782
Avagy érdemes- e lecserélni a szemüveget
  • DeerHunter01
    #622
    miért van az amúgy h néha teljesen homályosan látok lencsébe ??
    pl most is a bal szememmel homályosan látok.
  • DeerHunter01
    #621
    kancsalságra amúgy van valami spéci lencse ?
  • predator1982
    #620
    hát ez egy nagy tévedés, a kancsalság nem egyenlő a szemtengelyferdüléssel. a tórikus lencse a szaruhártyaelváltozást hivatott korrigálni:-) ez egy ősrégi tévhit:-)
  • DeerHunter01
    #619
    valahol olvastam h kancsalságot csak tórikus kontaktlencse korrigál, ezért kérdeztem.
  • predator1982
    #618
    ez egy sima lencse, semmi extra:-) nem tórikus 14-es átmérővel 8,6-os görbülettel:-)
    de miért kérdezted? esetleg a szemüveged az? vannak olyan cylinderes emberek, akiknek sima lencsével is lehet a látását korrigálni, mert a lencse felhelyezésével megváltozik a szem görbülete. nagy cylindereseknek is régebben ezért raktak fel kemény vagy félkemény lencsét, mert az még jobban megnyomja:-)
  • DeerHunter01
    #617
    ilyen:
  • predator1982
    #616
    és utána nincs semmi? mert akkor nem vagy tórikus...ennyi
  • DeerHunter01
    #615
    +1.50 a bal
    +2.75 a jobb
  • predator1982
    #614
    hát pedig máshonnan aligha fogod megtudni. vizsgálati lapot nem kaptál hogy milyen dioptriád van?
  • DeerHunter01
    #613
    Hogyan tudom megnézni hogy a próbalencsém tórikus e?
    nem látom hogy rajta lenne a csomagolópapírján
  • Zwiebel
    #612
    Köszi szépen, ez a 3. nap, de sajnos még mindig ilyen, bár még csak 4 órákat hordtam, azt mondta a szemész, hogy holnaptól már hordhatom akár egész nap. De valszeg az lesz, hogy visszaviszem és "panaszkodom" egyet. :D
  • DeerHunter01
    #611
    nekem is volt vele ilyen , de ekkora jó nagyokat és hosszúakat pislantottam :D
    akkor letisztult a kép, nem kell megijedni, de ha sokáig így van akkor valszeg más erősségűre lesz szükséged.
  • Zwiebel
    #610
    Sziasztok!

    Tegnap "váltottam" kontaktlencsére szemüveg helyett. (Még csak próbalencsét kaptam a szemésztől.) Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy természetes-e az, hogy a 2. napon is még homályosan látok közelre, ha a bal szememet letakarom akkor a jobbal tökéletes közelre, viszont ha a jobbat takarom le akkor homályos, egyszóval közelre nem látok rendesen, nem olyan mint a szemüveg. (két szemmel is homályos/fura közelre) Veletek is volt ilyen, vagy csak nekem nem jó a lencse?

