782
Avagy érdemes- e lecserélni a szemüveget
  • kisdavid89
    #662
    Ja igen, eszembe jutott még egy kérdés. SZámítógép elött ülök egész nap, 8 órát, munka miatt. Erre az esetre mit tudtok mondani? Javasolt a kontaktlencse számítógépet használóknak?
  • predator1982
    #661
    az más:-) de nálunk pl. senki sem vihet el sem próbalencsét, sem mást, amig nem tökéletesen kényelmes, lát vele, és meg nem tanulja használni. akinek ez nem megy, nem kap lencsét.
  • kisdavid89
    #660
    miattam ne gyilkoljátok egymást!
  • HUmanHunter
    #659
    nekem mondjuk megvizsgálták a szemem mielőtt próbalencsét adtak úgy értettem.
  • predator1982
    #658
    na pont az ilyen balfaszságok miatt, mennek tönkre szemek. ha meg tórikus, nem is lehet biztosan megmondani hogy milyen dioptria kell, mert lehetnek annál apróbb finomitások.
  • HUmanHunter
    #657
    kérsz próbalencsét optikából ;) az ingyen szokott lenni[én nem fizettem érte sose] meg tudják mondani hogy milyen dioptriájú szemüveged van akkor milyen lencse kellet, kipróbálod és ha tetszik rendelsz ha nem nem.
  • predator1982
    #656
    igy is úgy is el kell menned mert a dioptriát nem tudod kiszopni az ujjadból, a másik meg hogy azt fel is kell illeszteni, hogy kényelmes-e illetve hogy a szemed melyiket birja. a másik meg hogy meg kell tanulni berakni meg kivenni is! ha ezeken túl vagy max. akkor gondolkozz majd a netes rendelésen
  • kisdavid89
    #655
    amúgy, ha már havi lencsét veszek, akkor minden nap hordom. ez eléggé természetes.
    színes lencsét nem messze láttam a nyugatitól, a jászai felé menet, egy kis optikai üzletben.
    de végső soron lehet, hogy maradok a szemüvegnél.
    még nagyon gondolkodok rajta, mert nem tudom
  • kisdavid89
    #654
    már aktuális lenne, legutóbb tavaly nézettem.
  • predator1982
    #653
    ne rendelj netről!!!! vagy ha mégis menj el félévente megnézetni a szemedet!!!!
  • predator1982
    #652
    csak azután rendeljen lencsét netről, ha már volt neki. hülyeségre nem kell biztatni. amúgy hosszú távon valóban a havi lencse éri meg, de amikor mész vizsgálatra, akkor mondd hogy havit is, meg napit is szeretnél. és akkor ha csak sportolsz és hétvégére kell, akkor higiénikusabb a napi, illetve akkor nem kell havit felbontani, mert ha a havit pl csak egy két napot hordod, az sem éri meg. hetes lencse meg nincs kéthetes van, szines lencse valóban nagyon drága, meg egy nagy hülyeség (szerintem) meg azt nem is hordhatja mindenki, mert asszem csak egyfajta görbületben van. (legalábbis nálunk, freeshlook)
  • kisdavid89
    #651
    Hogy próbálom ki, hogy a dioptria megfelelő-e, ha az internetről rendelem? Nekem ez kicsit fura, de örömmel várom, hogy ecseteld a mikénteket, és a hogyanokat.
  • HUmanHunter
    #650
    15 éves kortól szoktak kontaktlencsét adni, korábban azért nem mert még "fejlődésben" van a szemed is és káros lenne rá a lencse, de afölött tudsz venni. amúgy ha lencsét akarsz venni akkor én a havi lencsét ajánlom, és a netről rendelve mert elég sokat rá tudnak tenni egyes helyeken..
  • kisdavid89
    #649
    rendben, mindenképpen
  • DeerHunter01
    #648
    nincs mit, majd számolj be mi volt.
  • kisdavid89
    #647
    Igen 21 éves vagyok, de am csak azért kérdezek iylen gyermeteg dolgokat, melyek lehet, hogy másoknak egyértelműek, mert egyszer-kétszer jártam már porul. Azért köszi a segítséget. Jó arcok vagytok!
  • DeerHunter01
    #646
    Mindegy végülis, fizetsz nekik szóval fognak segíteni.
    Ofotértben asszem csak 17-18 éves kortól adnak lencsét de gondolom a nickneved alapján 21 éves vagy, szóval nem gond ha odamész.
  • kisdavid89
    #645
    Okés! Nézek majd havi lencsét. Ofotértben? Maszeknál? Mit javasoltok? Pontosabban; Mit javasolsz?
  • DeerHunter01
    #644
    szerintem a havi lencse éri meg.
  • kisdavid89
    #643
    Az remek, úgy is zavar már néha a szemüveg. Viszont én hallottam már napi, heti, és havi lencsékről. Ezzel kapcsolatban is lenne egy kérdésem, bár már lehet, hogy elhangzott. Melyik fajta lencse éri meg legjobban? Vegyek napit, vagy folyamatos használat mellett a heti, vagy a havi is jó lesz?
