197
Vilagfelfogas
  • Ron Ragm
    #105
    "Valójában azonban kicsit sántít a hasonlat, hiszen egy felrobbanó tárgy darabjai már egy meglévő térbe repülnek bele"
    Mi van ha maga a tér robbant szét? És az anyag meg csak valami melléktermék...
  • Ron Ragm
    #104
    sztem a lélek nem más mint az agyadban keletkező ingerek összessége... (de szépen megfogalmaztam:) )
  • [Walaki]D`Lair
    #103
    Hmmm....én sokat szoktam filózni a halál utáni életről, meg úgy az egész lélek/öntudat dologról...

    Namost...ugye miből áll az ember? Ugyanabból mint egy asztal, egy mobiltelefon vagy akár egy zacskó mogyoró...(más elosztásban persze :)
    De most a lényeg...mi tesz minket öntudatossá? Mert egy nagy halom hús önmagában még nem kezd el gondolkozni...Asszem erre mondják az okosok, hogy a lelkünk...de mi is a "lélek"? Különleges energia? mellékhatása az agy működésének?
    -Hiszen az egész szervezet hogy működik? Mint egy robot...meghatározott behatásokra meghatározott válaszokat visz végbe...semmi önállóság...mégis akkor miért érzem "magamnak" "magamat" hiszen atomokból épülök fel én is, mint bármi más a világon...-
    Szóval...amennyiben a "lélek" egy "különleges adottság/energia" akkor a halál után meg KELL maradnia, hisz nem illanhat csak úgy el valami magától...de akkor mégis hová lesz a "lelkünk"?

    Lehet hogy zagyvaság amit most leírtam, de engem ez felettébb érdekel...=))
  • gergou
    #102
    http://cosmo.supernova.akg.hu/lombik.htm

    Ezt is olvassatok el, nagyon erdekes!
  • gergou
    #101
    Az Ősrobbanás elmélete klasszikus elméletnek számít a kozmológiában. Talán a legszélesebb körben elfogadott és a legjobban bebizonyított hipotézis az összes közül. Azt állítja, hogy az Univerzum egy végtelenül apró pontba, egy szingularitásba volt valamikor összesűrűsödve. Ebből az állapotból egy óriási erejű robbanás repítette széjjel, körülbelül 15-20 milliárd évvel ezelőtt.

    Edwin Hubble amerikai csillagász figyelte meg elsőként, hogy a galaxisok távolodnak egymástól. A Világegyetem az idő múlásával folyamatosan tágul. Ha az időben visszafelé lépkednénk, akkor a tér méretének fokozatosan csökkennie kellene. Mivel az Univerzum átmérője véges kiterjedésű, ez azt jelenti, hogy ha eleget lépkedünk vissza az időben, akkor végül egy olyan ponthoz érkeznünk, ahol a tér mérete már nullává válik. Ez a szingularitás. Ilyen körülmények között nem csupán tér és anyag nem létezik, hanem idő sem. Ezért értelmetlen feltenni a kérdést, hogy mi volt az Ősrobbanás előtt; hiszen nem létezett még idő, amiben hátrább lépkedhetnénk. Ebben a tényben a tudomány és a vallás tökéletesen egyetért: Hippo püspöke, a IV. században élt Szent Ágoston is azt állította, hogy a világ az idővel és nem az időben keletkezett.

    Mindennapi tapasztalataink szerint tudjuk, hogy ha egy tárgy felrobban, akkor darabjai szétrepülnek, elkezdenek távolodni egymástól. Valószínűleg éppen ez a mechanizmus zajlott le a Világegyetemmel, így a táguló Univerzum képe nagyon fontos bizonyíték az Ősrobbanás elméletének igazságára. (Valójában azonban kicsit sántít a hasonlat, hiszen egy felrobbanó tárgy darabjai már egy meglévő térbe repülnek bele. Az Univerzum születésekor viszont a tér maga is akkor keletkezett.)


  • gergou
    #100
    http://cosmo.supernova.akg.hu/ido.htm

    Ezt olvassatok vegig.
  • TheZsenyka
    #99
    Teleport Pro
    http://www.tenmax.com/
  • mikike
    #98
    az egész website-ot mivel lehet leszedni?
  • gergou
    #97
    Latod ez is igaz, a vegtelen sem biztos, hogy vegtelen, de mi most ezt tenyleges vegtelensegnek tekintjuk, tehat nem korbe korbe jarkalasrol van szo, egyebkent ha veges az univerzum, akkor valszinu, hogy a vegere erve atteleportalodunk a szemben levo vegere... de aki kitalalta az univerzumot, az gondolt arra, hogy ne lehessen olyan gepet epiteni, amivel eljutnank ezen pontig:)
  • TheZsenyka
    #96
    bólygó = bolygó

