197
Vilagfelfogas
  • gergou
    #15
    Meselj:)
  • dikki*yysw
    #14
    Hallottál a napvitorláról?
  • gergou
    #13
    En is ezt mondom, hullam es reszecske tulajdonsaga is van, de mi bizonyitja a reszecsketul. ot? hat a foton letezese, de az nem olyan biztos hogy letezik, tom a gyakorlat ezt mutatja, de vannak erdekes dolgok meg ezzel kapcsolatban, ami a jovo titka...
  • dikki*yysw
    #12
    A fénynek amúgy részecske- és hullámtulajdonsága IS van, szal egyik nem a másikat kell, hogy bizonyítsa.
  • dikki*yysw
    #11
    Mit tudom én. De én nem is vagyok kompetens ebben a témában. Ha megmagyarázzák neked ezt az egy dolgot, akkor marad még kérdésed?
  • gergou
    #10
    Hat a hullamtulajdonsagot ne keverjuk ide, mert a foton a reszecsketulajdosagto bizonyitja... De ha van tomege, akkor a fotonra miert nem ervenyes az, hogy vegtelenne valik a tomege fenysebesseg eleresekor?? Mit tud az a reszecske, amit a tobbi nem?? Ez a lenyege a dolognak:))
  • dikki*yysw
    #9
    Van tömege a fotonnak, én úgy tudom.
    És van foton, mégha modell, akkor is, hiszen a számított eredményeknek megfelelő módon viselkedik a fény, hullámként.
  • gergou
    #8
    Erdekes dolgot mondasz, de mit ertesz az alatt, hogy jol lehet fogni egy fekete lyuk rontgen sugarzasat? Egyebkent az alapveto problem az, hogy nem tudjuk meg ma sem, hogy mi epiti fel a fenyt mint olyat, tehat nem mondhatjuk biztosra, hogy foton letezik, ez csak egy modell, amivel a feny modellezheto, es a gyakorlat eddig azt bizonyitotta be, hogy reszecskekbol epul fel... Jo, akkor tekintsuk ugy, hogy a fotonnak nincs tomege, ha nincs tomege, akkor hogy hogy van kiterjedese, sztem 0 tomeg 0 kiterjedes, na akkor ezt mivel lehet magyarazni?
  • gergou
    #7
    Ez sztem nem igaz, sztem minden ember maskepp fogja fel, es megsem maskepp, mert valaki elottunk kitalalt valamit, es az alapjan probalunk meg gondolkodni, vissza kellene menni a gyokerekhez, es teljesen maskepp megkozeliteni az egeszet....
  • dikki*yysw
    #6
    Imho ez most olyan, hogy Pistikének elmesélik fizika-órán azokat a törvényeket, amiket majd' 100 éve fedeztek fel (és már hol tartanak azóta!), mire ő nem érti, és elkezd okoskodni.
    Jól mondtad, "Alapvetoen gondot okoz az embernek azt elkepzelni, hogy vegtelen az univerzum". Ettől még lehet, hogy az, ha mi nem tudjuk felfogni.
    Mindenesetre butaság a moncsi mellől teóriákat gyártani.
  • TheZsenyka
    #5
    "magukhoz vonzani a fotonokat( azert sotetek)"

    Az emberi szem által felfogható spektrumról beszélsz. De mi van a röntgen-sugárzással? Nagyon jól lehet fogni egy fekete lyuk röntgensugárzását.
  • TheZsenyka
    #4
    "Mert nincs kiterjedese, es tomege, akkor mar csak annyi a kerdesem, hogy a fekete lyukak hogy a francba tudjak magukhoz vonzani a fotonokat( azert sotetek), ha nincs tomeguk, mert a tomegvonzas hat rjauk, akkor megis van tomeguk, ...szal itt valami nagy disznosag van a dologban..."

    Nem jól közelíted meg a kérdést. Mi van, ha a fekete lyuk gravitációs tere nem a fotonokat ejti foglyul, hanem a teret, amiben a fény halad? :D
  • TheZsenyka
    #3
    Szerintem kérj egy szurit a dokitól.
  • ThePartyFace
    #2
    lol gergou:)
    nem is tudtam, h ilyesmikkel is foglalkozol... ha jossz #senire, megbeszeljuk:))
  • gergou
    #1
    Ezen topic azert indul, hogy minden forumer leirhassa sajat, a vilagrol alkotott elkepzeleset, eletfizlozofiajat...

    Szal kezdesnek:

    Sztem a vilag ami minket korulvesz kulonleges, de kimondom azonnal az iteletet: Nem letezik... Alapvetoen gondot okoz az embernek azt elkepzelni, hogy vegtelen az univerzum...Mert nem az, vagy igen? Nem tudni, de egy valami biztos, megszuletunk, elunk, meghalunk, ha a halal utan nincs semmi, akkor teljesen mind1, hogy mit cselekszunk eletunk soran azonban az emberiseg rajott arra, hogy az univerzum egy korfolyamat, az osrobbanas ugye azert tortent meg, mert a feketelyukak( a rendkivul nagy tomegvonzassal rendelkezo pontok) elszaporodtak, es ennek kovetkezteben egy anyagi ponta valtozott az osszes reszecske, mely kitolti valamilyen suruseggel az univerzumot. Mikor ez megtortent, egy hatalmas robbanas kovetkezteben szetszorodtak a reszecsketomorulesek, es kialakult az idok folyaman a mai allapot, es ismetelten elszaporodnak majd a sotet csillagok( feketelyukak)... Ez egy korfolyamat, akkor mert nem gondolhatom en azt, hogy igenis ha meghalltam, ugyanazt az eletemet fogom leelni megint, es megint, orokke, es ugyanezt elem vegtelen ideje... A masik furcsa dolog, ami nem tisztazott mind a mai napig, az a feny sebessege... Gondoljuk azt, hogy a fenyt fotonok epitik fel( vagyis reszecskek), azonban ezen elmelettel van egy kis gondd... Az, hogy Einstein megallapitotta, hogy barmit fenysebesseg kozelebe gyorsitva ugrasszeruen megno a tomege, a fenysebesseg eleresekor pediglen vegtelenne valtozik a tomege... Akkor a fotonnak miert nem vegtelen a tomege? Mert nincs kiterjedese, es tomege, akkor mar csak annyi a kerdesem, hogy a fekete lyukak hogy a francba tudjak magukhoz vonzani a fotonokat( azert sotetek), ha nincs tomeguk, mert a tomegvonzas hat rjauk, akkor megis van tomeguk, ...szal itt valami nagy disznosag van a dologban...
    Kepzeljetek el egy olyan szint, ami nem illik a szinskalankba, egy olyat, amit nem tudunk a fehertol feketeig skalaba beilleszteni,......Egyszeruen lehetetlen elkepzelni.... Nem letezik mas alapszin, vagy csak mi nem tudjuk erzekelni szemunkel??? Who knows? no one..