    Előre is köszi!
  • DeerHunter01
    #609
    12-én megyek hozzá vissza.
  • predator1982
    #608
    a próbalencse is teljes értékű lencse. de az más, hogy ha próbalencse, akkor viszont a szemvizsgálódnak, kell szólni hogy ilyen gondjaid vannak, és próbálni kell mást! sajnos ez egy hosszabb folyamat, mire megtalálod az igazit.
  • DeerHunter01
    #607
    nem tudom hogy az-e de ez még csak próbalencse
  • predator1982
    #606
    pedig elvileg a lencsében jobban kellene látnod mint szemcsibe. tórikus lencséd van?
  • DeerHunter01
    #605
    Most másik orvosnál vagyok, ő is adott kb hasonló lencsét de ez sem húzza ki olyan jól a szemem mint a szemüveg :D
    komolyan inkább elfogadám azt hogy távolra szarabbul látok ahogy most is van szemüvegbe csak legyen jó benne :D
  • HUmanHunter
    #604
    ha visszarakod a folyadékba akkor valamennyit visszanyer de ha olyan sokat volt szárazon akkor azt ki kell dobni mert használhatatlan.
  • fritzy0313
    #603
    ha kiszárad a lencse (kb 6 órát volt szabadon), akkor van rá vmilyen mód h visszanedvesedjen? a tisztítófolyadékával esetleg ?
  • HUmanHunter
    #602
    nekem száradt kontaktlencsével volt már úgy hogy kettétépődött a kezemben :D
  • mike0013
    #601
    nekem egyszer volt olyan, hogy elraktam "emlékbe" a lejárt kontaktlencsét, aztán a folyadék szerintem felszívódott, amiben volt... pár hét után megnéztem mi lett vele, egy darab kő volt kb:D poénból beleraktam egy kis folyadékba és fél óra alatt visszanyerte a lencsés állapotát:D
  • mike0013
    #600
    én is összecsípem, pillanatok alatt kijön és nem kell azzal szenvedni hogy ide-oda tologatom
  • DeerHunter01
    #599
    húú basszameg.
    a jobb oldali erősebb kontaktlencsémet már kiszedtem délután és nem vettem észre most meg megtaláltam az asztalon összeszáradva teljesen :D
  • HUmanHunter
    #598
    omg mien módszer :D énis összecsípem és úgy könnyű, és mindig sikerül.
  • DeerHunter01
    #597
    én kihúzom szélre és úgy vagy lepislantom vagy már kitudom venni szépen, de most nem nagyon akart jönni.
    tegnap meg azelőtt is tényleg 10 mp alatt kivettem egy szememből , egyből jött is lefele ahogy hozzáértem most meg semmi.
  • Panzeradler #596
    Én összeszoktam csípni, így 2ms kiszedni, bár lehet nem éppen a legjobb módszer a kiszedésre.
  • DeerHunter01
    #595
    ilyenkor érdemes többször is műkönnyet cseppenteni vagy hogyan érhetem el azt hogy "érezzem" a lencsét és szépen ki tudjam csúsztatni oldalra ?
  • DeerHunter01
    #594
    Már megint feltapadt a lencse kurvára :D , hiába húznám ki szélre nem jön, tegnap amikor kiszedtem fél perc alatt éreztem hogy húzom kifele de most semmi :S
    majd később kiszedem hátha jobb lesz
  • DeerHunter01
    #593
    na most már ott tartok hogy a kiszedés könnyebb, mint a betevés :D
    az előbb fél perc alatt kiszedtem mindkettőt :D
    betevés az kb 3-4 perc szemenként
  • predator1982
    #592
    hát meg is érdemled ha túlhordod a lencsét!!! nem viccből van hordási ideje. ez olyan mint az orosz rulett...de ahogy érzed. ezt soha nem értettem. a szemvizsgálónkhoz bejött kontrollra egy srác, eddig máshol vette a lencsét, és mi is forgalmazunk olyat amit használ, de ugye ahhoz vizsálat kell. annyira rossz állapotban volt a szeme, hogy vizsgáló kolléganő azonnal letiltotta a lencséről, és mondta ha nem áll le a lencse viseléséről rámehet a szeme világa, plusz menjen el orvoshoz. szerintetek mi volt erre a válasza? nem ijedt meg, sőt azt mondta akkor majd megveszi máshol. én legszivesebben belerugtam volna a fejébe a gyereknek, de én azt mondom az ilyenért nem kár, vakuljon meg!

  • akyyy
    #591
    akkor más oka van, csak gondoltm amegkérdezem, hátha másnak volt hasonló:D
  • fook
    #590
    anyád ilyen lencse nekem is kell :D:DD ez milyen ? zsíír :D amúgy kamu. nekem volt bennt 1havi lencse kb 1.5 hónapig és semmit nem flasheltem , sztem :)
  • DeerHunter01
    #589
    amúgy ma 3 perc alatt kiszedtem a lencsét, javulok én :D
  • akyyy
    #588
    de nem ugy van hogy jaj picit rosszul vagyok, ez sokkal komplikáltabb:D mid1 megvárom a fontos napőkat és majd augusztusba felbotom az utót addig nem hordok.
  • HUmanHunter
    #587
    lehet csak nem ajánlott :D
  • DeerHunter01
    #586
    majd holnap letesztelem a +025-el erősebb lencsémet a jobb szememen hogy az mennyire húzza ki a szememet.
  • DeerHunter01
    #585
    amúgy lehet sokszor volt már kérdezve de strandra lehet menni lencsébe ?
    vagy netalántán tengerparta ahol sós a víz ?
  • predator1982
    #584
    jaja ezt kéne tenni. amúgy a havi lencsét, egy hónapig tudod használni ha ma kibontod akkor jövőhónap 16-án ki kell dobni. ha kétszer hordtad akkor is, ha harmincszor akkor is. a lényeg hogy ha van olyan nap amikor nem veszed fel, akkor is ki kell a tárolófolyadékot cserélni alatta.

    amúgy meg a lencse védekező mehanizmust vált ki a szervezetből, és emiatt kicsit megterhelő lehet.valszeg ezért is lehetsz fáradt.
  • DeerHunter01
    #583
    szerintem otthorna vedd ki a lencsét vagy szemüveget vegyél fel ha roszul érzed magad, nézd meg úgy hogy érzed magad