    100000köbm az átmérője = 100000km az átmérője

    ember...
  • Tikal #95
    Persze hogy már eszembe jutott ilyen, de az már nagyon régen volt... :) Az ilyeneken valo töprengés nem vezet sehova, esetleg a gumiszobába :))))
  • Factor_007
    #94
    Itt mondtogadtad a "végtelen" szót, de milyen végtelenségről beszálsz valojában?
    Képzelj el egy bólygót. Az egyszerűség kedvéért legyen 100000köbm az átmérője. Ezen a bólygón csak víz van semmi szárazföld. És te ezen a bólygón hajokázol. Namost ez a bolygó végtelen mert nincs vége akármeddig hajózhatsz rajta sosem találod meg a végét. De mégsem végtelen mert tudod az átmérőjét szal, nem végtelen. Tehát akkor mi a végtelen?
  • gergou
    #93
    Ipszilon jol mondja, mindenki fejeben megfordult mar ilyesmi.

    Na de a homogen surusegu anyagra raterve... Mibol gondolod, hogy ha mar csak valamelnnyi szamu fekete lyuk letezik a vilagegyetemben, azok a parolgas miatt eltunnek, sztem pedig egymasba vonzak onmagukat, es kialakul egy kozepso egyseg, amely egyszer csak felrobban, valaminek a kovetkezteben, ezert volt az osrobbanas is. Tehat mi volt az osrobbanas? Volt egyszer egy nagy tomeggel rendelkezo anyagi pont, meg akar bolygo is lehetett, ami az universum kozeppontja volt, mely valami kovetkezteben felrobbant, es a darabjai szetszorodtak az univerzumban, es itt vagyunk...:)
  • ipszilon
    #92
    nem veszem komolyan. de azt ne mondjátok, hogy nektek nem fordult meg a fejetekben!
  • ipszilon
    #91
    aha! szal te egy Smith-ügynök féle vagy :-)
    amúgy én már a reality show-k és Matrix előtt is töprengtem ilyesmin. mi van ha nem vagyunk saját magunk, vhonnan vkik irányítanak minket? sőt, az egész élet egy játék amit mi játszunk egy gépen, de nem egészen mi vagyunk. aztán ha vége, kiírja a gép, hogy game over... és kezdődik egy másik gém.
  • The Garrett
    #90
    CSak a magad nevében beszélj. Én hosszu életet akarok :)
  • dikki*yysw
    #89
    #86ra.
  • dikki*yysw
    #88
    Bizony. És mi 50-60 év múlva már nem leszünk.
    Semmilyen formában.
  • The Garrett
    #87
    :D ez ütött.

    Mondjuk így belegondolva elég szar érzés hogy eljön az idő mikor nem lesz semmi.
    CSak mikike :D
  • The Garrett
    #86
    Ja értem. De addig még kurvasok idő van :)
  • gergou
    #82
    nem arrol van szo, hanem arrol, hogy jelen vilagunkban is minden csillagbol( es napbol) fekete lyuk lesz egyszer, es a kornyezo bolygokat magaba szippantja, ha minden csillagbol fekete lyuk lett, akkor van gaz, akkor van vilagvege, es jon az osrobbanas, es kezdodik minden elorol.
  • The Garrett
    #81
    Volt már olyan hogy 2 fekete lyuik ütközött. Nem is 1x lagalábbis valami ilyesmit hámoztam ki belőlle. ( ott a fekete csillag izés részbül)
  • The Garrett
    #80
    LOL télleg nem kell komolyan venni a mátrixot :) ebben egyetértek Tikallal :)

