782
Avagy érdemes- e lecserélni a szemüveget
  • akyyy
    #582
    havit, van 3 pár belőle (mindkét szemre ugyanolyan kell), már csak 1 pár van, lassan felkéne bontani, de addig nem bontanám fel, amig nem 100% hogy a lencse miat akadok-e így ki, vagy valami más pszihés oka van.
  • predator1982
    #581
    akkor ne hordjad, amúgy a lencse okozhat fáradtságot. hogyhogy meddig jó a lencséd? hát milyen hordású lencsét használsz? havit napit kétheteset???
  • akyyy
    #580
    szerinetek lehet valami "agybaj" ha lencsét hordok? mert kb mióta elkezdtem hordani, havonta eljön olyan 1 hét időtartalram afféla kómás állapot, képzelgek, stb. pedig most olyan időszak jön amire jó lenne ha nem lenne ilyne bajom, még van egy lencsém az kb meddig jó? meddig lehet a tartójába?
  • predator1982
    #579
    megesik. nekem is volt már hogy nehezen jött ki, pedig akkor már bőven gyakorlott voltam, csak bepánikoltam. aztán csepegtettem megnyugodtam és kiszedtem:-)
  • DeerHunter01
    #578
    ma már kitudtam szedni az optikába 10 perc alatt kb :D
    rossz technikával csináltam tegnap este.
  • predator1982
    #577
    lehet azzal is, ami természetesen kontaktlencséhez való, illetve van olyan tárolófolyadék is, amiből nyugodtan lehet csepegtetni is a szembe...
  • DeerHunter01
    #576
    műkönnyre gondolsz ugye?
  • predator1982
    #575
    ha nem akar lejönni, akkor a folyadékból, ha olyanod van csepegtess a szemedbe. hagyd egy kicsit hogy megszivja magát, és akkor könnyebb kiszedni.amúgy ha rátartasz a lencsére és kihúzod a szemfehérje felé, hamarabb fog gyűrődni, és könnyebb lesz kiszedni:-)
  • DeerHunter01
    #574
    a szemem bírta amúgy, mert nem szúrt meg semmi, csak hát éjszakára ugye ki kellett volna már venni én meg ebbe is aludtam , meg a rengeteg piszkálástól nem csodálom hogy vérbe volt.
  • HUmanHunter
    #573
    ha vérben volt teljesen akkor lehet hogy nem ez a lencse kéne? havernek is csak a 2 hetes lencse jó, mert az 1 hónaposat nem bírta a szeme.
  • DeerHunter01
    #572
    de rendesen vérbe volt a szemem, most már elmúlt a visinetől szerencére, holnap megyek még 1 gyakorlatra hátha jobban el tudom sajátítani a kiszedését :D
    ma már be se lehet raknom, kicsit pihenjen a szemem, addig is szemüveg :)
  • HUmanHunter
    #571
    :DD
  • DeerHunter01
    #570
    kiszedték:d
  • HUmanHunter
    #569
    na összejött? :D
  • DeerHunter01
    #568
    oké, még megpróbálom :D
  • wizy
    #567
    nem nagy gond ha benne alszol, de szerintem azért még tegyél egy-két próbát, mert reggel ha kiszárad a szemed (és ki fog :D), akkor még nehezebb lesz kivenni... én tapasztalatom szerint :)
  • DeerHunter01
    #566
    köszi a válaszokat neked is meg HUmanHunternek is.
    most már annyi erőm sincs hogy kinyissam a szemem elég fáradt vagyok :D
    remélem nem lesz nagy baj hogy alszok benne, de már nincs más választás.
  • wizy
    #565
    csak rá kell szokni, meg kell találni azt a módszert, ami neked a legjobban bejön :D eltarthat egy ideig, nekem pl az első kiszedési-alkalom több mint egy órámba telt XD de mostmár bárhol bármikor :D valaki csak tükör előtt tudja, hogy közben nézi, nekem meg csak anélkül érzésből megy :D
  • HUmanHunter
    #564
    nemhiszem mert ha valami nem lenne megfelelő akkor azt éreznéd a szemeden.
  • DeerHunter01
    #563
    Sehogy se jön ki.
    Olyan probléma nem lehet hogy a görbülete nem megfelelő számomra és azért ilyen rohadt nehéz kiszedni ?

