valóságban is. Azt még nem is emlitem, hogy a játékban nem rombolja le a könnyű fedezékeket, tehát simán el lehet bújni előle. Biztos idegesitő dolog ha lelőnek vele, de a valóságban is bosszantő, ha az épület fala mögött megbújó emberkét a fallal együtt küldi a másvilágra.
    Ott nem kiabálnak ki az épületből, hogy csak kézifegyverrel ér visszalőni, különben láma vagy. " Föleg az utsó mondat,ami megnyerte a tetszésemetjavascript:put('eljen')
  • Pepti
    #13160
    en miattam ugyan ne faradjatok... Amint lattam, engem zavar egyedul. Ugyhogy en tavol tartom magam a muhaha-tol, ha olyan van fent, akiket lattam mar pixelshootolni, es igy jol el leszunk. Ti pixelezhettek, engem meg nem fog igy zavarni :-)
  • Pepti
    #13159
    na igen, jó kérdés.
  • vsly
    #13158
    "....hol nem merjük kinyitni a szánkat?"-Pl te tegnap TSen,amikor hattorival beszélgettél a kickedröl.Te is csak olyan vagy,mint a többi szerverröl eltávolított egyén:
    -ha kirúgják öket,akkor egyből jönnek sírni a fórumokba,hogy ez-meg ez az igazságtalanság történt velemDe arra egyikötök sem képes,hogy gyakoroljon egy kis öniróniát,és végiggondolja,hogya nem véletlenül lett eltávolítva a szerverröl.

    Igazságtalanul még SENKI nem lett kick-elve!És a szabályokat mindegyikünk betartja,és ránk is vonatkoznak!De csak a saját szerveren,mert ha más szerveren más is csinálhatja,akkor mi is felvesszük a kesztjűt(ezt a helikempre értem-bár tölem sehol nem láthattatok ilyet)! Nem mondom,volt rá precedens,hogy vétett valamelyikünk,de meg is lett regulázva érte!Mert meggyözödésünk,hogy csak úgy lehet betartatni egy szabályt,ha mi magunk is megfelünk az általunk kiállított szabályzatban leírtaknak.
    És aki azzal jön,hogy a "7th nem tartja be öket",az vagy nem érti a szabályzatot,vagy csak sértett büszkeségböl akar lejáratni!
    A pixelshootról meg még csak annyit:eddig nem volt rá panasz(1edül Peptitöl),de ha hátráltatja a játékélményt,és sokakat zavar,akkor bekerül a tiltása a szerv.szab.-ba(Bár elég nehéz nyomon követni,hogy ki a pixelt használja,és ki kapott cél alapján "dolgozik.
  • CB SNIPER #13157
    :DD
  • Zs0lt1
    #13156
    Kell az.
    Se sznájpert se tomeee-t nem tudjuk kilökni :ÐÐÐ
  • Octopus
    #13155
    Nem kell büntetőpont.
    Aki primitív azt úgy is kilökitek ;)
  • Tomeee
    #13154
    hogy lehet büntetőpontot kapni???
  • CB SNIPER #13153
    akkor is :D még annak idején a hl2 meg a wow sem tudta megelözni amikor kb 1000 hozzászolás volt naponta.. :DD
  • Zs0lt1
    #13152
    Bogyókáékat megelőzni lehetetlen, mert ők irc-nek használják a fórumot :-)
  • Zs0lt1
    #13151
    Hát ez tényleg vicc.
    Kezd kissé szánalmas lenni ez a CB-s BFV szekció, pedig klán az lenne sok, meg játszani is akarnának, tényleg nem értem miért nem engedik oda a segiteni akaró játékosokat?
  • CB SNIPER #13150
    1 bogyokatica
    2....
    3 BFvietnam :D

    grat az összes embernek aki hozzásegitett(minket) a flémhez és ezen keresztül a 3. helyezethez :D :)) de föként zsolt1nak aki mindig szitotta a flémet :D
  • Tomeee
    #13148
    én nem a pixelre értettem
  • polak
    #13147
    nincs neked ahoz képzelőerőd... ahoz még fel kell nőnöd hogy ne csak meséket tudj elképzelni:)
  • polak
    #13146
    mert olyan dolgot állitasz ami soha meg nem történt:)
  • kz
    #13145
    pixel @ public:
    Nem szép és a szenvedő félnek kellemetlen, de ha nincs gyak, akkor ketten (egy néz, egy lő) nehéz megítélni, hogy megölné-e a születőket.
    Az igazi megoldás a zárt szerveren történő gyakorlás. Lenne.
  • CB SNIPER #13144
    akkor el tom képzelni te milyen lehettél..kb 14 évesen .DDD lool
  • kz
    #13143
    Láttátok?
    Megszólított!
  • Tomeee
    #13142
    tudom mi az a pixelshoot
    ennek semmmi értelmi bármit írok te úgy is megkontrázod
  • Pepti
    #13141
    jaja, tudom. Es mindig azzal jon, hogy hagyjuk beken, nem er ra. Dolgozik, nem er ra a CB-vel foglalkozni. Konyorgom, ez egy onkentes szervezet. Hanyszor mondtuk mar neki paran, hogy ha nem tudja, nem akarja csinalni, akkor adja at masnak, aki szivesen csinalna. Lettunk volna ra paran.

    A szabalyok egyebkent megvannak, csak nem a rules menupont alatt kell keresni, hanem a hirek kozott :-) Ethan oda tette ki, mert nem kapott jogokat a szabalyok feltoltesehez :-) Viszont abban semmi sincs a tovabbjutasrol, csak annyi, hogy majd kesobb ki lesz teve :-)

    Most pl a CB-n eppen supervisort keresnek az opencupra :-) Merhogy gondolom mar nekik is tele van a tokuk.
  • Mortel
    #13140
    Publicon ki lehet próbálni mert meccs közbe látod , hogy mennyire volt érteleme pixelezni azt a helyet.
    Az biztos, hogy nem etikus dolog, de célravezető.
    Persze ennek megvannak a maga hátrányai(ezeket lentebb írtam).
  • Mortel
    #13139
    Nekem mind1 kik a "jobbak".Nem sok különbség van köztük a X darab pixelből álló mozgó célpont akit le kell lőni!
  • Zs0lt1
    #13138
    Hát sztem S0ul-ról lemondhat a CB, mert sem ott sem az e-frag-ban nem aktiválja magát. Sőt hetek óta elérhetetlen.
    Múltkor kihívtam az e-frag-ot ladderen, a #clanbase.bfv-n hetek óta csak e-frag|off van, felmentem az irc-jükre ott szintén, tele spemmeltem a mailbox-át (:Ð), de semmi válasz.

    De a legnagyobb poén az, hogy még mindíg nincsenek szabályok a NC-ra.
  • CB SNIPER #13137
    "nem kell se szánalom se kegyelem egyiket se szivlelem" :P