    És az nem lehet hogy einstein tévedett? :)(még a lentebbi hez) :)
  • Tikal #79
    Na erre irtam hogy: "Jézusom, na az ilyen fejtörésektől kapok kiütést, mondom én hogy tul sokszor néztétek meg a mátrixot meg a többi hülyeséget :)"
    Ilyeneken rágodni aztán totál felesleges... :)
  • Tikal #78
    ööö, nem igy értettem, akinek esze van, tudja mi miért történik az nagyon könnyen tudja irányitani azokat az embereket akiket te emlitettél...
  • ipszilon
    #77
    amúgy belegondoltatok már, hogy mi van ha tényleg így van. és ez a film azért készült, hogy azt hidd, hogy ez nem lehet igaz, mert akkor nem lehetett volna ilyen filmet csinálni. holott direkt azért hogy félrevezessenek. szal értitek.
  • ipszilon
    #76
    persze, a dézsávü akkor van amikor vmin változtatnak a rendszerben.:-)
  • ipszilon
    #75
    nem, csak annyira nem ismerlek... ezért nem akarok conflictot.
  • dikki*yysw
    #74
    Pedig én is tuskó vagyok.
    Csak nem akarsz velem conflictot, mert leüvölteném a fejed.
    :(
  • dikki*yysw
    #73
    Nem, nem azért.
    Persze ezt is tudod, és csak vicceltél.
  • dikki*yysw
    #72
    M a fekete lyuk létrehozza a saját terét.
    Mint ahogy az ősrobbanás is létrehozta saját terét, és idejét. Így lehet, hogy a környezetünkben minden másodpercben keletkezik egy világegyetem, úgysem tusz róla.
  • ipszilon
    #71
    bocs, dézsávü
  • ipszilon
    #70
    "aki keveset tud az nem veszélyes"
    :-)
    de sajna az is veszélyes... hány meg hány tuskó rohangál a világon és nagyon is árt( dikki, ez nem neked szólt)
  • ipszilon
    #69
    lol!
    ez nem is olyan rossz ötlet, hogy ua.-t az életet éljük már végtelen ideje... ezt még sosem hallottam. de nem rossz :-)
    akkor ezért van a dészàvü?
  • dikki*yysw
    #68
    Nekem megvannak, bebe.
  • Arch
    #67
    Srácok...
  • Arch
    #66
    Srác! Olvastátok Ti Douglas Adams: Galaxis sorozatát? A legjobb sci-fi sorozat, amit valaha olvastam. Ajánlom mindenkinek! :)
  • gergou
    #65
    Na latom tegnapota tellik postokkal a topic, es a menyorszag kerdesre a valasz, ez: Nem tudhatod, hogy letezik - e vagy nem... A lenyeg, hogy az alap gondolkodas, miszerint megszuletunk elunk, meghalunk, es utana vege mindennek, ill. magyarazni azzal az univerzumot, hogy mindig volt, es vegtelen, ez egy alap gondolkodas... Ezt nagyjabol mindenki erti, es ezekre talal ki ujjabb es ujjabb dolgokat... Aki ilyenen meg nem gondolkozott, az hazudik, vagy hianyzik a tudni akaras , az elete ertelmenek keresese, es pont ez emeli ki az allatvilagbol az embert, hogy kivancsi arra, miert vagyunk pont itt, es miert tudunk enyyi mindent errol a behatarolhatatlan terrol , amiben elunk... Egyebknt a fekete lyukas peldara terve, valaki mondott egy olyan gondolatot, hogy nem a fotonokat vonza magahoz a fekete csillag, hanem a teret, amiben haladnak a fotonok... Na most akkor tisztazzunk valamit. A ter ugye az a veges, vagy vegtelen terfogat, melyben anyagi surusodesek es ritkulasok hoznak letre kulonmbozo obijektumokat, pl bolygokat. Tehat a terben helyezkednek el a reszecskek kulonbozo kombinacioi. Ha a fekete csillag a teret is magaba tudja vonzani, akkor mi van akkor ugye, amikor minden csillag( es nap) feketelyukka valtozik, es egymasba utkoznek. akkor a teljes teret tulakdonkeppen magaba vonza, vagy ha nem a teljes teret, de egy jokora reszet. Ennek kovetkezteben lehet az, hogy az univerzumnak bizonyos ideje van mar csak hatra, ertve ez alatt, hogy ha vegesnek tekintjuk a teret, akkor minden korfolyamat soran( korfolyamat alatt ertve azt, hgoy: osrobbanas, majd egy teljes rendszer kialakulasa, aztan egy orias feketecsillag, es ujjabb osrobbanas) elveszik valamennyi ter, ami esetleg a robbanas kovetkezteben visszakerulhet a kozponti reszbe, de el is veszhet, nem lehet tudni, mi tortenik ezzel a megmagyarazhatatlan egyseggel. Egyebkent az sem biztos, hogy ter letezik, mert ha az univerzum vegtelennek tekintett, akkor felesleges terrol beszelni, mert vegtelen mennyiseg van bent. Tehat meg annyit, hogy valaki emlitette, hogy a fotonnak van tomege. Igen tenyleg van, en is ugy emlexem, valmilyen konyvben lattam, a sok mas reszecskevel egyutt, de akkor tovabbra is kerdes, hogy minek kovetkezteben tud a foton fenysebesseggel haladni, mi tortenik a tomegevel??
  • dashed_
    #64
    koszi
  • Dzsini
    #63
    www.mindentudas.hu