    Mindegy , holnap visszamegyek csak nem lesz vele baj addig.
  • HUmanHunter
    #562
    ne a lencsébe kapaszkodj hanem a szemeden húzd végig a két ujjad és majd közé tudod fogni a lencsét.
  • DeerHunter01
    #561
    ezzel is próbálkoztam de nem tapad fel sehogy, és nem tudom összegyürni se, de próbálkozok :D
  • HUmanHunter
    #560
    nyúlj a szemedbe és kb mintha az ujjaid csipeszek lennének nyomd össze is húzd ki a szemedből.
  • DeerHunter01
    #559
    Valami jó kiszedési technikát ajánljatok már, sehogy se akar kijönni :D
  • HUmanHunter
    #558
    lencseonline.hu
  • akyyy
    #557
    A legközelebbi optikai boltban.
  • vjani79
    #556
    Sziasztok!

    Én 2 éve hordok lencsét, gondolkodom a műtéten, de eléggé parázok tőle. Na meg feltételezem nem is olcsó mulatság. Amúgy én a www.kontaktlencse.gudu.hu oldalról szoktam rendelni lencsét. Ti honnan veszitek vagy rendelitek?
  • fook
    #555
    és már teljesen jó , napszimcsi nélkül is használható a szemed ?:O :)
  • Morningrise
    #554
    Sziasztok!
    Postaköltség ellenében, vagy bp-i személyes átvétel esetén teljesen ingyen, odaadnám valakinek egy darab, megmaradt, bontatlan Ciba Vision Air Optix kontaktlencsémet a következő paraméterekkel: PWR: -5.75, BC: 8.6 és DIA: 14.2.
    Áprilisban lézeres szemműtéten voltam, így erre már nincs szükségem. Nem látogatom rendszeresen a fórumot, így ha valakit érdekel, privát üzenetben keressen.
    Üdv: Szilvi
  • HUmanHunter
    #553
    attól függ hogy hogy jön a víz, strandon max ha teljesen nyitva van a szemed és jön egy hullám akkor kicsit elmozdítja, de ki akkor sem esik
  • akyyy
    #552
    tégy be egy régebbit, ami már kidobásra vár:D én is most cseréltem egy ujabb adagot, de ha mennénk, tuti egy régebbit tennék be
  • mike0013
    #551
    köszi mindenkinek:)
    megpróbálom, aztán lesz ami lesz:D
    de amúgy van rá reális esély, hogy kijön a szememből?:D
  • fook
    #550
    régebben még a szememet is kinyitottam víz alatt lencsével :D de mostmár nem medencézek lencsével , nem től egészséges :D
  • HUmanHunter
    #549
    én belementem kontaktlencsével vízbe, zuhanyoztam is már kontaktlencsében úgy hogy belement a víz és eddig nem ért semmi gond
  • akyyy
    #548
    hát én mikor még szemüveget viseltem se mentem bele szemüveggel:D
  • mike0013
    #547
    Sziasztok!
    Ti strandon hogyan oldjátok meg a kontaktlencse-dolgot?:) Gondolom nem tesz túl jót neki, ha vízzel találkozik... de azért jó lenne látni is valamit. Kíváncsi lennék hogy ti hogyan oldjátok meg?! Köszi előre is
  • Kockásfülűnyúl
    #546
    Sziasztok!

    Úgy néz ki hogy nem bírja a szemem a Biofiniti kontaktlencsét és ezért: ELADÓ 5 db -2,75-ös és 5 db -2,50-ös Biofiniti kontaktlencse. Az ára: én 15-ért vettem a 6-6-ot így szerintem 12500,- de alkuképes.

    Üdv
  • Delila1
    #545
    Helló!

    Ismeri valaki az Aqualens Optika Kft-t?
    Budapest, Dózsa Gy. út 9.

    Mennyire megbízhatóak?
  • predator1982
    #544
    biztos:D amúgy én is csak hallottam szemvizsgálótól, lehet másról volt szó, és rossz kombóba kaptam el:-) amúgy sem erősségem az anatómia, sebaj majd most ráfekszem a dologra, amúgy is vizsgáznom kell belőle:-)
  • fook
    #543
    én úsztam is benne xD :D