  • DeerHunter01
    #642
    hát szerintem ha felrakod úgyse fogod már a szemüveget választani, max otthonra.
  • kisdavid89
    #641
    Az remek. Csak azért kérdeztem, mert nekem távolra kell majd valamikor új szemüveget csináltatnom. Most 3as a szemüvegem, de ez már gyengécske. A színes kontaktlencsét csak érdekességként kérdeztem, valón tényleg drága dolog...
  • HUmanHunter
    #640
    hétvégére érdemes szerintem, dioptria korlát az szerintem kb mint a szemüvegnél, színezett kontaktlencsém nem volt még mert nagyon drága és nekem jó a kék szem amim van :)
  • kisdavid89
    #639
    Sziasztok!
    Olvasgattam a fórum topicot, és úgy vettem észre, hogy van néhány szakértőbb ember. Ez pont kapóra jön, mert van egy pár kérdésem kontaktlencsével kapcsolatban.
    Az első mindjárt az lenne, hogy van e dioptria korlát a kontaktlencséknél?
    A másik kérdésem pedig az lenne, hogy van e valaki, akinek van tapasztalata a színezett kontaktlencséről? Ha igen, mi? Érdemes-e színezett kontaktlencsét venni?
    Az utolsó kérdésem pedig az, hogy érdemes-e csak hétvégi sportoláshoz kontaktlencsét vételezni?
    Válaszotokat, válaszaitokat köszönöm.
  • HUmanHunter
    #638
    oh :P
  • predator1982
    #637
    nem minden nap használom, meg optikában dolgozom, kedvezményesen veszem, igy nem drága.
  • DeerHunter01
    #636
    nekem 2 variáció volt, vagy 7 ezer ft-os vagy 9 ezer ft-os de azért a szemedről van szó, érdemesebb megvenni a drágábbat , abba többet lehetsz, jobb minőségű ,stb. tehát 2 ezer forinton ne múljon ez a dolog szerintem.
    ja és ez 3 hónapra elegendő, tehát 1 hónapra 3 ezer ft kontaktlencsére nem is olyan sok :)
    persze kell hozzá folyadék is de az sem vészes.
  • kamilla6666
    #635
    Én is fontolgatom a kontaktlencsét, bár nagyon drágának tartom.. főleg, hogy rendszeres kiadást jelent..
    A szemüveg is drága, de legalább nem kell olyan gyakran cserélni, viszont folyton útban van, pedig egész kicsi korom óta hordom, tehát volt időm megszokni.
    Most minőségtől meg márkától függetlenül, szerintetek mi a lehető legolcsóbb lehetőség kontaktlencsére?? :$
  • HUmanHunter
    #634
    csak az marha drága :o
  • predator1982
    #633
    én mostanában napilencsézek, számomra ez egy teljesen praktikus megoldás, mert nagyon eresedik a szemem. úgyhogy ha éppen olyanom van akkor csak feldobom, és annyi. nem is szárad ki annyira estére, mint mondjuk amikor állandóan havi lencsét hordtam:-)

    gondoltam megosztom a tapasztalataimat veletek:-)
  • HUmanHunter
    #632
    hát mer rossz a teknikád :D
  • DeerHunter01
    #631
    én reggel utálom mikor ráteszem a szememre de az aljára tapad fel :D
    mármint a szemem aljára becsukom a szemem és kiesik aztán tehetem be megint
  • HUmanHunter
    #630
    mindenki elvan a lencséjével :D én egyet gólyatáborban elhagytam úgyhogy venni kellett újat de most van tartalék is legalább :P
  • DeerHunter01
    #629
    miújság , senki nem ir ide mostanába :D
  • predator1982
    #628
    hát igen, elég nehéz megszokni, van aki nem is birja, de ne adja fel, sajnos a merevsége miatt sokáig okozhat diszkomfortérzetet...
  • apaszka
    #627
    Sajnos a fiamnak is kemény lencséje van! Nagyon zavarja még mindig. Fél éve derült ki,hogy csak ezzel lehet a romlást lassítani!
  • DeerHunter01
    #626
    SG-n terjed itt valami lehet :D
  • HUmanHunter
    #625
    nekem is mostanában jelentkezett ez, bal szemre és fogalmam sincs mi okozza, mert eddig nem fordult elő!
  • DeerHunter01
    #624
    még mindig homályosan láttam benne most már a jobb szememre is :D
    lehet hogy kiszáradt vagy valami ,mindegy most kivettem , szemüvegbe vagyok.
  • mike0013
    #623
    Na ez jó kérdés, de pár napja nekem is ugyanez a jelenség van:D csak a jobb szememnél, a lencse viszonylag új, kb 2 hetes (maga a lencse 3 hónapot bír). Kb 10 percig homályosan látok vele, aztán megjavul és néha előjön egy kis időre megint, mitől lehet?:)